Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

Lopezka1982

Krásný, smutný film, Brad zde vypadal skvěle, říkám si, zda je to tak i ve skutečnosti, nebo mu krásně digitálně vyhladili obličej :) velmi překvapivý děj a rozuzlení.. začátek mi trochu připomínal pan a paní Smithovi, což tedy zrovna není můj šálek kávy, ale pak to mělo naštěstí jiný spád. Válka zde nebyla ani moc omílaná, děj se spíše soustředil na hlavní postavy a jejich život. Říkám si, že je to již několikátý Bradův film z války, asi má toto téma rád. Určitě doporučuji :) ()

jedna_vrana

Prvú tretinu filmu som tŕpla, či to nebude len romantická nuda na pozadí udalostí druhej svetovej vojny. Ale presvedčili ma dialógy, dobré herecké obsadenie, oslovila ma viac Marion ako Brad. Potom som už prestala premýšľať a len som sledovala zápletku. Nakoniec tento film hodnotím ako prínosný a nebol to stratený čas. Vyrušilo ma len niekoľko trochu gýčovitých momentov: milovanie v piesočnej búrke, pôrod počas náletu - keď všetci prizerajúci sa tlieskajú a zostrelené lietadlo, čo spadlo takmer do záhrady Vatanovcov. ()

HonzaBez

Filmy z války mám moc rád..Tady to byla dlouho taková válečná romance (byť s jednou akční střílečkou). Finále bylo ale docela mrazivé, i když vlastně i dojemné zároveň. ()

Motinski

Výpravou nadštandartne pútavé, dostatočne akčné ale fungujúce aj ako dráma o vývoji vzťahu dvoch postáv. Zemeckis opäť potvrdil že je skvelý rozprávač a spojenie viacerých žánrov do jedného mu vyšlo bezchybne. Veľmi sa mi páčil koniec a pocitovo radím Allied k tomu najlepšiemu čo kedy pán režisér natočil. A to už toho teda natočil hodne. ()

Triple H

Casablanca pre 21. storočie. Teda prvá trištvrtehodina, ktorá je výborná aj atmosférou, aj dejom, aj príjemným odkazovaním na staré Hollywoodske časy. Potom sa posunieme inam, a stále zaujímavo a Zemeckis dosť slušne dokáže držať a zvyšovať napätie, ale už sa občas ako plynie dej uchyľuje do vykonštruovanosti, alebo lacnejšieho sentimentu, ktorému sa inak režisér na svoje pomery rozumne a šikovne vyhýba. Silvestri nezaprie bývalú spoluprácu (a vykráda sám seba - Cast Away), a je dobrý, ale keď bola ambícia sa oproti inak bežnému režisérovmu štýlu pokúsiť byť kus odlišný, možno to chcelo aj iného skladateľa. Inak ale podarená vec, proste stará škola s pomerne priamočiarym, ale solídnym scenárom, dobrými hercami (Pittovi a Cotillard to dokopy ladí), top spracovaním a výpravou, kde má všetko svoje miesto. Zemeckis od Cast Away v r. 2000 vlastne akosi zostáva svoj a iný asi už nebude, a stále nevie nájsť niečo čo mu vyjde aj komerčne. Každopádne ten filmársky kumšt tam stále je a asi nikde mu to za posledných 20 rokov neklaplo celé tak dobre ako práve tu. ()

Mr.Bulanek

Jako každé pondělí, opět v kině. Tentokrát Zemeckis, ze začátku jsem měl obavy, ale sotva film začal, obavy opadly. Akce, romantika, napětí, film mě nezklamal, až na ten "digitální bordel". Těšil jsem se, že opět uvidím Casablanku, zvláště když teď koketuji s myšlenkou návštěvy Maroka. ()

Lachtaan

Jeden z těch filmů, který Vás zláká popisem svého příběhu, napohled excelentní vizáží, jež donutí mnoho filmových fandů do snímku vkládat velké naděje. Já osobně stavím filmy z krutého období druhé světové války do předních příček ve chvíli, kdy se rozhoduji, na co se tentokráte podívám. I tak tomu bylo zde u Spojenců. Bohužel ale ne každý jedinec v rozsáhlém filmovém světě může být takový, jak na první pohled vypadá. A zde mě vedle nestabilního a matoucího příběhu, který v jistých chvílích dokonce ztrácel konexe s předešlými scénami, nepřesvědčilo ani hraní jinak skvělého Brada Pitta. ()

