Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

zuzanicee

Vtáhne do děje od prvních minut. Marion Cotillard je skvělá! A Brad Pitt? Nevím, jestli to přehnal s botoxem či co, každopádně vedle Marion působí jeho obličej jako maska bez výrazu. Nemění to nic na tom, že film rozhodně stojí za zhlédnutí :) ()

L.O.T.R

NU-DA! A od Zemeckisa to bolí ešte viac. Práve to, že je to bez emócií, chladné, bezkrvné, toto robí z toho filmu zameniteľný Hollywoodsky flák. Nebyť Pitta a Cotillard, tak to vypnem po pol hodine. ()

LEFTFLANK

Smutné je, keď po dlhom čase pozriete nejaký slušný film, na konci titulkov meno Zemeckis a poviete si - no tak to musela byť pre Zemeckisa rutina - a asi aj bola ale je to dobre, nepotrebujem šokujúce, ohromné a pod. zhovadilosti lebo sa o ne v súčasnosti snaží naopak väčšina iných ktorí často na to nemajú; Bobík to umí a ten štýl môže byť už pre niekoho nudný ale ja som bol spokojný s klasickým jemným Alanom ako vždy. Super. 75% napriek minimu samotnej vojny, nevadí ()

MRParis

Naprosto úžasná válečná romance s nádhernou Marion Cotillard při které člověk napětím skoro nedýchá. Naprosto šokující a hořký konec který srdce láme na kusy, film který dlouho nedostanete z hlavy a na jejím konci jse budete topit v slzách Miluji Tě Marion. ()

jerzy1976

Skvělá Marion Cottilard a pěkný špionážní film z 2. sv. války. Ovšem Brad Pitt mě přišel jako totál zbotoxovaný a nebo animačně upravený. Začátek z Afriky byl parádní, po návratu do Anglie trochu slabší. Konec mě přišel trochu přitažený za vlasy - zejména Pittova akce v Dieppe. Finální konec byl ovšem pro změnu silný. ()

Ruda.neck

Vše se zdá být dokonalé, námět, režie, hudba, herecké obsazení, akční scény, milostné scény atd. atd., jen mi to všechno přišlo příliš umělé. Na tom měl určitě zásluhu i Bradův nehybnej vyžehlenej ksich. Škoda, přidat trochu syrovosti a mohl to být skvělý film. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Mé city jsou opravdové. To proto to funguje." Milostný příběh, co zasáhne do srdce nejen ženy. Brad Pitt a Marion Cotillard coby agenti, kteří musí v Casablance fingovat manželství a zabít nacistického pohlavára. Mezi agenti to zajiskří a v Londýně po splnění úkolu se vezmou. Poté dokonce založí rodinu. Jejich vztah naruší až anglická kontrarozvědka, která má podezření, že naše hlavní hrdinka může být německá špionka. Pokud by se to potvrdilo Brad Pitt by byl donucen zastřelit matku svého dítěte. Začíná tedy ověřování pomocí falešné zprávy. Má to řemeslně dobře zvládnutej retro kabát. K retro atmosféře příběhu hodně pomohl i soundtrack, který jede i na vlnách swingových melodií. Herecká dvojice je perfektní. Příběh je plný zvratů a matoucích stop. Ve finále asi ukápnete nějakou slzu, neboť Marion Cotillard německá špionka přeci jen byla a zastřelí se nám tu. Objektivně je to po všech ohledech však průměrný film, kde vůbec není jasné, co chtěl tvůrce vlastně s filmem říct, udělat či dosáhnout. - 60%. ()

Tonula

SPOJENCI - válka je hnusná a sebelepší příběh ji nedokáže vylepšit. Romantické drama o lásce zpravodajců je zajímavé od začátku do konce. Zemeckis rozehrál příběh, u kterého až do samého konce nevíte, jak skončí. Vím, že někomu se může zdát zbytečně rozvleklý, ale řekl bych, že to má všechno smysl. Jen se mi u podobných příběhů nezamlouvá, že se hrdinové vrhají do bojů a vycházejí z nich neprosto nepoškození, bez jediného škrábnutí. O trošku více reality by neuškodilo, ale budiž., je to věc scénáristů a režiséra, pořád jde jen o film... I když není toto dílko dokonalé, čtyři * si zaslouží, ale asi hlavně kvůli Marion Cotillard. 75% ()

Bruce0659

Zemeckis si dal záležať a tento film v spolupráci s jedným z najlepších scenáristov súčasnosti Stevenom Knightom (Peaky Blinders) a vynikajúcimi hercami Bradom a Marion sa vydaril. Napätie v druhej polovici sa dalo krájať a záver je dosť emotívny. ()

mortimerm

Film je pekným kompromisom medzi a) vojnovými filmami o fungovaní armády a boji proti Dolfimu, b) vojnovými filmami o láske zasiahnutej šrapnelmi vojenských granátov. Herecké obsadenie dodáva hodnotu celému filmu, sympatickí špióni a ich vášne sa pekne prelínajú s problematikou vojny. Niektoré scény síce z celkovej línie filmu vytŕčajú, ale nie sú rušivé, skôr osviežujúce. Zápletka veľmi jednoduchá, zároveň však donúti diváka dopozerať do konca, ktorý ho nenechá kľudného ani po dopozeraní. Zaujímavá voľba na večerné kino. ()

ezop1012

Začiatok je gýčový, ten parašutista CGI, úvod zľahka pripomína Cassablanku (1942) tiež Anglický pacient (1996). hlavný dôvod prečo som nedal 5 hviezdičiek je, klišé - angláni sú ti dobrí Nemci ti zlí, pri pôrode prestalo bombardovanie, zabití sú oplakávaní len na strane anglánov. Mal si zobrať život aj on, vlastne viac by sa blížilo k realite, špiónka zabitá na úteku spolu s nim... ()

McGuffin

Byl jednou jeden statečný muž, který v Maroku pro svou zemi s jednou okouzlující ženou zabil nepřítele a hned si ji proto v Anglii vzal. Milovali se, zplodili potomka, byli z nich Spojenci, Allied. Jenže muži jeho země do roka a do dne řekla, že je žena zrádkyně, kterou musí pro tuto zemi zabít. Inu, nechtělo se mu, kroutil se, uhýbal, vymlouval, zemi přemlouval, okouzlující statečná žena na to nevěřícně pár chvil hleděla a s úsměvem se v jeho zemi vlastní rukou zabila. Šmytec, fertig, hotovo. Scénář Steven Knight. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)