Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

ivan bohatyr

Nečekal jsem vyloženě válečný film, přesto na můj vkus akce pomálu, pořád se chodí po večírcích, vykládá se, kujou se pikle ale pořád se jaksi vlastně nic neděje. Je to takové suché drama, občas už přímo nudí. Další problém je tam spousta pasáží ve francouzštině, takže jen sleduji titulky. ()

Bobik9

Moc hezké, moc smutné a naštěstí to celkem graduje a drží vás to v nejistotě konce. Brad Pitt bohužel už zkrátka trochu stárne a v této roli je to celkem poznat. Nic to ale neubírá samozřejmě jeho hereckým kvalitám. Marion Cotillard naštěstí stárne pomaleji a je zde taky skvělá, jako vždy. Nevím moc, co tomu vytknout. Něco tomu chybělo k dokonalosti a spíše než 5* to má blíže ke 3*, ale díky zakončení jsem ty tři dát nemohl. Zemeckis zkrátka udělal další kvalitní kousek. ()

Pavlínka9

Film jsem odkládala 3 roky, jelikož úplně nemusím válečné filmy....A ještě teď - hodinu po shlédnutí mě z toho mrazí. Skvěle natočené, skvěle obsazené a hlavně - ten film je ohromně založený na citech, pohledech, rozvážených rozhodnutí a s takovou precizností, že i z toho mě mrazilo. Několikrát jsem měla husí kůži a přiznávám se, že jsem při závěrečné scéně na letišti brečela...to bylo tak silné. Celý ten film byl tak neskutečně emotivně "náročný", že si nemůžu vzpomenout, co z toho, co jsem viděla, tomu bylo aspoň trochu podobné. Za mě skvělé téma - v rámci jiné země, kde probíhá 2.světová válka, nevázanost a zároveň vděčnost za každý den, který dané postavy měli...to vám dá podnět k tomu vážit si toho, co máte. A ty kostýmy - za mě fakt skvělý zážitek :) ()

noriaki

Chtělo by se napsat "podle skutečné události", ale v tom případě by se rozvědka asi zachovala jinak. Příběh je to ovšem tak opravdový, že by se klidně stát mohl. Robert Zemeckis ještě jednou zavzpomínal na staré časy, kdy všechno čeho se dotkl proměnil ve zlato. Spojenci by se k jeho nejlepším dílům nezařadili jen proto, že je laťka tak absurdně vysoko. Chyb jsem v nich moc nenašel. Někomu by mohla vadit rozvleklost, ale já jsem viděl poklidné vyprávění. Někdo by mohl zmínit málo akce, a já bych podotkl, že se jedná o romantický film. A někdo by mohl zkritizovat okaté CGI a já bych chápavě přikyvoval. Škoda že se výprava až příliš spoléhá na zelené plátno. Zamýšleně silné scény tím zbytečně trpí a film ztrácí na přesvědčivosti. ()

Nyck

Poctivý, i když odměřenější špionážní snímek (otázkou je, zda to byl záměr), který disponuje dvěma vcelku nevyrovnanými polovinami. Brad Pitt se očividně ve druhé světové zhlédnul, ale pokud bude nadále hrát ve filmech, jako byli Pancharti nebo právě Spojenci, tak ať klidně netočí nic jiného do konce kariéry. Za mě dobrý. ()

VanTom

Stylová válečná / špiónská romance staví na zajímavém scénáři s velkým zvratem, který ji rozděluje na dvě úplně odlišné poloviny (přičemž ta první z Casablanky vychází o něco lepší). Dopad jejího melodramaticky fatálního vyústění si nejspíš tvůrci představovali silnější, citový háček se však v tu chvíli již vytrhl. Zemeckisova perfekcionistická režie si také udržovala nadstandardní odstup, jejž ještě zvýraznil digitálně vyhlazený, až nepřirozeně vyretušovaný vizuál (by UPP). 7/10 ()

Mishqo

60-70% ... Samotný námet bol veľmi zaujímavý, ale štýl rozprávania nemastný-neslaný. Miestami dosť ťažkopádne a nudné. Herci kvalitní, ale tiež ich výkony boli nezapamätateľné. ()

fefee

Skvelá napriek dlhej stopáži neunávná a nenudiaca dráma romantického charakteru z vojnového prostredia s bravúrnym obsadením. Zemeckis neustále ukazuje aký má filmový talent bez zaváhania. Takto si predstavujem dokonalú romantiku pre chlapov, žiadne klišé a skvelé napätie. ()

Brain-D

Tak toho se Zemeckisovi zatraceně povedlo. Neviděl jsem trailer a to bylo asi dobře ! Velmi silný příběh uprostřed 2.sv.války, který se svou atmosférou vryje pod kůži a nepustí. Konec, který se mnou totálně vytřel. Tleskám ! ()

