Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

Rocky88

Diesel už je taky přidušenej EGR ventilem, DPF filtrem a nefungujícím turbodmychadlem, a tak jeho přítomnost táhne dolů celý film. Ani nemusí nic žvatlat, stačí, když čumí. Pro tenhle film si vybral zdatného sekundanta v podobě Lojzy Levořecha, jehož doménou jsou kvalitativní průjmy. Akce, o které by tahle série měla být, je opět pouze okatě digitální, takže absolutně nevtáhne a netáhne. A jak šlo čekat, konec je opět tak lobotomický, že si člověk zakrývá oči, aby na to nemusel koukat. Opravdu mi bylo v kině za všechny zúčastněné tvůrce trapně. Příběh je naroubovaný na sílu a cockotin je tu pochopitelně habaděj. Co film drží nad vodou, jsou Charlize, Momoův nekonzistentní záporák a... už nic. Nejvtipnější je Stathamův pytel. Desetkrát použitý čajový pytlík už nemůže být nikomu po chuti... ()

C0r0ner

Je to o kousek lepší než devítka, která už byla silně za hranou, což ovšem ještě neznamená, že by to byl jakkoli dobrý film. Pokud je pravda, že série má končit dvanáctkou, tak dvanáctka bude končit tak, že je family u Doma doma na grilovačce, i když jsou teď všichni zdánlivě (a logicky by být měli) mrtví, mark my words. 40% ()

necisty

Jako další díl Kobry 11 dobrý, jako celovečerní film to už pokulhává. Má to stále dobrý visuál ikdyž očividně trochu levnější než dřív, má to spoustu hvězd, které stále táhnou, přestože některým nebyl dán dostatečný prostor. Míň koček, ale pořád dost aut. Jason sice dobrý, ale jeho napodobování Jokera moc nevyšlo. A hlavně... šel jsem do toho s tím, že to bude přitažené za vlasy, ale už to vážně přehání. Krásně to vystihl obrázek na netu, kde v autě letí Dominic a říká "proč řešit logiku,když máš rodinu?". Tak asi tak. ... MKUH ()

Juto

Je to výrazne zlepšenie ako predchádzajúca časť, ktorá sa skoro nedala pozerať. Zostáva to stále extrémne blbé, ale napriek tomu som sa zabával. Po technickej stránke a tempe filmu to riadne šľape. Momoa je boží a bavil ma. Jednoducho si musíte sadnúť, vypnúť myseľ a užívať si jazdu. A aby som bol úprimný, s týmto filmom je to celkom jednoduché. 7/10 ()

Ondatra

Oproti předchozímu dílu je to znatelně lepší. Aspoň už se nelítá do vesmíru nebo do podobných končin. Momoa jako záporák je docela zajímavej, ale rozhodně nepatří k nejlepším záporákům celé série. Jsem zvědavej, co přinese jedenáctka. Jenom doufám, že když se série chýlí ke konci, tak poslední dva díly aspoň budou stát za to. 6/10 ()

PROCESOR

Čím více dílů, tím větší úpadek. Aspoň mi to tak připadá. Kultovní série se cvrkla na  na záporáka, který má jistě problémy se svojí orientací, ale dnes to frčí, tak proč to nevyužít a na kecy o rodině, který jsou vážně důležitý v akčním snímku. Nějaký ty honičky tam sice jsou, ale za mě dost slabota. ()

