Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

campix

Robert Zemeckis v zajetí svého líbivého a uhlazeného vizuálu. Se Spojenci mám stejným problém jako s jeho loňským Muž na laně. Zemeckisův vizuál, ačkoliv naprosto překrásný, na mě působí strašně neuvěřitelně a uměle. Prostě je to tak strašně uhlazené až je to nepřirozené.A to jsme tu měli náběh na hodně zajímavé dobové romantické drama s hvězdným hereckým obsazením, ale pro mě to prostě zkazil vyretušovaný Brad Pitt a místy hodně hloupý scénář. Průměr, ale mohlo to dopadnout o dost lépe. ()

Martrix

Na první pohled vcelku plochý a chladný romatický příběh o dvou agentech, kteří chtějí nechat minulost za sebou a žít obyčejným životem. Navíc vyprávěný tak zvláštně neosobně. Jenže je-li divák dostatečně empatický, najde si tu spoustu emocí mezi řádky. Pokud se tedy dokáže vžít do hlavních postav. A tady je nutné zmínit, že je Marion Cotillard velmi přesvědčivá. Brad Pitt pojmul svou roli úsporně, ale byl v tom cítit záměr, takže ve výsledku tady máme romantické drama, kde se nekřičí, není tam patos, afekt, takže věci se dějí přirozeně a vše je to velmi uvěřitelné. Zemeckisovi se podařilo udržet napětí a rozuzlení do konce, takže pro ty z nás, kteří žehrají na předvidatelné konce...ano, i tady budete tušit...ale do poslední chvíle si jistí nebudete. Nečekejte Mr a Mrs Smithovi...tohle je úplně jiný typ filmu...má mnohem blíž třeba Corbijnovu Američanovi. ()

Wormboy

Velmi tazko sa mi hodnotia Spojenci, ked ani jedna z dvoch hlavnych postav si ku mne nenasla cestu. Chemia medzi Pittom a Cotillard zafungovala zrejme viac mimo scenu, ako na platne, pretoze inak si neviem vysvetlit tu odtazitost, ktoru som voci ich postavam citil. Chyba bola mozno aj v prilis chladnej rezii Zemeckisa, ktory akoby sa bal dat skutocny priestor romantike a emociam. Neviem..nepozeralo sa na to vylozene zle, ale druhy krat urcite nemusim. ()

Juto

Robert Zemeckis je veľmi talentovaný režisér, len posledné filmy sú úplne iné ako točil na začiatku kariéry. Štyri hviezdy som dal, len kvôli poslednej scéne v aute, ktorá je úchvatná. A je natočená bez hudby, čo pôsobí na diváka naliehavo. A bol som pri tejto scéne spotený od napätia. 7/10 ()

zette

Jak mi Pitt nevadi, tak do role spiona mi osobne moc nesedi. Cotillard vyborna jako snad vzdy. Film je diky sve zanrove nevyhranenosti spise filmem dobrodruznym. Sice peknym, ale nijak dramatickym. A Zemeckisova uhlazena rezie zrovna tady taky nicemu nepomohla. ()

pakobylka

Pravověrná válečná romance s originální špionážní nadstavbou. Po všech stránkách je TAK precizní ... TAK vypilovaná - do nejmenších detailů, až se stává maličko odtažitou a neosobní. Leč Brad Pitt i Marion Cotillard jí dokážou vdechnout život i tam, kde by ostatní snad mohli selhat. A tak si zápletka dál tančí v rozvalinách ... lehce - a snad i trochu nerozvážně ... krásná a zdrženlivá, osamělá - a NEDOSTUPNÁ , vědoma si své ceny ... mezi životem a smrtí ... nocí a svítáním ... strachem i nadějí ... neúnavně - se stoprocentním nasazením, neboť každá (její i JEJICH) vteřina může být tou poslední. ()

Pajky3

Původně jsem čekal, že to bude jen další z řady průměrných špiónských filmů a první půlhodinku tomu tak skutečně bylo, jenže pak přišla změna a v druhé polovině filmu se do filmu vetřelo nečekané napětí. Takže jsem nedočkavě čekal na rozuzlení. A i díky zápletce v závěru to vybočuje z onoho očekávaného průměru. ()

WolfR

Příjemně stylizovaná válečná skazka, kde nepoznáte válečnou řež, ale boj z jiného úhlu pohledu. Baví to, dobře se na to kouká, ale kultovka z toho nebude no, 4 hvězdy. ()

laik_60

Bol som zvedavý na Pitta. Ale nič moc. Anglický vojnový film , skôr smutný ako "romantický". Pokiaľ chcete vedieť, aký je to "film bez chemie" , tak si prečítajte hodnotenie Emmy. Plne s ňou suhlasím. ()

majo0007

Od Zemeckisa som čakal zaujímavejší príbeh, toto bolo príliš "všedné". Osudy postáv mi boli lautrfuk ukradnuté, niektoré digitálne efekty zase päsťou do oka, a hodne scénok vám pokazí zuby ako cukor (scéna v aute za búrky, pôrod, piknik pri lietadle). Žiadna sláva. ()

