Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

Stíba

Často mívám, že jedním filmem odstartuju kratší sérii žánrově nebo typově podobných filmů, a i Spojenci byli toho důsledkem, kdy jsem po Lídě Baarové dostal akutní chuť na další film z prostředí 2SV. Jakmile jsem viděl na prvním řádku popisu filmu rok 1942 a Casablancu, šel jsem s radostí ihned do toho a vlastně bez nějakých očekávání ale především s vidinou prostředí, které se ve válečné kinematografii (a logicky) přeci jen tak často nevyskytuje. Zemeckis (kdy to, že film režíruje on jsem zjistil až u titulků) mi ale připravil moc příjemnou podívanou. Film nepůsobí pompézně, megalomansky ani supervlastenecky jako u velkých bijáků z fronty, ale jde si zcela svojí cestou, kterou mohu k něčemu jen těžko přirovnat. I přes délku a pozvolnější tempo jsem film slupl jako malinu a žádná pasáž mi nepřišla zbytečná. Díky skvělému prolínání křivek příběhu, uvolněnosti či absenci jakékoliv kýčovitosti film jako celek drží po kupě stejně dobře jako díky stylizaci prostředí podpořené francouzštinou nebo šarmu a skvělému výkonu Marion Cotillard. Moc oceňuji také to jakou má film bez tlačení na pilu sílu a skromné ale silné zakončení. ()

figliar

Veľké šťastie, že som na film narazil náhodne a bez akejkoľvek informácii o obsahu. Takto som si mohol vychutnať romantiku vojnovej tematiky v prvej polke filmu a thrillerovú drámu v tej druhej. Brad má neskutočnú charizmu, ktorá sa ideálne hodí na vojnového drsňáka, čo dokázal už vo viacerých podobných úlohách a Marion je proste Marion. Pozerá sa na ňu dobre a vždy zahrá svoj štandard. Zemeckis ako vždy skvelý, no za zmienku stojí najmä kvalitná práca kamery. Koniec za 100 bodov, nečakal som to. Ale k plnému hodnoteniu by som trochu zostrihal úvod filmu. ()

Rockerman

Špatný film to určitě není, ale nadšení se nekoná. Zajímat mě to začalo až od poloviny, kdy přišel nečekaný zvrat. Tedy ne, že bych ho nečekal, něco se stát muselo, ale zrovna toto předvídatelné nebylo. "Vyžehlený" Pitt hraje dobře a na Marion se zase příjemně dívá. Být to tak o 20 minut kratší, dal bych možná 4*. ()

HenryIvan

Veľmi pekný film, s emóciou, hlavne na konci. Skvelá, až brilantná Marion Cotillard a stále solídny, no neudivujúci Brad Pitt medzi sebou našli zaujímavú chémiu ( ktorá možno bola aj dôvodom rozvodu s Angelinou ), ktorá sa mi veľmi páčila. Príbeh bol obstojne vystavaný a réžia v podaní Zemeckisa výborná. 85 %. ()

Lucas87

Když se řekne film Spojenci tak se mi vybaví tři klíčové scény: přestřelka se sten guny, šukačka v autě a padající německý bombardér nad domem. Skvělé herecké duo. 4* ()

Jakubik

Líbilo se mi to. Hodně se mi to líbilo. Dokázalo to ve mně vyvolat emoce hodné dramatu ale přeci jen tomu k dokonalosti něco chybělo. Možná to bylo lechce sterilní a takové až moc přímočaré ale celkové opravdu parádní. Milé překvapení… ()

tomik99

První část filmu v Casablance a Londýně byla taková průměrná. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale úplné napětí ve mně film také nevyvolal. Brad Pitt byl v první hodině dost nemastný neslaný. V polovině filmu ale přišla jeho chvíle, kdy se řešilo, zda je jeho manželka německým špiónem či nikoliv. Od té doby mě film naprosto pohltil a chápal jsem ten pomalejší rozjezd v Casablance. Zatímco první hodinu si pro sebe bezkonkurenčně krade Marion, druhou zase Pitt. Ve výsledku tady máme velice dobrý film, kdy opravdu do poslední chvíle nevíte, jak to doopravdy je a jak to dopadne. Tohle je přesně ten druh filmu, na který se rád podívám i podruhé, protože podruhé mi bude dávat větší smysl. ()

Torgal

Objektívne neviem čo by som vytýkal, ale celkový dojem je veľmi vlažný. Na Zemeckisa strašne fádna réžia a gýčovitý príbeh, ktorý je nevýrazný vo vojnovej aj v romantickej rovine. Nemôžem povedať, že by sa to pozeralo zle, ale nezanechalo to vo mne žiadnu stopu (aj finále, ktoré malo byť emocionálne silné, ma úplne minulo). 6/10 ()

Hpatrik

Výtečná režie a pěkná práce s kamerou, poctivé budování atmosféry a skvělé i herecky. A musím souhlasit, konec je opravdu silný. Zemeckis stále dokazuje, že patří mezi absolutní špičku, a po jeho předchozím parádním The Walk, servíruje další filmovou "lahůdku". ()

