Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa HennessyVSOP k tomuto seriálu (14)

Zaklínač (2019)

Dám čtyři hvězdy, protože se jedná o fantasy, kde je velmi malá konkurence. V seriálu za mě celkem dobře funguje herecké obsazení a neuráží mě ani technická stránka od výpravy, přes hudbu po triky. Ale nemám pocit, že by bylo dobře zvládnuté tempo. Navíc první řada mi víc než co jiného přijde jako prolog, takže doufám, že u druhé se bude děj odvíjet více lineárně a hlavně rychleji. ()

Série 1 (2019) (S01)

Začátek konce (2019) (S01E01)

Mám poměrně velký problém s tempem děje plus se v něm ztrácím. Před 15ti lety jsem pár povídek četl, viděl jsem polskou adaptaci a hrál jedničku zaklínače a v reáliích serialu fakt plavu. Linka s Renfri je poměrně pomalá, spoustu dialogů se vleče bez nějakého hlubšího smyslu a proti tomu Cintra vs Nilgaard je zrychlená a bez kontextu, co se vlastně děje. Zbytek je ale celkem OK, jak vizuálně, choreografií tak herecky mě to narozdíl od jiných neuráží. Přijde mi, že fanbase čehokoliv se při libovolné adaptaci začne svíjet jako užovka a argumenty jsou obvykle stejné nezávisle na díle - GoT, LotR, Zaklínač a nebo Harry Potter (takhle to nebylo, herci neumí hrát, děj je zkratkovitý a nedoshauje hloubky knihy...). ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

Díl opět rozseknutý na několik dějových linií a každá se odehrává v jiné době. Stejně jako u minulého dílu, podotýkám, že mi tohle lenění děje silně nevyhovuje, protože chronologická posloupnost a kontext se chytá velmi těžko. Marigold je ale podaný opravdu dobře (minimálně pro mě funguje jeho humor), linka s Yennefer se bohužel trochu táhne a což platí i o Ciri. Hodlám to dokoukat, ale předpokládám, že celý seriál nebude takhle ukecaný, jinak to i přes velmi dobrou produkci skončí nedobře. ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Po dvou nepřesvědčivých dílech je tohle konečně správnej nářez. Chválím jak linku s Yennefer tak především Geraltovu Strigu. Vynikající. Pokud konečně zmizí tříštění děje do jednotlivých linií bude to dokonalý. ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Hlavní romance podle mě funguje dobře, epizoda je ale samozřejmě vedlejší, nicméně konečně vše běží po hlavní lince bez příliš mnoha odboček. A Marigold mě stále baví. ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Tuhle epizodu si velmi dobře pamatuji z polského seriálu, takže zvrat překvapivý nebyl, ale podání epizody je za mě naprosto skvělé. Od začátku do konce jsem si tuhle epizodu užil, především dialogy postav. A nic na tom nemění ani dost levná animace draka. ()

Před pádem (2019) (S01E07)

Konečně se protne dějová chronologie, takže za tohle dávám seriálu plus, ale to že je půlka stopáže zrecyklovaná je trapný. Jinak nemám co bych vytkl a jedná se co se děje týče (atmosferou nikoliv, na to je adeptem Striga) o nejlepší díl seriálu. ()

Něco více (2019) (S01E08)

Asi jsem trochu čekal více, ale tak vzhledem k tomu že neznám předlohu, tak vlastně nevím, jak na to mám nahlédnout. Vyvraždění několika postav aniž by se vlastně v seriálu stalo něco jiného než se setkali dvě hlavní postavy a odvyprávěl se prolog... Zbytek je ale v pořádku, i bitva byla natočená za mně pěkně s originálními prvky. Jsem zvědavý kam se to celé pohne v další řadě a především doufám, že zrychlí tempo. ()

Zrnko pravdy (2021) (S02E01)

Druha rada zaklinace jede epizodne a konecne prestala stepit casovou osu. Hura. Cirilla je skvely sidekick narozdil od pro me nesympaticke Yennefer, takze mam takove tuseni, ze druha rada pro me bude vyrazne zabavnejsi. Prvni epizoda stoji na klasickem mixu hororu a fantasy podobne jako jeden z nejlepsich dilu minule serie se strygou. Ja jsem byl spokojen. ()

Kaer Morhen (2021) (S02E02)

Tohle byla nakonec slabší epizoda, protože dějová linka na Kaer Morhenu nebyla nic moc. A Yennefer nebyla moc zajímavá ani sympatická už minulou sezonu a tuhle to je ještě horší. Na druhou stranu začíná být zjevné, že seriál potáhne vztahové pouto mezi Ciri a Geraltem a už v této epizodě je jasné, že to bude fungovat. ()

Ztráty (2021) (S02E03)

Cirin trénink je naprosto skvělý moment. Zbytek epizody výrazně lepší než ta předchozí a začíná konečně slušně rozehrávat hlavní dějovou linku minimálně této serie. Osobně jsem spokojen. ()

Tajné zprávy z Redanie (2021) (S02E04)

Ranuncul mi osobně dělá radost, protože ji mám mnohem raději než Yennefer. Marigold je imo docela otravná postava (což platí i o písničce). Některé momenty jsou fajn, ale obecně politická linka tohoto seriálu je zatím dost mdlá. Vzhledem ke konci dílu mám ale dojem, že zbytek serie nabere jiné otáčky. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá