Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

husak_k odpad!

Zaklínače jsem nečetl, ale přijde mi že seriál byl vytvořen víc spíš pro konzumní fanoušky Marvelu, než pro fanoušky Zaklínače. Strašně béčkové, dějově nezajímavé, a špatné herce vytahuje z bídy jen výborný Cavill. Produkce od netflixu už šla do háje i u seriálů. ()

RobinPM100

Tedy ja jsem z tohohle uplne v prdeli, v negativnim slova smyslu, nechapu ty super hodnoceni. Extremne, ale opravdu extremne spatny a MEGA nudny, mam pocit, ze se divam na pohadku od Trosky (bez prdele) a nejakou slabsi epizodu Xeny, zaclo to dobre, prvnich 5 min souboje s pavouko potvorou vypadaly slibne, ale pak prisel brak, je to defakto serie sahodlouhejch meganudnejch rozhovoru slepenejch k sobe, ja snad cumim na neco jinyho, nez ty skvela hodnoceni 🤣 zatim tak 2/10, bejt to jen v mistnostech, je to regulerni telenovela 🤣 Jedinej kvalitni dil byl sestej, jinak brak, typ serialu, co si vickrat nez jednou nepustite. Kdyz to cele srovnam s opravdu super serialy typu Akta X, Vikingove nebo Mandalorian, chce se mi brecet. ()

wallax

Tak škoda...vkladal som do tohto projektu veľké nádeje... nevyšlo. Netflix dostal úžasný materiál a vôbec jeho veľkosť nedokázal preniesť do reality. Je to veľká škoda. Nevadí, budeme ďalej čakať kým sa látky nechopí nejaké veľké Hollywoodske štúdio a nevzdá tomuto fantasy takú poctu akú si zaslúži: celovečerný film s R-kovým ratingom, špičkovými bojovými scénami, uhladenou no drsnou dejovou líniou, s castingom, ktorý bude mať úroveň a výpravou, ktorá bude stáť kopec peňazí no bude tak aj vyzerať. Prečo vidieť: Skvelá Hudba. A prečo nie: 1. Geralt má hlas Batmana/Dark Knighta, to je čistá tragédia (prebasované šuškanie) 2. Yennefer vôbec nie je očarujúca a ani žiadna z čarodejníc 3. Marigold je ako 20 ročný metrosexualny fracek 4. Ciri nemá v sebe žiadnu emóciu (uvidíme ďalej) 5. Calanthe mala byť vychýrená krásou, no nebola vôbec zaujímavá, nemastna neslana 6. Neuveriteľné a nekonečné skákanie v časových linkách 7. Snaha napchať do 8 hodín všetko možné, autori si neuvedomili že menej je niekedy viac 8. Kúzla...ty vole to robili tí istí čo robili aj The Lord Of The Rings??? Akože 6x portal, 2x fireball a nejaké znamenia??? Za 8 hodín? 9. Cahir vyzerá ako slizoun z Herryho Pottera 10. A na zaver Epicka bitka na Soddenskom Pahorku, tak tam som veru žiadnu epickost, veľkosť ani poriadny boj nezaznamenal...100 000 vojakov Nilfgardu tam malo byť a 30 000 malo padnúť...kde to prosím v tej 8 časti bolo? Mám pocit že som to asi prespal. Bonus: Doteraz som sa smial drakovi v poľskom seriáli Wiedzmin...od teraz sa už nesmejem. Verdikt: mrzí ma, že poliaci pred rokmi nemali viac peňazí, ich seriál pri tomto netflixackom aktuálne vôbec nevyzerá tak zle ako to vyzeralo kým sa toho Netflix nechytil. Žebrowski je pán herec a jeho Geralt je ako postava oveľa zaujímavejší ako uhuhlaný neustále sa divno škeriaci Cavill. ()

wopi

Nechápu, proč tak rozmrdali časové roviny. Kdo Zaklínače zná z originálu, chytne se, ale lituju každého, kdo to zkouší zhlídnou bez předběžných znalostí dějové (byť upravené) linky. ()

