Luděk Říha (Martin Hofmann) žije v polorozpadnutom dome po otcovi. Na jeho opravu nemá peniaze a vlastne ani chuť. Šéfovi miestneho podsvetia Romanovi (Leoš Noha) dlhuje peniaze, jeho bývalá žena Ilona (Jitka Čvančarová) si vzala Nemca a syn Tonda (Filip František Červenka) sa za neho hanbí. Navyše ho vyhodili z práce. Jedinou istotou je pre Luďka krčma Severka a kamaráti, ktorí v nej vysedávajú - majiteľ krčmy "len pre bielych" Eda (Michal Isteník), exkomunikovaný farár (Cyril Drozda) túžiaci po tom, aby otočili presunutý kostol, ktorý by mohol byť znovu vysvätený, trvalo nezamestnaný Čočkin (Vladimír Škultéty), ktorý dúfa, že vďaka svojím podnikateľským nápadom raz naozaj zbohatne, a Róm Franta (Zdeněk Godla), jediný, kto za útratu v krčme Severka má čím zaplatiť. (TV JOJ)

Isherwood

Asi to pár kritiků shodí z mostu a povýšeně pohovoří o (ne)kvalitách, přičemž se nezapomene otřít o myšlenkové podhoubí, ale já cením především ten čistý průnik napříč diváckými preferencemi, které slibují bavit všechny, ať už si dáváte dýňové latté v Praze a spíláte zbytku republiky do vidláků, nebo naopak v zapadlé severce pijete na sekeru pátého gambáče z umaštěného půllitru a hrdě nosíte odznáček s českým japoncem na džínové vestě. Dokoukat už to musím jenom proto, abych věděl, zda-li ten balanc Prušinovský s Kolečkem udrží, nebo pak někdo bude psát nasraná udání na neobjektivní dramaturgy na Kavkách. První díl je čistých 10/10, tohle se tady rodí jednou za dvě dekády. ()

makakus

Konečně na rozdíl třeba od Zelenkových trapných křečí a příšerných českých TV kriminálek něco překvapivě přirozeného. Vytřískat z českých herců i neherců takový projev, za to režisér zaslouží velkou poklonu. Zásluhu má i scénář zručně kombinující "dialogy o ničem" (viditelně inspirované šedesátkovými filmy typu Černého Petra) s dějovými pozoruhodnostmi jako je třeba noční závod nebo Pošta pro tebe (dobrý nápad udělat si v pořadu reklamu na jiný pořad). Tady je ovšem jediný skřípanec, kvůli kterému hvězda dolů - brácha Dáša z toho čouhá jako sláma z bot, herecky hrozné na hranici koukatelnosti (navíc předělanou ženu by opravdu neměla hrát pravá žena, uf) , po všech stránkách nevěrohodné, bez tohoto "bulvárního" a uměle našroubovaného motivu by vše fungovalo výrazně lépe a na jedničku. ()

Zdenkaalexa

Myslela jsem, že Kouzelník Žito je to nejhlubší dno, kterého kdy mohla ČT dosáhnout, pak už je jenom peklo - ale ČT nám, jako pták Fénix vstávající z popela, ani ne do měsíce naservírovala něco tak famózního, že to ani nechápu, teda v případě ČT...bere to celou republiku, dělala se dokonce i anketa mezi občany Mostu...a ta byla dobrá! Jakási, tuším lékářka, tam říkala, že je to všechno špatně a co si teď lidi o Mostu pomyslí a že jsou tam i slušní Romové, fajn. Jsem vášnivá fanynka Malé Velké Británie a to je pěknej nářez - ale ani ve snu by mě nenapadlo pod vlivem seriálu koukat na Brity jako na stádo retardů a teploušů...kdo není schopnej pochopit nadsázku a neumí si udělat srandu sám ze sebe, musí mít hodně smutnej život. Jsem rodilá Pražačka a vím, jak nás zbytek republiky zrovna nemá moc rád, hlavně při volbách, to se ani nedivím...ale ani za komančů jsme nebyli moc oblíbení, my jsme na tom vlastně skoro stejně jako cikáni - Franta by mi to určitě odsouhlasil! Ne, vážně, ten první díl je fantastickej, teda pro nás, co milujeme neskutečnou prču...... ()

topi80 odpad!

"Vážení televizní diváci, v novém seriálu naší pokrokové České televize si ukážeme, že ošklivé xenofobní názory mají jen looseři. A pokud má snad divák tendence mít stejné názory jako hlavní hrdina, pak je úplně stejný looser jako on. A to bys, milý diváku, jistě nechtěl. Ty chceš být také součástí naší usměvavé pokrokové společnosti a podílet se nabudování socialismu, multikulturalismu a bojovat proti zpátečnictví. Pojď tedy a přidej se k nám. Vyhrňme si rukávy a budujme spolu lepší společnost a nového člověka." ()

duch9

První díl je pecka! Škodolibě jsem se rozesmála při pádu velryby z WC, také se mi líbí, že je v seriálu použit duchaplný pořad "Pošta pro tebe", to mi přijde dokonale absurdní a zápletka, která se vyvrbí na závěr mě překvapila a pobavila zároveň. Tabu společnosti se zde odkrývají s nebývalou lehkostí a tvůrci krásně pracují s paradoxy života. Palec nahoru i pro Hofmanna, hraje perfektně. ()

• V maskérně v televizi hraje „Neusínej“ od Petra Muka. Na autodromu hraje „Terra promessa„ od Erose Ramazzotti. Na konci epizody hraje „Wonderful Life“ od Black. (Duoscop)