Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

aLPaC

Jedno je jisté. Robert Zemeckis ani náhodou do starého železa nepatří. Jestli chcete důkaz, pusťte si jakýkoliv jeho film z tohoto desetiletí. Co se týče "Spojenců", první část v Casablance je výborná a graduje fantastickou akční scénou. Druhá Londýnská část je více romanticko/špionážní a do poslední chvíle nevíte, na čem jste, kde je pravda a co se za ní skrývá. Z hereckého dua vyniká více Marion Cottilard, která je po čtyřicítce stále nesmírně atraktivní a hlavně svého "spojence" tuze přehrává. Pitt tentokrát působí dost plastikově, což jsem u něj doposud neviděl. Doufám, že to byla jen výjimka potvrzující pravidlo a svůj pokročilý věk zachytí příště s větší grácií. ()

Ollie235

Válečná romance u které to možná chtělo více války a méně romantiky. Marocká část mě bavila o poznání více - přípravy i samotná operace zaslouží pochvalu. Pak se ale děj narychlo přesouvá do Anglie a nastává převážně nuda, byť sem tam oživená napínavou scénou. Kromě samotného závěru však jen málokterá vybočuje z nevýrazného průměru. ()

Jaro_slav

Ja už se občas bojim sáhnout do šuplíku pro ponožky, aby tam na mě nevybafla Cotillardová. Možná je tohle dobrej film, ale já ho dokoukal spíš tak z (vlastního) donucení, než že by mě fakt zajímalo, jak skončí. Protože Cotillardová. Bylo by ale nefér to kuli ní zodpadkovat, takže tomu dám tři rudý, jako všemu, co bylo sice nejspíš dobrý, ale zapomenutelný. ()

Marys

Čakal som viac, naozaj. Nevrylo sa mi to tam, kam malo, bohužiaľ. Určite nie zlý film s tematikou druhej svetovej, no mňa osobne za srdce nechytil. Chemické reakcie neprebehli. ()

filipvrbik

Průměrný válečný akčňák, s vynikající ústřední dvojicí ve které dokonce Marion Cotillard svým šarmem překonává i samotného Brada Pitta (kterej mě sere, protože v šedesáti vypadá na 30), no každopádně se film hodně mění v okamžiku dějinného zvratu, který neprozradím, protože to pak nemá smysl vidět. Film o lásce, zradě a o tom, že ve válce jsou jen poražení...80% ()

Milky.

Nemůžu říct, že bych byl zklamaný, ale ani nejsem nadšený. Allied jsou jakousi divnou míchanicí žánrů, která je provedena řemeslně dobře, ale postrádá jakékoliv kouzlo, identitu nebo dlouhodobější dojem. Pominu zprasené klíčování a odfláknuté CGI v některých scénách (seskok padákem, průchod Pitta rušnou ulicí, atd.) ale film mi přišel jako naprosto sterilní odvyprávění příběhu, kterému chybělo jakékoliv tvůrčí nadšení a nezanechá ve mně vůbec nic. Všechno bylo krásné, vyretušované, dokonalé, asi jako když dostanete photoshopem upravené fotografie. Tedy formou dobře natočený film, obsahem nic moc. Navíc se film už tak nějak sám předem prozradil předvídatelností a trailerem. Za pár týdnů ani nebudu vědět, že jsem to viděl. A za LGBT vynucenou buzerantskou ségru během WWII ubírám hvězdičku. ()

Renfield

Londýnu by vzhledem k dění napětí chybět nemělo a pravdou je, že se tu několik solidních scén nachází, ty však přerušuje naprosto zbytečná návštěva Francie. Což o to, je v ní alespoň obstojná akční scéna, filmu jako celku ale spíše škodí. Casablanca funguje ve všech směrech lépe, jakoby v ní po přestěhování do Londýna zůstalo vše, včetně vášně. Jiskření v Casablance je opravdu cítit a nepotřebuje ani pouštní bouři, takový ještě snesitelný kýč. Bohatě stačí pár rozhovorů na střeše, aby bylo vše jasné. Napětí, jaké má "pokerová návštěva", akce u velvyslance, nebo první příchod Maxe, Londýn také postrádá, je zkrátka tou méně zajímavou částí. Na výbornou jsou alespoň kostýmy, kulisy a vizuál celkově. Don Burgess vidí vše v pestrých barvách, filmu to sedne, obzvlášť exteriéry jsou dokonalé. Vše potom výbornou hudbou doplňuje Alan Silvestri. Ale kdyby tak to lepší bylo alespoň na závěr, když už, nikoliv obráceně. 70% ()

M1k9

Perfektní film ze staré školy s vybroušenými dějovými detaily. Mnoho scén které utkví v paměti. Na tak ponurou dobu dobrý. Podařilo se oživit, vnést barvy, zvýšit kontrast a zároveň nebýt kýč. Film je konzistentní a udržuje dobré tempo. Bohužel však ničím super nevybočuje, nic co by se nedalo vypustit z hlavy. Podobně bych se vyjádřil k hercům. Tak či tak, za Brada dávám ještě víc. 8.5/10 ()