BadExHuman22

"Cítíte to? Nová doba a my jsme všude! Cítíte to, vy bílí muži?!" Ano, politická korektnost je všude. Bohužel se dotkla i nového Zaklínače. Vidět Triss nebo Fringillu jako zbraň proti rasismu bylo jako pěst na oko. Nemám nic proti jiným etnickým skupinám, ale politická korektnost v dnešní době se už hodně přehání. Všude se musí cpát černoši, asiati atd. Když je to kvůli hereckým schopnostem, tak OK. Ale tady je z toho cítit ta snaha, aby seriál nebyl označen za dílo rasismu kvůli nedostatku černých lidí. Jasně, postavy které byli tak napsány by měli mít herce stejné etnické skupiny, ale proč sakra měnit bílou postavu za černou? Ach jo. A to říkám jakožto ten co nesnáší rasismus. Nucená politická korektnost je zlo. No každopádně když toto pominu, tak seriál je velice dobře natočený. Henry je jako Geralt naprosto skvělý. Efekty jsou boží. Příběh je též dobrý. Hlavně se mi líbila třetí a pátá epizoda, moje oblíbené příběhy z knížek. Děj se tu hýbe celkem rychle, to není nic špatného, ale jak řekla tvůrkyně seriálu, tak to museli urychlit kvůli Ciri, aby mohla být už v první sérii. Mě osobně by nevadilo kdyby ji představili až ve druhé nebo třetí a zatím by to byla ta klasická trojce (Geralt, Yenn, Marigorld) ale chápu důvod. Teď jen doufat že druhá série bude co nevidět. Za mě 95%. ()

matolos1

Novodobý nástupca fantasy žánru. Už teraz je jasné, že je to lepšie než GOT a že sa tvorcovia nebáli vypáliť do toho rozpočet tak to klobúk dole. Páči sa mi, že seriál dal priestor pre poviedky, ktoré boli v prvých častiach kníh a nepúšťal sa ešte moc do románovej časti tejto ságy. Aspoň sa máme naco tešiť na 2. sériu. Postavy a herci super, Geralt je úplne podľa predstáv síce občas ten "rýdzo slovanský" face bol až moc okatý. Tí černoškovia tam nemajú tiež čo robit ale čo už. Prostredie skvelé vybraté, bojové scény sú super, vzťahy skvele vybudované. A v podstate nič tomu nechyba. Dúfam, že sa tu nič nedosiere a že o rok dostaneme takisto brutálne namakaneho Wiedzima ako tento rok. ()

prochyn

Ať si kdo chce, co chce říká, ať si mamka slzy utírá, tohle je nejlepší zaklínač s výjimkou Witcher 3 na PC. Lepší než celej slavnej Sapkowskej. ()

Logarto

Suchý přepis knižních stránek do seriálové formy kombinovaný s vlastními zpravidla hloupými scénami z hlav scénáristů. Když se děj nedrží předlohy, stává se ze seriálu tuctová, nenápaditá, vatou vycpaná fantasy se sympatickým obsazením a pár světlými momenty. Ze seriálu je cítit respekt k předloze a touha jí rozšířit, ale neschopnost replikovat špinavý, syrový, cynický svět temného fantasy nasáklý krví a sarkasmem. Levné kulisy na pozadí gumových hereckých výkonů spolu s chudým vizuálem působí spíše jak fanouškovský film, než vysokorozpočtová seriálová produkce. Povrchní adaptace pro nenáročné fanoušky. ()