Timak

Nemám Marion moc v oblibě a po tomhle filmu se na tom nic nezmění. Herečka je to dobrá, to jo, ale pro mě hrozně nesympatická a prostě se mi do toho vůbec nehodí. Brad je v lepší formě - ostatně jako vždy. Ale přesto je to takové utahané a vleklé a vlastně by to šlo celé zkrátit o hodinu a nic by se nestalo. Slabší 3* ()

bizz_mjc

Líbilo, líbilo moc a vlastně nemám co vytknout. Jen mi k tomu, aby mě film vyloženě sejmul, ve všech aspektech neco chybělo. Víc divokosti, když válečný/akční?, míň klidné roviny, když romantický?, víc nejistoty a napětí, když špionážní a drama? Příběh je fajn, asi to nejlepší (+ scéna náletu v Londýně), Brad se víceméně tváří furt stejně celý film a závěr je největší "divočina", ten asi dostal plno lidí. ()

sskrblik

Znovu se potvrdilo pravidlo: není důležité co děláte, ale jak u toho vypadáte. Proto Chleba Jáma (Bread Pit) již po třetí za relativně krátkou dobu vstupuje do filmové druhé světové a s nezničitelnou kůží z azbestu a s extra silným gelem na vlasy jde hrdinsky, coby později TATA rodiny, kosit nácky. Části kdy se špiojónilo mě bavily, ale pak tu byly často klasický klišáci, který už dneska nikoho nepřekvapí a spíš jsou trapné, nebo třeba hned na úvod v podobě ošklivého počítačové přistání. Pokud si odmyslím tu romantiku, tak to docela šlo... ještě, že do ní Robert Zeměpis úplné nezabřehl. Zlatej střed... snad na mě za toho někoho nepošlou se stenem... ()

Sany33

Zemeckis má nos na dobré a emotívne maximálne vybičované príbehy ktoré diváka dokážu chytiť za srdce. Ak si k tomu všetkému pridáme scenár, ktorého sa chopil Steven Knight a hudbu Alana Silvestriho, hereckú dokonalosť Pitta a Cotillard dostane sa nám do rúk dokonalý filmový zážitok na ktorý sa veľmi dobre pozerá, ulahodí aj vášmu sluchu a príbeh zasadený do druhej svetovej vojny kde sa snúbi akcia a láska má všetky predpoklady na dokonalé vyplnenie vášho večera. 92% ()

Tft

Přijde mi, že Roberta Zemeckise postihl syndrom režisérského komfortu a ačkoliv si je jistý v kramflecích svůj filmařský um dále neposouvá. Z toho pak vyplývají snímky jako The Walk nebo právě Allied. Všechna ta filmařská omáčka okolo je dobrá, scénář je taktéž kvalitní, herecké výkony jsou taky ok, ale prostě je to zaobaleno do takového hávu mdlosti a nudnosti. Film se dá popsat celou jeho úvodní scénou: Západ slunce, pomalý záběr, všechno je krásné, oku lahodící, pak Brad Pitt dopadne na poušť, bum konec. Všechno moc hezký, ale docela o ničem. První půlka, která má vzbudit naše sympatie k páru Max a Marianne je bohužel tak zdlouhavá a svůj účel plní jen z nutnosti, že to rozvrací celou druhou o něco víc povedenější polovinu, která bohužel v návaznosti na úvod nefunguje tak jak bylo zamýšleno. Zbytečné mi přišlo i to, že se v závěru do děje přimíchá varianta s testem Brada Pitta, je mi jasné, že tvůrci chtěli přidat příběhu ještě větší hloubku, tady je to ale spíš na škodu. Robert Zemeckis se prostě pohodlně usadil na režisérskou židli a šel natočit další film, jestli on se však neusadil až moc pohodlně. 62% ()

D28

A ja som rada, že v plejáde scenáristicky prekombinovaných filmov plných akčných scén sa občas objaví aj relatívne jednoduchý príbeh. Keďže ho podržali dobré herecké výkony a výborná dobová atmosféra, tak má táto romanca bavila a bola podľa mňa i uveriteľná. Nemala som v úmysle ísť do fast- foodu, ale do cukrárne, takže mne chutilo. ()

cross

Na Spojence jsem popravdě neměl ani moc chuť - a první třetina filmu mě defakto téměř bezvíhradně utvrzovala v mých prvotních pocitech - špionážní romance odehrávající se v dobévém prostředí Maroka za Druhé Světové války není úplně ideální představa filmového programu sobotního večera....ale pak se něco stalo - film se zázračně proměnil ve válečné špionážní rodinné drama (zní to strašně, že?:) a se zatnutými pěstmi doputoval k naprosto grandióznímu finále... Velké překvapení, odzbrojující zážitek a nebýt často až klíšovitě patetického úvodu, neváhal bych dát plné hodnocení - příběh totiž vede k hlubokému zamyšlení vycházejího z (možná) reálných podkladů a leckoho může donutit k přemýšlení nad vlastním úsudkem v nelehké době... ()

mkubalikova

Velmi opatrný palec nahoru hlavně za ten začátek, který je stylový a zábavný, Vydržela bych koukat na Brada a Marion v Casablance celý film. Pak ale následuje přesun do Londýna a malé zklamání. 😐 70% ()

Killda

Jednoduchý a silný příběh, vynikající herci a podmanivý vizuál s pevným režijním vedením. Téhle přímé poctě Casablanky chyběl jen drtivější konec. Měl jsem malá očekávání a nakonec se z toho vyklubal nejlepší Zameckis od Trosečníka. 8/10 ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)