Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

ScarPoul

Koniec dojímavý. A veľmi. Príbehovo priamočiare pričom vôbec nie hlúpe. Film pracuje s výbornou chémiou medzi ústrednými postavami a skvelou atmosférou prostredia 2 svetovej vojny a to v lokáciach Casablanca, Francúzsko a Londýn. Funguje to. Hoci aby som sa priznal film nie je až taký zábavný a pútavý ako by sa mohol javiť. Plynie pomaly, ale hnací motor motivácií sa čas od času vypne. A hoci sa to Zemeckis snaží zaonačiť ( čo sa mu viac menej darí) stále za tým cítiť trochu vykonštruovanosť a nie prirodzený priebeh. Vďaka tomu v niektorých líniach pôsobí film strašne predvídateľne. Inak je to skvelá jednohubka, ktorá zanechá dojem a pri ktorej Silvestri kupodivu použil veľmi citlivé melódie. Tie počas daždivých scén perfektne fungujú. ()

malylada

Celý scénář, role na papíře vypadají na první pohled skvěle. Neříkám, že se to povedlo dokonale, ale nakonec jsem odcházel z projekce spokojený. Úvodní pasáž se docela táhne a na nějaký zlomový okamžik se člověk načeká. Nicméně pozorovat jiskřící duo je díky hercům fajn a romance funguje velmi dobře. Ani se nakonec nedivím šuškandě, že tento film během natáčení zapříčinil rozchod Angeliny a Brada. Od půlky film graduje až do samotného závěru, který byl pro mě hodně překvapující a nespadl do romantického happy endu. Neříkám, že se z filmu nedalo vytěžit více, neboť naoko působí až rutinně a žádná z pasáží není dech beroucí na maximum, kdy člověka zavrtá do sedačky. Akční scény mě překvapily množstvím stříkající krve a celkově po vizuální stránce, výpravou film zapůsobí. Zameckis prostě málokdy šlápne vedle.......7/10 ()

6thSun

55. minuta. Přesně to je čas, kdy se začne něco zajímavého dít. Ovšem pouze za předpokladu, že o tom dopředu nic moc nevíte, což je zrovna u tohoto filmu v podstatě nereálný předpoklad. ()

Caszidy

Tak kvůli tomuhle jsme přišli o „Brangelinu“? Dobrá, omlouvám se za bulvární úvod, jelikož tenhle snímek si něco takového nezaslouží. Jedná se totiž opravdu o poctivý kus filmařiny. Všude se mluví o tom, jak se Zemeckis snažil natočit novou Casablancu. Bohužel té si až tolik neužijeme, respektive na můj vkus je část filmu odehrávající se v Maroku až moc krátká. To však snímku na kvalitě nikterak neubírá. Detektivní/špionážní část z Londýna (s krátkým výletem do Francie) rozhodně stojí za to. Nová Casablanca se tedy nekoná, ale vysoce kvalitní válečnou detektivku jsme rozhodně dostali. ()

GeusX

Jak jsem zase jednou, znovu, vcelku rád, že si před shlédnutím filmu nečtu mnohovykecávající obsah a jediný poznatek, který mi utkvěl v paměti, než jsem si film pustil na "dývku" bylo, že tam hraje Brad Pitt s nějakou kočandou a nejspíš to bude z období války a přitom by to nemělo být až tak moc akční. Ve finále je to tak trochu špionážní romance se zajímavým dějem, povedeně a nadprůměrně natočená. 70% (viděl jsem: 1x dvd dabing) ()

BoPo

Spojenci všetko robia na pol plynu. Sú aj nie sú akčným filmov z čias druhej svetovej vojny. Sú aj nie sú romantickým filmom. Sú aj nie sú špionážnou detektívkou. Ale v tom všetkom čo ponúkajú a vlastne neponúkajú dokážu nenápadne, minútu po minúte vybudovať Váš vzťah k ústrednej dvojici. A to takým spôsobom, že Vás záver... ()

Lenchik

Opravte ma, ak sa mylim, ale Brad mal prvu sexualnu scenu od Mr. and Mrs. Smith? To je ale ironia:) Tento film mozem, aj ked suhlasim, ze je celkom nerealny, mierne prespekulovany:) ()

