Luděk Říha stratil prácu, dlhuje šéfovi miestneho podsvetia, jeho bývalá manželka si vzala Nemca a syn Tonda sa za neho hanbí. A v tej najhoršej chvíli mu poštár Ondra prináša  pozvanie do televíznej relácie Pošta pre teba. Pri prvom stretnutí po mnohých rokoch bude Luděk veľmi prekvapený, ako sa jeho brat Pavel za tú dobu zmenil. Dnes je z neho Dáša a plánuje sa vrátiť do rodného Mostu... (TV JOJ)

sharky

Pokud jde o Kolečka, tak mi přijde, že se v tom chvílemi trochu plácal a v jistých momentech moc netušil, co si počít s některými postavami i žánrem. Trpaslík mi přišel mnohem propracovanější a lépe vypointovaný a vygradovaný. Most ke konci spíš drhne, i když je tam pár skvělých momentů. ale tak obecně je to pro mě spíš taková zábava plná drobných pousmání než nějaká třeskutá komedii, kdy smíchy padám ze židle. Možná, že místama to chtělo někde režijně přitlačit. Kontroverzní mi to moc nepřijde, to Trpaslík zašel v posledním díle mnohem dál. Asi je jen většinový divák moc velká názorová konzerva a je hned paf z něčeho trošku liberálnějšího:) ()

rikitiki

Mix humoru a otázek, které nikdo takhle ostře v mainstreamu nepoložil/nedokázal vytáhnout. Agitka? Co je agitačního na tom, že lidi - když se poznají a nejsou to úplní kreténi - tak spolu umí vyjít? Že když si s někým zachlastáš nebo zatancuješ, tak už je těžší poslat ho šmahem jen tak do pekel. Vulgarita? Ale lidi takhle mluví! Urážka? Most by měl být pyšný, že je seriál, který se takto identifikuje s městem. ____ Všichni jsou tam karikatury. Nemyslím si, že všichni Mostečani od rána do večera sedí v hospodě.... A ani si nemyslím, že tenhle seriál zásadně hne všeobecným přesvědčením. Ale, přece jen... Kdo by si uměl představit, že národ si oblíbí Roma, který nemá ani základní vzdělání (promiňte, pane Godlo, ale fakt ne), je nezaměstnaný, v exekucích, měl problémy s alkoholem a automaty, a seděl za loupežné přepadení? Naplňuje všechna klišé. A přece... Nemyslím, že tenhle seriál nějak zásadně hne všeobecným přesvědčením, ale - zcela jistě - když se někdo setká s Romem, tak si, po tomhle seriálu - třeba jen podvědomě - vzpomene na Frantu. ()

TheEvilTwin

Na českou tvorbu docela nadprůměrný seriál, který překvapil nečekaně zajímavýma, komickýma a originálníma postavama, kdy každá je v něčem prostě typická a zábavná. Po prvním pilotu to už ale nastavilo laťku tak vysoko, že už ji pak nepřekonaly další díly, ale držely se většinou lehce nad průměrem. Prostě seriál, který má za cíl jen pobavit a seznámit lidi s reálným životem v Mostě, což se nejspíš povedlo. Docela chápu rozdělení lidí na 2 tábory ohledně tohohle seriálu, ale já jsem se teda docela pobavil a kopa trefných hlášek a skvělých romů mě dostala. ()

Ivoshek

Z dosavadní Prušinovského tvorby zatím nejslabší věc. Co si udržel, je určitě schopnost načasovat fór nebo kombinovat hudbu s obrazem (zvlášť volba některých pecek z 80. let je skvělá). Co je problém, je děsivá schematičnost postav a struktury, kde se za hrou na "nekorektnost" tlačí myšlenka, že jedinou příčinou problémů ve společnosti je netolerance. Proto tu taky jsou Romové, neziskovky nebo transsexuálové idealizovaní, zatímco netolerantní postavy jsou spíš karikatury (ex-manzelka, vyděrač/skinhead Roman). Což realitě zrovna dvakrát neodpovídá. Druhá slabina je nerovnoměrná kvalita herců. Luděk, hostinský Eda nebo Dáša jsou zahrání profi, zatímco zbytek, včetně syna a holky z gymplu, jsou napůl neherci a působí jak z papundeklu. ()

SOLOM.