Flopik

Príbeh lásky na pozadí vojny. Mňa tento príbeh dostal na plnej čiare, Brad a Marion vybraný na mieru. Dej filmu nenudí ani chvíľku a to gradovanie do samotného vyvrcholenia neskutočné. Toto mi Zemeckis trafil na mieru. Krásny film ktorý strieda akciu,romantiku a drámu, no a všetko do seba zapadá. Samotný koniec no a aj Alan Silvestri so svojim nádherným klavírnym soundtrackom prispeli k tomu že nejaká tá slza vypadla. U mňa 5* a doporučujem každému. ()

TheSpearCZ

Allied je zajímavý počin, na jednu stranu z toho divák cítí zjednodušený a zkrouhnutý scénář, ale se Zemeckisovým režírováním a dokonalými hereckými výkony Brada s Marion to člověku zase tolik nevadí. Obě dvě akční scény jsou natočeny s naprostým přehledem (nejen akce, ale obecně začátek v Casablance je jeden velký, očím lahodící půvab) a příběhově je to celé o tom, že se čeká až do závěrečné desetiminutovky, kdy se všechno vysvětlí, mezitím máme jedno velké "co kdyby", no a i na tohle "co kdyby" se kouká velice dobře, takže tady si stěžovat by nebylo ku prospěchu. Jeden z filmů, který si divák, pokud chce, může vyloženě užít, a to hned několikrát. Slabší 4* ()

Wardan

Přestože se mi Spojenci líbili a opravdu mi přišlo napínaví, nakonec na mne nepůsobili tak intenzivně jak by měli. Zemeckis je pořád výborný režisér, má to fakt výbornou hudbu a pěknou detailní výpravu, ale problém mám hlavně s tou organizací, kdy se vlastně jedná o příběhy dva a film po více než čtyřiceti minutách začne de facto od znovu. Více zase po dlouhé době tady. ()

Richie24

Naprosto zasloužené 4 **** - a "jen" čtyři z prostého důvodu, kterým je až přílišná plytkost příběhu a dialogů v první, "marocké" části. Po návratu do Londýna však rozehrál Zemeckis koncert až brilantně gradujícího a elektrizujícího napětí (Jak to s Marianne teda k sakru je? Až se mi ruce třepaly!). Chemie mezi ní a Maxem funguje taky na jedničku (ať už se to Angelině líbilo nebo ne) a "má filmová láska" Marion Cotillard i Brad Pitt hrají naprosto bezchybně a hlavně přesvědčivě. Vše podtrhuje fantastická hudba Alana Silvestriho. Tak mocný zážitek z hudební stránky filmu jsem už dlouho neměl. Ne, Zemeckis nezklamal! Allied je výborný film, který rozhodně stojí za pozornost. ()

Bozvav

Taková srdce bolná záležitost, kde se herecky vyřádili všichni až na Pitta. Ten byl sterilní až hrůza. Vše se událo jakoby ve stínu kulis válečné vřavy, které sice byly barevně a nápaditě ztvárněný, ale nezanechaly žádný hlubší dojem, což ostatně snímek také ne. Příliš mnoho klišé a dlouhých pohledů. Za mne průměrný film, tudíž 50%. ()

anatheman

Jako nevyléčitelný cotillardoholik nakonec těch 5* uděluji. Sice slabších, ale přece. Na veškerou objektivitu momentálně kašlu. Kvůli marionofilii odpouštím pár kiksů a i to, že je pár postav prakticky zbytečných (ty lesby). A i ten závěrečný dovětek možná být ani nemusel. I přes to, že trailer vyzrazuje takřka vše, pociťoval jsem během sledování napětí. Možná díky trailerovým "spoilerům" mi bylo umožněno soustředit se na detaily. Vizuální stránka je nádherná, místy možná lehce vyumělkovaná - ale to je pouhý detail, jelikož celkovému vzezření vypomáhá výborná práce s kamerou. Oceňuji i relativní absenci hudebního doprovodu. V pouštních krajinách všudypřítomné ticho podtrhovalo zdejší atmosféru. K plusům musím přičíst i to, že jsem s hrůzou očekával, že se film promění v přeslazenou marmeládu. K čemuž nakonec díkybohu nedošlo. Obával jsem se také toho, zda z avizované kombinace všech možných žánrů nevznikne patvar. Nakonec vzešla úctyhodná kompilace thrilleru, špionážního filmu (resp. válečného) a romantického. Dále se nabízí otázka realističnosti. Tu bych absolutně neřešil. Film se ze sebe nesnaží dělat něco stoprocentně autentického, což pokládám za sympatické. Historie tu zkrátka působí jako kulisa. O Bradovi a Marion toho bylo řečeno spousta. Já musím pouze souhlasit s tím, že představují hlavní pilíře díla. Film tedy mohu s radostí doporučit. ()

Majkak

Oba jsou krásní, elegantní, stejné jako je elegantní prostředí, ve kterém se to celé odehrává. Děj má spád a nijak zbytečně nenudí. U Marion Cotillard jsem bohužel nerozlišila, do kdy předstírá oddanou Pittovu manželku, a odkdy se do něj zamiluje. Hrála pořád to samé. Údajné přeskočení jiskry se dalo poznat čistě podle děje, jinak mezi nimi žádná zvláštní chemie nepanovala. Konec byl zásadně předvídatelný, ale řeči o tom, že neměla na výběr. Druhá půlka trošku vycucaná z prstu. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)