Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

Lukango

Chápu, že mnozí z vás vidí malé zlepšení jako velký úspěch, ale stále to je katastrofa, která svojí přestřeleností je čím dál více k smíchu. Jediný pozitivní přínos tu je ze strany záporáka, protože Mamoa si to užívá a z každé scény z něj srší energie a charisma. Tím pozitiva končí, protože dále tu jen máme cgi bordel, který je z většiny odfláklý. Ostatní herci nic převratného nepředvádí, jsou tu jenom proto, aby bavili a to taky dělají, bohužel neúmyslně, protože stupidní dialogy a scénář jim prostě jako v každém díle stojí v cestě. Akce z počátku vypadá, že by to nemuselo bejt tak špatný, ale záhy se objeví Vin Benzín s jeho FAMILY a vše je zničeno a zadupáno do RODINNÉHO hrobu to samé platí i o emocionálních scénách, které už automaticky čekají na dně. Co se týče zvuku a hudby, tak z málo kterého filmu mě bolely takhle uši jako zde, dobrý zvuk nemá být na max, dobrý zvuk má být ostrý, přesný a svým způsobem také vypráví. Kamera tu je někdy +-dobrá, bohužel se to nedá říct o střihu, který je v kontaktních soubojích nepřehledný a připomíná mi Batman Begins. Ve filmu joky nechybí, ale že bych se zasmál, to rozhodně ne. Pro fanoušky a desetileté děti to musí být úžasnej film, bohužel já nejsem ani jedno, takže miliony cameí a akce ala 2. třída mě nijak neosilnily. Celkově se jedná o další FaF, u kterého budete dostávat záchvaty smíchu nad jakoukoliv akcí či větou od Diesela, kdy říká: „Tohle je rodina“. „Tohle je moje auto“. A vsadím se, že poslední díl se bude jmenovat Rychle a zběsile: RODINNÉ AUTO! Známka: 4/10 ()

Masozrout

Dostal jsem, co jsem očekával, jen horší a méně zábavný. Po úvodní představovačce, půlhodině rozjímání o rodině za hudebního podkresu klavírního adagia a neskutečně nezábavných scének s Tyresem jsem se tešil na nálož hloupé akce a... nedostal jsem jí. Na můj vkus jí tam bylo dost málo. O to horší, že mi akce přišla víceméně bez nápadu s dost šíleným CGI, které je jak z x let staré hry.  Kde jsou časy rozmetání půlky Ria trezorem. Nebo formule obracející auta v Londýně. Vlastně i ten tank na dálnici byl zajímavější. Většinu času se mluví a buď to jsou Dieselovi rádoby moudré proslovy, které s postupem času přestávají úplně dávat smysl a je to směs 30 nahodilých slov bez ladu a skladu odříkané se super vážným obličejem nebo na sílu tlačené komediální vsuvky Tyrese nebo Momoy. U toho se musím zastavit, protože celá postava Jasona Momoy mi přišla neskutečně trapná a místo pořádnýho záporaka je roztržitý sociopat se zálibou v lesklé cetky a výbuchy. Jestli chtěli vlastního Jokera, tak je to hodně slabý odvar. Kdyby se hloupost a nelogičnost dala krájet, tak bych si do kina musel vzít řetězovou pilu, ale s tím se počítá to je v pořádku. Ale ta absence kulervoucí akce v kombinaci s komediální osudovostí mi nedává na výběr než 3/10. Slovy klasika: "I am too old for this shit." Jediný co mi udělalo vyloženě radost je, kolik času na plátně dostal Alan Ritchson aka Thad Castle aka Hank aka Reacher. Ten chlap je větší a větší. Snad dostane v BB víc šancí. ()

snop

První půlka rodinného filmu plného rodinně rodinných hodnot rodiny složené z lobotomizovaných rodinných příslušníků s nekonečným množstvím rodinných peněz. ()

