Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

Maniik88

Príjemný romantický film z prostredia WWII okorenený špionážou a akciou. Zemeckis je dobrý rozprávač a jeho tradičný skladateľ aj kameraman tvoria skvelý tím. Občas boli hluché miesta, všetko však vyrovnal zaujímavý záver. Marion bola super no Brad mi prvýkrát prišiel akýsi umelý. Nemám rád, keď sa herci nezmieria so svojím stárnutím a napichajú sa botoxom, vyhladzujú vrásky a cvičia ako besní. Vyzeral, akoby mal vzadu štipcami ponaťahovanú a zopnutú kožu a jeho xicht tak vyzeral stále akosi divne, natiahnuto. ()

GameboyNES

no tak žádná sláva, obyčejnej průměrnej slaďák, spíš pro maminy k žehlení. Ale dají se u toho hrát i pokémoni, tož hodně slabé dvě. 32% ()

papadoce

V skutku zaujímavý film. Nemám rád Marion a teda vedel by som si predstaviť ďaleko iné a hlavne krajšie herečky v jej úlohe. To ale neznamená, že hrala zle. Pre mňa šlo o zaujímavú zápletku, vskutku originálnu. Páčila sa mi ako prvá časť s atentátom, tak krátky prestrih na pokojný rodinný život, až po podstatu filmu a takpovediac hlavnú zápletku. Mám rád ten pocit, keď neviem vo filme čo bude ďalej. Už to nebýva často, ale tu sa to rozhodne podarilo. Nečítal som obsah, nevedel som absolútne do čoho idem a urobil som dobre. Zaujímavé je to správne slovo. Technicky skvele natočené, tajomné a asi z veľkej časti nepredvídateľné vojnové špionážne drama. Príjemné prekvapenie s božským Bradom. Ale prečo taký zasoplený, hoc nie zdĺhavý, koniec. Prečo. ()

wege

Válka je svině a ukazuje se to v jiné než obvyklé podobě. Ženy určitě musely ocenit Brada, my muží zase Marion. Jen škoda, že nemluvila více francouzky, protože ten jazyk z úst ženy zní prostě božsky. To je asi tak všechno co se dá k tomu napsat. Jo je to docela dobrý film, je pěkně vystavěný příběh, je to dobře odehrané (ten Brad tak nějak pořád divně čumí o), asi i dobře zrežírované, ale není to nic převratného, k čemu by se človek po letech vracel. ()

Ex_Machina

„Pobozkaj ma.“ Začínajúca láska medzi kanadským agentom Bradom Pittom a francúzskou špiónkou Marion Cotillard v roku 1942 v Marockej Casablanke prerastie do pevného puta medzi dvoma ľuďmi, ktorí sú poznačení krutosťou doby, no i napriek tomu si uvedomili že láska a spoločná rodina je niečo prečo sa oplatí žiť. Keď už sa zdá, že nástrahy vojny prežijú v relatívnom bezpečí Londýna, vyplávajú na povrch skutočnosti, ktoré dlho budovaný vzťah dokážu zbúrať ako domček z kariet a skončiť tak všetko nevýslovnou bolesťou. A to Brad nemieni dopustiť. Čas však hrá proti nemu a jeho milovanej žene. Jedná sa o pomerne smutnú drámu, poznačenú realitou vojny, kde napätie sa dá krájať, kulisy sú dokonalé a Marion tajomne príťažlivá. ()

marek29

Asi to na pět to nebylo no, ale jinak hodně silný téma a řekl bych super válečný kousek. Do toho romance a là fik dich v autě uprostřed písečné bouře :D ale já se bavil a z kina jsem tudíž nešel zklamanej. Pitt super, Zemeckis záruka kvality. Marion kočózní - to vše mi dohromady dává jediný možný závěr: Doporučuji! 2h co za to stojí! ()

kiros179

První film, kde se hlavní role ujal gumový klon známého herce, takto jalového Pitta jsem ještě neviděl. Zemeckis nám představil film, který nenadchne ani neurazí. 60% ()