Martrix

Nadávat, že je to megalomanská nablblost divák samozřejmě může, ale spíš než o jeho vytříbeném vkusu to poukáže na jeho ignorantství. Ta desítka v názvu filmu totiž překvapivě není hodnota IQ scénáristy, ale jasný důkaz, že mnohým divákům tyto nablblosti dělají radost. Nikdo soudný nemohl po předchozích devíti filmech čekat víc, než super káry v přepálené akci, mordu pana Naftalína a hromadu hvězdných jmen, která jen dokazují nabubřelost producentů. Momoa byl zprvu zajímavá volba záporáka, ale scénář mu přisoudil roli jakéhosi perverta a la Joker. Chvílemi to bylo přes čáru, ale dejme tomu. Alan Reacher Ritchson měl smůlu ...jeho postava byla napsaná hodně mizerně....ta nablblost celého příběhu, se týka především jeho agenta. Oproti tomu Cena, ten potvrdil status ultrasympatické držky. Tam se vše sešlo na výbornou. Další příštěky, které rozklíčujete v titulcích a v jednom případě i v potitulkové scéně, tvoří jen hvězdný pudr, kterým se tvůrci snaží zakrýt omšelou fasádu celé této frenšízy. Ale existence takových filmů mě neuráží. Pokud to nepřeženete a aplikujete je jen párkrát do roka, tak se vám mozek za to dočasné vypnutí odvděčí. Častěji bych to nezkoušel, protože cílovka jsou i vydunění pc heads, které takové filmy udržují v mozkové stázi. Za mě nejsou desátí RaZ horší, než třeba Six Underground, nebo Red Notice. Což není kritika, ale spíš označení popelnice, kam podobné jednorázové blbosti mrsknout. PS: Přepálenost akčních výjevů byla zvlášť ke konci monstrózní, ale téměř dávicí reflex ve mě vyvolávaly především ty ohavně patetické výtrusy o rodině. Nebýt jich, tři hvězdy bych nejspíš dal. ()

PavelVanekArt

Ty pičo, toto snad Diesel nemyslí vážně, že ne. Všichni tam bez jediného škrábance projdou peklem (hnusným, futuristickým, hloupým a nedomyšleným), auta lítají, rotují, plavou, shazují vrtulníky a vlastně dělají vše, co auta dělat nemají, každá jednotlivá postava (krom jedné) dělají jednu volovinu za druhou a nikdo se ani nesnaží na jedinou vteřinu přemýšlet dvě vteřiny dopředu. Každej tam najde sourozence, rodiče, mrtvou pichnu nebo kýho boha, všechno je jak z 23. století, vše se dělá složitěji než je potřeba a vůbec je to i hnusný na pohled. Netvrdím, že to předtím byla shakespearovská hra, ale teď je to vyloženě žumpa vším, co tvorba filmu potřebuje. Postavy úplně na hovno s myšlením předškoláka, rodina se bije mezi sebou bez sebemenšího důvodu, nikdo nepřemýšlí nad následky, auta jsou nezničitelný ještě o 100% víc jak minule a camea jsou naprosto k hovnu i když jsou to lepší na tom celým paskvilu. Hudba je tu klasicky taky úplně na piču. Zachraňuje to je tragikomický Momoa, na kterým bylo vidět, že si to užívá víc, než by měl. Jinak je to rozhodně nejhorší díl série, dřív to mělo alespoň špetku osobité kreativity a originální přestřelený pasáže. Bylo to takový guilty plesure. Teď je to na úrovni 2 girls 1 cup. S hodně odřenýma blatníkama je to na 2* a.k.a 35% ()

c.tucker

Ty vole Dante rulez! Momoa je to hlavní, proč tenhle díl vidět. Opět neskutečný blboučký nářez, který je zábavnější než několik posledních dílů. A to hlavně díky komu? No přece díky vlasáčovi s lakem na nehty. ()

campix

Nad touto filmovou sérií jsem již dávno zlomil hůl. Z mého pohledu už tam tolik není ani ten zábavný element, na který se všechno sází. Předvídatelné, průhledné a ještě naprosto debilní. Na druhou stranu se Vinovi stále daří vydělávat dost peněz a zvát poměrně zajímavé herce, které to vyloženě baví. Mě už zase tolik ne. ()

sir-dave

Desátý díl už nemá moc čím překvapovat, pouze dalšími přepálenými scénkami. Po táhnoucím trezoru tu přijde doslova pi*ovina s valící se koulí po Římě. Reálně by se zastavila o první barák po 15 vteřinách a ne 5ti minutové cestování ulicemi. O prohození !podlahou! nebo skoky z auta do auta už asi nebudu rozebírat. Nová postava Danteho (Momoa) není zlá, ale neustále jsem tam viděl parodii na Jacka Sparrowa. Zároveň při rozšiřování Fast universa se dostává málo pozornosti na ostatní staré známé postavy a je to tady především Torreto vs Dante. Stathama, Eastwooda, Theron je pramálo. Postrádal jsem i ty vtipné hlášky, které mě na tom dost bavily. Nově to přešlo v neustálé vzpomínání. Při případném druhém shlédnutí budu počítat slovo "rodina", to tady zaznělo snad 30-40x. Digitálního bordelu už začíná přetékat okraj. Oproti předchozímu dílu každopádně zlepšení, jinak to je takový cliffhanger k finiši. ()