Lukkas99

Jestli jste si někdy v životě mysleli, že je něco tak šílenýho, že už to nikdy nic nepřekoná, tak tu šílenost vemte, znásobte jí 10x a dostanete Fast X. Ano, přesně takové Fast X je! Od začátku, až do samého, ehm... "konce", Vin Benzín a jeho "family" tu nohu z plynu prostě nepustí a vy tak 2,5 hodiny sledujete tu nejzběsilejší jízdu celé ságy. No prostě šílenost! Pokud však od filmu čekáte návrat k závodění, jak bylo teasováno v traileru, tak jste naprosto vedle a do kina na to radši ani nechoďte. Pokud jste si však od toho 5-6 dílu na tu ujetost, popírání fyzikálních zákonů a neustálé zmrtvýchvstání zvykli a aspoň trochu vás tahle "fast family" baví a nečekáte od toho nic jiného než jen zábavou nadupaný výplach mozku, tak na to určitě skočte. Narozdíl oproti otřesnému 9. dílu si Fast X aspoň tu šílenost uvědomuje a nějak s tim nakládá, což jsem osobně celkem ocenil i když to kvalitě rozhodně nepřidá. Každopádně snímek i přes ten neskutečnej přepal tak nějak stojí pohromadě a ukazuje vám totální maximum toho, co tihle magoři za volantem dokážou. Ono se o tom ani nedá moc co říct, protože je to fakt jedna velká ujeťárna, ale kdybych měl zmínit nějaké horší prvky, kterých je tu fakt dost, tak např. vizuální efekty, které jsou téměř vždy špatné a nedodělané. / Nefunkčnost některých postav a jejich odsunutí stranou. / Občasné detailní narážky na předchozí díly, které se dosti často neshodují a popírají tak danou událost, nebo moment. / Převažující stupidní humor a především Roman Pierce (Tyrese Gibson), který dřív fungoval skvěle a u jeho vtipných poznámek jsem se vždy od srdce zasmál, ale to, co kvůli scénáři předvádí poslední dva filmy, až na pár výjimek... škoda slov. / Nevysvětlitelná teleportace daných postav, kdy se z ničeho nic objeví na scéně i když ještě před pár minutami byli na opačném konci světa... jak úsměvné. Je tu toho zkrátka dost, nad čím by se dalo pozastavit. Ale film má i své dobré stránky a místy se snaží být i "normální" v rámci možností této série. Avšak jediné, co na tomto filmu šlape 100% je skvělá hudba a soundtracky a především ústřední záporák Dante Reyes v podání (Jasona Momoi), který si svou roli šíleného psychopata neskutečně užívá, doslova každou scénu si krade pro sebe a tak charismatickýho a nepředvídatelnýho záporáka, který je vždy o 5 kroků napřed, jsem už dlouho neviděl. Každopádně na to, že tohle byla teprve 1. část, jsem celkem zvědavej, co si schovali do 11. dílu, popřípadě i 12. dílu, který vznikne, jen pokud Fast X vydělá něco kolem miliardy. Tudíž bysme měli trojdílné finále. No prostě šílený! PS: Počkejte si na potitulkovou scénu!!! Celkem: 64%               Pro srovnání: The Fast and the Furious / (2001) / (71%)  //  2 Fast 2 Furious / (2003) / (73%)  //  The Fast and the Furious: Tokyo Drift / (2006) / (65%)  //  Fast & Furious / (2009) / (74%)  //  Fast Five / (2011) / (77%)  //  Fast & Furious 6 / (2013) / (81%)  //  Furious 7 / (2015) / (87%)  //  The Fate of the Furious / (2017) / (86%)  //  Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw / (2019) / (61%)  //  F9 / (2021) / (42%) () (menej) (viac)

samsozz

extremny kentus ako aj 9. diel no nie je to az tak hrozne ako spominana 9. Zaporak absolutne nezaujimava postava ktora sa neda brat vazne pretoze je to metrosexual s poruchou osobnosti na lsd no dakujem. Vo filme sa stalo tolko veci, ze ked pride dalsi diel opat nebudem tusit co sa v tomto filme stalo ale znovu si to urcite nepozriem jedine na drogach. ()