V době kdy MOST! běžel v televizi, jsem mu nevěnoval žádnou pozornost – to přiznávám. Podíval jsem se na tento seriál až poté, co mi jej doporučovala většina mých známých a vůbec toho nelituji. Dvojice Petr Kolečko, Jan Prušinovský natočili vskutku zajímavý počin, který až je ve své podstatě neskutečná píčovina, plná hodných a pracovitých cigánů, kteří se chtějí změnit – dokáže pobavit. A to hlavně díky solidním postavám, které se tu vyskytují. Luďan a Dáše excelují – díky skvělým výkonům svých hereckých představitelů a zbytek je vhodně doplňoval. Dá se tu narazit na spoustu solidních hlášek, vtipných situací i rasistických a homofobních urážek – někdy i dost naruby. A o tom to je: jako „rasista a xenofób“ bych měl tento projekt poplivat, ale neudělám to. Byla to neskutečná prdel a dívat se na uklízející cikorky v Chánově k nezaplacení…Takže Dycky MOST!...na exkurzi tam ale určitě nepojedu… ()

ARI50

Já jsem se teda dvakrát nebavil, pořád jsem čekal nějakou lepší bombu, ale nic se nedělo. Herecky celkem slušné ale slabě zahrály, sranda skoro žádná a i když se snažily nebylo to ono dost slabí jednou stačilo se podívat na tenhle nepovedený pokus. ()

Necrotongue

Podle toho, jak mi byl Most! stále vychvalován, jsem čekal mnohem větší zážitek, nakonec jsem byl spokojen tak napůl. V některých chvílích mi zdejší humor vůbec neseděl, protože mi připadal jednoduchý až trapný, aby mi hned nato tvůrci pořádně potrápili bránici. Každopádně mě nejvíc ze všeho překvapilo zjištění, že tady nebyli příslušníci rádžastánských migrantů prezentováni jen jako pronásledovaná menšina, tomu mohou doopravdy věřit jen lidé, kteří se nikdy neprošli noční Karvinou a podobnými městy po celé republice. Jsem si naprosto jistý, že kdybych bydlel v Mostě a okolí, bylo by mé hodnocení minimálně o hvězdičku vyšší, podobně jsem to měl u Lajny. Líbily se mi herecké výkony Martina Hoffmana, Zdeňka Godly, Eriky Stárkové i Michala Isteníka. ()

JASON_X

(O tomhle seriálu jsem se dozvěděl od chlapů z práce, protože na TV už spoustu let vůbec nečumím. Zhlédnuto na YT.) Myslím, že po třech dílech už mám celkem jasno. Zatímco při dílu prvním mohl mít divák pocit, že by se to mohlo postupně vyvrbit v docela zemitou a všestranně nekorektní bejkárnu, i když samozřejmě v mezích zákona (žijeme přece v předposrané Čechárně), vrbí se to postupně v další buranskou, infantilní, laskavě hřejivou, "nenápadně" moralizující šaškárnu, s tradičně hezky česky "úsměvnými" (= trapnými) karikaturami malých českých lidiček, určenou uťápnutým jednoduchým taťkům a mamkám na večer k 'televízi', aby se u ní mohli smát blahem s držkou rozšklebenou od ucha k uchu, cpát se při tom knedlíky a napájet pívem. Při sledování podobných typicky českých debilit mám už od mala obtížně definovatelný pocit svíravé trapnosti, studu za to, že i já sám jsem příslušníkem tohohle národa. Divím se jen, že s něčím takovým nepřišla spíš plebejská Nova. Provizorně zaokrouhluju dolů a uvidím na konci (jestli ho vůbec uvidím). // Po proklikání čtvrtého dílu - ne, neuvidím, odmítám u toho chcípnout trapností. ()