URBAN

Toto není film, který není cílen na mě, ale pro lidi co mají rádi válečné filmy to nemusí urazit, ale pro mě je spojení válečného filmu spolu s romantickým nic moc, ale po technické stránce je tento film v pořádku. Mě tento film utáhl na herecké obsazení, ale ani to mě na celý film neutáhlo. (10.3.17/PC) ()

vesper001

Na motýlích křídlech nelze vybudovat domácí štěstí. Max a Marianne hrají smrtelně nebezpečnou hru spolu i proti sobě a divák jim drží palce, všechno odpouští a strašně moc doufá… Taky jsem doufala. Kromě dvou vynikajících hereckých výkonů film drží dvě silné emoce spojené s hlavními postavami – důvěra a naděje. Množstvím jejich poloh si během filmu můžete společně s ústřední dvojicí projít i vy. Pokud máte odvahu dát se na cestu minovým polem. ()

dr.fish

Bohužel nemůžu říct nic víc, než že se jedná o šedý nevýrazný snímek. První půlhodina vyniká výtečnými záběry Casablanky a docela pěknou atmosférou. Návrat do Londýna je úpadek ve všech směrech. Naprosto zapomenutelný film. Tohle měli točit Francouzi. 60% ()

panMartin

Solidní špionážní drama z 2.světové války. Film rozhodně nenabízí žádnou strhující podívanou či jízdu, ale podle mě technicky kvalitně zpracovaný, zajímavý příběh o lásce z období druhé světové války s výborně zvolenou ústřední dvojicí, mezi kterou ona chemie, bezpochyby funguje. Výtečná režie a pěkná práce s kamerou. Film nikoho neurazí a snad každého spíše nadchne. Zemeckis je pořád ve formě. Myslím si, že závěr ten film celkově zachránil a vynesl o pár pater výše. ()

Sabrewulf

Je mi líto, dát jednomu ze svých nejoblíbenějších režisérů jen 2 hvězdy, ale to byla fakt nuda. Největší problém filmu je ten, že je tak strašně CHUDÝ na děj a zvraty, že trailer i popisek ho prozradí komplet, aniž by - jak to bývá u dnešních trailerů zvykem, toho ukázali přehnaně moc. V tom filmu prostě nic navíc NENÍ. Určitě nejsem sám, kdo od toho filmu a Zemeckise zvlášť čekal tohle - první polovina filmu: Napínavé a nápadité akce + sabotáže dané dvojice, zamilovanost, dítě. V polovině filmu padne obvinění a druhá polovina filmu by se nesla v duchu (opět napínavě a nápaditě) zjišťování informací, intriky, vyslýchání, hledání pravdy, do toho různé překvapivé zvraty apod. NE. V celém filmu je jedna asi minutová akce (tu druhou s pár výstřely a jedním hozeným granátem ani nepočítám). Jinak samé cukrování a žvatlání. I po obvinění se nic pořádného neděje. Celé je to o tom, jako by jste začali napouštět vanu vodou a sledovali, jak se ta vana plní. To je všecho. Už začátek mě měl varovat, že film nezačal něčím napínavým, aby přikoval k obrazovce, naopak velmi unyle jen žvatláním. Pitt tu byl nějak divně nalíčený, nebo digitálně upravený či co, vypadal uměle. Vůbec se nedivím, že to finančně propadlo. ()

Radiq

Solidní druhosvětovoválečně špionážní jednohubka nebo spíš obloženej chlebíček. Asi v polovině jsem si začal říkat, že tak jednoduché to zas nebude a taky že ne. Tím jsem si trochu naběhl v tom, že jsem začal tušit. Ale vůbec to nevadilo. Charisma hlavní dvojice je nepopiratelné, i když od Brada Pitta to vyzařuje přece jen o něco víc a to nejsem gay. On prostě umí hrát. Taky chválím Roberta Zemeckise, že si konečně vybral dávku talentu, kterej mi u něj většinou chyběl. Akorát teda opisoval od Tarantinových Hanebných panchartů, když si do role podezíravého nácka vybral taky Augusta Diehla. Dobové vyobrazení a všechno kolem se velmi povedlo a nemám s tímhle filmem vůbec žádnej problém (skoro, jinak bych dal vyšší hodnocení). ()

chelseaman22

Dvě rozdílné poloviny filmu. První polovina je parádní - Marion v roli svůdnice s automatickým samopalem Thompson v čutoře herecky vysoce převyšuje slaďouše Brandona. Druhá polovina filmu se bohužel neodehrává v severní Africe, nýbrž v Londýně, který je bombardován armádou Osy. Právě druhá polovina je extrémně rozvleklá a nudná, což je dozajisté škoda. 45% ()

David.Darco

Film ťaží z vizuálu. Je to v podstate nuda, ktorá postráda zaujímavý dej, gradáciu aj napätie. Film, ktorý síce dopozeráte ale na konci sa sami spýtate, prečo som to vlastne pozeral ?? Zožrate 2 hodiny života slabým filmom ktorý namiesto potencionálneho námetu využil len prítomnosť Brada Pitta a vizuál. Škoda... 3* za Marion ()

Lopezka1982

Krásný, smutný film, Brad zde vypadal skvěle, říkám si, zda je to tak i ve skutečnosti, nebo mu krásně digitálně vyhladili obličej :) velmi překvapivý děj a rozuzlení.. začátek mi trochu připomínal pan a paní Smithovi, což tedy zrovna není můj šálek kávy, ale pak to mělo naštěstí jiný spád. Válka zde nebyla ani moc omílaná, děj se spíše soustředil na hlavní postavy a jejich život. Říkám si, že je to již několikátý Bradův film z války, asi má toto téma rád. Určitě doporučuji :) ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)