Harry Potter a Ohnivá čaša

• Česko Harry Potter a Ohnivý pohár (viac)
Veľká Británia / USA, 2005, 157 min

Harryho Pottera (Daniel Radcliffe) už istý čas prenasledujú nočné mory, vďaka ktorým ho jeho jazva bolí viac ako inokedy. Pred znepokojivými snami sa pokúša uniknúť tak, že so svojimi priateľmi Ronom Weasleym (Rupert Grint) a Hermionou Grangerovou (Emma Watson) navštívi majstrovstvá sveta v metlobale. Oblohu nad skandujúcimi fanúšikmi však rozžiari Temné znamenie - zlovestný úkaz, ktorý je akýmsi podpisom Lorda Voldemorta (Ralph Fiennes). Vyčarovali ho Smrťožrúti - jeho prívrženci -, ktorí sa vyhýbajú verejnosti už od Voldemortovho zmiznutia pred trinástimi rokmi. Vtedy zavraždil Harryho rodičov... Harry túži po návrate za bezpečné steny školy v Rokforte, kde ho môže ochrániť profesor Dumbledore (Michael Gambon). Teraz bude ale všetko trošku inak. Dumbledore totiž oznamuje, že Rokfortská stredná škola čarodejnícka bude práve tento rok organizovať prestížny Trojčarodejnícky turnaj - jednu z najpozoruhodnejších a najriskantnejších súťaží čarodejníckeho sveta! Každá z troch najväčších a najvychýrenejších čarodejníckych škôl si vyberie jedného šampióna, ktorý bude plniť nebezpečné úlohy a bude sa snažiť získať cenný Trojčarodejnícky pohár. Študenti Rokfortu užasnuto sledujú, ako do Veľkej siene prichádzajú pôvabné dievčatá z Beauxbatonskej akadémie a mocní chlapci zo školy v Durmstrangu - a bez dychu čakajú na výber svojich šampiónov... (TV Markíza)

Boss999

Harry Potter tak to veľmi Good film ja som fanúšik Harryho Pottera a preto sa mi páčia všetky Potterovky ( Harry Potter a Kameň mudrcov, Harry Potter a Tajomná komnata, Harry Potter a väzeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivá čaša, Harry Potter a Fénixov rád, Harry Potter a Polovičný princ ) :-) ()

májovec13

Oproti Vězni z Azkabanu krok zpět, ale lehce nezáživný děj točící se kolem pro mě zbytečné soutěže zachraňuje skvělí závěr. A opět, jak už tomu bývá, přidání nové zajímavé postavy, tentokrát v podání Brendana Gleesona. ()

KacHnAop

Můj nejoblíbenější díl o bradavickém kouzelníkovi. Turnaj tří kouzelníků byl velice zajímavý a také jsem se opravdu dobře bavil (nejlepší scény se týkaly kolem Vánočního plesu). :) ()

HennessyVSOP

Těžko se mi tento film hodnotí. Napětí během filmu dost kolísá a především v prostřední části jsem se nudil. Naopak závěr je perfektně natočený. Jinak opět "potterovský standard", na předešlé díly ovšem ztrácí, Ohnivý pohár mne prostě nějak nevtáhl do sebe. 70% ()

rigby

Po výborném Vězni z Azkabanu je toto pokračování léčbou šokem. Nejedná se jen o naivní a nudné ztvárnění, ale i o velmi jednoduchý a ničím nezajímavý příběh. Ke dvou hvězdičkám připojuji velké plus, jestli to pomůže... ()

RoB23

Každopádně akčnější než první a druhý díl. Kvalitní fantasy film. [SPOILERALERT] Do Bradavic tentokrát zavítá Turnaj tří kouzelníků a s ním také draci, což je pro svět HP novinka. Také se představí bystrozor Alastor "Pošuk" Moody a spousta dalších postaviček. ()

kishi_SO

tak konecne sme sa dockali Toho-koho-sme-nemohli-vidiet. Podla mna velmi zaujimavy diel, dosial aj moj najoblubenejsi. Striedanie reziserov asi nebude na skodu, lebo kazdy pridal svoje zeliezko do ohna. Skvela "podivana" pocnuc turnajom, pripravami na ulohy, samotne ulohy, cintorin ... Tesim sa na dalsie diely. ()