luka4615

Nekorektní, šílené, překvapivě bravurně vypointované a ve výsledku naprosto skvělé! Tím vším je nový seriál ČT Most, jež si staví popularitu na buranském a záchodovém humoru s typicky českým nádechem rasismu, který zde funguje na výbornou. K postavám si totiž téměř okamžitě vytvoříte jakési zvrácené pouto, kdy po několika epizodách začnete s přihlouplým úsměvem parafrázovat některé z jejich hlášek. Tento počin se ČT moc povedl a s velkým nadšením se těším na další díly. Skvělá práce! (iVysílání) „Drž úhel, Franto!“ ()

becki_tu

Stejně jako před časem Okresní přebor se i Most! stal během několika dílů seriálovým kultem. Prušinovský s Kolečkem se totiž se svým svérázným multikulti konceptem trefili do noty nejen pravidelným konzumentům české seriálové tvorby, ale i těm, co kvůli rozkolísané kvalitě českou seriálovou tvorbu zanedbávali. O to víc překvapí (a potěší), že si tento koncept vzala pod svá křídla Česká televize, která tímto dala prostor politické nekorektnosti a buranskému humoru. Ono pomyslné zrcadlo nastavené okrajové společnosti a menšinám zobrazuje tyto skupiny autentickým a zároveň sebeparodujícím způsobem, který však nezachází za hranu trapnosti. Palec nahoru a dycky Most. ()

Kimon odpad!

NO TO JE SÍLA!! Odvysílat to v nočních hodinách na ČT Art, nic proti tomu. Ale nacpat tu vulgární hovadinu na ČT1, tomu říkám obrovská arogance vůči divákům ČT1. Ve snaze přiblížit se mladým a přilákat je k obrazovkám uvádí ČT1, řekl bych artový seriál pro NENÁROČNÉ MLADÉ DIVÁKY, absolutně neuváženě. Vysílání ČT1 mi doposud vždycky připadalo vyvážené, nevulgární a proto zcela jistě zahrnovalo vždy diváky spíše středního a staršího věku. Ředitel ČT Petr Dvořák to chce změnit. Je možné, že se mu to podaří. Ta drtivá většina původních zmíněných diváků pak raději uchytne nějakou knihu a na vysílání ČT1 a na pana Dvořáka hodí bobek. A v konečné fázi po průzkumu divácké sledovanosti ČT1 pan Dvořák zjistí, že mu na ČT1 sice nějací mladí diváci počet navýšili, ale ta drtivá většina původních diváků si raději čte v posteli knihy, místo aby koukali na ČT1. Díky pane Dvořáku, stává se ze mě pomalu docela sečtělý člověk, což mi přidává sebevědomí sečtělého a inteligentního člověka. Získáte možná 10, 15% nových mladých diváků a současně 50 a možná i více původních diváků ztratíte. Blahopřeji pane Petře Dvořáku tam do kanceláře generálního ředitele ČT1. Doporučil bych Vám, nyní po odvysílání, provést průzkum u diváků 40 let a starších se spokojeností náplně večerního programu ČT1. Těch "několik málo" mladých, kterým se tak vnucujete a kterým se ta ubohost líbí vám v ČT počet diváků nenavýší. ()

Handle

Na začátek musím říct, že MOST! určitě není 100% šálek mé kávy (ačkoli mě to bavilo sledovat a spíš převládá spokojenost), ale objektivně je to vážně výborný počin a neskutečně odvážný a sympatický krok od ČT (která se dokázala vysmát vlastně i sama sobě - viz Pošta pro tebe). Nejvíc oceňuji, jak seriál neustále něčím překvapoval a boural očekávání. Jen na můj vkus často zbytečně přecházel do extrémů hlavně co se komediálních prvků týče (kvůli té zbytečné přehnanosti mi to mnohdy prostě vtipné nepřišlo). Jinak absolutně miluju ten wtf výběr hudby, kterej jak kdyby ztělesňoval celou podstatu seriálu - hraje tam snad úplně všechno napříč žánry, ale jako celek to prostě nějaký zázrakem funguje. No a herci samozřejmě na jedničku s hvězdičkou, bohužel ani nevím, koho dřív chválit - jestli naprosto uvěřitelného Hofmanna nebo Stárkovou (A Cinu) a její postavu Dáši, na kterou se asi bude opravdu dlouho vzpomínat a nebo třeba Čvančarovou, u které mě i tak trochu mrzí, že nedostala ještě větší prostor, protože pro mě si všechny ty komediální scény ukradla pro sebe a postavu jednoduché pipinky už snad ani nešlo ztvárnit líp. O tomhle seriálu by se dalo diskutovat asi celou věčnost, nicméně jestli vznikl v Česku nějaký výjimečný český seriál, tak je to určitě MOST! Ukočírovat takovej mix žánrů totiž fakt není žádná sranda a ačkoli pět hvězd dát nakonec nemůžu (podle mě se jen seriálu leccos odpustilo právě díky té originalitě a osobitosti), tak můj respekt má ohromnej a tu mega pozornost si určitě zasloužil. ()