Tosi

Válečný románek bez přehmatů, fungující jak dobře promazaný stroj, tak akorát na pěkné tři hvězdičky. Beznadějně předvídatelný děj, o třídu lepší Marion Cotillard oproti strnulému a tuhému Pittovi, a konec, který se mi docela líbil, přinesl konečně nějaké emoce, ale omdlít z něj nehodlám. ()

LadyPupu

Casablanca Reload... Robert Zemeckis chtěl údajně Spojenci vzdát hold synonymu pro hollywoodskou romanci 40. let 20. století. Škoda, že si pro hlavní mužskou roli nevybral někoho s podobným charisma jako měl Bogart. Botoxem vyhlazený obličej Brada Pitta moc prostoru pro zapojování mimických svalů nedává, díky čemuž má jeho postava neustále jakýsi jednotvárný výraz. Možná i to zapříčinilo zde tolik zmiňovaný nedostatek chemie, či chlad mezi ním a M. Cotillard. Nevím. Co vím je, že po tom všem novinkovém marasmu z poslední doby si mě Zemeckis hezky povodil a bavila jsem se víc než dobře i přes relativně úmornou téměř celou první třetinu filmu. ()

Mirokukii

Casablanca pro 21. století, aneb válečné love story bez citů a napětí. Ač se mne vývoj příběhu snažil přesvědčit, o lásce která překoná všechny nástrahy těžkých dob, kdy se celý svět ocitá ve válce, postavy samotné tak nečinily. Vše, až na kostýmy, mi přišlo umělé, nezajímavé a tedy, nerad to píší i nudné. Nebýt strhující závěrečné cca dvacetiminutovky, byl mi můj dojem z tohoto filmu mnohem slabší, přičemž námět je to skvělý. ()

Qitek

Příjemné překvapení od filmu, od kterého jsem naprosto, ale naprosto nic nečekal. O to horší to asi budou mít diváci s nějakým tím očekáváním. Po příšerně sentimentálním Muži na laně, přišel Zemeckis s tak poctivou filmařinou, bez sentimentu, patosu a dalších věcí, které na mě z traileru dýchali snad v každém záběru a ono ne. Jen ten Brad Pitt zase "hraje" jak žehlící prkno. Scéna, kdy je mu poprvé oznámeno, že je jeho žena *****, mi přišla z jeho strany jako scénka ze SNL. Komicky tak neherecká, až to smrdělo záměrem (ovšem že nebyl). Ale jinak dobrý, Nasranost mu ke konci šla. Ještě ze dvě takové role a odepíše se sám. ()

Johnny.ARN

Zemeckis si raz za čas uletí filmom, kde sa zahrá na totálneho zmrda. Vysvetlím. 100 minút vás bude nudiť k smrti ( miestami niečo vytvorí, aby ste si Stenom nevystrelili mozeg z hlavy) aby v totálnom závere, pod ťarchou príbehu, vyduchcil také tempo a zadelil také napätie, že dekel v kúte. Vám v tom momente všetko proste docvakne, čo, kde prečo, práca s postavami, charaktery tieto veci a len kukáte s otvorenu hubu a čakáte. A dočkáte sa. Ja som sa už počas filmu snažil hľadať tie špiónske vychytávky, najmä v ikonickej Cassablance a miestami tam ten feeling skutočne je. Druhy krát by som si to už asi nedal, lebo emócia ma už nezasiahne a nič iné podstatné tam už nie je. Ale ako jednohubka je to mocné. A Cotillard keď vyrobia, tak je to celkom jeba. A dokonca by som jej aj tú špiónku uveril. Zatiaľ 4 z 5 (Kino Dukla Svidník ) ()

nemik22

V poslední době mám problém udržet u filmu pozornost od začátku do konce, většinou jedním okem sleduji film a druhým telefon. Spojencům se to povedlo, měli mojí plnou pozornost! V první řadě je to akční film a je třeba to brát na zřetel, ale je vidět, že tvůrci se nebáli experimentovat a namíchali vskutku interesantní koktejl, kde si každý může vybrat podle libosti co ho zajímá. Pitt prostě nestárne, jen jeho hraní mě baví čím dál tím víc. Marion Cotillard je neskutečně půvabná herečka. ()

