Dominic Toretto má už zase ťažkosti so svojou rodinou, ale tentoraz úplne iné, než by ste očakávali. Kyberteroristka Cipher sa doteraz nespamätala z úderu , ktorý jej uštedrila rýchla a zbesilá partia v ôsmej časti, a je odhodlaná im to všetko vrátiť aj s úrokmi. (CinemArt SK)

Le_Chuck

Úplne v klídku, akcia parádna (magnety!), logika vypnutá už v jedničke, celé si to tak naistotku telenovelovo drandí a keď treba zošlapne plyn. Za mňa o dosť funkčnejšie, ako prepálený Hobbs & Shaw. 70% ()

Kaka

Bohužel to zase padá zpět do stylu naprosto zbytečných dílů 2-3-4 z minulé dekády. S neslanými nemastnými hrdiny a tunou zbytečné akce s neskutečně špatnými triky. 15 let zpátky jsem to ještě chápal. Jednalo se o lehká akční béčka, kde chyběl rozpočet, ale chodilo se na auta, ne na monstrózní vysokorozpočtovou akci. Tady je to ale pochopitelné těžko, protože se postupem času stal z FF miliardový kolos, takže peníze nejsou problém. Přesto je výsledek ohromně špatný a je na pováženou zda vůbec pokračovat a pokud ano, tak jakým směrem to dál uchopit. Vlastně všechno je špatně a nic nefunguje. Kdyby se slepilo těch pár highlightových scén, tedy všechny ty, kde fungují klasické mechanické triky a neděje se šílený digifest a nějaké ty 2-3 hlášky osvědčené černošské dvojky, tak to trvá 20 minut a mission accomplished. A bohužel i ten Cena je charizmatičtější a zábavnější než Diesel. Velké zklamání. ()

Spiker01

Je duben 2020 a do světových kin se řítí houf řvoucích motorů a zneuctěných převodovek. Střih, jak všichni víme, to se nestalo. A hlavně kvůli tomu dlooouhému čekání v podstatě na libovolný blockbuster jsem se hodně těšil. A za část mého zklamání může též Universal, který do trailerů naskládal i to, co mělo zůstat překvapením. Ale samozřejmě to je ten menší problém. Fast 9 pokračuje v trendu zejména posledních pokračování této megavýdělečné série, vymýšlí, replikuje a paroduje další a další způsoby překračování fyzikálních zákonů, aby v další scéně perfektně vysvětlilo, jak moc je to realistické. Tento film je obřím slepencem mnoha dějových linek snad všech dílů, přímo na míru ušitá zejména komerčnímu zachránci této zběsilé série, Justinu Linovi, a ve výsledku mi to přišlo ještě delší, než to ve skutečnosti bylo. V podstatě každý díl se mi něčím líbil, ale devítka mi přišla do jisté míry ubíjející a ačkoliv nemůžu říct, že jsem se nudil, ničím mě to extra nenadchlo, vtipy z 90% mířily naprosto do prázdna a mírou absurdity už to zkrátka asi u mě dosáhlo únosné míry. John Cena je rozhodně cenným přírůstkem ságy, ale paradoxně mi přijde, že opět zůstal ve stínu svého staršího bratra (a propos, flashbacky mě vůbec nechytly a jen zbytečně užíraly čas, i když příběhově byly nutné). A spoustu lidí už patrně zapomnělo, ale mně tu zkrátka ten Paul Walker chyběl (nejen kvůli tomu, že se tu o něm konstantě mluví). A spolu s ním také the Rock, který se snad ještě někdy objeví. Pokud tohle má být začátek poslední trilogie této mega vytrvalé ságy, tvůrci se budou ještě muset setsakra posnažit, aby se znova neopakovali a dát si přece jen záležet na nějaké hutné akci třeba v menším měřítku. V tomhle případě platí, že méně je někdy více. A mé rozčarování jen dokládá to, že po delší době nemám chuť jej vidět podruhé znova v kině. ()