Lacike

Prve diely ma nenadchli, kedze postavy boli az prilis full retard a prehnane zle. Ale casom jak sa zacali trochu poludstovat, tak aj to zrkadlo, ktore ma nastavit tvar predsudkom voci mensinam akehokolvek typu zacalo fungovat ovela lepsie. Dalsi mierny problem som mal s humorom. Ani nie tak stylom ale kvalitou. Vtipny mi pripadal zhruba kazdy desiaty vtip. Ale aspon fakt stal zato. Najviac ma bavila linia so Snedou tisnou a cigosmi. Alebo to schôdzovanie holych lebiek. Nie prilis dobry rozjazd serialu som prezil hlavne vdaka dobrej myslienke, ale nakoniec som si tych volov celkom oblubil a je skoda, ze dalsich dielov sa asi nedockame. 6/10. ()

Tommassi3

Když se jeden sejde s hodnocením Livingdeada, není mu z toho moc dobře, ovšem tady je to Dost! špatné.. Crazy sice jako Průša, tentokrát ovšem o Kolečko míň.. Takový voříšek, co štěká, ale nekouše.. ()

GeusX

Povedený seriál se zdařilými hláškami, povedený virální marketing České televize, že kolem seriálu vznikla (nebo spíše byla vytvořena) úplná aura kultu. U jednotlivých dílů jsem se však bavil dost nevyrovnaně. Není to jen prvoplánová komedie, má to i určitý sociální podtext. ()

BoPo

MOST! odstupom času zapadne prachom. Až opadne ten mediálny humbuk, ktorý srší oslavné ódy typu seriál desaťročia, tak sa v plnej kráse ukáže len čiastočné využitie potenciálu. Ano, u nás chýbajú seriály, ktoré kašlú na politickú, rasovú, náboženskú a ešte neviem akú korektnosť. Za to jedna *. Zopár scén sa vydarilo, občas zaznela hláška nešuštiaca papierom a hospodský Eda by nezaostával ani ako člen Okresního přeboru. Za to druhá *. Ale inak iba mix nevážnych, ale nevtipných a vážnych, ale nesilných scén, v ktorých sa pohybujú figúrky, ktoré ma nenadchli. Luďan je klasický pivařský mozog. Dáša je silná sebavedomá žena z ktorej by každá druhá feministka založila profil na zoznamke. A tak ďalej. Byť iný, respektíve odvážnejší než zaprdená TV konkurencia automaticky neznamená, že ste ultra vtipný. Asi najväčší hype československej scény v histórii. ()

Gwaihir

Hořký, satirický, autentický, svérázný, humorný, takový je očividně dosavadní rukopis relativně pozoruhodného autorského souznění pánů Kolečka a Prušinovského, kteří se očividně nebojí jít na hranu, ba dokonce ani ji řádně překročit, přičemž se jim navíc obvykle daří vyhnout trapným vyzněním a naopak vytvářet některé snad opravdu kultovní scény a hlášky. Nemalou zásluhu na výsledku mají však v tomto případě i představitelé jednotlivých rolí, a to jak zkušení, méně známí, nebo začínající herci, tak i v podstatě neherci, protože některým z nich už jejich postavy asi nikdo nikdy neodpáře. Dycky Most! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (viac)

PF 2020

PF 2020