Deyw

Nodoprdele...Aquaman tady kralem! Ten magor je naprosto epickej a silenej...nejlepsi zaporak Fast ever...ten to tahne a pokazdy, kdyz je na scene tak se clovek bavi..je to skvelej kontrast,kdy Diesel jede moudra o rodine a pak prijde Aquaman, krerej je uplnej opak, ze rodina je sracka 😂😂 Neskutecne hot Brie je tu skvela, ale tvle vic ji tam davej! celkove je to naslapany takovej cast tvle pro akcni vyplach je neskutecnej...je tu nove jeste Reacher 🤌 duo rodrigez, theron je taky hot 🔥 potesi wonder woman a statham tvle uzil jsem si to jako svina...je videt, ze je to 1cast konce a ja uz chci pokracovat tak davej! 👌dam 3/5 ale extremne jsem se bavil a doporucuji vsem 👍 ()

LukeUp

Já si chvílema vážně říkal, že to není úplně špatný a Momoa je vážně skvělej psychopat, ale pak to pan Diesel klasicky přežene a kromě jeho neustálého “family, family” předvádí kousky, který už popírají ale úplně základní prvky logiky. Ne, tohle už nejde brát ani jako vtip, leč jsem se u všech těch kravin smál hodně nahlas. Nehledě na to, že ta family už je tak rozsáhlá, že situace je nepřehledná strašným způsobem. A ustřižený otevřený konec už vůbec nekomentuju. Už se fakt těšim, až bude úplnej konec… ()

miguel_111

Celkom slušný diel a určite progres smerom nahor od hrozného predošlého dielu, ale kvalít takého piateho dielu ságy určite nedosahuje. Zmena režiséra určite filmu neuškodila a film je určite na vysokej kvalitatívne úrovni, ale to sa dalo čakať keďže Louis Leterrier je už ostrieľaný rutinér. Herecky služné a ba dokonca nové postavy dosť potešili hlavne záporák Jason Momoa, ktorý si každú jednu scénu kradne pre seba a je to taký mix šialene vtipného magora fakt nárez, ale aj ostatné nove postavy v podaní Brie Larson alebo Alana Ritchsona určite potešili. Staré postavy samozrejme tiež nezaostávajú. Akcia vo filme bolo dosť a hlavne scéna v Ríme ma neskutočný nárez a je určite jednou z najlepších vo filme. Hudba super. Čo sa týka logiky a fyziky vo filme  tak tamto už ako sme zvyknutý s tejto sérií  nejako  pokrivkáva, ale človek ani od takého druhu filmu nič iné nečaká a nerieši klišé vo filme lebo mnohý z nás prišli a samozrejme mňa neodnímajúc na tento film s tým, že sa chcú zabaviť a to film splňuje. Takže suma sumárom film ako blockbuster určite obstojí, ale ako celkovo je tento diel určite jeden s tých lepším v rámci celej série ba dokonca sme sa dočkali aj nejakých tých prekvapení na záver. Pre mňa 65%. ()

Script

Hrozná hovadina. Nechápu proč jsem na to koukal. Jo už vím. Kvůli té divné reklamní kampani. Snad v jeden moment jsem usnul u toho nudou a ke konci jsem už vyloženě trpěl. Na potitulkové scény a samotné titulky jsem se pro tentokrát vysral. Už nikdy víc. Doufám, že se nenechám opět zblbnout. ()

