Geralt, Yennefer a Ciri putují z jednoho konce Kontinentu na druhý a hledají bezpečné útočiště. Král Vizimir využije svého okouzlujícího mladšího bratra. (Netflix)

Necrotongue

Bez mučení hořícím ukazováčkem přiznávám, že jsem od úvodní epizody třetí řady čekal mnohem větší hrůzu. Buď tedy nebyl děj tak špatný jako v závěru předchozí série, nebo jsem si už, nedej Matko Přírodo, začal zvykat na to, co je mi tu předkládáno. Temná Filipa Eilhart mi kupodivu nezvedla krevní tlak, Yarpen Zigrin mě tím kratkym zobakem dokonce bavil, jak by byl tu ztela, takže to vlastně celé kazil jen divný příběh, který prakticky jen přešlapoval na místě, a přitom generoval roztodivné nelogičnosti. / Poučení: Nechoď do bludiště, žijí tam přerostlí pásovci. ()

ArsenalEagle

Přál bych si, aby tato série byla přesný opak toho, co druhá, tedy že když 1. díl minulé byl vynikající a zbytek stál za hovno, tak že když byl tentokrát první fakt špatnej, tak je šance, že zbytek se zlepší. Naděje umírá poslední, ale všichni víme, kam to směřuje. Už první minutou totálně zhatit veškerá přání, když z Profesora a jeho bandy udělají úplný nicky, že do seriálu nedají nic skvělého a vtipného z knižní zápletky. Ty lidi, co dělají scénář nemají cit. Radovid není syn, ale bratr Vizimira. Z Triss udělali Yen, akorát bez sračky. Naopak z Yen, z té hrdé a mocné ženské hrdinky, kterou stvořil ošklivý muž, je pro změnu zamilovaná dolézající holčička. Chápu, že se muselo napravovat spousta zkaženého z minulé série, kde hlavně charakter Yen kvůli scénáři šíleně utrpěl, a náprava se jakžtakž povedla, jenže opět způsobem, kterým by se Yennefer nikdy nechovala. Z celého dílu je jediná scéna, která je z knih - Vespula. Tedy do momentu, než se z Geralta stane Filippa. Upřímně jsem se nudil. Hlína hoří jak papír, 3 různé armády se potkají zcela náhodně na jednom místě a bijou se mezi sebou navzájem. Časové skoky úplně random. Monstrum vytažené z nosu, genericky šedé. Alespoň hudba na 10 sekund naznačila slovanskou atmosféru. Jako by nestačilo, že Freye není pod 15, oni ji musí zmalovat tak, že vypadá starší než Anya (Yen). "Dear friend" dopisy postrádají svůj vtip, proč se vlastně používá toto oslovení. Chybí emoce, atmosféra je dost vratká a záživnost minimální. Charaktery postav jsou vykleštěny parádně, až do té míry, že bez jmen by jeden jen těžce hádal, že kouká na Zaklínače a jeho svět. Na jedné straně je snaha zachránit vztah Yen a Ciri, který se téměř pohřbil druhou sérií, na druhé se Geralt přestal chovat jako Geralt. Dělat z Ciri návnadu je evidentně v seriálu jeho oblíbená činnost. Motivace 3/4 postav by mi bez knih byla naprostou záhadou (ona mi je ostatně i tak, protože knihy jsou pouze zdroj jmen, nikoliv příběhu, zápletek, vtipu či dokonce smyslu. Netflix vzal vynikající, né tolik rozsáhlý svět a povedlo se mu stvořit naprosto sterilní generické fantasy. Když srovnám práci HBO v rámci HOD, je mi k breku. Tady není z čeho mít sakra radost! ()

Tereza_T

Tak já jsem si právě vykoukala oči na Yennefer potažmo její představitelce Anye. A taky na Henrym a Freye... vlastně tohle píšu poslepu - Mecia jako Francesca vypálila mou poslední světločtivou buňku. Krásní to lidé. A nějakej, pro mě jako neznalce předlohy, svižnej a fajnovej děj to taky mělo. Tohle je spíš jen shoutout genům, kontaktním čočkám a make-up artistům. ()

Martrix

Knižní předlohu neznám, takže jsem ušetřen srovnávání. Jenže na druhou stranu...vnímám, že je nemálo momentů fanservice, takže je ocení jen fandové předlohy. Působí to na mě jako střípky seskládané jen tak, aby to trochu dávalo smysl. Silná linka, osudovost ...moc tím vším neprosvítá. A do toho ten "chuj ugdakany"....postava, která mi dost vadí; naštěstí to koriguje nádherná Yennefer. Takže nadšením moc nesrším, ale skouknu to asi celé...fantasy seriálů je jako šafránu, snad mě to chytne víc. ()