Drtikol9

Netflixová verze Zaklínače mě velmi mile překvapila. Henry Cavill je velký sympaťák a i přes mediální masáž kritiků, která se strhla po jeho obsazení dokázal, že produkce vykročila správným směrem. Jeho Geralt má svoje charisma, hrubost a umí výborně šermovat s mečem. Je vidět, že tuto roli vydřel. Zdárně mu sekunduje skvělá a prakticky neznámá Anya Chalotra jako Yennefer, která příběhu dodává magično a šmrnc. Vztahová chemie mezi ní a Geraltem funguje na jedničku. Za zmínku také stojí herec Joey Batey, který se pro roli otravného barda Marigolda přímo narodil - navíc výborně zpívá! Samozřejmě seriál má svoje slabší i silnější epizody a některé efekty nejsou přímo A třída, ale je to první řada a peníze se později určitě posypou. Také mi příjde trochu proti srsti nadměrné využívání afroamerických postav, hlavně černošští elfové přímo bijí do očí. Hodnocení 4/5. ()

Ricci

Rozlítané vyprávění, časové flashbacky (proboha proč?), levná produkce. Český zvuk je otřes, to snad točili někde v obýváku. Kladné hodnocení za uvěřitelné triky a kameru. ()

shaacul

Zklamání, příliš mnoho nedotažených a nedomyšlených věcí, působí to jako by tvůrci chtěli být za každou cenu první kdo přijde s novou sérií po skončení GoT a neměli na to ani prostředky, ani zkušenosti, ani kvalitu. Výpravou a kvalitou mě Witcher připomíná 90-tkové Xeny a Herkulesy. Co je špatně - knihy jsem nečetl, hry jsem nehrál, takže co mě, neznalému, tvůrci naservírují - máme tu svět, nevíme jak funguje, kdo s kým a proč. Žádné mapy, žádná vodítka. S minimálními vodítky také létáme mezi scénami o desítky let. To že nestárne Zaklínač a čarodějnice je v pořádku, ale že nestárnou ani lidé? Nejvíc do očí bije bard, seznámíme se s ním, pak jak sám říká, potká Geralda znovu po dekádě, nebo snad déle, u jezera (=menší rybník) a vypadá úplně stejně. Tam kde jde o malé souboje, nebo interakci mezi několika postavami nebo úkoly s příšerami jak z RPS tam série docela funguje, toho se měli tvůrci držet a celé to mohlo dopadnout lépe. Ve "velkých" celcích, bitvách, bálech, hradech, série těžce selhává. Malé prostory, málo komparzu, blbé kostýmy, málo lokací. Závěrečná bitva je vyloženě směšná, nejdřív vidíme pěkný hrad u široké průrvy a s vysokým mostem, hm to vypadá dobře. Celá bitva se ale odehrává v lese, kde vojáci na začátku sbíhají z kopce, aby se pak v dalších záběrech hnali do kopce. Obrana hlavní brány je jako ze šípkové Růženky a již třetí voják ji prolomí. To jak mágové používají svoje schopnosti působí hodně nahodile a nelogicky. ()

Oxyk

První série ve mně neprobudila úplnej hype. Je to ZMATEK, ZMATEK A ZMATEK. Ten storytelling je fakt hroznej a když už si dáte nějak dohromady, co se děje, tak Vám tak předhodí na celé díly vyprcanou Yennefer. Je mi na grcku, dám šanci ještě další sérii, ale jestli to bude stejná sračka, tak na to seru. Tři hvězdy za Geralta, efetky a světlé momenty v prostředku série. ()

TomasB

Vynikající počin.Podstatné napsané v jiných komentářích. Tolikrát vyčítané skoky časem jsou naprosto přehledné a krásně navazující, srozumitelné. Rozumím tomu, že se někdo dokáže ztratit, ale to bude asi tím, že seriál jede na jednom monitoru a na druhém se děla něco jiného..... ()