Scaevola

Mohlo to být velkolepé i po kvalitní trojce, ale zůstaly jen náznaky a nastínění, které nepřinesly nic nového kromě Harryho účesu a více studentských rolí mimo hlavní trojici. Jednoznačným kladem ale je finální scéna na hřbitově, jež se povedla na výbornou a oproti knižní předloze ztratila svou ufňukanost. ()

benda02

Adaptace, která je snad nejvíce podobná knižní předloze, možná to nejlepší z Harryho co jsem kdy viděl... Už to není taková pohádka, je tam plno akce, krásných efektů, konečně někdo umírá, jsou vidět emoce, drama, mnoho dobrodružství. ()

Simir79

Jakožto potterovský nefanoušek jsem si udělal HP maraton, kdy jsem během několika dní shlédnul celou ságu. Tu jsem zakončil grandiózní Relikvií smrti 2 v kině ..... vlastně kvůli tomuto dílu jsem to vlastně dělal. Nebudu hodnotit díl po díle. Z mého pohledu to cítím jako celek. Zatím co ty první byli víceméně pohádkové, nebyli zas tak výjimečné. Pokud bych to měl srovnávat s filmy podobného žánru, tak například "Hvězdný prach" by je s přehledem převálcoval. Nicméně zajišťovali velmi dobrou rodinnou zábavu a položili slušný základ fenoménu, který rostl zároveň se svými čtenáři. Od třetího dílu výš jsem začínal pociťovat deficit nečtenáře Potterovských knih. Spoustu věcí mi unikalo, některé věci nedávali tak úplný smysl. Nejvýrazněji je snad znát u "Prince dvojí krve", kdy hlavní dějová linie se jen velmi střídmě dotýkala toho, co, či kdo je takzvaný Princ a čím, je vlastně tak výjimečný. Konečné rozuzlení ve mně nezanechalo vlastně žádný dojem, protože se neměl o co opřít... prostě se řešili věci, které dle mého názoru nebyli zas tak důležité. Co nemůžu upřít, je postupné zkvalitňování digitálních triků a celkové grafice. Díl od dílu jsou filmy "dospělejší" a mířeny vždy na trochu náročnějšího diváka, než ty předcházející. To samé i herecké výhony, kdy paradoxně největší postup vidím zejména u vedlejších postav jak u té hlavní. Pokud budu hodnotit Harryho Pottera jako celek, uděluji mu krásných 80%. Plně zaslouženě, protože udržet si úroveň, diváky a ustát tlak, který je na tvůrce kladen ze strany obdivovatelů Rowlingovských knih nebylo jistě nic jednoduchého. Gratuluji ()

Misterioso

Oproti Vězni z Azkabanu docela dost veliký úpadek! V podstatě jsem se při sledování Ohnivého poháru nijak nenudil, ani jsem si neklepal na čelo nad úrovní práce tvůrců či příběhu, ale zkrátka mě z pověstného diváckého křesla nezvedla jediná scéna. Ač se výsledný dojem blíží takovým sedmdesáti procentům, tak výtek mám poměrně dost. Jak už jsem psal, chybí nějaká scéna, kterou by si měl člověk čas od času chuť pustit (pan režisér nic vyloženě asi nezkazil, ale zkrátka ani nenadchl). Velice na mě také zapůsobila (ovšem ne tak, jak by si tvůrci asi přáli) absence Johna Williamse na postu skladatele, zkrátka jeho práce ať se to třeba na první pohled nezdá, dodávala HP zase nějaké bodíky navíc, a tentokráte mi jeho hudba velice chyběla. Vizuálno mě vůbec nenadchlo. Přišlo mi zbytečně tmavé, rádoby temné, což by nevadilo za předpokladu, že by byla také atmosféra snímku patřičně temná, což ovšem nebyla ani zdaleka, navíc tentokrát chyběla i jakási "potterovská" atmosféra, která se mi asi nejvíce líbila ve druhém a třetím dílu. A aby toho nebylo málo, závěr s Voldemortem zaujme pouze trošku a úplný konec nechá diváka překvapivě úplně chladným. Škoda, dívat se na tenhle film bez problému dá, ale ta emoční prázdnota vyloženě zamrzí. ()