Enon

Rychle a zběsile patří mezi mé oblíbené akční série, ovšem nemůžu říct, že bych se na tento film bůhvíjak těšil. Může za to zahořklá pachuť, která ve mně zůstala po nepovedené FF9. Jenom pro upřesnění, mně absolutně nevadí, že se Rychle a zběsile přetavilo ze závodního filmu do akčního bijáku, kde se porušují fyzikální zákony, ba naopak, tahle změna mi byla velmi příjemná, ovšem musím říct, že devítka už to lehce přehnala. Devítka byl díl, který dělal dvě zásadní chyby. Byl nudný a neuvědomělý. Neuvědomělý myslím tak, že si herci nějak neuvědomovali, že netvoří žádné veledílo, ale akční blbinu na vypnutí mozku a pro zasmání. Ten film byl vážný, i přes to že ho nikdo z diváků vážně nebral. Takže jsem se bál, co nám tvůrci naservírují s dalším dílem. To, co jsem ale dostal, to jsem fakt nečekal. Jako že po takovém fiasku dostanu pomalu nejlepší díl celé série, to nechápu. Fast X je brutální svižná akční vtipná magořina, kterou jsem si užíval jak jen to šlo. Tohle je přesně to jak to mělo vypadat, všichni zúčastnění pochopili, čeho jsou součástí a všichni si to UVĚDOMUJÍ. Takže si prostě jen užívají své role a o to víc vás to baví, protože když je vidět, že natáčení herce bavilo, tak to vycítíte a baví to pak i vás. Speciálně Jason Momoa je tady absolutní zvíře, takový Joker zkřížený s Jackem Sparrowem. Kdykoliv je na scéně, krade si to celé pro sebe, je šílený, zábavný a extrémně vtipný. Klidně bych se nebál ho zařadit mezi Top 3 záporáků celé série. Všichni jsme zaznamenali problémy s produkcí, které na place byly, měnil se režisér, měnil se scénář, akční scény se přetáčeli, vše napovídalo tomu, že se tenhle díl prostě nepovede. Jenomže překvapivě akční scény vypadají dost dobře, scénář je takový Rychle a zběsile standart, ovšem tím jak je dementní, tak je to vlastně dobrý. Máte tam scénu, kde si postavy přihrávají kutálející se bombu která ničí Vatikán jak v Rocket Leagu a hned potom scénu, kdy má Dom deep talk se svou babičkou, to se prostě zasmějete. Nebo tam máte scénu, kdy Dom skočí svým autem z hořící přehrady, tahle scéna je totální strop vtipnosti a já skoro umřel smíchy. Takových momentů a scén je tam milión. Oživování postav je zde také, klasicky, ale je to tak hloupé a „Rychlozběsilovské“, že vám to vůbec nevadí. Prostě ten film je geniální akční komedie, která si konečně uvědomila, že brát to vážně fakt nejde a přinesla neskutečný svěží vítr do celé série, na který čekám už od roku 2017. 75% ()

Harrman

Žádné létaní do vesmíru se naštěstí nekonalo ale i tak nechyběly fantasmagorické kousky. Film byl o malinko lepší než 9. SPOILER. Ani mi tak nevadilo že tam za jízdy ve vysoké rychlosti skáče 10leté děcko z auta do auta, ani to že po celém Římě se válí bomba a ani to, že Leti zavřou do "nemocnice" na antarktidě ale to, že oživí  Hanovu holku Gadotku, to mě vytočilo. Podkopává to fakt, že když někdo zemře a vidíš, že zemře, tak vlastně nezemře a kdykoliv ho/jí přivézt zpět. Já se teším, na to, co řekne Han až jí uvídí, to bude doják ale zemřela, a tak by to mělo i zůstat. Nevracejte kurva mrtvé lidi zpátky do hry. ()

mdf

Co mi utkvělo,jen sprint s  koulí, Aquaman,honička na konci a digitální peklo.takže jen výplach hlavy.Doufám,že nebude dalších x dílů.Ale asi bude.... ()