Spielbergo

Koukatelné to je, to bezesporu. Nicméně já nikdy nic od Sapkowského nečetl, Zaklínač mě minul téměř zcela. Jediné co jsem kdysi na půl oka viděl, byl polský seriál, který mě svým zpracováním a neherectvím většiny "herců" od dalšího zkoumání (možná zajímavého) světa Bílého vlka a jeho (ne)přátel spolehlivě odradil. Jo a taky jsem chvilku hrál první PC hru (která ten seriál převyšovala snad ve všem, kromě naprosto otřesného dabingu hlavní postavy, kdy Geralt zní jako po oboustranné mozkové příhodě). A vzhledem k mé téměř kompletní nepolíbenosti světem Zaklínače jsem doufal, že nový seriál mne do něj příjemným a inovativním způsobem uvede. Pravda nemohla být vzdálenější. Seriál na vás hned zpočátku začne chrlit desítky jmen postav a míst, z nichž mnohá jsou navíc pro ucho téměř totožná, o kterých vám ale zároveň neřekne nic dalšího či bližšího, takže nemáte jinou možnost, než je zapomenout, abyste udrželi v paměti ty, která se zdají mít pro další děj větší význam (mnohdy je zapomenete během dalších pěti minut). Jak praví Cimrmanův Karel Infeld Prácheňský ve hře Záskok: "Člověče, vy tam máte figur jak na orloji." Zhruba během 3. či 4. dílu vám pak začne docházet, že se děj pohybuje nejméně ve dvou rovinách, které spolu zřejmě nějak souvisí, ale vy nemáte ani páru proč. Snažíte se tak zachytit střípků informací (které na vás postavy chrlí plnými hrstmi), jako například, že mágové nestárnou (nebo možná jo, ale pomaleji, to jsem taky nepochopil), mimochodem prohozená věta o už 30 let trvající službě u dvora, nebo že ta praštěná holka, co tam od začátku zmateně pobíhá od jednoho masakru ke druhému, se vlastně ještě nenarodila a za otce bude mít zahradního všežravce. Maně na mysli vytane věta z dalšího Cimrmanova majstrštyku Němý bobeš: "Jeho děj vyprávět bych nesvedl. Autor vracel jej hned do minulosti a hned zase zpátky, takže jsem brzy nevěděl, kde vlastně jsem." Prostě zmatek, který bohužel nezachrání ani velkolepá výprava a CGI jedoucí naplno. Knihy se mi zatím pořád ještě číst nechce, takže možná při čekání na další sérii opráším PC a budu doufat, že mě hry do tohoto podivného světa zasvětí lépe, než tenhle mišmaš od Netflixu. ()

Dikinsn

Musím priznať, že po prvej série som viac zklamaný ako nadšený. Jednotlivé časti svojou kvalitou skáču prevažne medzi 55-75%. Časové zmeny jednotlivých liniek príbehu sú matúce a to najmä zo začiatku (prvé tri časti). Je to iba môj pohľad, ale oveľa prospešnejšie by bolo, keby nás v prvej časti tvorcovia pomaly zoznamovali s Geraltom, jeho obživou a vzťahmi s inými postavami-napríklad príbeh okolo Strigy by bola ideálna voľba. Namiesto toho sme sa ocitli v hurikáne politicko-magičských vojen a intríg, kde každý (kto nečítal poviedky) musí pochopiť z tých častí iba 50%. A to všetko sa dalo podať ľahšou cestou, keby kompetentní nerúbali príliš vysoko. Tým, že všetko je natlačené, a eskaluje to príliš rýchlo, divák nemá možnosť si vytvoriť vzťah k postavám a tzv. chémia medzi postavami prebieha len keď Geralt má nervy na Marigolda a keď Geralt šu*á s ... Dialógy sú sem tam skvelé, vtipné ale inokedy zase priblblé a ako z náhodného generátora otázok a odpovedí. Na záver by som dodal - poviedok mám napočúvaných málo a hry nemám odohraté všetky...napriek tomu že nie som vyložene fanda, svet okolo slávneho Bieleho Vlka som si predstavoval inak. Neviem čím to je, ale evidentne Netflix už nemal zdroje na lepších kostýmerov. Zbroje Nilfgárdu pripomínajú sušené slivky, Yennefer gotickú princeznú a bojovníci vrátane Geralta majú look hrdinov z TV seriálov 90tych rokov ala Herkules a Jolaus. CGI sa taktiež sem tam sekne. Scény odohrávajúce sa v intraviláne mi prídu podobné a “lacinné”, t.j. menšie nádvorie a okolo pár stien s oknami. Takže páni od kulis to taktiež nemali náročné. S prírodou a lesmi to už je lepšie :) Napriek tomu, si pri Vědmákovi príjemne oddýchnem a hodnotím ho suma sumárum pozitívne 3*-3,5*. ()