castor

„To si ze mě děláte srandu?“ ptá se udiveně v závěru Charlize Theron. Ano, děláme, totální. A už hodně dlouho, nabízí se reagovat. FF kolos jede dál. Na fyziku kašle. Dlouhodobě. Prdelky se už tolik nevrtí, o rychlých autech to taky už moc není, zůstávají rádoby hlubokomyslné dialogy a jalový scénář. A jakási mezinárodní špionáž. Pokud někdo někdy zemřel (těžko bych si vzpomenul, ve kterém to bylo díle), je zase naživu, pokud bylo naposledy už něco hooodně absurdní, deváté pokračování to ještě přebije, a klidně vyšle do vesmíru auto s raketovým motorem na střeše. Ruční brzda dávno chybí. A do toho všeho je tu stále Toretto (pozor, ve dvojím balení), který dál mele o tom, že rodina je číslo jedna (přitom sám před svým vlastním prahem nemá umeteno). Jenže při všech těch zběsilých honičkách po frekventovaných ulicích musí zákonitě někomu navždy vzít strýce, dceru nebo otce... Ale to jen rýpu. Chemie mezi postavami je pořád fajn, je cítit, že spolupracují už několik let, jen se tentokrát méně myslelo na humor. Určitě se ale mezi diváky najdou tací, kteří si budou nejen v Edinburghu všímat našich škodovek, tipovat, kdo a kam ještě dopadne/přeskočí/odbočí na vteřinu přesně, užívat si „nápad“ s obřími magnety (ač s odporujícími si fyzikálními vlastnostmi) a konstatovat, že holky za počítači jsou prostě vždycky kočky. Celkově línější díl, ale tři hvězdy v pohodě dám. ()

D.Moore

Rychle a zběsile se vyvinulo zajímavě špatným způsobem. Zatímco při sledování minulých dílů jsem si mnohokrát řekl "To snad nemyslí vážně!" a bavil jsem se tím, jak krásně pitomé to je, tentokrát jsem si několikrát řekl "Oni to snad myslí vážně!", kroutil jsem hlavou, zíval a nechápal, proč je to taková telenovela a proč i ty akční scény jsou taková nuda. Po šestém dílu nejhorší část (ne)celé série. ()

Ded@M@tes

A co vymyslí příště? Těším se na 14 film, který se bude odehrávat tímhle stylem na jiné planetě.  Fakt dechberoucí zážitek, tvůrci by zasloužili doživotní zákaz činnosti.  Je to jízda, ale nic tu nedává ani trochu smysl. ()

Wacoslav1

No sice jsem se po osmičce zařekl, že další díl už neuvidím, ale zvědavost mě nakonec přemohla. Musím souhlasit s tím, že už tu fakt není nic co nebylo v minulých filmech a nasere, že ego pana Nafty asi definitivně vyhnalo ze série Rocka se Stathamem, ale na rozdíl od minulého dílu jsem se aspoň při sledování necítil permanentně trapně, takže za to jsou asi nakonec ty nejslabší možný dvě hvězdy.25% ()

petero

F9 je stále blockbuster ako sa patrí a kto má rád túto sériu tak ho myslím si nesklame ani najnovšia časť. Má to stále parádne rýchle autá ako aj ťažkú techniku, vtipné momenty a postavy (Tyrese Gibson musel byť za dobre s novým scenáristom), klasickú prepálenú akciu kde záchrana padajúceho človeka na kapotu auta sa tu stáva už trademarkom, dávku povinného rodinného pátosu a plejádu kvalitných hercov v menších úlohách. Škoda že tá akcia v tejto 9tke je taká menej záživná a zapamätaniu hodná (nemá to stiesnený tunel, vlečený trezor, nekonečnú pristávaciu dráhu, preskok medzi mrakodrapmi ani ponorku či tank) a pri výlete do vesmíru som radšej vypol vnímanie. ()

pepo

Prvá polhodina je super. Potom sa to však zvrtne do nudy a úplného WTF. A Statham s Rockom, ktorí by si z toho robili srandu sú v nedohľadne. Absolútne totmu chýba šmrc, srdiečko a adrenalín. Ešte slabšie než Hobbs a Shaw a oproti úžasným 5, 6 a 8 úplný prúser. Ta séria sa nemala rozdeľovať. 5/10 ()

Xmilden

Úmorná Devítka. Pokud jsem v minulosti kritizoval že naši hrdinové jsou vlastně takoví Avengers a pohybují se ve své vlastní dimenzi, ve které je možné přežít úplně všechno, tak ... potom přišel díl číslo 9. A tady se vše ještě pro jistotu vynásobilo dvěma. Postavy zcela bezproblému dokáží ničit beton. Dokonce i hlavou aniž by jim to zanechalo nějaké stopy. Parodické scény s auty a jejich magnety, či snad výlet do vesmíru pro tady už opravdu ječícího Kevina Harta, dobře tady se jmenuje Tyrese Gibson. Já myslím že na Devátém díle se krásně ukazuje, že vše mělo skončit velmi dobrou Sedmičkou. Ty nápady prostě nejdou posunovat do nekonečna a vymýšlí je vidět že je vymýšlejí malé děti. Každá série má holt své datum spotřeby. U Rychle a zběsile už se přešvihlo. Proto tento průser. PS: Navíc je vidět, že postavy se musí stále odněkud oživovat, protože ten sympatický tým, který byl například v Pětce už z valné většiny tady není přítomen. 40% ()

-bad-mad-wolf- odpad!

No konečně! Fakt se mi ulevilo. Devátej Rychlej zářez je definitivně tak moc příšernej, až je tim nepředstavitelně zábavnej. Hotovej vlhkej sen každýho, kdo si někdy představoval, jak by vypadal film, kdyby ho natáčeli retardi a dostali na to opravdu hodně milionů dolarů. TAKHLE! Dalo by se říct, že je tu všechno, co bylo v předchozích dílech. Trademarky prej. Někdo je nasypal do kotlíku, přisypal šedesát kilo jíšky a pak (ne)úmyslně připálil. Asi tak to vypadá. Na příběhu mimochodem nezáleží - koná se totiž vývoj podle logickýho mustru zdejšího univerza. A to obsahuje například následující: V příhodnou chvíli se na scéně objeví někdo, kdo byl považovanej za mrtvýho, případně se ze záporáka stane klaďas. Bobby Ewing syndrome. Když nevíš coby, skoč naslepo nejbližším oknem, nebo se kamkoliv po hlavě vrhni. Je fuk, jestli jedeš do džungle, pouště, na ledovec či do vesmíru - VEM SI NA TO SPORTOVNÍ KÁRU. "Elektromagnet" funguje podobně jako gravity gun v pokračování počítačový hry Half-life a nedává to absolutně žádnej smysl. Scenáristu chvályhodně neposlouchají jen herci, nýbrž i veškerý CGI předměty na scéně - ano, i ty nejzákladnější fyzikální a logický zákonitosti tu představujou pouhej znásilněnej kompars. A rodina, vole! Když seš rodina, tak seš oukej. Když přijde na rodinu, film vypadá jak katalog anonymního módního butiku. Kýč, sluníčko, tuctová muzička, look jak Kenvelo katalog z roku 2004 a hromada patetických žvástů. Lin se svojí partou vůbec nezvládají pokusy o sebereflexi. Postavy ve filmu několikrát začnou mluvit o věcech, kterým se diváci dlouhodobě posmívají. Čekáte nějakej fór, rejpání do sebe sama, pointu - a ono se nestane nic! Prostě jen někdo odcituje, co se jako říká a to má bejt HAHAHA. Do toho se dvojice klaunů pokouší o ghetto humor, stejně jako v minulých dílech - pořád jim to nejde. A tahle nezměrná bolest trvá dvě a půl hodiny. Dvě a půl hodiny s rodinou, na níž by vám nějakým způsobem mělo záležet. Což je problém, když si většinu času přejete, aby odněkud přijel Clint Eastwood ve stařičký fordce a všechny ty křečovitý kretény postřílel. Na konci filmu jsem se ovšem přistihl, že se přívalama všeho neskutečně bavim - ne tak, že bych se smál. Spíš tak, že jsem byl vytrvale konsternovanej a rozčileně rezignovanej. Závěrem můžu jen říct, že jsme dostali film, kterej bude tvořit příjemný osvěžení v maratonu filmů, jako jsou The Room či Plán 9 z vesmíru. Děkuju a doporučuju! <3 P.S. Na konci má kýčový skorocameo jeden mrtvej herec - hups, SPOILER!!!!  P.P.S. Pojďme na menší anketu: tipnete si, jaký boží šílenosti a odhalení se budou odehrávat v desítce? ()