Johny_fork

Přiznám se, že jsem stále ještě neviděl původní Casablancu, ale možná je to nakonec dobře, protože jsem dopředu neznal zápletku. Hodnocení bude velmi jednoduché, Robert Zemeckis natočil nádherný, výpravný, vizuálně podmanivý a dojemný snímek. Brat Pitt a Marion Cotillard byla skvělá volba. ()

corpsy

Úvod v Casablance patrí k predčasnému vrcholu snímku. Škoda, pretože som čakal niečo podobné aj v Londýne. Ono to prišlo, ale hutnosť a napätie úvodnej polhodinky to rozhodne nemalo. Zemeckis sa rozhodne neflákal, réžia je najmocnejšou zbraňou filmu, ale jeho obľuba v digitálne prostredia už začína prevyšovať tú, ktorou trpel kedysi taký George Lucas, je pravda, že pri snímkoch, ktoré sa odohrávajú v už neexistujúcich lokáciach to beriem, ale zase nie až tak moc. Príbehom staromódne pojatý, vizuálne vymakaný až horeli počítače a herecky priemerne zvládnutý. Taký dnešný Hollywood. ()

Marsik

Kino Atlas - Je to pěkný film, ale od takového režiséra, jako je pan Zemeckis, bych přece jen čekal ještě lepší práci. Spojení Akční / Drama / Romantický / Thriller / Válečný obstojně funguje a velké plátno opět dodává větší rozměr. Nutno vyzdvihnout herecký výkon zejména Marion, ta dle mého Brada herecky převálcovala. 75% ()

berny2468

Tohoto filmu jsem se celkem obával. Téma mi nepřišlo až moc zajímavé, ikdyž je pravda, že Zemeckis mě zatím nikdy nijak víc nezklamal. A tento film naštěstí výjimkou není. I když perfektním není stoprocentně. Možná by jim i bylo nebýt někdy zbytečné umělosti, od začátečního seskoku až po Pitta, jenž je omlazen naprosto zbytečně a až moc okatě. Ale na druhou stranu nálety na města, či přestřelky byli natočeny skvěle a je to pastva pro oči. Velkým plusem pro film je chemie mezi Marion a Bradem, která prostě funguje. A napomáhá ji i tempo filmu, které mi vyhovovalo. Povedla se i hudba, která jen film doplňuje a nestrhává pozornost, a to se někdy hodí. Největším plusem však pro mě byl rozhovor s velvyslancem, která ať už záměrně či jinak, prostě dala vzpomenout na jiné zabíjení nácků. Celkově je to velmi zajímavý náhled na válku, ačkoliv je někdy zbytečně ,,americký", ale přesto si myslím, že to za vidění určitě stojí....75%. ()

schizmo

Ani jako válečný, ani jako drama mě to neoslovilo. Závěrečná scéna je sice silná, ale chybí tomu hloubka po všech směrech. ()

hous.enka

Brad Pitt je znovu tím chlapíkem, kterého jsem kdysi zbožňovala. Stal se z něj očividně Benjamin Button, protože jinak si to neumím vysvětlit. S Marion jim to sluší a musím říct, že ač má film přes dvě hodiny, vše je dávkováno uměřeně a vy se u filmu nenudíte. Teda aspoň já jsem se nenudila. Do poslední chvíle, jsem netušila, jak to tedy ve skutečnosti je, a u epilogu jsem si i malinko pobrečela. ()

ledzepfan

Seru na to a kopnu tam na sílu i tu čtvrtou hvězdu.. Mě to bavilo a namotalo si mě to tak, že jsem byl půl filmu fakt napjatej jak struna.. Ve výsledku, nic jakože převratného, ale řemeslo je to hodně solidní.. ()

baribal

Nema to hloubku a buh vi jak promysleny dej. Na druhe strane to zase nestiha nudit, protoze BREEEED jede poradny bomby a Marion je porad krasna ve stylu ctyricatych let. Druha pulka slabsi, protoze ztraci ten styl Casablancy, ale dohromady to v ramci interniho vesmiru filmu funguje. PS: say aufwiedersehen to your nazi balls!!! ()