petrsponar

Tak první série je zamnou a jakožto někdo kdo se nesetkal jak se hrou a knihamy,tak musím říct že mě to chytlo,a zajímá víc chci už další sérii...8,5/10 ()

IZFNP

Toss a coin to your Witcher... :) SEASON 1: Seriál bol pre mňa prvým stretnutím so svetom Zaklínača, nemôžem teda zrovnávať s predlohou, no i bez toho som ako fanúšik žánru bola dosť nahypovaná. Výsledok síce nie je ani tak veľkolepý, ani tak produkčne namakaný, ako by som dúfala, má však vcelku výraznú chuť a zanechá stopu. S hercami som dosť spokojná, hlavne Cintra ponúkla veľmi zaujímavé charaktery, a Cavill je v úlohe Witchera možno menej drsný, než by si čitatelia želali, ale jeho zápal pre celý projekt a skutočnosť, že je sexy AF, sa mu nedajú uprieť. Napriek menšiemu počtu postáv mi bohužiaľ prišlo, že sme v príbehoch postáv išli zjednodušene a zrýchlene. Prvá séria je ale šikovne vystavaná, obratne kombinujúc a gradujúc dve časové linky. Príbehu nechýba osudovosť, epizódne zápletky bavia, a tvorcovia ukázali, že látka je v dobrých rukách. Takže slušný štart, podarilo sa vykresať feelingom svojský a zaujímavý fantasy seriál, ktorý sa v žánre nestratí. A soundtrack je extrémne vydarený. Nový ambiciózny počin Netflixu nie je dokonalý, zďaleka však nejde o druhotriedny počin na seriálovej fantasy scéne. Na prvý raz som dala 75-80 %, po druhom zhliadnutí zdvíham na 90 %. SEASON 2+3: Netflix zabudol, že točí drsnú a desivú fantasy a rozhodol sa, že točí ďalší teen seriál balancujúci na hranici priemernosti. Nadväzujúce série už som teda nepozerala s chuťou, napriek tomu, že druhá u mňa napokon bola na nadpriemerné 4 hviezdy. So stúpajúcim množstvom epizód sa viac a viac vytráca duch Witchera, vytrácajú sa monštrá a epické zápletky, a stáva sa z toho fantasy dráma. Vôbec sa Cavillovi nečudujem, že opustil loď, i keď bez neho už sa totálne nebude na čo pozerať :( ()

palmovylist

Ač jsem světem Zaklínače téměř nepolíben, kromě asi dvou hodin hry, tak mě seriál zaujal. Je pravda, že bez hlubší znalosti prostředí a postav je vyprávění někdy více chaotické a občas jsem uprostřed série dějově trochu zatápal, což nadšení mírně srazilo. Nečekané pro mě bylo, že děj se velmi často točil kolem jiných věcí než jen boje a nějakých příšer, na řadu přišli i mocenské, politické a vztahové linky. Akční scény jsou úplně super, boj je přehledný a nápaditý. Závěrem bych rád ocenil herce (postava Witchera mi ve hře neseděla, ačkoliv jsem za ní hrál já sám!), hudební doprovod a povedený občasný smysl pro humor....edit: během druhé série už nadšení vyprchalo úplně a při sledování jsem se velkou část času nudil a ztrácel. Stále je to hezky udělané, ale pro mě osobně dost nezajímavé...55% ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá