Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

Karlos8

Po prvních vteřinách jsem si připadal jako v Mad Max: Fury Road, kdy jsem netrpělivě očekával nějakou pískem zavátou stíhací jízdu v obrněných transportérech. Místo toho se na scéně objevil již trochu postarší (ale stále famózně vypadající) Brad Pitt, jenž má našlápnuto do největšího přístavu v Maroku. Zde se setkává se svou drahou polovičkou, přičemž kolem teče šampaňské proudem, hudba hraje z vesela a vy máte chuť se odstěhovat do zdejších krajin. Háček přichází při pozvání na jednu velmi podstatnou událost, kdy má Brad Pitt zamíchat kartami. U této činnosti jsem se skutečně dobře pobavil. Spousta profíků by mohla takovémuto míchání pokerových karet jen tiše závidět. Zvrat přichází v Londýně, kde najednou sledujeme úplně jiný příběh. Příběh spokojeného páru, kterému se dokonce narodí holčička při bombovém útoku. Najednou ale nastane háček. Vyřčené city totiž nejsou tak pravdivé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Za tuto část má pro mě film velké plus a upřímně jsem si druhou polovinu užil mnohem více. Mínus naopak dostává za chladnokrevnost, kdy se tak úplně nepovedlo dostat herce do období druhé světové války. Nebýt hákových křížů, jen stěží bych uhádl zasazení děje do tohoto období. ()

bigjames

Krásný film s výborným příběhem, který nechává člověka po celou dobu sledování v napjatém očekávání. Romantická rovina snímku také nemá chybu, chemie mezi ústřední dvojicí funguje parádně. Zemeckis potvrdil, že je skvělý režisér a převedl na stříbrné plátno další zajímavý příběh. Hodně mě bavila první část filmu, Casablanca vypadala opravdu věrně, ale stejně tak i ostatní lokace. Někomu možná chybělo víc akce, ale vynahrazuje to napětí a opravdu luxusní herecké výkony dua Pitt/Cotillard. ()

silak_xup

Do doby, než se spustí akce Modrý kód, působí to jak průměrnej film o atentátu na nácky. Pak se ale děj přenese někam úplně jinam a já, ač jsem naoko tvrďák, tak jsem duší romantik a vžil jsem se do tý jejich situace a bylo to dost přesvědčivý. Konec síla. ()

Lubos_Hurych

Pěkný film s dobrou gradací a skvělým závěrem. Ale stále se nemohu zbavit pocitu, že je film jakýsi umělý. Kulisy nevypadají jako reálné místo, ale jako umělé kulisy, Brad Pitt zase vypadá jako by byl vytvořen počítačem do počítačové hry, nebo po několika plastických operací. Jinak ale povedený film, který mi v mnohém připomíná Hanebné Parchanty. ► 75% ◆ 7.5/10 ◆ 4* ◄ ()

JannieMc

Hola Guys! =') Nepřišlo mi vůbec vhod sledovat válku v tomto pojetí. Zamilují se. Ale k tomu žádné city stříkající z plátna, nic než scénář. Ona umře, zachrání...proč to stále opakovat? Válka...je sh.t! A lásku to větší neudělá... ()

_Jimmy_

Historicka romance so vsetkym co k tomu patri. Spojenie dvoch ludi, ktori musia vo vojne na seba donasat. Perfektny Pitt a Cottilard. Silne spojenie puta medzi muzom a zenou, ktorý zažívajú krásne spolocne romanticke chvile. Silny pribeh lasky kde ani pri konci som nevedel ako to skonci. 9/10 ()

solisoli

Napínavý príbeh z vojnového obdobia, pretkaný romantikou a pôsobivou Casablancou, slušnou kamerou pútavým dejom. Prestrieľať sa tak ľahko po atentáte až do Anglicka, bolo trochu nedomyslené. Žeby anglická rozviedka pri výbere atentátnikov nemala dôkladne prelustrovanú svoju agentku, vykonať tak významný čin, ako je atentát na veľvyslanca. Inak skvelá podívaná. ()

Vasyl

V první půlce mě to zrovna moc nevtáhlo. Dokonce jsem se přistihl, že mám chuť na chvilku mrknout do telefonu a za to bych si nejradši naliskal. Pak se ale začne víc špiónit a romantyčkovat a druhá půlka uteče jak voda, aniž by si člověk uvědomil, komu vlastně fandí a jak by si přál aby to skončilo. ()

papuchalk

Úvodních 20 minut mě fakt navnadilo, ve špionážních filmech bývá často skryto co jednotliví aktéři zamýšlejí a často tam bývají falešné stopy pro zmatení diváků a těch úvodních 20 minut vypadalo slibně. Potom jsem už jenom čekal, kdy že se objeví ta skrytá hra, na kterou celou dobu čekám a bohužel žádná nepřišla. Film byl nakonec přesně takový, jaký se celou dobu jeví. Od režiséra takových kultů jako je Návrat do budoucnosti, Kontaktu nebo Forresta Gumpa bych čekal daleko víc v tomto žánru, když už se do něj pustil. Nakonec z celého filmu zbyla jen ta romantická linka. Kdo má chuť na prázdninovej slaďák, zklamán asi nebude. ()

jokino

Z filmu som bol dosť sklamaný. Celé to na mňa pôsobilo velmi umelo, po citovej stránke chladne a celkovo sterilne. Film nechal / stratil "srdce" niekde po ceste.. Pre mňa čistý priemer. ()

Vito_LePour

Když odoláte a nepřečtete si předem o čem to je, dobře uděláte. Film začíná jako válečné spy-movie, ale velice rychle se přesune do šíleně napínavého dramatu, kde se spolu s Maxem mění náš pohled na věc s každou získanou informací. A ten konec... ()

hanazu

Překvapivě dobrý film a myslím, že je lepší, když si o něm nebudete nic dopředu číst a jen si užijete napětí, které skýtá děj i Bradův facelift. ()

Grimaldi

Když jsem na konci roku 2016 četl že film v zahraničí finančně propadl,udivilo mě to.Po shlédnutí už to ale zcela chápu ! Film,na to že 90% příběhu prozradí v traileru,má hodně přepálenou stopáž. Do zabití velvyslance to trvá celou hodinu a je to vyplněno jenom digitálně stvořenou pouští. Průser je,že to nezachraňuje ani Brad s Marion.Druhá část,odehrávající se v Londýně je až na jednu malou akční scénu stejně nudná,dokonce snad nudnější než první část a to až tak moc,že konec i bez spoileru v ukázkách vydedukujeme sami.Velké zklamaní,o to větší že takové hvězdy co tu jsou režíroval Robert Zemeckis. ()

Gregor_Samsa

Překvapivě dobré, když člověk vezme do úvahy, co za kýč z toho mohlo být, k jakým klišé to mohlo sklouznout a kde všude se z toho mohla stát sladkobolná slátanina. Scény z Maroka kouzelné v exteriérech (chci tam jet potřetí!), silné v exponované scéně z bálu. Pak klidné intermezzo, člověk se ptá, co bude dál? A přijde druhá polovina, jiný příběh, jiné ingredience, trochu jiný žánr. Konec silný – polovičkám slza kápne. Brad hraje svůj lehce prkenný standard, Marion naprosto parádní, lehce tklivé smyčce Alana Silvestriho a řemeslná Zemeckisova režie. Dobrý film. [80%; 2017-01-29 Cinema City Slovanský dům] ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)