Fiftis

Ja neviem, mňa to stále baví. Samozrejme že je to prehnané a nereálne, no a čo? Absencia Paula Walkera, Jasona Stathama a Dwaynea Johnsona silne cítiť. Možno aj preto dorazí aj ďalší starí známi z najstarších filmov, pričom napríklad spomienky na pouličné pretekanie za zvukov remixu Breathe od Prodigy, ako vystrihnutých z kultovej jednotky, fanúšikov určite poteší. Nad absurditou návratu dlho strateného brata s tvárou Johna Ceny nemá zmysel sa pozastavovať. Jeho prítomnosť a herectvo nijako nenadchne ani neurazí, ide skrátka o ďalšiu horu svalov, ktorú Diesel v priebehu stopáže tradične dofackuje až ku klaďáctvu, hodiacemu sa mu do krámu ďalších dielov, ktorým sa ešte pár blockbusterových sezón nevyhneme. Deviate Rýchlo a zbesilo sa berie čím ďalej menej tak urputne vážne, ako niektoré z predchádzajúcich dielov. Vzhľadom na neustále posúvanie absurdít (asi nie je väčším spojlerom, že tentoraz už na to auto vo vesmíre skutočne dôjde) by to inak s kvapôčkou súdnosti asi ani nešlo, otázkou však je, či sa rodinná sága skutočne už nevyčerpala a nenaráža pomaly na hranu toho , o koľko rýchlejšie a zbesilejšie ešte môže byť. (19.6.2022) ()

