Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

krtek138

Někdy je lepší si o příběhu nic nezjišťovat. Já netušil vůbec, o čem to bude, a pak jsem byl zvratem v ději naprosto šokovanej. Vynikající film, u kterého cítíte, že to nemůže dopadnout dobře. A i proto vás film tak pohltí. Zemeckis je pořád ve formě. ()

Michnak

Napjatá atmosféra, u které budete pravděpodobně vymýšlet nesčetné množství konspiračních teorií, jak se děj bude vyvíjet a jak dopadne. Na konci se ale ukáže, že vás má pořád ještě co překvapit. Příběh samotný je prostě krásný a díky hudbě od Alana Silvestriho ještě hezčí. ()

cepice

Já opět nemám slov. Co jsem nedávno viděl mě vzalo dech. Po filmu sice zůstalo několik málo otaznáíků, proto 4*, ale to provední, to zpracování, ta zápletka, ta kamera. Už tak dlouho mi nezůstal v hlavě nějaký film, jako je tento. Láska, něžnost, akce, válka, věrnost, napětí. Vše v jednom a neskutečně krásně provedené a koukatelné. ()

Strandmon

Obrovské překvapení! Zemeckisovo dílko Spojenci jsou pro mě bezesporu prvním adeptem na film roku. Nečekejte nějaký akčňák z válečného prostředí, všehovšudy zde byly dvě až tři kratoučké přestřelky a šmitec. Film je založen spíše na takové takové psychologické hře, do které se Brad vžil naprosto senzačně a o Marion ani mluvit nemusím, ta je prostě nádherná. I přesto, že (jak už jsem zmínil) zde není příliš akce a stopáž také není nejkratší, dokáže snímek naprosto po celou dobu zabavit a dokonce bych řekl ze v dosti pasážích jenom a pouze svými dialogy. (což rozhodně neni jednoduché). Luxusní konec a závěrečný dopis mi taky pořádně podrnkal na nervy, což se do toho filmu neskutečně hodilo! Jsem moc rád, že si pro mě rok 2017 včele s Zemeckisem prichystali takovéto překvapení hned na začátku a doufám, že to bude jenom pokračovat. ()

factoryBrick

Emocionálně nalomena a velmi nevyspalá jsem na to začala civět. Naštěstí jsem se zde nedočkala klasického amerického konce, ani zápletky v podobě klácení Marion jejich sousedem. A proto jsem skončila emocionálně rozložena a velmi střízlivě probuzena. Bradovi ty válečný filmy prostě nesmírně slušej, je to kunďák, jakýpak copak. ()

Mauric

Pitt pod sedativy, Cotillard k nakousnutí, jejich vztah věrohodný jako Babišovo dotační panenství, Zemeckis neví, kdy přestat, a romantické drama jasně převažuje nad špinážním thrillerem. Řemeslně kvalitní, avšak bez duše. ()

DannyBoy80

Bohužel půlka filmu byla hodně roztahaná, v podstatě se polovinu filmu čekalo na to, co všichni věděli. Obecně je to romantický film s jednou krátkou akcí na začátku. Obecně část v Africe je kvalitativně jinde než zbytek filmu. ()

Patrik256

Rozpočet_ 85 milionov dolarov // Tržby_ 119.5 miliona dolarov // Tržby v ČR* _ 6 953 937 Kč // Diváci v ČR _ 47 811 // Tržby v USA* _ 12 701 743 $ (3 160 kin) ()

bloodcountes

jo, tak Brad bude hrát špiona s pokerovou tváří, to mu ten mejkap neopadá, říkala jsem si a bylo to přesně tak...no jinak film dobrej, konec mě dostal a nejsem tomu ráda, nicméně.... ()

Milodar

I když je to vizuálně vymazlené, tak hlubší prožitek se jaksi nedostavil. Některé ty akční scény působí jalově a Brek Pit jakoby vystoupil z Půlnočního expressu. Marion hraje francouzsku velmi přesvědčívě. ()

Prochy38

No jako moc pěkné! Do tohoto filmu jsem šel s tím, že vůbec nevím, o co go a že tam hraji Marion a Brad. A teda velmi milé překvapení. Ti dva skvělí, troufám si říct, že jsou dnes oba zárukou těch fakt kvalitních filmů a tento nebyl výjimkou. Marion nádherná. I když mě ta fránina fakt točila, ale já to prostě slušelo. Braďák takový, jakého ho mám nejradši. Ani nevím, jestli jsem ho v takové roli už někde viděl, každopádně mu to sedělo. Fakt super. A ten rodinný závěr? Jako jo, mě to bralo. Dost se misky váhy houpaly, během celého filmu, myslím dějově, a fungovalo to na 110%! ()

NJD

Obával jsem se tuctový válečný romantiky, ale naštěstí jsem dostal mnohem mnohem víc. Třeba skvělej příběh a atmosféru, několik zvratů a úžasnou Marion Cotillard. Hodně příjemný překvapení. ()

simply

První část filmu odehrávající se v Maroku je skvělá, ať už se jedná o předstíraný vztah mezi Marion a Bradem nebo záběry z pouště. Kdyby byl v tomhle stylu "a la Casablanca" natočený celý film, tak by to byla paráda. Zbytek filmu působí chladným a odtažitým dojmem, hlavně ze strany Brada Pitta, který má i lepší role. Marion je jako vždy úžasná... ()

Klajnik

Neznám kinematografii 40. let (jenom Casablancu, která se mi nelíbila kvůli romanci), takže se mnou Zemeckis nemohl hrát svou hru s podvracením žánrových očekávání, které právě utváří znalost vybraných filmů ze 40. let. Možná i proto, že jsem neměl očekávání utvořená těmito filmy, tak mi Spojenci nepřišli bůh ví jak šokující, podvratní nebo zajímaví. Film mi nepřišel příliš audiovizuálně vtahující, ale hlavně jsem vůbec nebyl zainteresován do postav, protože dialogy, které pronáší a interakce, které vedou, mi nepřišli nijak zvlášť vtahující. A pokud diváka nezajímají postavy, nezajímá ho ani dění (příběh) a tedy ho víceméně nezajímá ani celý film. Možná se měl Zemeckis vysrat na filmy 40. let, víc šlápnou na pilu a vytvořit něco svébytnějšího. ()

mira007

Fajn retro, ale ten styl blížící se Danielle Steelové a přestřelky alá James Bond mohli fungovat v osmdesátkách, maximálně devadesátkách. Dneska přeci jen je lepší realističnost jako třeba i v Anthropoidu. Samotná story taky není žádná parádní vzrušující jízda načež korunu všemu nasazuje voskový obličej Brad Pitt , který tady vypadá na dvacetpět. Body strhávám i za stupidní konec. ()

LordGrayDog

Neskutočne nudný, bez emočný, sucho zrežírovaný film + so slabým scenárom a otravnou Cotillardkou. Pitt taktiež nič moc, ale aspoň mi tam oproti nej nevadil. Otázka: Čítam si tu nejaké komenty a nejde mi do hlavy čím bol ten záver taký pôsobivý alebo dojemný? Pekne trápna vojnová romantika. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)