Luděk už ničomu nerozumie, rómska kapela hrá Wabiho Daňka, pivár Eda je prvýkrát v živote vo vinárni, plešatí chlapi si nechávajú narásť vlasy. Mesto Most čaká veľká udalosť, v hlavnej úlohe ktorej bude účinkovať váza s popolom. (TV JOJ)

AloeB

Závěrečná epizoda je přes všechny ty nedostatky ta nejlepší, nejzajímavější, nejepičtější, zkrátka je perfektním závěrem něčeho co konečně skončilo. Prominu to co se stalo Čočkinovi, protože mi to neladí s celkovým laděním seriálu, nebudu řešit že se Luďan chová v této epizodě jako naprostý kretén (což je sice kvůli vystavení dramatického oblouku, ale jde o špatnou práci s charakterem) a nebudu komentovat postavu Blanky, jejíž chování mi naprosto nesedí, protože v konečném důsledku to bylo jen pár poskvrn na nápaditém díle. ()

SOLOM.

Fňuk fňuk – je tu konec. Nicméně i v samotném závěru si dokázali tvůrci udělat prdel i z takové věci jako je funus či kradení popela zemřelého. Netradiční vyvrcholení, ale nevadí. Pokud je tohle už vážně konec a žádná druhá série nebude tak OK, pobavil jsem se u toho – některé postavy byly super, rozhodně nelituji, že jsem se na to podíval. Takže uděláme pápá Čočkine, pápá Moste…nebo prostě jen „Dycky Most…“ ()

ForeverZiak

DYCKY MOST!... dycky most. Ty vole. Ty voleee plánoval som sa vyjadriť o seriály ako takom ale táto posledná epizóda si zaslúži samostatnú recenziu. Ľudia.. Nieto konkurencie na československej scéne tomuto seriálu, nieto viacej emócií v 8. sérii Got než v tejto JEDINEJ epizóde. Úžasné úžasné! Charaktery ako to v tomto seriály býva zvykom opäť nesklamaly, sú uveritelné a veľa krát vás aj naštvú, no to nevadí, lebo tak to je i v skutočnom živote! A to je to. Seriál Most! Je úžasný svojou pochopiteľnosťou a neobvyklou, atmosférou. Len ťažko by sa hľadal seriál, ktorý by v žánroch Drama/Komedie zažiaril tak ako MOST! Veď i pracovanie s hudbou je tu úžasné, to prepojenie s príbehom ku príkladu *SPOILER* Keď v tejto poslednej epizóde na Čočkinovom pohrebe hrá pieseň Don't stop believin' - aká to nádherná prepojenosť no nie? A takýchto príkladov je mnoho. Ďalej práca s kamerou je úžasná a nájdete tu zábery, ktoré by si oteckovia nedovolili natáčať :D - Jediné čo mi naopak vadilo bolo trochu nedotiahnutý vzťahový posun *SPOILER* Edy a Dáši... Ale viete čo? Mne je to šuma fuk, lebo tak ako vo skutočnosti, ani v seriály nemusí byť všetko jasne vysvetlené a očividné. A tak tomuto krásnemu skvostu ako aj tejto epizóde dávam 5 hviezd a približne 90%. A ako by povedala jedna oskarová rola, soudkyňe Barbara, - prípad je uzavretý, môžete odísť. DYCKY MOST! ()

Stružák

Zakončení šlo teda úplně do prdele a troufnu si říct, že poslední dva díly zabily to, co seriál celou dobu předtím jakž takž budoval. O čem jako ten poslední díl byl? Atmosféra žádná, děj žádnej, dialogy blbý a blbější, nějaká hlubší návaznost na předchozí díly nebo vysvětlení předchozích akcí taky chybí. Na druhou stranu, jsem se tu po delší době i jednou nahlas pozasmál ("Tohle jsem měla ráda jako malej kluk. 😊"). Škoda, z Mostu! se v prvních epozidách klubal zajímavej dramatickej počin, kterýmu nechybělo napětí i špetka humoru. Že scenáristům docházej nápady, předposlední díl naznačil a finále to jen a jen potvrdilo. Už dlouho se mi nestalo, že by mi byl u seriálu osud všech postav tak nějak ukradenej. 😴 ()

tomik99

Končí se tak prazvláštně. Co minulá epizoda začala, tady se pokračuje. I když sice chápu, že je důležité se rozloučit s důležitou postavou, tak celému dílu byl věnován právě onen pohřeb a na zbytek se tak nějak v meziřečí zapomnělo. Chtělo by to ještě nějaký skutečný closure včetně konce Hnědé tísně apod. Nebyl to konec takový, jaký jsem si představoval. A rozhodně nebyl zábavný a nenesl se v duchu prvních epizod. Poslední dvě už za nic moc nestály, nicméně jinak byl seriál fajn. Kdy jsem se upřímně zasmál, bylo závěrečné scéně s vázou... To se povedlo a to byl opravdu černý humor. ()

• Písnička, která hraje v 18. minutě, je „Devil Inside“ od INXS. Ve 27. minutě hraje „Whorehouse Blues“ od Motörhead. Na konci epizody pak hraje „Don't Stop Believin'“ od Journey. (Duoscop)
  • Epizoda byla vysílána o 45 minut později než ostatní epizody, kvůli nadměrnému počtu sprostých slov. (Kajman26)