Volodimir2

Druhá svetová vojna v prostredí marockej Casablancy, v prostredí britskej RAF a britskej tajnej služby. Film je skutočnou udalosťou. Ide o príbeh kanadského špióna pracujúceho pre SOE (Special Operations Exucutive), britská tajná služba a učiteľky pracujúcej v prospech francúzskeho hnutia odporu (v skutočnosti ide o dvojitú špiónku). Výborný film, ktorý u diváka dokáže vyprodukovať pocitovo strach, vášeň ale aj smútok. Pochopiteľne veď každý film z obdobia 2. svetovej vojny vyvoláva určité emócie. V tomto filme všetko je vsadené na romantickú líniu, kde sa dvaja mladí ľudia zamilujú do seba aj v nepriaznivej dobe a dokážu byť šťastní, aj keď len veľmi krátku dobu. Podobným filmom tohto scenáristu je jeho lepší film Kajanie (Pokání),2007. Pochopiteľne, že film má aj historické nepresnosti, ale nie sú tak podstatné, aby znižovali celkové moje hodnotenie (napr. pri Casablance nie sú pieskové duny, najbližšie asi 2 dni cesty autom). ()

agentmiky

Roberta Zemeckise mám coby režiséra velmi rád, a tak jsem rád za každý nový film, s kterým se vytasí. Tentokrát si vybral za téma druhou světovou válku, což je u něj trochu nezvyklé, ale bylo vidět, že mu to nedělalo žádné větší potíže. Brad Pitt v hlavní roli nezklamal, ale ani vyloženě nenadchnul. Já už mu ten jeho jednotvárný kamenný výraz bez sebemenšího náznaku emocí prostě moc nevěřím, ale přimhouřil jsem obě oči a film jsem si užíval i bez přemýšlení o jeho obličeji. Marion Cotillard zahrála podle mě lépe než její mužský společník na scéně, neboť jsem ji její výkon hlavně uvěřil. První třetina v Casablance byla výborná, jen je škoda, že hlavní vyústění atentátu na německého velvyslance trvalo jen necelé dvě minuty. Zemeckis to má v ruce, tak trochu nechápu, že celkově přestřelek ve filmu nebylo mnoho. Jinak kulisy a atmosféra byly na špičkové úrovni, tam se nedá nic kritizovat. Malinko film podle mě kosí romantické pojetí filmu, protože toho bylo trošku moc a v některých chvílích už to byl pořádný slaďák. Myslím si, že závěr ten film celkově zachránil a vynesl o pár pater výše, protože jsem v jednu chvíli přemýšlel i o třech hvězdičkách. Takto to je 77 % ()

NinonL

Uondaný, ano, to je přesně slovo, které vystihuje tento film. Převážnou většinu filmu se táhne nuda a nefandila jsem ani jednomu hrdinovi. Tedy ani Marion Cotillard s jedovatým obličejem ani Bradu Pittovi, který se vesměs tvářil jako vůl. Ani jejich vášni jsem nevěřila a konec už to celé dokonale zazdil. Nikdy více. ()

SaNcHeZ_cz

Robert Zemeckis natočil po všech ohledech průměrnou a ničím nezajímavou podívanou, která i přes poměrně slušné řemeslné zpracování (byť i to má své nedostatky) nenabízí nic, co by si zasloužilo doporučení. Mrzce odvyprávěný příběh bez atmosféry, který je navíc na ploše dvou hodin zdlouhavý a nudný. Dějové zvraty díky tomu vyznívají tak trochu do prázdna. [55%] Vice ZDE ()

MartinezZ

Spokojenost, trochu nečekaně i díky závěru. Marion už po stomilionté v Hollywoodském filmu co by Femme fatale hrála lépe než Brad, který povětšinou zas svým ne-projevem ale odpovídal postavě, takže mu to taky nemám za zlé a pasovalo to tam. Akorát bylo škoda některých digitálních triků, které působily zbytečně rušivě kresleně, což by ale zas odpovídalo těm kresleným digiblbostem z minulosti Zemeckise. Celkem tedy spokojenost --- 3,5* --- SPOILER! PS: Jen tak nějak možná vlastně většině uteklo, že ten úvodní atentát tedy byl zjevně skutečně sehrán německými agenty, Britové napáleni a pobiti ti nepraví. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)