BROKEN_

Fast sága směřuje pomalu do finále. 10 díl je z celé série nejambicióznější a servíruje nám podívanou na kterou jen tak nezapomenete. Musím se přiznat, že jsem se na film doslova třepal natěšením a nemohl jsem se dočkat až usednu do kina a vychutnám si tuhle popkornovou jízdu. Vin Diesel si vzal inspiraci z Avengers: Infinity War vážně a Fast X je zkrátka bombastické dílo :-D. Celé to začne úvodní pasáží, která se odehrává před 10 lety během konce 5 dílu… Fast X se rozhodlo navázat na nejlepší díl celé ságy a vůbec nic neretconuje :-D. Oproti předchozímu 9 dílu, který měl nudný děj, špatný tempo, zbytečné flashbacky na minulost mezi Domem a jeho bratrem Jacobem, plus se 9 brala příliš vážně a John Cena v roli záporáka tolik nefungoval. Zde v 10 to všechno funguje na 1000%. Akce je zde dobře zpracovaná a kontaktní bitky jsou hodně fajn. Jen u nich zamrzí rychlejší střih. Plus se někdy někdo začne s někým rvát bez důvodu :-D Postav je zde hodně a objevují se zde camea postav z předchozích dílů, aby divák chápal, že se skutečně jde do finále. Inspirace Infinity War ve velkém přichází v rozdělení hlavních hrdinů do několika skupin. Členové FAMILY jsou zde lepší a zábavnější než v devítce. Linka Romana, Teje, Ramsey a Hana je nejméně zajímavá z celého filmu, přesto zde funguje humor (muffiny po kterých budete zhulení nemají chybu :-D). Vin Diesel a jeho Dominic Toretto je Alfa samec celého filmu. Jeho herecký výkon je hodný nominace na Oscara :-D. Sledovat jeho drsný, vážný výraz a do toho jeho zatnuté pěsti nemělo chybu :-D. John Wick je mistr v Gun-Fu. Dominic Toretto je mistr v Car-Fu. Frajer dokonale ovládá matiku, fyziku a gravitaci :-D. Batman je oproti němu ořezávátko. Je fascinující co všechno se děje okolo Vina Diesela :-D. Ze známých postav mě nejvíce bavil John Cena, který si po špatné devítce, kde byl nudným záporákem, vylepšil reputaci. Jeho postava zde dostala skvělé vykoupení (a to myslím vážně). Jason Statham se tady neohřeje ani na 10 minut :-(. Kdo táhne film jsou nové tváře. Brie Larson, Daniela Melchior, Alan Ritchson a především Jason Momoa. Ten si neskutečně užívá hraní hlavního záporáka Dante Reyese. Jeho chování připomene Jokera. Borec ve filmu tančí, maluje svým mrtvolám nehty na nohou, a má x plánů na všechno. Nikdy nebylo slovo přehrávání a utržení ze řetězu Tak výstižné jak u výkonu Jasona ve Fast X. Tohle je dámy a pánové nejlepší záporák roku :-D. Důležitá věc na celém filmu je, že je uvědomělí. Lidi za kamerou, a i lidi před kamerou (možná až na Diesela) moc dobře vědí, že točí zábavnou, přepálenou hloupost.  Desítka v jeden moment dokonce boří 4 stěnu. Ústředna agentury, která půjde ve filmu po krku FAMILY, má šíleně digitální ústřednu, kde běží na obrazovkách záběry z předešlých dílů :-D a kde si postava Alana Ritchinsona utahuje z celého konceptu FAMILY a pomrkává na to, že předešlé dění nedává smysl a že je neuvěřitelný, že jim to ještě někdo nezarazil (tím myslí, že je ještě nikdo nedal do lochu). Nebo tady máme také fotky, které má Toretto ve své garáži a vzpomíná na to, co všechno se událo. Nejvtipnější na tom je to, že ty fotky nejsou photoshopy a nikdo si zde nedal práci s tím, aby pořídily například fotku z grilovačky a místo toho to jsou fotky vystřiženy ze záběrů z předešlých dílů :-D. No a pak je tady to finále, kde slibovali všichni okolo, že to rozdělí diváky, že to bude mít cliffhanger ve stylu Infinity War a že nás čeká šokující konec. No lidi…. Bylo to kurva šokující. Nejdříve to celé začne honičkou na dálnici, kde v jeden moment Toretto ve stylu Ghost Ridera se točí se svým autem a díky hákům, které má střelené do auta a táhne za sebou kus vrtulníku ničí auta okolo sebe :-D. Jo já vím, jak to zní a věřte mi, ono se to vážně v tom filmu děje :-D. A pak přijde úplné finále, kde dojde na řadu nejdříve obrovský zvrat po kterém mi spadla čelist na zem a následně husina po celém těle. Finále je masakrální a je ohromující jak se nebáli to utnout v tom nejlepším. No a post-credit scéna s The Rockem už byla jen třešnička na dortu :-D. Já se neskutečně těším na pokračování a přiznám se, že jsem nikdy neměl takový hype. HYPE IS REAL! :-D. Ach jak já to miluju. Málem jsem v kině vypustil duši. Fast X je zkrátka stupidně geniální. P.S. Pro ty z vás, co si tento můj názor na film přečetli až do konce chci říct, že z toho mám velkou prdel a mrzí mě, že si ten film nedokáží všichni užít jako já a můj kámoš se kterým jsem na tom byl v kině :-D. Královsky jsme se bavili…. Jo a vůbec se nestydím, že jsem si to užil a že se nemůžu dočkat dalšího dílu. Tohle je adept na film roku :-D. MILUJU TO!!! Tento film si ode mě nezaslouží nic jiného než ultimátních 10/10  () (menej) (viac)

