Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

topol999

Vynikající film se skvělým obsazením. Brad Pitt a Marion Cotillard zahráli naprosto přesvědčivě, skvěle a uvěřitelně. Když se Pitt dozví, že existuje možnost, že by M. Beausejourová mohla být tajná německá agentka, upřímně jsem doufal, že se to nakonec nepotvrdí a Marion nebude muset být zastřelena... No bohužel, nakonec se tomu tak stalo, ale láska je někdy silnější než ten nejpřísnější rozkaz... Výborný dabing: T. Chudobová je stejně výborná na MC jako Miriam Chytilová a P. Vondra mě na BP přesvědčil už u Troji. 91% ()

supg

Skvělý špionážní thriller, který postupně graduje do nervydrasajiciho finále. Pitt byl profík, nejen jako postava ve filmu, ale předvedl i fantastický výkon co by herec. Za mne 4+ ()

PJz8

Pěkný kostýmy, ale jinak je to pohádka pro lidi, kteří si myslí že 2.sv. válka bylo nějaké romantické období a všichni v té době byli idioti. ()

peproch

Film, který nezklame, pokud očekáváte válečné napětí, boj za spravedlnost, půvabné hrdiny a nečekanou romantiku, po které ale jste stejně od začátku toužili. ()

Verbudrak odpad!

Strááášně dlouhý a nudný, přestože objektivně asi dokonalý. Ale koukat se na to nedalo. Druhý problém je, že ona se mi ani trochu nelíbila a jemu jsem ani na okamžik nevěřil agenta... Takže to hlavní selhalo, tudíž ani nemohlo zapůsobit nic dalšího. Co se slavné předlohy týče, tam jsem dlouhodobě počítal, že si ji jednou určitě dám, protože klasika, ale asi to teď odsunu o dalších 40 let. Každopádně - od Zemeckise mám jediný film, který se mi líbil (Forrest Gump) a u toho už asi navždy zůstane. ()

1308boddah

Film je pěkně natočený, docela to "odsejpá", Brad Pitt to táhne. Jen tu jeho "rodilou" francouštinu pochybuju, že by mu Francouzi sežrali. Ale to je jediná chybka. Že je mi hlavní herečka nesympatická je můj problém. Takže 4 hvězdičky, nebyla nuda, i když je to stokrát ohrané téma, o kterém amíci ví prd, ale je to alespoň koprodukce. ()

TestSubject

Silný romantický příběh. Manželku závěr rozplakal a já nejsem znechucený, jak obyčejně bývám po romantických filmech. Navíc Brad a Marion jsou skvělí, depresivní válečná atmosféra je opravdu hutná a scény s leteckými útoky na Londýn během porodu a pak i domácí párty byly parádní. Těžko něco vytknout. Snad jen žánrově to není úplně top film pro mě. ()

Andrmen221

Na konci jsem si hezky poplakal a to dokáže jen málo filmů. Brad Pitt je můj neoblibenější zahraniční herec a chemie a příběh byly prostě geniální. Otírám slzy a děkuju Zemeckisovi za skvělý kousek a panu Silvestrimu za úžasnou hudbu. Uf. Jediné, co nechápu je, že jsem film zhlédl až po 7 letech od jeho vydání. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)