Mrkvič

Jednoznačně zajímavý film, na který se dá dívat ve dvou. Nikoho neurazí a snad každého spíše nadchne. Navíc jsem snad přes 20 let neviděl tak napínavý film od Roberta Zemeckise. Kromě silného příběhu stojí za zmínku technické zpracování, které nemusí být na první pohled patrné, ale přistání letadla, písečná bouře v autě a další scény jsou po technické stránce hodně povedené. ()

Minimie

Řekněme si to na rovinu: Zemeckis nemůže přijít s filmem, který by se mi nelíbil. Allied je svižný dramatický příběh, který lehce plyne a téměř nenudí. Je tu romantika, sem tam nějaký vtip, parádně napínavý závěr a hlavně Brad Pitt, který na svůj věk pořád vypadá zatraceně dobře. Jenom škoda, že to všechno působí takovým uměle nablýskaným dojmem - přece jenom se film odehrává během války… Konec filmu jsem nečekala, ale po nějakém tom zamyšlení musím uznat, že tvůrci přišli s nejlogičtějším možným závěrem. Spokojenost. ()

elanius

(47/2017) / Priemerný filmík od Zemeckisa s jednoduchým, málo dramatickým príbehom. Teda príbeh sa tvári dramaticky, ale osobne ma moc nedokázal vtiahnuť. Čo celkom funguje je duo Pitt / Cotillard a samozrejme nesklamalo ani technické spracovanie. V porovnaní s takými Nehanebnými Bastardami ale Allied vyzerá ako chudobný príbuzný. (6/10) ()

venison

Na "Spojence" jsem se velmi těšila - má oblíbená II. světová válka a úžasná Marion Cotillard v hlavní roli - co víc si přát? Na tom se snad nedá nic zkazit.. Bohužel dá.. Už chápu to milenecké "promo", které se snažilo zvednout mrně návštěvnost kin.. O hereckém talentu Brada Pitta jsem neměla valné mínění.. Jediným snímkem, kde to (dle mého názoru) pořádně rozjel a opřel s do svého titěrného hereckého talentu byl film "Babel".. Od té doby ani ťuk a to jsem relativně i čekala, že z něj ve spojencích vypadne něco víc, než pseudolíbivá tvářička vyhlazená šíleným maskérem.. Marion Cotillard z nějakého důvodu znatelně tlumí svůj běžný (a standardně úžasný) herecký projev.. Možná aby vedle ní Brad Pitt nevypadal jako přestárlý ochotník.. Dvouhodinovou stopáž bych citelně prostříhala.. Film "Spojenci" působí silně nevyváženým dojmem.. Britská preciznost (zachycení doby, kulisy, kostýmy, lokace) a americké kýčařství (plytký scénář a nevkusně melodramatický scénář) prostě spolu celou dobu bojují.. Dalo se to skouknout s velkou rezervou.. ()

Teebo

Obsahuje lehčí spoilery! Nejsilnější stránkou Spojenců je bezpochyby příběh s velkým P. Námět filmu je opravdu silný (Jak byste reagovali, kdybyste zjistili, že vaše manželka, kterou milujete a máte s ní dítě, je možná válečná kolaborantka? Nejistota, ve které se budete nacházet, než zjistíte odpověď, a volba, kterou budete muset učinit, pokud je ona odpověď nepříznivá, to jsou opravdu situace na infarkt.) Obzvlášť několik scén vzbuzuje silnou vlnu empatie vůči Pittově postavě (telefonát v 23:07, klavírní scéna, závěr). A je to závěr, kdy jsou emoce vyšroubovány na maximum a který zajišťuje filmu pátou hvězdu. Ale i přes jeho působivost si myslím, že by filmu prospělo méně doslovnosti. Osobně bych vyškrtl několikaminutový epilog, krátce po výstřelu bych spustil oponu a nechal divákovi možnost za závěrečných titulků (a bez hudby!) zpracovávat zážitek z filmu a filozofovat nad pravdou. Protože posledních pár minut trochu zbytečně tlumí dopad vyvrcholení a odebírá veškerou nejednoznačnost. Ale i tak je to za mě 5/5. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)