Jizni Tlapa

Vindy je zpátky, zase brečí a hodně vzpomíná, pořád stejně a přitom trochu jinak, neboť mu sekunduje záporácká dlouhovlasá mánička Momo, která vlastně tuhle desítku táhne. Skvělá akce, která oproti 9tce nepůsobí předigitálně, dobrý soundtrack a pár povedených dialogů mi dovoluje v klídku hodnotit 4kou a vyhlížím 11tku, kde konečně nastupuje pan Skála ()

Lachtaan

Jsem hodně na vážkách, co dalšímu installmentu do nekonečně zběsilé ságy udělit, přeci jen se tvůrci vzchopili a po absolutně odpadní devítce přinesli sice pořád totálně přepálenou, ale extrémně zábavnou popkornovku, kterou si v kině musí užít naprosto každý druh diváka. Pokud jste k téhle sérii už trochu milostiví, nenadáváte na ty všecky nelogičnosti, co se tu už léta dějí a stejně radši chcete zažít další dobrodružství Rodiny s velkým R, Fast X vás bude bavit od prvního skřípění gum až do prozatím posledního výbuchu. Jen to CGI je v mnoha momentech fakt bolestivé a trojku musím nakonec zařadit především proto, že ty vibes z mé oblíbené pětky nebo sedmičky se tu sice semtam objeví, ale kouzlo, které měly tyto dva filmy, jsou už dávno pod kapotou. U 11ky a 12ky ale budu. Je se na co těšit. [viděno v Kino Šumava Klatovy 20.5.2023] ()

Ryuuhei

Od dalšího přírůstku do série Rychle a zběsile jsem dostal přesně to, co bych očekával - ani méně, ani více. Zápletku opět se zaměřující na rodinné trable, tentokrát rozrostlé o jeden další kousek; hromadu absurdních, až úsměvných akčních scén; čtyři paralelní linky, kde nechyběla ani tradiční vážná s Domem, vtipná s bandou potrhlých černochů; nebo až taková sentimentální cesta strýce se synovcem. V neposlední řadě dostal ohromný prostor i nový záporák - dost mi připomínal zvráceného Jacka Sparrowa. Kdo si myslel, že Cipher byla vrchol, hodně se zmýlil, tenhle cápek ji jednoznačně porazil. Hodně bych se pobavil, kdyby i tento absolutně psychopatický poděs nakonec přešel na druhý břeh a stal se dalším klaďasem. Vážně ne. Nemůžu nezmínit ani návrat jedné postavy (opět velmi očekávaný) a svou osobní teorii, že se v budoucnu vrátí i jiná, která v tomto díle odešla. Protože zázraky se zde dějí úplně normálně, že ano. Nemůžu si stěžovat, dostal jsem další akční výplach ze své oblíbené série, který mezi zbytkem nijak nevynikl, ale splnil veškerá má skromná očekávání. Kdo obecně očekává od Rychle a zběsile cokoliv jiného, buď sérii nezná, nebo je... no, zůstanu slušný a nechám to na vaší fantazii. Těším se na pokračování! ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023