filmfanouch

Dominic Toretto a jeho parta/rodina ušli opravdu dlouhou cestu. Od prvního dílu Rychle a zběsile uběhlo už 20 let a na samotném počátku snad nikdo nepočítal s tím, že série ujde tak dalekou cestu, kde časem místo pouličních závodů budeme svědky například závodění s tankem na dálnici, auta, které přeskakují přes nejvyšší budovy a nebo závod s ponorkou. Rychle a zběsile se prostě stalo megalomanskou sérii, kde se nadále dějí šílené věci, přitom je u toho schopná řemeslná stránka a zároveň si tvůrci uvědomují, že se nemusí brát extra vážně. A díky tomu ta série funguje. Jednou z nejdůležitějších osobností série je poté Justin Lin. Režisér, který sice svým prvním film v sérii Rychle a zběsile: Tokijská jízda málem celou sérii pohřbil, s následujícím čtvrtým dílem ale nastavil směr, kterého se série drží až dodnes. Lin se následně chopil i pátého a šestého dílu, kde onen směr nastavil ještě o poznání víc, po šestém díle ovšem sérii opustil. Nicméně se Lin v rámci devátého dílu série k sérii vrací. A za ta léta o šikovnou ruku určitě nepřišel.    I deváté Rychle a zběsile je naprosto našlapanou a přehnanou záležitostí. Opět je to velkolepý blockbuster plný šílených atrakcích, které zcela porušují zákony fyziky, řízení aut a vlastně všeho možného. Je to absolutně nerealistické a navíc se tentokrát i letí do vesmíru. V Pontiacu Fiero s přidělaným raketovým motorem! Ano, tvůrci se opět snaží jít ještě o krok dál a přitom všem se pořád daří mnoho věcí. Rychle a zběsile 9 nejde po řemeslné stránce nic vytknout. Justin Lin opět umí točit akční scény tím způsobem, že jsou přehledné a efektivní. Triky jsou bezchybné. Používají se u toho různé kompozice záběrů, kamera se občas pohybuje velmi divokým stylem a celé to působí jednoduše tím nejlepším možným způsobem. Sám Justin Lin prohlásil, že má na sérii Rychle a zběsile rád, že pořád nevypráví dokola ten samý příběh, ale že se stále posouvá dopředu. Do jisté míry je to pravda i díky tomu, že se vždy snaží tvůrci měřítko posunout ještě o level výš. Přesto je to ovšem pořád jen posouvání laťky o kousek výš a přesto zůstává zdrojový kód stejný. Opět se jde po nějakém hackerském zařízení, opět je do toho namotaná nějaká vedlejší emotivní linka a opět to doprovází spoustu šílených akčních scén. Vyložená okoukanost u Rychle a zběsile 9 nehrozí, šílenosti předchozích dílů se ovšem devítka tak trochu nepřibližuje. Vydává se sice do vesmíru, ona cesta tam ovšem ve finále nezanechá takové dojmy jako právě přeskoky v Abu Dhabí nebo závodění s ponorkou. I přesto jsou ovšem ty akční scény nadále kreativní a a až tak moc šílené, že jsou jednoduše skvělé. I přesto, že učitelé fyziky by z tvůrců filmu nejspíš radost neměli.   Scénář kromě šíleně nerealistických akčních scén pochopitelně obsahuje také zápletku. Ta se kromě honění se po dalším hackerském zařízení točí i ohledně vztahu mezi Dominicem Torettem a jeho bratrem Jakobem. A zde se skutečně daří ty funkční emoce dodat. John Cena sice filmové ceny za herectví nejspíš nikdy přebírat nebude, ve své úloze je ale dostačující. A linka s jeho bratrem je celkově fajn vystavená, díky solidním flashbackům se jejich vztah dokáže slušně prokreslit (casting mladších verzí postav je navíc vyloženě skvělý) a ve finále ty emoce skutečně dorazí. I díky funkčnímu pomrkávání k přízemním počátkům série. Sem tam se sice něco tak trochu retconuje, dorazí postavy, které jsme už nějakou dobu neviděli a zničehonic dorazí i nové postavy o kterých divák už dlouhou dobu neslyšel, k Rychle a zběsile to ovšem celé přeci jen tak trochu sedí.   Tvůrci si uvědomují, že Rychle a zběsile 9 nebude nový Občan Kane a drží se stylu, který v mnoha momentech připomíná parodii na akční filmy. Dokonce dojde i na moment, kdy postavy začnou uvažovat nad tím, jak mohli všechny ty šílenosti z předchozích dílů přežít a opět dojde v rámci tohohle řešení k vtipům. Dokazuje to, že si tvůrci onu hloupost uvědomují a těží z toho. Scenáristickou židli přitom tentokrát opustil Chris Morgan, jeho náhrada v podobě Justina Lina a Daniela Caseyho se ovšem drží zavedeného stylu. Není přitom cítit přítomnost horké jehly, naopak to celé odpovídá tomu, co přesně člověk od dalšího Rychle a zběsile čeká. Celé to možná jen trvá příliš dlouho. Téměř dvě hodiny a půl! A tentokrát je to tempo o poznání pomalejší než v případě předchozích dílů. Sedmička a osmička trvali nějak podobně, s tempem ovšem měli o poznání menší problém. Všeho je možná v rámci devátého dílu až moc a plány na to, že desátý a jedenáctý díl budou poslední jsou velmi moudrým rozhodnutím. I přesto, že Rychle a zběsile 9 ještě ve své vlastní kategorii funguje, je nejspíš ovšem skutečně na čase si říct, že stačilo. Ale dva filmy ještě série nejspíše bez problému utáhne. A hlavně svět potřebuje Hobbse a Shawa 2!   Rychle a zběsile 9 je zábavná podívaná, která je zároveň profesionálně natočená. Akčním scénám (kromě realističnosti) nejde nic vytknout, snaha o civilnější linku funguje a celé je to nadále tak neskutečně šílené, že je to vlastně opravdu fenomenální. Rychle a zběsile 9 nadále sympaticky připomíná stará šílená akční béčka, zároveň je zcela očividně áčkovou produkcí. Devátý díl Rychle a zběsile sice nebude patřit k vrcholu série, vyloženým poklesem ovšem též není. Je to naprosto ideální ze řetězů utržený blockbuster, který má navíc Helen Mirren za volantem a bravurní po-titulkovou scénu. Odpůrcům série sice lusknutím prstu devítka k srdci nepřiroste, fandové posledních dílů ovšem velmi pravděpodobně jednoduše zklamaní nebudou..... Viděno v kině: 2x () (menej) (viac)