regentor

Spojenci v podání Roberta Zemeckise nejsou válečným filmem i když jsou k vidění dva sten guny + dva zásobníky v akci, několik letadel , trochu uniforem jeden SdKfz 251 (Hakel) explodující granát a padák...Snímek nemá ani parametry špionážního thrilleru kde je divák klamán zpravodajskou hrou , to by si pan scénarista musel dát podstatně větší práci v gradaci zápletky . Není to však ani love story. Je to však film plný záhad. Ale hezky popořadě. Allied v podání Brada Pitta je kanadský letec sloužící v RAF který se účastní v roce 1942 své mise , když se jako výsadkář snese do pouštní oblasti Maroka jenž mají pod palcem nacisté.Je dopraven do Casablancy a setkává se v lepším podniku se svou fiktivní manželkou . Cílem akce je likvidace velvyslance III. Říše v této zemi. V kavárně je však poznán důstojníkem Abwehru a začíná záhada číslo 1. Tento německý vysoký důstojník jej měl vyslýchat v Marseille když byl lapen v předchozím roce po sestřelu nad územím okupované Francie.No, po okupaci této země přešla jen část státu pod přímou Německou správu , jih země včetně Marseille patří pod správu Vichistické Francie kde žádné válečné operace neprobíhají a Němci ho tedy mohli sestřelit jen v bojích na severu země ,přesto ho vezou někam kde mají podstatně menší vliv...Tak či onak nám Kanadan prchá ze zajetí a pár měsíců na to je vyslán do další , velmi těžké akce do Maroka. Britové jsou patrně naprostí idioti a pošlou téhož chlapa do další akce aniž by se ujistili jestli nepřešel na druhou stranu. Záhada číslo 2. Likvidace velvyslance v Maroku má proběhnout na banketu, který tento činitel pořádá jen pro zvané a prověřené. Je tedy potřeba se tam dostat , část práce odvede fiktivní manželka ovšem pohovor s velvyslancovým tajemníkem je nutný. Ten našemu parašutistovi ve finále položí otázku, at mu napiše chemicky vzorec jakéhosi sulfidu který jako zástupce firmy má těžit. Povedlo se, nacista je obelstěn . Na banketu , plného nácků je stůl se šampaňským pod kterým se ukrývají dva sten guny + 2 zásobníky ,ufffff. Nacisty zajímá chemický vzorec ale dva samopaly pod stolem jsou běžná realita na banketu...Akce klapne na 100% dva naši spojenci vyřídí bez většího odporu asi třicet nacistů a prchají....Naše dvojice spojenců k sobě náchází I mimopracovní vztah za pár měsíců v Anglii mají nejen svatbu ale i dítě.Válka pokračuje. Do hry vstupuje tajemná sekce "V" a začíná záhada číslo 3.Našemu hrdinovi je oznámeno, že jeho láska je patrně německá špionka!!! Každý laik si položí nutně otázku jak je možné, že jeho choť nebyla speciálně prověřena už dřív.Nastupuje dilema našeho pilota-výsadkáře-agenta a zároveň záhada číslo 4.Je mu uloženo se své manželky zbavit. No to už je skutečně shit!!. Proč nevyužít a nezískat ženu pro spolupráci nebo ji dávat klamné info snad netuší jen scénarista . Likvidace by protivníkovi v Německu odhalila fakt, že agent byl prozrazen. Naprostá prostoduchost však jde ještě dále a divák je seznámen se sítí agentů nacistů v Británii které náš hrdina po "Americku" prostě postřílí z koltu...Nechápu jak ti Němci , aspoň podle Zemeckise , válku nevyhráli když Britové se chovají jako banda mentálně postižených jedinců.Kulisy Casablancy v období války velice solidní,Pitt snaživý, kamera slušná ale příběh skřípe otřesně . Celé do dělá dojem velmi nedotažené akce kdy ani režisér neví jako poselství má snímek učinit.To je tak když se rozehrává mnoho her najednou. Láska, válka, akce, špionáž. Na jeden zátah kouknutelné ale nic víc. () (menej) (viac)