Galifry

Tohle by mohla být skutečně vysněná tupě akční a akčně tupá jízda, která má za cíl jediné, a to pobavit. Jenže to má jednu velkou chybu a tou je Vin Diesel. Zatímco ostatní si očividně tuhle blbost užívají, tak jakmile se zjeví taťka Dom, tak je veškerá zábava pryč a z jeho monologů o rodině musí být stydno každému kromě jeho samotného. Dát si panáka pokaždě, když zazní slovo "rodina", tak člověk nedožije do půlky filmu. Momoa je něco jako mix Jokera a brazilského Jacka Sparrowa a mě to bavilo, stejně tak "Reacher". Ale kvůli Dieslovi nemůžu dát víc, tolik mě nudil a otravoval. ()

Nellaron

Film neskutočne ťahá Jason Momoa v úlohe záporáka. Bez neho by išlo o klasický formát Fast&Furious bez akejkoľvek logiky alebo zákonov gravitácie. Momoa tomu dáva parádnu dávku humoru a štýlu až k 3 hviezdam. ()

r3musko

Už minulý diel bol slabý, ale toto prerazilo dno. Hlúpa zápletka, ešte hlúpejší záporák. Menia sa lokácie, akcia strieda akciu, občas kvázi vtipný dialóg. Nič z toho nefunguje, všetko pôsobí samoúčelne. ()

maro0902

toto bola rozprávka alá všetko čo chcem sa mi podarí..od polovice filmu som sa smial akcia za akciou,zákony fyziky a šťastné náhody..to už je príliš aj na mňa.za chvilku sa budu rodinkovať každý s každým. ()

marvolo

Ja mám pocit, že scenár na posledné časti Rýchlo a zbesilo píše nejaké dieťa. Blbé, trápne, tupé, .... herecké obsadenie je fajn, ale to proste nestačí.  Predchádzajúci diel som vypol po pol hodine. Teraz som vydržal do konca, ale fakt to bolo utrpenie a chcel som, nech sa to čo najskôr skončí. Tak asi tak.......ľutujem tých hercov, že tam musia takto šaškovať..... ()

Sukdolakus7

Jediným důvodem, proč píšu tuhle recenzi, je to, že doma nemám brokovnici, kterou bych ukončil svoje utrpení. Jak už je u Rychle a zběsile dobrým zvykem, tak i tentokrát odcházím od obrazovky s trvalými mentálními následky. Jednu hvězdu dávám ze dvou důvodů. Prvním z nich je Jason Momoa a jeho Joker, teda Jack Sparrow... nebo to byl Aquaman? Kdo ví. Upřímně už se v těch franšízách ztrácím. Jedinej skutečnej rozdíl mezi Marvelem/DC a Rychle a zběsile je v současný době to, že v komiksovkách hlavní postavy nosí barevný elasťáky. Úplně by stačilo, kdyby si polovina herců oblíkla svoje superhrdinský a superpadoušský kostýmy a nikdo by nepoznal, že už nejde o Rychle a zběsile. Ani by nebylo potřeba upravovat scénář. Vin Diesel by si na hlavu nasadil černou plachtu a rázem máme temnýho rytíře v batmobilu. Všechny ostatní postavy už tam jinak hrajou. Dnešní kinematografie je vážně klenot. Jen tak dál. Jo a druhým důvodem k jedný hvězdě je to, že jsem celej film vůbec dokázal dokoukat. ()

enforcer

Stejně stupidní a popírající všechny zákony fyziky, jako poslední díl. Hvězdička navíc za Momou, který evidentně pochopil, v jaké srajdě to hraje a až "Cageovsky" přehrával tak, že jsem se musel smát. ()

PORTER44

Tak nevím ,na jednu stranu nechybí akce dobrá vizualita ale připádá mi to pořád stejný a Dom je nesmrtelný a ani škrábanec a když sedne do auta tak dokáže všechno skok z letadle ,honička s mega bombou a nakonec skok s přehrady,všechno sice nesmyslný ale vizuálně se bylo na co koukat,padouch byl až moc vypatlanej asi přiteplenej alespoň tak vypadal ,chvílemi mi přišlo že dost přehrává,vlastně se dalo říct že celý díl je o Domovi a jeho synovi ostatní měli jen štěky,za mě lepší průměr. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023