Shakers

Bol to práve Justin Lin, ktorý sériu perfektne nakopol a zároveň natočil tie najlepšie diely. No toto je sklamanie. Mám rád túto sériu a v žiadnom diely mi nevadili tie bláznivé akčne kúsky. Až do teraz. Tu mi to prišlo miestami fakt až cez čiaru. A taktiež sa s toho stáva čoraz väčšia paródia. Paródia to síce bola aj predošlých dieloch, ale tu mi to až tak úplne nesedelo. Sám hľadám ten dôvod. Keď sa pozriem do titulkov a pozriem sa na to, čo mali predošlé diely a čo tento nemá, tak hneď s kraja je to táto trojica hercov - Paul Walker, Dwayne Johnson a Jason Statham. Jasné, Walker tu nebol ani v predošlej časti, ale stále tam bol brilantný Statham a dinosaurus The Rock. Tu mi ich doberanie a charizma chýbali. Okrem Diesela, tu chýbajú veľké mená a Ludacris s Gibsonom to jednoducho neutiahnu. Diesel zas všetky najštýlovejšie scény kradne pre seba a miestami sú tak prestrelené, až je to na smiech a nie heroické ako malo byť. Ďalej mi v kolónke scenár chýba Chris Morgan, ktorý napísal všetky diely okrem prvých dvoch. Kto vie, či by to bolo sním lepšie. Možno nie, možno áno. Písal aj Hobbs and Shawn a aj tento spin-off s jeho pera ma bavil. Prejdime ale k plusom. Som rád, že sa na palubu pridal John Cena, pretože vyzerá ako Stena a hlavne je to sympaťák. Sympaťák, ktorý nikdy moc nezažiaril, no je to aj kamoš The Rocka, s ktorým si to vo Wrestlingu už rozdal a presne taká protiváha sa sem hodí, keďže Diesel je mašina, ktorá zrovna všetko čo mu stojí v ceste, keď ide o rodinu. Veľká škoda je, že John Cena nie je The Rock a ani Statham, takže si nevydupal lepšie akčné scény. Alebo možno mu to Diesel ako producent ani nedovolil, aby vynikol. Kto vie kde je pravda, no vieme aké divoké to bolo s Dwaynom. Taktiež ani Martyn Ford nedostal priestor moc vyniknúť a dokonca neukázal ani svoje namakané ruky. Páčil sa mi príbeh, aj keď bol zbuchnutý len tak kolene a zrazu sa rodina rozrastala, nevadilo mi to. Flashbacky boli fajn spríjemnenie oproti tým skopičinám, čo sa tam diali. Ďalšie plus je prepojenie s ostatnými dielmi. Kto chce nech nečíta lebo sa to v ďalšej vete chystám napísať. Justin Lin si s Tokijskej Jazdy priviedol prvý krát svoje trio s žltým, čiernym a bielym Seanom. Dorazí aj Jordana ako Mia, štýlová Hellen Mirren ako Stathamová maminka, či hackerka Cipher s predošlej časti. Veľký comeback z mŕtvych vstavia zažije Han a ešte zopár xsichtov sa tu objaví, ktoré sme už v predošlých dieloch videli. Tým, že sa tu objavilo toľko postav, cela séria funguje viac kompaktnejšie za čo som rád. Myslím, že môžem pochváliť aj akčnú stránku, ktorá je niekedy pritiahnutá za vlasy až príliš, ale stále je to fajn zábava. Aj vďaka peknej kamere. Ďalej čo ma potešilo, bola hudba Biana Tylera. Pokial hral jeho soundtrack a nie tie diskotékové vypalovačky, fungovala pre mňa lepšie aj akcia, ale hlavne aj dramatické scény. Motívy starších dielov (hlavne s Tokio Drift a Fast & Furious) perfektne zapadli. Keď to zhodnotím ako celok, tak na začiatku ma to toľko nebavilo, ale potom ako sa to cele rozbehlo mi to prišlo zaujímavejšie, zábavnejšie a aj finálna bodka sa mi páčila. No nemôžem sa zbaviť pocitu, že s touto partiu autičkárov som sa bavil už aj lepšie. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami, patri medzi najlepšie scény! 70% - 3* () (menej) (viac)

