Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

Praxis

Zemeckisova ubrečená limoška pro všechny mamynky na laktační psychoze. Potěší krvavé eRko, i celkem zručná režie spolu se sympatickou Cottilard, jejíž francoužštiny se nemůžu nabažit. Pitt celkem fajn, chemie mezi postavami cvrliká a i když jsem viděl už lepší kousky z druhé světové, tohle nabízí celkem neotřelý romantický pohled. 75% - jsem mamynka s laktační psychozou... ()

Alementina

Cervena knihovna hadr. Co tohle jako bylo... Cely jak nejaka nemecka televizni romantarna na nedelni odpoledne, kdy vrchol trapnosti byla milostna scena v aute. ()

zipper111

Na spojencích mi nejvíc přijde zvláštní absence jakýchkoliv emocí. Já nevím. Taky ten Zemeckisův styl smrdí na hony greenscreenem, a třeba scéna na poušti u východu slunce je vyloženě rušivá. Brad vypadá jak kdyby měl na tváři vosk, nevím jestli mu vyhlazovali vrásky pomocí počítače nebo ho napatlali tunou makeupu, ale to mi přišlo taky dost rušivý. Vlastně celkově ten film nevypadá nijak pěkně, ačkoliv se odehrává v atraktivních kulisách. Ale hrozně z toho číší umělost. Jinak je to ale fajn film s docela napínavým příběhem, na který si za den ani nevzpomenu. Některé scény jsou i těmi emocemi nabité, ale jako celek to vlastně moc nefunguje. Lepší 3*. ()

kaylin

Brad Pitt je skvělý, Marion Cotillard je výborná a Robert Zemeckis ví, jak má natočit scénu, která bude na první pohled esteticky zajímavá. Vlastně si vybral pro další film i zajímavý příběh, ale já jsem se do něj nějak nedokázal dostat a tahle jinak silná dramatická romance mě prostě nedovedla odrovnat. ()

Makky

Zemeckis sa vždy vyžíval v krásnom obrazovom prevedení a od úvodného záberu to dáva jasne najavo. Skvelý, skvelý scenár rozdelený na dve roviny ponúka nepredvídateľnosť navzdory kľudnému tempu. Brad s Marion sú úžasní a so Zemeckisom vo forme sa táto mnohožánrová snímka skutočne podarila. ()

blackrain

Mezi Maxem a Marianne nebyla žádná chemie. Všechno bylo příliš strnulé a chladné i rysy v Bradové tváři. To se věnuje botoxu nebo co? Film je tak utahaný, že mi bylo ve finále úplně jedno, jak to celé dopadne a jestli to bude mít dobrý konec. Tady není ani pořádná atmosféra. Očekávala jsem něco jiného. ()

PogoJoe

Film rozhodně nenabízí žádnou strhující podívanou či jízdu, ale podle mě technicky kvalitně zpracovaný, zajímavý příběh o lásce z období druhé světové války s výborně zvolenou ústřední dvojicí, mezi ktero ona chemie, tak důležitá pro tento druh filmů, bezpochyby funguje. Já jsem spokojen a film doporučuji. ()

AffectedFace

Scénář je chytře promyšlený, hezky zahraný, Bradův ksicht je taky hezky přeplastikovaný, dvě krvavé přestřelky bohatě stačily a hezky to do sebe všechno zapadá. I přesto nemůžu dát plný počet. Konec diváka určitě chytne za srdce, ale dá se jednoduše předpovědět. ()

dom156

Robert Zemeckis se v tomto případě pořádně seknul. Alespoň víme, že je člověk, jelikož chybovat je lidské. Nejenže, celý film se skoro nic pořádného nestane a konec je z takové té klasické klišoidní šablony. Primárně mi vadil herecký pár Piit a Cotillard, jelikož tak nesourodou dvojici, ze které nejde vycítit žádný cit vůči druhému, jsem snad ještě nezažil. Mezi nimi nebyla naprosto žádná chemie, vášeň, empatie vůči druhému, prostě nic. Drama, které vesměs stojí na partnerské dvojici, se tím pádem stálo skoro nesnesitelné a proto nemohu doporučit. ()

salalala

Poměrně chladné drama, které není špatné a je nadprůměrné, mám ale dojem, že s takovou sestavou mělo a mohlo být lepší. Zemeckis pořád řemeslo ovládá výborně a některé scény jsou naprosto impozantní. Jestli bych měl ale něco hodně vychválit, je to fantastická dobová atmosféra a celková výprava, která opravdu evokuje čtyřicátá léta. Akční scény, kterých tu zas tolik není, vypadají famózně, jen je opravdu škoda, že je na nich hodně znát jejich CGI původ, protože to jaksi odosobňuje zážitek, protože iluze skutečnosti tu úplně chybí. Film má ale spád a vlastně i zajímavý příběh, leč ten je po chvilce dost předvídatelný, protože po začátku v Maroku je jasné, že musí přijít nějaký zvrat, aby se něco dělo a bohužel přijde ten první, co diváka napadne. Lepšímu dojmu asi ubírá i obsazení ústředního páru, kdy zejména Brad Pitt vypadá celou dobu jako svoje vlastní vosková figurína a působí, jako by ho to vůbec nebavilo a ani chemie mezi ním a výbornou Cotillard moc nefunguje, naštěstí hlavně ona táhne celý film kupředu a nevypustí jedinou chvilku. Jakožto dobová žánrovka je snímek hodně slušnou podívanou na ukrácení večera, vzhledem k tomu, kdo za ní stojí, ale měla být výraznější, zapamatovatelnější, a především měla nabídnout víc emocí. 70 % ()

major.warren

Spojenci jsou solidně natočený film s dobrými hereckými výkony (zejména skvělý Pitt), poctivý ve všech ohledech. Jinak se však jedná o sentimentální kýč, který navíc působí dosti uměle. Režisér umí skvěle budovat napětí, pracuje i s humorem, a spolehlivě využívá hudby i dekorací. Závěr ovšem pohřbívá tuctové a značně předvídatelné rozuzlení. Robert Zemeckis už natočil lepší a rozhodně silnější filmy. 60%. Zajímavý a slušně natočený film to však určitě je. ()

higuain

Válečná špionáž od Zemeckise, navíc s Pittem, Marion Cotillard a Silvestrim? Znělo to jako sázka na jistotu, vyklubalo se z toho zklamání. Není to špatný, je to ale v mnoha ohledech zoufale průměrný. Včetně té osobní roviny, kterou měli táhnout špičkoví herci, jenže scénář jim nedává moc prostoru, kde by mohli předvést něco navíc. Technicky je to fajn, příběh ale stihne vyšumět ještě dřív, než se spustí závěrečný titulky. A třeba scéna porodu uprostřed náletu, to už bylo na hraně parodie. Od Zemeckise jsem zkrátka čekal víc. ()

halogenka

Breďák s Marion hrajou jak o život, bohužel ale není co. Spojenci jsou ucajdaný biák bez emocí, který je tak banální, že by chvílema člověk brečel. ()

PP66

Svižně v rytmu swingu mezi nepřáteli nebo mezi spojenci(?). Brad a Marion nezklamali, výborné dobové reálie. Noví Pán a Paní Smithovi. ()

TominoLa

Po Muži na laně jsem byl namlsanej. Herecké obsazení a trailer byla jistota, že to bude stát za to. Omyl. Dostal jsem průměrnou podívanou, kde mi bylo vše ukradené. Nic jsem necítil a ač mám Brada a Marion rád tak byli největší slabinou. Žádná chemie mezi nimi a ani ten překvapivý konec tohle nemohl zachránit. Velké zklamání. 5/10 ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)