Ulica Cloverfield 10

• Česko Ulice Cloverfield 10 (viac)

Len tak si idete v aute a zrazu do vás z boku napáli nejaký idiot. Prebudíte sa poudieraný, ale živý v podzemnej kobke, kde vám neznámy čudák povie, že ste práve vyhrali hlavnú cenu v životnej lotérii. Spomínaný neznámy čudák (John Goodman) sa volá Howard a je to skúsený „Prepper". To sú ľudia, ktorí tušia, že jedného dňa prestane fungovať svet, a tak sa na to pripravujú. Napríklad Howard si postavil a komfortne vybavil podzemný bunker. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočíva v tom, že ju našiel vo vraku havarovaného auta a presunul do svojho krytu krátko predtým, než Zem v plnej sile zasiahla gigantická katastrofa, ktorá zničila všetok pozemský život. Emmett, jeho kamoš, ktorý mu so stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle sú podľa všetkého široko ďaleko jediní, čo prežili. Škoda, že mimo bunkra je vzduch kontaminovaný a preto z neho nemôžu von. Michelle ale tejto teórii veľmi neverí. Howarda považuje za magora, ktorý ju uniesol a pod zámienkou ju chce udržať v bunkri. Lenže dôkazov, že má tento apokalyptický vizionár pravdu, sa postupne objavuje stále viac... Rovnako ako dôkazov toho, že Howard je fakt riadny magor. (Cinemart SK)

Bbulli042

prajem si vidieť Mary Elizabeth Winstead v novom Alien filme. Rampace dobrá, Waterson OK, ale Winstead by sa hodila úplne najlepšie do pojítka na pôvodného Aliena. Vo Veci prequele to dala parádne a v CF10 o úroveň vyššie. Držím jej palce. A Scott-ovy...no ďakujeme, že svoju tvorbu konečne prenechávaš svojmu nástupcovi (BR). Teším sa na jeho Dunu. Vyslovene. Viac ako na tu Lynchovu. Ten nech ostane pri TwinPeaks. Tam mu to prospieva. ()

kiara_01

Půlka filmu uspávací nuda, v druhé půlce se konečně něco začne dít, tak si člověk řekne super - vyplatilo se počkat. No když se nakonec objeví mimozemšťané a veškerá "akce" je v posledních 5 minutách filmu, člověk se chce zastřelit, že právě strávil 104 minut svého života díváním se na takovou blbost. 1 hvězdička a to tomu ještě přidávám. ()

obri

Film hodnotím, ako sondu do správania sa ľudí v krízovej situácii. Takých filmov je veľa, ale tento je predsa len svojím spôsobom originálny. Koniec je nejasný, napätie dobre kolíše. Trochu mi vadí nie celkom obvyklé správanie sa Johna Goodmana v úlohe Howarda. Snáď keby obšírnejšie ozrejmil problém, mnohým nedorozumeniam by sa dalo predísť, ale potom by film nebol napínavý. Určite minimálny rozpočet, ale to nevadí. Tento typ filmov vie vyburcovať človeka k zamysleniu sa. Dúfam, že toto sa zo svetom nestane. Kto má rád napätie, nemal by film vynechať. ()

kacenkin

Sklepní drama, kde to Goodmanovi moc nesedlo, nevěřil jsem mu ani minutu, bohužel mluvím o jeho hereckém výkonu. Ale díky posledním 10 minutám dávám plnej počet. Ano, chci vidět dvojku a ne další psychácké drama o ničem. Chci vidět řežbu s tvory z Half-Life a znát vysvětlení... Pro mě pokračování Monstrum-Cloverfield a tak je to správně ! Ovšem co mě rozbagrovalo dokonale jsou rádoby inťácké komenty, jak sklepní nudné drama je to pravé ořechové a posledních deset minut je fuj.. :) ()

andy60

Pouze tři herci a přesto slušná podívaná. Jen ten zvrat v závěru, kdy se drama o přežití změní v sci-fi, mně moc nesednul. ()

doom.cz

Johoho, napínavé jak malé trenky :). Až na pár nelogičností má filmek slušný spád, na začátku pěkně mrazí a na konci hoooodně zahřeje. Kašlete na název. ()