Whetley

Vnější prostředí reaguje zajímavě na vnitřní pocity postav. Je to jaksi potěšující, nic závratného. Problém (nebo záměr?) v hereckých výkonech hlavních dvou protagonistů. Až do konce jsem nevěděl, jestli se opravdu milují nebo to oba předstírají. ()

DAPDO

Neřekl bych, že se mě bude líbit film, ve kterým jsou označeny žánry drama a romantický. Spojenci mají ale chytlavej příběh a zápletku, jsou natočený v rychlým spádu, ve kterým vynikají oba hlavní herečtí představitelé. ()

deLaFere

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Dvě velké slabiny snímku, Brad Pitt, který je opravdu naprosto kožený a vypadá, jako by neuměl hrát. Druhou slabinou akční scény, Němci jsou opravdu hloupí vojáci. Jinak slušná zápletka i děj. Film dokáže udržet zájem a určitou míru napětí po celou dobu. ()

Razzor_82

"To má být hra?" Tak hluboce emotivní špionážní thriller jsem snad ještě neviděl. Film drží silný scénář a zajímavá zápletka. Zemeckisovi dávám tady jasný palec nahoru. Tenhle žánr nikdy netočil a za mě ho teda zvládnul na jedničku. Dokázal dokonale navodil stylovou atmosféru 2.světové války a do ní vsadil milostný příběh dvou lidí, založený na vzájemné lásce. Profesionálně obsazeno profíky Pittem a Cotillard. Mezi nimi to pěkně a opravdově jiskří. Byl jsem v napětí až do konce jak to celé dopadne. Závěr je pak mrazivě smutný. 10/10 ()

Kalimero13

Naprosto schizofrenní film. Přes prvotní očekávání tuctovosti, film hned od začátku nakopne vizuálem Indyho a Uncharted (herního), pak se zase shodí nazpět hrozným a nadměrným používáním zeleného plátna, aby vás zase napumpoval perfektně zvládnutou špionskou tématikou a netradiční kostrou scénáře, kde uprostřed filmu chvíli vůbec netušíte, jakým směrem se bude děj ubírat. Skvělé herecké výkony pánů bohužel sráží dolů Marion Cotillard. Do toho se vrací v plné síle nezvládnuté zelené pozadí spolu s nepochopitelně ujetými scénami (piknik u havarovaného letadla) a naprosto směšné použití některých hudebních linek. Když vás pak nervydrásající finále přiková k obrazovce, samotné hloupoučké vyvrcholení nedovolující dát plný počet * by vás už nemělo překvapit. ()

ViktorS

Najskôr som si myslel, že je to remake Casablanky, ale ukázalo sa, že nie. No sám o sebe to je pre mňa dosť neznámi film na to, že v ňom hrá Brad Pitt. Je to celkom kvalitná snímka, kde je akcia napätie a dráma. Postavy sú sympatické, dobre zahraté, páčil sa mi výber aj tých vedľajších. Prvá tretina filmu je asi najlepšia. Prostredie Casablanky bolo dobre pútavo zobrazené spolu s plánom, ktorý mali naši protagonisti vykonať. Problém tu ale vidím v tom, že to bolo celé dosť uponáhľané. Vzťah medzi hlavnými postavami sa vyvinul behom krátkeho času, na môj vkus, až moc prirýchlo. To na jednej strane, na konci filmu, dávalo mierene zmysel, ale z pohľadu Maxa moc nie. Druhá tretina bola, tentokrát z prostredia Londýna, moc nezaostávala v kvalite. Vzťah sa ďalej vyvíjal, akciu nahradila romantika a spomínaná dráma a prekvapila nás hlavná zápletka. Tá vyvrcholila v poslednej tretine, ktorá sa síce snažila pôsobiť melodramaticky, ale pre spomínaný rýchly vývoj príbehu na mňa až tak silno nezapôsobila. V podstate ten nápad nebol zlý, dej dával zmysel pomerne, nie sú tu nudné sekvencie, len to spracovanie mohlo byť miestami trochu pomalšie čo sa tempa filmu týka. ()

bearmeedek

Podle ukázek věříme, že půjde o válečný a špionážní film. Po přečtení prvních recenzí jsem pochopil, že tomu tak nebude a byl připraven na to ostatní. Tím myslím drama a romanci z doby válečné. Tím pádem mě délka nijak nezarazila a užil jsem si příběh postavený na retro prostředí a hlavně na hercích. Film si udržuje chladnou atmosféru a mírné napětí s jedním velkým otazníkem. Podstatné je, že i po dvou dnech si vybavuji určité scény. ()

Psycho.R

Je těžké hodnotit tento film. Než jsem šel do kina, vůbec jsem si nezjišťoval nic o příběhu, což bych doporučoval všem. Velké dějové skoky zde sice nenajdete, ale něco Vás tam jistě čeká. Jen bych čekal v posledních dvaceti minutách větší emotivnost/ rozpolcenost postav. Na drahou stranu jsem si naprosto vědom toho, že kdyby ten film točil někdo méně zkušený, než Zemeckis, bylo by to o dosti horší. Na to, jak je to pomalu se táhnoucí film, jsem se nenudil a celkově to vidím na 70%. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)