Big Bear

Když už jsem v rámci eskort misí viděl všech osm dílů, bylo jasné, že mne nemine jako eskortu ani devítka... Co k ní říci? Tady už psaní scénáře snad ani nikoho nebavilo a tak nebyla snaha, aby to mělo hlavu a patu. Z drsných pouličních honiček prvních dílů se nám z hrdinů stali něco komixoví (samozřejmě multikulti) hrdinové ve stylu Spidermana a Batmana. Nebudu spolierovat, ale tentokrát se v autech podíváme i do vesmíru a to už na mne bylo opravdu moc ! Ani závěrečná honička s armádním obrněným roadtrainem prostě nebavila. Hrdinové zdědkovatěli a zbábovatěli a i přes vrstvy makeupu je vidět, že to nejsou ti jinoši ze začátků. Méně je někdy více, bohužel zde se vsadilo vše na digitální efekty a ono to tím dobrý film neudělalo... Takže za dva magnety a asi už stačilo... * * ()

JohnnyD

Popcornová lobotómia. Ultradebilné dialógy a zvraty kolísajú na hrane paródie a úprimnej debility, akcia je solídna, ale najmä v sedmičke sme videli oveľa lepšie akčné scény a hercom strašne chýba niekto s charizmou a dobrým komediálnym timingom. John Cena by to dal, ale to by tu nesmel mať takú nudnú postavu. Proste chýba tu Jason Statham, The Rock alebo Idris Elba. ()

sheen

Se sérií FF jsem od začátku a fakt jsem si ji oblíbil. Předešlé dva díly se trumfovaly s jakým největším úletem přijdou a i přesto mě to dost bavilo. Tento díl je už i na mě moc :) Nej z celého filmu jsou tak flashbacky a scéna s Helen Mirren. Neměli by s tím již pokračovat. ()

HAL

Rock odplul na Amazonku a s ním odešla i všechna zábava a lehkost - tohle je hrozná křeč. Vin a Cena se jen předhání v tom kdo bude ohavnější držka, ostatní kolem nich jsou unavení a nudní, a akce je tak random že je na ní zábavného už jen velmi málo. I Justin Lin tohle zjevně bere už jen jako trudnou povinnost kterou chce mít co nejrychleji z krku. Obrovský průser téhle série je že si buduje svůj "vesmír" místo aby každý díl byl standalone, a tady se to projevuje nejhůř. Únavný slepenec dvaceti postav co se tu pokouší jen navazovat na nějaké své backstory z jiných filmů, ve kterých přitom příběh nikoho nezajímal a nikdo si je pořádně nepamatuje, a které mezi sebou mají chemii asi jako napruzení manželé po dvaceti letech. Celý příběh se tak dá shrnout jako: "Wait, what? How? Why? Who?... whatever." Prostě už jen sled explozivních skečů bez významu, kde ještě větší porušování fyzikálních zákonů než posledně (a to by jeden řekl že už to nejde) je pak jen ten nejmenší problém. Vlastně doufám že v tomhle příště zajdou ještě dál, vypustí je v auto-raketě nejen na orbitu ale ještě dál, a finální díl rovnou pojmenují pojmenují: "Fast and Furious: Riddick". To by byl dobrý způsob jak oživit hned dvě skomírající značky naráz. Velká bída po relativně povedených předchozích dvou dílech. 4/10 ()

