Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa BROKEN_ k tomuto seriálu (10)

Série 1 (2019) (S01)

Velice povedený rozjezd seriálu Witcher, který má velký potenciál. Henry Cavill si Geralta užívá, a nedovedu si představit někoho jiného, jeho "fuck" a "hmm" nikdy neomrzí. CGI není dokonalé, to rozhodně ne, ale není to takový průser, abychom obraceli oči, jen je to zkrátka jasně vyditelný. O to více očekávám, že po úspěchu přidá Netflix na rozpočet, seriál si to zaslouží. Časově se každá epizoda odehrává v jinačím časovém pásmu, a někdy to může být zmatené, ale ke konci to všechno do sebe zapadne, je to zajímavý, jakým stylem vyprávění se tvůrci vydali. Jsem spokojený, a na druhou sérii se těším, jsem na to zvědavý. :) ()

Začátek konce (2019) (S01E01)

První díl a už teď to miluju! Nehrál jsem hry, nečetl knížky ( ale někdy bych rád ), i tak se mi to neskutečně líbí. Henry Cavill je v roli Geralta výborný, a s mečem to umí náramně, Furdík nelhal, Cavill je nejlepší šermíř, kterého kdy viděl. A na mně neskutečně zapůsobil, zíral jsem s otevřenou pusou. Vizuálně je to pěkné, ale cítím, že by Netflix mohl dát do tohohle seriálu více peněz, což by se mohlo zlepšit v další sérii. Hudebně velmi dobré. Celá část kdy Ciri opouští svoji babičku mě dostala. Opravdu to na mě zapůsobilo, měl jsem husinu. Tenhle seriál má obrovský potenciál, a věřím, že to naplní. Zatím velká spokojenost. :) ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

Slabší než první díl, ale pořád velmi dobré. Yennefer se nám představuje, která bude v příběhu důležitá, ale samozřejmě ti co znají knížky a hry vědí, že je to důležitá postava : ) .Geralt mě pěkně rozesmál. Zatím spokojenost. ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Rozhodně je to zatím nejlepší epizoda 1 série. Geraltova dějová linka hodně povedená, to stejné s Yennefer, paráda. Líbí se mi, jak má seriál svojí vizuální stránku, která jde pěkně rozeznat od ostatních fantasy seriálum. Jen tak dál. :) ()

O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (S01E04)

K některým momentům bych měl nějaký výtky, i tak se jedná o povedený díl, který je od začátku do konce zajímavý. Dějová linka Yennefer mi přišla promarněná, tvůrci si s tím mohli pohrát víc. Zato Geralt nezklamal. Henry Cavill je u mě čím dál tím víc oblíbenější, a jeho "fuck" a "hmm" mě nikdy neomrzí. Witcher mě baví, tak doufám, že to tak bude pokračovat. :) ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Geralt a Marigold mě pěkně baví. Linka s Yennefer byla zajímavá. S Ciri to začíná být komplikované, jsem zvědav jak to dopadne. Seriál Witcher si krade celou mojí pozornost. :) ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Celá část s drakem mi přišla k smíchu. V první epizodě jsme dostaly úžasný souboje na které se dá dívat znova, znova a znova. Bohužel v dalších dílech je to slabota. Dějová linka s Ciri mi přišla nějak divně prostřihnutá, mohlo to být lepší. No nevím, ale mě tohle přišla jako nejslabší část 1 série. :( ()

Před pádem (2019) (S01E07)

Scénář slábne, a já si říkám, s čím tvůrci přijdou v závěru 1 série. Geraltova linka mě rozesmála. To jak se dostal z vězení, a následně se potuloval po hradu mi připadalo chabé. Každopádně 1 série ke konci ztrácí dech, proto si přeju v závěrečné epizodě nějaké grády a lepší zacházení s Geraltem. ()

Něco více (2019) (S01E08)

V tom nejlepším 1 série skončila. Bitva byla nesmírně dobře natočená, vypadalo to dobře. Závěr s Yennefer byl Epic. Při poslední scéně jsem byl naštvaný, že už je konec, chtěl jsem víc. O to více se těším na 2 sérii, doufám, že předvedou ještě lepší show. Držím palce. : ) ()

Zrnko pravdy (2021) (S02E01)

Hodně povedený úvod do druhé řady. Díky tomu, že seriál nemá již skákat z jiné časové doby do druhé, tak by to mohlo být ještě záživnější. Cavill je pořád boží! :-) ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá