Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

IrisHelenka

Jako kvalitní romantický film pro ženy odherávající se na pozadí válečných událostí dobrý no... Doporučuji ženám, které hledají nějakou kvalitnější romanťárnu než 50 odstínů polní šedi. Už proto, že je to první film ever, u kterého jsem se nenudila u píchací scény. Proto ta čtvrtá hvězda. Nic hlubokomylsného jsem od toho nečekala, spíš jsem myslela, že tam bude víc akce než lásky. Ale bavila jsem se, to jo, dokonce i u jediné přestřelky, která připomínala počítačovou hru. Vystižení dobové atmosféry se celkem povedlo. Akorát teda když už to byl takový romantický nesmysl, mohl být klidně happy end. ()

TomasRichtr

Ani sekundu jsem jim ten růžovoučký vztah nevěřil. Marion mám sice rád, ale když konečně chcípla, tak jsem si jen říkal, že jí vycáklo nějak málo mozku. Brad Pitt má celej film jen jednu hereckou polohu, takže kdybyste před něj místo mrtvoly jeho ženy dali velice chutný sandwich, nezahrál by to jinak. Mimochodem, ta pasáž na konci s tím dopisem - to snad jen honili čas, aby jim to vyšlo do těch dvou hodin, ne? Já bych to ukončil hned po explozi kečupu. A ty titulky jim asi dělala nějaká uklízečka, protože žádný svéprávný střihač/titulkář by to takhle neudělal. ()

Demonic189

Túto romantickú drámu z obdobia 2.sv. vojny som očakával s napätím, avšak kritickejšie ohlasy ma mierne sklamali. O to väčšie prekvapenie nastáva po zhliadnutí Spojencov, keďže máme čo dočinenia s výborným snímkom, ktorý ťahá nahor hlavne výborná ústredná dvojica, dobrá hudba a atmosféra. Priznávam, že až na dojemný koniec je film trocha chladný, akčné scény len dve (ale super!) a občas sa vyskytne nejaká ta haprujúca logika, ale ja som si to užil a 124 minut mi zbehlo ako máločo. ()

Likan7

Překvapivá pecka. Tedy alespoň pro mě. Pitt ve výborný formě, nádherná Cotillard, dobře vystihnutá doba, silný příběh a jistá režie Roberta Zemeckise. Z filmu je cítit silná sázka na jistotu, ale to mu vůbec není na škodu. Naopak Zemeckis dokáže překvapit realisticky surovým způsobem, jakým lidé jednají, když jsou v průseru. Přestože divák tak nějak ví co se stane následující sekundy, scény jsou tak dobře natočené, že jsem si několikrát řekl "ty vole" a v úžasu sledoval další děj. Naprostým vrcholem je pak finále, které je jedním slovem parádní. O hercích se myslím bavit ani nemusíme, jak Brad, tak Marion jsou herci s H, kteří film pevně táhnou. Za mě jeden z nejlepších filmů roku. ()

waska

Příjemný film s perfektním hereckým obsazením, ale takový nijaký. Chybí pořádná akce, chybí napětí, čekal bych víc. ()

E lan

Velmi příjemné překvapení s překvapivě dobrým Pittem, scénáře a celkovým dějem. Originální příběh bez možného tušení jak to celé skončí je pak příjemnou třešničkou na dortu. Robert to prostě umí... ()

ER

Při závěru filmu asi měla kápnout slzička...nekápla. Romantická linka byla odosobněna scénami, které zbytečně odváděly pozornost (např. let do Francie). Režisérská zručnost je evidentní,ale ani herecké výkony,ani hudba nedokáží kompenzovat rozpor scénáře, jenž neumí lépe prolnout špionážní linku s love story v průběhu 2.světové války. ()

Acrobat

Spojenie Zemeckis and Knight prináša divákom to pravé vrcholové umenie vo svete filmu, kde tak vo frazeologickom spojení „Raz za sto rokov“ sa objaví film, kde scenár a obsah ťahajú za všetky hlavné nitky. Divák nemá priestor na manévrovanie a oddych, perfektne budovaná gradácia sa dnes už len tak nevidí. Knight nemá pripravený twist z A na B, ale zvolí si ešte životnejší prístup C. Myslím si skromne, že herecké kreácie sú jedna báseň, výprava a veci okolo toho, na tom si dal ako vždy Zemeckis záležať. Pomalý prístup napätiu svedčí, film diváka berie za rovnocenného partnera. Chce mú niečo ponúknuť bez pozlátka a hlodá to až na kosť. Výborne znepokojujúce bez nepotrebnej zábavy a reálna osudovosť. Devízy filmu ako hrom, ktorý som rád, že zadunel u Roberta so Stevenom. (videné 26.03.2018, BDrip) ()

balcazar

V úvodných desiatkach minút som bol trošku odmeraný k tomu, že by som mal dať filmu nejaké extra vysoké hodnotenie, postupne si ma však získal. Do romantického príbehu prišla parádna psychologická dráma a putovanie hlavného hrdinu za odpoveďou ma naozaj bavilo. Otvorene: je to medzi štyrmi a piatimi hviezdami, k najvyššiemu hodnoteniu filmu pomohla prirodzenosť a poctivá filmárčina, ktorú oceňujem. Žiadne neprirodzené a umelé tlačenie na city a na pílu, no aj tak sa mi dostalo parádneho filmového zážitku. A tak to má byť. ()