SAINTS

Spojenci teda nie su ziadnym filmovym zazrakom. Od tak skuseneho rezisera akym je Zemeckis clovek ocakava viac.Vyprava a kostymi su fajn aj cast pribehu ktora sa odohrava v Casablance celkom dobre funguje ovela horsia je ta londinska cast pribehu.Porod pocas bombardovania londina na ulici si mohol reziser fakt odpustit.Brad Pitt tiez nie je bohvieco vo filme ako by ho to nebavilo.Filmu chyba viac napetia iskra nieco preco by sme si ho mali pametat nic podobne v Spojencoch nie je a ani hudba sa velmi nepodarila.Veeelmi slabe tri hviezdicky. ()

ervina

Žádný velký dojem to na mě neudělalo. Za týden už si na to ani nevzpomenu. Brad vypadá jako po plastice a jestli jí fakt má, tak je to fakt škoda. ()

Kortexo

Tenhle film má podle některých, být remake filmů Casablanka z roku 1942.Ten jsem neviděl.Tenhle film není romantický, ale je to brilantně natočené válečné drama o osobních obětech vojáků za války a čeho všeho jsou schopni se vzdát pro svou zemi.Je to dojemný film o osobních hranicích, morálce a odpovědnosti.I pár slz vyteklo... ()

XXXXXXXX

Opravdu dlouho jsem přemýšlel nad sysifovským rébusem, zda udělit tři nebo čtyři hvězdičky. Nakonec jsem to pro jednou zaokrouhlil směrem nahoru. Prvních 45 minut pecka, pak následuje jeden nudný moment, který připravuje půdy pro druhou, neméně napínavou půlku, která je završena vskutku dramatickým závěrem. A to vše podkresluje, na správných místech zesílená, dramatická hudba. ()

Bartex

Film bych rozdělil na tři části. 1. část, na kterou se doufám všichni (já teda určitě) těšili. Atentát, jeho příprava, klacky pod nohama, napětí... zakončená chvílí pravdy... (Mohlo to být klidně delší) ale dávám ***** 2. část, která byla nezbytně nu(t)dná. Chápu. Ale klidně část této pasáže mohli zasadit do části první a udělat to celé trochu peprnější. Nebylo by třeba nám potom v půlce filmu znechutit podívanou romantickou sračkou. *** 3. část, která nám tedy ukázala, jak to vše bylo bych ohodnotil jako nutné zlo. Nabízelo se několik zakončení, které by mi vyrazily dech nebo by mne aspoň donutily si říct... Wow. Tenhle závěr mne teda nechal absolutně chladným. Gradace, OK, pátrání po pravdě na vlastní pěst, OK... i akce s německým gestapem byla milým zpestřením. Ale zkrátka to rozuzlení... meh.**** -------------------- Zakončení, která by mne nechala s ústy dokořán: (ne)SPOILER! A) Za Bradem, který zastřelil chůvu a zlatníka by přišla V sekce a řekla by mu, že je hoden vést odboj při dni D. Brad by padl na prdel, že zastřelil dva nastrčené lidi... V pozadí by šla vidět snaha V sekce o jeho zastavení, aby je nesejmul... Odhodlání dělat co je třeba...B) Brad by po zjištění, že je špionka tu mrchu vlastnoručně umlátil o piano. Do toho by v pozadí hrála La Marseillaise... ()

Mamlas

Celkem divatelne, ale 3 zbytecne kycovite zabery me docela zarazily - porod pri bombardovani, piknik u horiciho letadla a sex v pisecne bouri. Tyhle prehnanosti kazily jinak dobry dojem. Tim dobry myslim jako za 3. ()

johnsnow

Tak takto si predstavujem vojnovo-romantickú drámu. HERCI: Pitt výborný ako agent, Cottilard ako jeho pomocníčka a neskôr manželka tiež super zahraná, taktiež Jared Harris ako veľiteľ je dobre zahraný a zvyšok ma už veľmi nezaujal a ani som ich nepoznal. AKCIA: V podstate sú tu dve akčné sekvencie ktoré sú slušné, krvavé a nekompromisné. EFEKTY: Tak nejak veľa ich tu neni ale občas je CGI okaté ale tak vedel som to prekúsiť. Skrátka 5* ako bič a dúfam, že tento film bude inšpiráciou pre dalšie s podobným námetom. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)