Leto, rok 1975. Traja chlapci - Dave Boyle (Cameron Bowen), Jimmy Markum (Jason Kelly) a Sean Devine (Connor Paolo) - sa hrajú na ulici, keď zrazu Davea ktosi unesie a niekoľko dní sexuálne zneužíva. Dave sa s tým nevie vysporiadať ani ako dospelý (Tim Robbins) a svoje spomienky a strach prenáša na svojho syna Michaela (Cayden Boyd), ktorého stráži až s prehnanou dôslednosťou. Z Jimmyho je medzičasom otec troch detí (Sean Penn) a zo Seana sa stal detektív (Kevin Bacon). Keď jedného dňa náhle zomrie Jimmyho tínedžerská dcéra Sara (Jillian Wheeler), Sean začne pátranie, aby zistil, čo sa stalo. Zistí sa, že dievča malo priateľa, ktorého otec mal minulosť spätú s Jimmym. Podozrivým sa stáva práve mladý priateľ mŕtvej dcéry, no keď sa nájde zbraň u jeho otca, prípad sa zvrtne a naberie iný smer. V pozadí sa však zrazu ukazujú omnoho závažnejšie udalosti... (TV Markíza)

Critic

Přemýšlím o čem tenhle film je. Řekl bych, že o tom jak nic není v životě černobílé. Jak i policajt, kterému to lze jen těžko vyčítat, promine dvě vraždy prostě jen kvůli tomu, že by jinak ničemu dobrému nepomohl. A taky jak tenká je linie mezi duševním zdravím a nezvratným pokroucením lidské mysli. Clint Eastwood je prostě můj nejoblíbenější filmař a zase mi jednou připomněl proč si ho tak nesmírně vážím. ()

gazogazo

Prostá detektivka a hovno mysteriózní. Ale dobrá! Pen umí hovno a ne hrát, to už by byl lepší Sly. Zato Clint drží uzdy pěkně zkušeně a tak to jede gallupem ()

Stíba

Film tak nějak nejistě osciluje mezi několika žánry, kdy se Estwood není schopen rozhoupat ani k jedné straně. Výsledkem je určitá zmatenost celkového dojmu a byť mě film i přes delší stopáž nenudil a stále držel mojí pozornost směřující k rozuzlená, je to ve finále takový nemastný neslaný pocit z mnohého nedotaženého. 3,5* ()

tranquill

"Když je to jednou v tobě, zůstane to tam..." Po zhlédnutí tohoto Clintova mysteriózního thrilleru ve mně zůstal pocit, že jsem sledoval vynikající dílo s citlivou režií, excelentními výkony tria Sean, Tim a Kevian a vygradovanou pointou. ()

Razzor_82

Výborné herecké obsazení jenže se to na můj vkus nějak vleče a chvílemi nudí. Celý film ukazuje na jednu osobu ale ta je neprávem odstraněna. Pro mě osobně nelogické pasáže jako "spojler " stejná krevní skupina odstraněného pedofila a Katie je tak trošku zavádějící a mizivě náhodná. Jinak ale dobře vygradované drama. 6/10 ()

Adiemus

Zhruba od poloviny začala nuda, ani mě příliš nezajímala totožnost pachatele, jen jsem tušila, kdo jím není. A co dodat k poněkud rozplizlému závěru? Snad že režisér zvládl pozdější Gran Torino (2008) mnohem líp. A propos, proč ten podivný název? ()

FeriusParfax

Výborné herecké obsazení v čele s oblíbencem Timem Robbinsem, který je snad v každém snímku jen hromádka neštěstí, dávalo tušit skvělé podívané. Od C. Eastwooda bych si postupně chtěla pustit všechny filmy. Zatím nešel ani jeden pod 4*. Tady tomu není jinak. I když mi bylo hned jasné, že věci nebudou takové, jaké se na první pohled zdají. Celým filmem vás provází temná a depresivní atmosféra, která se stupňuje. Nakonec vyústí snad až v příliš obyčejný konec. Asi se nemusí za vším hledat víc, než tam ve skutečnosti je. Moc jsem ale nepochopila poslední minuty filmu. Byly tam ještě z nějakého důvodu, který mi uniká? ()

GIK

Režimní film na politickou objednávku. Děti v USA mizí před očima. Je tedy nutné látku umělecko-politicky zrecyklovat. Za vlasy přitažený propletenec zločinců. Jaká by to musela být neuvěřitelná náhodička, že by propletenec v NY narazil zrovna na členku propletence? Co motiv? Vysvětlení těžce nevěrohodné. Totálně podivný konec vyznívá do ztracena. Nebo na něj zapomněli? To má být výsměch divákům? Směšné těžkotonážní prdelaté mlátičky. Detektivové OK. Schvalování násilí. Vražda pedofila je v pořádku. Jedním z cílů filmu je nakydat hnůj na věřící křesťany: 1) vedoucí mlátiček je věřící; 2) kříž na prstenu usměvavého násilníka. Symbolika: 5:15 – kříž na prstenu násilníka; „Jednotka 33.“; 24:45 – eucharistie (eucharistie = magický rituál pojídání Boha Všemohoucího); 1:02:48; 1:03:12 – merkel sign; 1:06:36 – podání ruky. Hlášky: „Hitlerova matka chtěla jít na potrat. V poslední minutě si to rozmyslela.“ – velmi vtipná propagace potratů. ()

elessar04

Tři kamarádi Jimmy, Sean a Dave si hrají na ulici, když v tom přijede auto, z něhož vystoupí starší muž, který vypadá jako policajt. Dave musí jet s nimi. Vezmou ho. Nebyli to policisté. Čtyři dny ho věznili a opakovaně znásilňovali. Dave ale utekl. Už to ale nebyl Dave, kdo se vrátil domů. V příběhu se posouváme o několik let dopředu. Všichni jsou již dospělí a mají svoje děti. Sean je detektiv na vraždách, Jimmy si odseděl dva roky za mřížemi a nyní vede obchod. Dave má malého synka a žije se ženou Celestou. Dave se vrací jednoho večera domů z hospody celý od krve. Manželce řekne, že byl přepaden a toho grázla asi zabil. Další den dostává policie telefonát, že na ulici je prázdné auto plné krve. V autě nikdo nebyl, ale v lese ano. Jimmyho dcera. Je Dave vrah nebo ne? Můj nejoblíbenější filmový stařešina Clint Eastwood natočil v roce 2003 dechberoucí krimi s úžasným obsazením Penn, Robbins, Bacon a další. Jeden z výkonů se však nade všemi vymykal. Byl to ten Tima Robbinse, který snad roli Davea - poznamenaného onou dětskou katastrofou - nemohl zahrát lépe. Krimi filmy (či thrillery) jsou výborné, když mají logicky dobře napsaný scénář. Tajemná řeka jej má. Závěrečná půl hodinka je doopravdy velká jízda. Perfektní akce, perfektní příběh, skvělé postavy. To všechno tento scénář obsahuje. Clint Eastwood je výborný režisér. Tajemná řeka patří určitě mezi jeho nejlepší filmy a rozhodně dosahuje horních příček pomyslného kriminálního piedestalu. Skvělý večerní program na ČT 2. ()

sledge

Tim robbins je vynikajuci, moj oblubenec. Ostatni predstavitelia hlavnych postav su tiez 'pani' Herci s velkym H, takze sa je na co pozerat. Celkovo velmi dobra detektivka, ale nejak vas neuspokoji, nieco tam chyba. ()

Gardenboy

Tento film patrí v mojom rebríčku medzi to najlepšie, čo bolo kedy natočené. Skvelé herecké výkony hneď šiestich známich hercov, fantastická réžia, akmera, neokukaný a veľmi poučný príbeh...jednoducho nádhera, BRAVO!!!!! ()

pjeer

parádní psychologický zážitek, konec filmu je opravdu emotivní, filmoví představitelé první třídy zaručují prožití všech detailů ()

BačaXXX

Po prvním shlédnutí jsem byl zklamaný, čekal jsem, že pravý vrah bude odhalen dřív, než na to doplatí nevinný podezřelý. Napodruhé jsem si film už více vychutnal a líbilo se mi to mnohem víc, než napoprvé, byť jsem věděl jak to dopadne. ()

Odpadlik

Zajímavý námět, prostředí, dobré herecké výkony, velmi slušná hudba. Bohužel mi to celé zkazil závěr, byť je možná reálnější než by se nám mohlo líbit. ()

tančísvlky

veľmi priemerné bio ,tak ako všetky filmy pán Eastwooda . V každom filme má problém so záverom aj tu . Herci to nemôžu zachrániť aj keď sa snažia sebeviac. Ničím objavný film ,bohužiaľ . ()

Brady

Kriminálka, která se mi velmi líbila. Vlastně mne film zaujal svým pojetím natolik, že jsem o něm ani nepřemýšlel jako o kriminálce, spíše jako o jednom velkém dramatu. Sice jsem už v polovině filmu věděl, kdo je vrah, ale možná právě proto jsem si ještě více vychutnal psychologické drama všech postav. Sean Penn hraje tradičně skvěle, ale musím přiznat, že ještě více mne ohromila psychicky narušená osobnost Tima Robbinse. A Kevin Bacon taky nehrál špatně. Prostě zase jeden skvělý snímek pod taktovkou Clinta Eastwooda. ()

Veseldaa.!

Přišlo mi, že od vyšetřování na místě činu se film už jen veze ve stejném, nevýrazném tempu. Přesto dávám 4*, protože atmosféra je pořád napnutá jako struna, doplňuje jí skvělé obsazení a předvedené herecké výkony a také musím pochválit Clinta Eastwooda, kterému to na režisérské židli nesmírně jde. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Dennis Lehane je jeden z mála spisovatelů, kteří se nemůžou stěžovat na filmové adaptace svých knih. Filmy jako Sbohem, baby, Tajemná řeka nebo Prokletý ostrov byly úspěšné komerčně i u kritiků.… (viac)

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (viac)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (viac)