Movie Maniak

Jako ostatní filmy celé Potterovské série tenhle kousek nepropadl, drží si určitou kvalitu a to hlavně díky působivému grafickému zpracování. Nemůžu se, ale zbavit dojmu že to mohlo být lepší. Je tu cítit jakási rozpolcenost mezi filmem pro odrostlejší děti a trochu akčnější a drsnější podívanou pro dospělé. Alfonso Cuarón byl prostě úspěšnější. To ovšem nic nemění na tom, že film je koukatelný a každý fanda téhle série jej rád uvidí ()

gipper

Ohnivý pohár patří k těm slabším dílům Harryho Pottera, což ovšem vůbec neznamená, že nestojí za to se na něj podívat! Docela jsem soucítila s Harrym, když si všichni mysleli, jakej je podvodník, že hodil svoje jméno do poháru a on to musel snášet. Taková nespravedlnost! :oP Když už zase drželi všichni pěkně pohromadě, tak jsem byla spokojená. Potěšila mě postava Cedrica Digoryho že ano.. protože on ten Robert má takovej hezkej úsměv prostě vždycky a všude. Podruhý mi u Harryho ukápla slza, když Voldemort nemilosrdně použil Avada Kedavra a bylo po Cedricovi. (Poprvé to bylo, když umřel můj nejoblíbenější skřítek Dobby). Dneska či zítra to vypadá na Fénixův řád.. už se těším! ()

komediant

Asi nejlepší díl, který má vše vtip,napětí a skvělé obsazení. A bohužel zahájil kariéru Roberta Pattinsona. Vše má své plusy a mínusy. ()

N0X.

Podľa mňa asi najslabší diel série. Niektoré scény až prehnane zahrané, iné zas odfláknuté. Vôbec ma neprekvapilo, že drak sa odtrhol z reťaze. Veď to vypadalo ale keby ste mali buldoga uviazaného na nitku. No moja láska k tejto sérii mi nedovolí len kritizovať. Samozrejme, ani v tomto diely nechýbali vtipné situácie ako keď fretka Malfoy vkĺzne do nohavíc jednému z jeho bodyguardov alebo následné xichtenie profesora Moodyho. Temná atmosféra vyvrcholí vstupom do bludiska zo živých plotov. Príchod Temného Pána je už nevyhnutný. Mike Newell perfektne zvládol "pripraviť pôdu" práve na tento okamih. Verdikt: 70% ()

DansteR

"I don't think I said anything about a graveyard, Professor."...Toto je onen díl kde se z pohádky stavý skutečný fantasy film plný čar a kouzel. Asi je to hlavně tím, že všichni hrdinové evidentně vyrostli (hlavně Hermiona :-)), zvážněli a děj se navíc mnohem víc vztahuje k celé serii než v předchozích dílech, které onu spojitost měly jen velmi lehkou. Nejvíc jsem se tešil na Lorda Voldemorta na filmovém plátně a Ralph, i když na plátně byl jen chvíli mě nezklamal. Více než spokojen s vývojem série 80%. ()

Eeve

Nemastná-neslaná epizóda seriálu Harry Potter a priatelia. Dej sledovaný ako z rýchliku, na nič sa vážnejšie nezameriava. čím síce dáva priestor pre viaceré dejovo dôležité zvraty, no samotné scény, ktoré by boli vyzerali bombastickejšie a takisto ich predĺženie a rozpitvanie by bolo zaujímavejšie (dajmetomu posledná úloha v bludisku) tu naozaj trpia a chýba im to dôležité spojivo. Efekty sú určite krásne vystružlikané, no nič nenadchne, nič neprekvapí, nič nevydesí. Film si ide svojím priemerným tempom vo všetkých smeroch, vrátane hereckých výkonov a soundtracku. Cuarónov Väzeň z Azkabanu pre mňa preto zatiaľ ostáva najvyšším stupienkom v sérii. ()

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (viac)