Inozuka

Spojenci mi trochu evokovali takového jednoduššího a akčnějšího Anglického pacienta ... Severní Afrika, špionáž, láska, tragika války. Vím, je to trochu nespravedlivé, ale nemohl jsem si pomoct. Na druhou stranu je to svižně vyprávěné drama, kde se prolíná hned několik žánrů, skvělá výprava a kvalitně odvedená herecká práce. Pitt a Cotillard boží, chemie mezi nimi funguje na jedničku a August Diehl se pro role slizkých nácků snad narodil. Zvláštní pochvalu posílám za Lysandery, tedy anglické průzkumné a lehké bombardéry, používané velitelstvím speciálních operací k vysazování agentů do Francie. Nevzpomínám si na film, kdy by extrémně nebezpečná a z leteckého pohledu náročná práce pilotů těchto nádherných strojů byla nějak zobrazena. Zde sice trochu po americku, ale přesto palec nahoru ... ()

mira.l

Já na tyhle válečný romance nějak nejsem. Pitta nějak extra nemusím, a tady mi výrazně neučarovala ani Marion Cotillard, na kterou jinak docela slyším. Vizuálně pěkné, ale celý ten příběh mě nikterak nezaujal. K dobrému dojmu nepřispělo ani větší než malé množství dialogů ve francouzštině hlavně v úvodu filmu, které nebyly otitulkovány, to mi docela lezlo na nervy. Suma sumárum je to další poměrně vysoce hodnocený válečný film, o kterém za pár dní nebudu vědět ani to, že jsem ho viděl. ()

Durgas

Až na pár očividných výmyslov (dvojitého agenta musí odpraviť člen rodiny, wtf?) pre mňa celkom solídny špionážno-vojnový film s hutnou atmosférou a fungujúcou chémiou ústrednej dvojice Marion - Brad (dala sa vlastne vybrať nejaká lepšia?). Silný zážitok podtrhol aj silný koniec. Spokojnosť. ()

gemi

Atmosféra WWII, dobří herci, ale táhne se to jako med a zápletka je na dvouhodinový film poměrně triviální. První hodinu se neděje skoro nic, pak se to zamotá a nakonec docela jednoduše rozplete. Nic, co by člověk potřeboval vidět dvakrát. A obsah filmu je téměr kompletní transkripcí, takže pokud si to člověk nechce vyspoilerovat předem, tak nečíst. ()

deLaFere

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Dvě velké slabiny snímku, Brad Pitt, který je opravdu naprosto kožený a vypadá, jako by neuměl hrát. Druhou slabinou akční scény, Němci jsou opravdu hloupí vojáci. Jinak slušná zápletka i děj. Film dokáže udržet zájem a určitou míru napětí po celou dobu. ()

WhiteRaven

Spojenci mi nedali příležitost kouknout se mimo plátno. Pořád tam bylo něco zajímavýho, co stálo za pozornost. Kostýmy byly mistrovský a já měl pocit, že jsem se opravdu ocitl ve čtyřicátých letech. Film krásně kombinoval přechody mezi dramatem a romantikou, které doprovázela skvělá hudba. Marion jako hlavní herečka byla velice dobrá, až nečekaně, po tom, co předvedla v Assassin´s Creed. Brad působil zvláštním dojmem člověka, který skoro celou dobu neví, co se vlastně děje. Jeho zmatení v druhé polovině filmu naprosto chápu, ale v té první mohl přidat o pár gest víc. Film je jako celek skvělý, ovšem postrádá momenty, které by byly něčím výjimečné. Každopádně, velice příjemně strávený čas. ()

RAFT

Robert Zemeckis nám zase jednou natočil další film .Brad Pitt a Marion Cotillard ,no co k tomuto filmu jenom dodat ,od filmu sem čekal že,bude více akčně-válečný film nakonec jsem dostal průměrný romanták s kapkou toho trilleru,ale budiž.Příběh nějaký se najde ale to je tak vše.Hlavní důvod byl nejspíš mizerný scénář,ze kterého by se určitě dalo čerpat líp ,kdyby se i líp napsal.Ale nemůžu si pomoct ,ale Brad Pitt ten jeho obličej mě připadal jako plastová hračka kena .Od filmu sem čekal víc .70% ()

Taffey

Tak jsem si, po dlouhé době, přečetl názory na film předtím, než jsem ho zhlédl. Téma špionů za války a po ní mám docela v malíčku, neb jsem přečetl kdejakou literaturu faktu a z tohoto pohledu byl film dobrý. Nicméně mi chyběly jakékoli emoce. Přes všechnu "lásku" a sex byl film studený jako spí čumák. Z té špionáže tam ani moc nebylo, mnoho částí filmu nebylo dotaženo, viz "prodej brože" a králíkárna. Ale od pohledu byl film náramně výtvarně pojatý, například první sex v autě za písečné bouře, to byla filmařská lahůdka. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)