Sany33

Príbeh: Geralt, Jennifer a Ciri putujú po kontinente a hľadajú útočisko. Idú po nich všetci, či už Redania alebo Nilfgard alebo elfovia. Všetko vyvrcholí vo finálnom súboj. Prevedenie: Úvodná časť tretej série je príbehovo neuveriteľne statická a nebiť finálnej súbojovej choreografie išlo by o veľmi podpriemerný pilot. 61% ()

psychoJoa

Protože nechci zcela křivdit, tak se událo pár pozitivních změn, které bohužel celek nijak nevytrhnou z propasti žalostné bídy a podprůměru. Yennefer konečně alespoň vypadá, jako Yennefer. Taktéž hudba získala větší grády. Sem tam se dočkáme i nějaké té akce… ale celkově? Fakt teda nic moc, spíš nic. ()

kenkaku

Má tohle nějakou návaznost na to co jsem viděl před dvěma lety nebo ne? Buď si závěr předchozí řady vůbec nepamatuju, nebo se zase nějak poskytuje v čase (jako první řada). To samé postavy… takhle ta slideshow hromady různých postav (jak si o něčem povídají) působí dost nezáživně. Tak je to více než polovinu stopáže. Nicméně jsou tam i dynamičtější pasáže a krákoral držel hubu. A to se počítá. ()

NifKor

Ty kraaaso to je tak 200 IQ díl, že jsem vůbec nepochopil, proč furt žije ten mental co stříká oheň z rukou jako nerfka plná vody. Další otřesný díl, kde jsou hloupé dialogy mezi yennefer a geraltem. Trpaslíci na sílu, kteří nemaji na dej zasadni vliv a jsou tam jen pro okrasu, vizual pořád horší průměr a děj o ničem s retardovanyma elfama, příšernou logikou a nefungujicimi zvraty. Aspoň ta akce, kamera a Henry Cavill nějak ještě si drží tu kvalitu, když nic jiného. 4/10 ()

Ant_Antony

První epizody v sériích Witcher umí... jen se trochu obávám toho zbytku... Jo a jsem rád, že minimálně skladatel se poučil a víc využívá motivy z první série (ta druhá, kdy to převzal byla téměř neposlouchatelná) ()

warrenur

Wtf?! :) Uz uvodna scena ma pripravila na to, ze sa bude jednat o "lacnotu"... a zrejme velmi rychlo pochopim, preco Cavil s tym uz nechce viac mat. Co horelo na tych troch hlinenych domcekoch tak intenzivne? Okram par chaotickych "bitiek" a "SMS"-siek, v podobe pergamenov, ktore mame vnimat ako "iskrenie" medzi Geraltom a Yen, ponukla epizoda len deravy scenar s brutalnymi casovymi skokmi. Slabota. Ak budu taketo i dalsie casti, s rychloposuvom to dam, ale srdiecko zaboli. :) ()

molcan2

Na úvod chcem povedať, že som veľkým fanúšikom prvej série. Videl som každú epizódu mnohokrát, ale táto má od prvej sezóny veľmi ďaleko, dokonca je horšia ako druhá sezóna. Niektoré scény, ako napríklad boj so shaerraweddom, vyzerajú ako nízkorozpočtové filmy. Famózny elfský mág Francesca Findabair s Filavandrelom hľadá Dol Blathanu, ale Filavandrel v druhej epizóde žil v Dol Blathane - údolí hojnosti. Gerald, Ciri a Yennefer utekajú pred "fantastickými" červami. Mocná Yennefer stratila tvár a teraz vyzerá ako plačúca čarodejnica... Verím, že rozprávači musia byť prekliati mocným kúzlom. ()

tomik99

Vlastně když je tam Geralt, Ciri či Yen, tak to poměrně jde. Docela i akce je na slušné úrovni. Jakmile se ale objeví ostatní / vedlejší postavy, tak je to hrůza. Zvlášť celá sebranka okolo Marigolda působí směšně a jak z jiného světa / seriálu. Ty herecké výkony jsou k pláči a někdy haprují i kostýmy a lokace. Celkově mi přijde, že se v tom příběhu tvůrci potápějí a vytrácí se ta jedinečnost světa Zaklínače. ()