Ondris96

Nevím co na tomhle lidi vidí... je to strašná sračka. 3 lidi ve sklepě a ještě debilnější konec... jediná pochvala za napětí. byl jsem napnutý jak struna a pak se to vše posralo diky ale ne ! dvě hvězdy ()

Leguan23

Tak tento film mi už od začátku přišel depresivní. Howard (John Goodman) sehrál roli labilního psychopata a právě on pro mě dělal z filmu horor. Objevilo se i několik nečekaných scén a lekaček. Celý film byl napínavý a já se už od začátku třásla, jak to asi dopadne. Nicméně konec mě trochu zklamal, čekala jsem něco jiného, proto dávám jen 3, jinak by to určitě bylo víc. Velmi mě zaujal trailer, jinak bych se možná na tento film ani nepodívala. ()

Dalajlada

Solidní film se solidní atmosférou paranoii. Solidní film s očekávaným, neočekávaným závěrem. Jen při výběru jména asi autorům došla fantazie. ()

patho666

Hodina filmu nijako zvlášť prevratný bunker thriller a potom sa to celé dosť nasilu prehupne do nijako zvlášť prevratného sci-fi, na jeden krát neurazí. ()

baronGrga

Tři lidé tráví filmovou hodinu a půl (a jinak několik týdnů) v protiatomovém krytu, zatímco venku možná zuří, ale dost možná taky ne, invaze mimozemských červů a přes kontaminovaný vzduch se nedá vyjít ven. Trachtenbergův komorní thriller z Louisiany se rozhodně neubírá směrem, jaký nabral postapokalyptický exploitační horor z newyorského bunkru The Divide.  Na Cloverfield Lane je totiž příjemně teplo, po zdech visí Home Sweet Home cedule, v mrazáku se chladí čokoládová zmrzlina a za závěsem s kachnou v pláštěnce se dokonce skrývá vana s mísou. V šedesátkovou hudbou podbarvených sestřizích se hrají roztodivné deskové hry, kouká se na filmy a k dokonalé selance už chybí jen nějaké to házení popkornem a následné záchvaty šťastného smíchu. Jen kdyby tu nebyla ta všudypřítomná, někdy naléhavá a někdy argumenty na čas umlčená nejistota, jestli je život v podzemním království jen splněným snem choré konspirátorské mysli, nebo jedinou cestou k přežití, a zda věřit člověku, který za dvířky skříňky s keramickými jehňaty schovává barel kyseliny sírové. Což z Cloverfield Lane taky činí, kromě toho, že se tu v hlavní roli ocitá chytrá a sympatická hrdinka, která se při svých pokusech o útěk nechová jako dyspraktický lemming, přitažlivou, byť současně jednorázovou zábavu pro diváka milujícího podobné filmové hrátky. Poslední žánrově i kvalitativně naprosto odlišnou desetiminutovku osobně beru jako vyústění všech těch drobných absurdit do jednoho velkého "Come on!", jak sama hlavní hrdinka nevěřícně pronese, i když někomu to možná celkový dojem může zkazit. 75 %. ()

venedikt

Tento komorní snímek o 3 postavách zavřených v kobce na pokraji apokalypsy... Určitě na nízký rozpočet vydělalo balík. Teď k věci, film zaujal, i když jsem se původně dívat nechtěl. Zajímavé strhující a to napětí se tam krásně stupňuje. A to jsem to viděl v Tv. Jen mi tam moc chyběl závěr, kdy vjede mezi ty přeživší lidi..John Goodman skvěle zahráno, všichni 3 vlasně předvedli, že umí. ()

burg

Nejdřív se to tvářilo jako setkání s vypečeným Josefem Fritzlem, ale nakonec příběh začal dostávat točky. To, že jsou prepeři volové, to mi nikdo nevymluví. Jednoho takového znám. A když navíc je preper Howard říznutej konspiračním teoretikem - profesionálem, tak je o zábavu postaráno. Přesto všechno ale v člověku nejspíš někde hodně hluboko začne hlodat červíček: co když je na tom kus pravdy? Původně jsem chtěl dát tři hvězdy za vcelku slušnej průměr, ale poslední čtvrthodinka to zachránila a jedna hvězda jde nahoru. Tak suprový béčko na závěr jsem fakt nečekal. Klobouk dolů! ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)