mzss1

[60%] Viděno v kině. Tak po ročním odkladu premiéry jsem konečně zamířil do kina, abych viděl další část mojí oblíbené, rychle a zběsilé série! Bohužel, po skončení snímku jsem byl z toho dost rozpačitý. Absolutně jsem nemohl zhodnotit film. Po delším zvažování jsem ten den  na zahrádce u piva dal bezmyšlenkovitě 4*. Druhý den jsem o tom přemýšlel a ten další jsem byl nucen chtě nechtě snížit na 3*. Nyní už mám utvrzený názor na to. Neříkám, že je to nějaký brak, ale očekával jsem víc a především jsem se nenechal demotivovat slabým hodnocením z CSFD. Prostě jsem si myslel, že diváci kriticky hodnotí přehnané, přeakčnělé scény. Jenže o to zde ani tak nešlo. Jasně, odlet do vesmíru „raketovým autem“ – to bylo trochu moc, ale to mi nevadilo. Akční sekvence zde jsou a nemůžu říci, že jich je málo. Jenže o trochu méně asi jo, nebo spíš že tu jsou takové hlavní 3 delší sekvence, pak ještě teda před finální v tunelech. Co se týče flashbackových scének s mladým Domem a Jackem – tak ty mě docela bavily. Nicméně, co se týče té AKCE, tak nebyla tvořena tak dobrými nápady jako v předchozích filmech. Ještě ten den, co jsem tento díl viděl na velkém plátně, tak jsem si doma večer během cca 2 hodin zrekapituloval nejlepší momenty od pátého do osmého filmu a bylo to opravdu o ničem jiném. Třeba úvodní naháněčka v pralese či kde hned na začátku byla taková nepřehledná, samé výbuchy od min apod. Finále bylo destruktivní, docela slušné, hlavně to zdvihnutí náklaďáku, ale opět nic převratného. Děj to mělo ještě jednoduší a hloupější. Ta magická krychle či co mi připomínala serepetičky z Avengers. Charlize Theron se zde jen párkrát mihla, až mi to přišlo takové rušivé. Vysvětlení zmrtvýchvstání Hana tu bylo, ale stejně bych to ještě víc dopiloval. Jordana Brewster mi zde přišla prostě navíc, ale rád jsem ji uviděl. Vin Diesel a Michelle Rodriguez  - tato dvojice opět nezklamala. Tyrese Gibson byl opět vcelku vtipný, i když už to bylo trochu ohrané. Ludacris – pohodář jako vždy. John Cena zde vypadal vizuálně dobře, takže proč ne. Ostatní herci včetně Lucase Blacka, Nathaie Emmanuel a Kurta Russella tu byly jako takové doplnění … Hudba od Briana Tylera byla ve výsledku dobrá, ale už jen kopíroval své motivy od předchozích dílů. Nevím jak bych to ještě okecal, ale chyběl mi tu Rock, Statham a ještě nějaká výrazná postava. K tomu ta akce mohla být pečlivěji a s většími nápady natočena, k tomu lepší příběh a nějaké to NAPĚTÍ. Dám si brzy další shlédnutí, ale zklamáním se neubráním. Do osmého dílu jsem to žral jak malý kluk. Jsem zvědav s čím přijdou v desátém filmu. Takže, i když komentář působí dost kriticky, tak jako jednohubka se to dá vidět, ale když člověk čeká maximum, tak je to trochu podpásovka. PS: Je tu na konci po titulková scéna, která mi aspoň udělala radost a hezky jsem se pousmál. ()

liskam

Nějak z toho začínám bejt unavenej... dvě hvězdy dávám za nápad ohledně magnetů a hudbu. Zbytek Cena) byl těžkej podprůměr. za mě 2* a 40% ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (viac)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)