Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (CinemArt SK)

jjjerry

Tady na popis nepotřebuju ani větu, stačí jedno slovo "nuda". Má to slušené obsazení, slušného režiséra, ale nefunguje to. Bez napětí, bez empatie, roztahané. ()

Goumen

Přes trochu pomalejší rozjezd se to ukázalo jako výborné a napínavá drama. Pitt i Marion hráli perfektně, samotný příběh a dobová atmosféra také. Závěr někoho možná překvapí, ale určitě nezklame. ()

esmoke

V roce 1942 v Casablance přistává kanadský agent (Brad Pitt) a ve městě se má poprvé setkat s francouzskou špionkou (Marion Cotillard). Utvoří manželský pár a spáchají atentát, je z toho láska a děj se přesouvá do Londýna. Ale dramatické události pokračují. Film je v druhé části nepříliš dobrá detektivka s až překvapivě předvídatelným dějem (i pokud jste neviděli trailer). (2D dabing) Rozpočet: $ 85 miliónů, Tržby: $ 119,520 miliónů. ()

HellsAngel

Všetky výčitky smerujúce k absencii výraznejších vojnových motívov pramenia zo samotného nepochopenia základnej podstaty snímky - intímne komorný príbeh dvoch ľudí, zamilovaných jeden do druhého, snažiacich sa žiť svoj život počas najdramatickejšieho obdobia našich dejín. Rušivé vplyvy musia ísť bokom, sú odsunuté na druhú koľaj, aby sa ich romanca mohla ukázať v tom najčistejšom a najkrajšom svetle. Chémia medzi hlavnými hereckými predstaviteľmi je doslova hmatateľná (Angelina má právo žiarliť), nakoľko obaja aktéri do toho dávajú všetko. Mrazivé napätie je skvelo fungujúcim spojencom (všímaj tú narážku!) tohto filmu, miestami pripomínajúc De Palmu. Uchu lahodiace Silvestriho tóny skvelo skrášľujú už tak viac než pozitívny výsledný dojem. Záver je fenomenálny. Spojenci sú po všetkých stránkach skvelo zvládnutý film. ()

bonovox

Výborne natočená dráma od majstra svojho remesla. Zemeckis opäť dokazuje svoj talent skúseného režiséra. Brad Pitt a hlavne M.Cotillard predvádzajú skvelé a uveriteľné herecké vykony. Záver je taktiež veľmi pôsobivý. ()

kolly13

Chladné, až sterilní podívaná (krom závěru). Trapné počítačové triky zklamou hned na úvod a Brad je už profláklý jak starý flák hovězího, ještěže mu kryje záda Marion. Vidět ano, znovu nikoliv, anžto za 2 dny o tom nevíte. ()

joseee

Strašná hlúposť. Mohli z toho spraviť paródiu, aspoň by sa človek viac zasmial, keď už sa to nedalo brať vážne. Jednu hviezdu za kostýmy, inak prepadák. ()

Repulsion

Jedna hvězdička za první, africkou, část filmu. Zbytek je 1. nudný, 2. ta zápletka je totální pičovina. Nebudu spoilerovat, ale tam je takových blbostí, že se to nedá. Po těch pozitivních ohlasech jsem se na film těšil, začátek navnadil, a nakonec to byla taková naprostá ztráta času. ()

zodiak217

Tak toto sa naozaj podarilo. Musím priznať, že nie som veľmi fanúšik Marion Cottilard, ale táto rola bola priamo na ňu ušitá a skvelo sa dopĺňali s Bradom Pittom. Mam rád tieto nové dobové filmy, ktoré sú prepracované a človeka vtiahnu do deja. Bolo vidno, že tvorcovia tu nešetrili a vyplatilo sa lebo som ani nevedel ako a bol koniec. Dejové línie boli pekne poprepájané, tak človek nemal čas ani na chvíľu dobiehať od deja a robiť niečo iné. Záver bol samozrejme veľmi smutný, ale už od polky deja bolo jasné, že to takto skončí, takže sa ani nesnažili hrať príliš na city a predlžovať ten koniec v emocnom deliriu sĺz. Bolo to rýchle avšak dobre vyvážené, keďže Brad Pitt si splnil svoj sen o krásnom americkom ranči s koňmi na americkom stredozapade. Určite sa oplatí vidieť. Veľmi dobre spracovaná záležitosť z ktorej sklamaní nebudete. ()

ReactLotus

Zaujímavý film z obdobia 2. sv. vojny. Film nie je veľmi násilný a skôr sa zameriva na osobný život ľudí počas vojny ako na boje. Kulisy a kostýmy sú nádherné, hudobný podklad taktiež a aj herci. V týchto veciach sa nedá nájsť asi žiadna chyba. Smutný príbeh. Ukazuje asi skôr psychologickú tvár vojny, kedy trpia civilisti pri vojenských konfliktoch. Príbeh je miestami nudný, miestami zaujímavý. Strieda rýchlo a pomalé tempo. Ale väčšinu času je skôr pomalší. Ale i tak tie 2 hodiny ubehli strašne rýchlo. Koniec je veľmi smutný, ale dobrý. Páčilo sa mi, že film neskončil "happy-endom". Vyznel tak uveriteľnejšie a diváka to aj vo finále viac zasiahlo. Zvraty sú síce ľahko predvídateľné, ale nie sú nelogické a neznejú nasilo, takže scénar musím aj tak pochváliť. 6,5/10. Film dobre buduje atmosféru jednotlivých lokácií a situácií. Na mňa až príliš pomalý film, ktorého zápletka sa dá ľahko odhaliť. Ale i tak odporúčam pozrieť... ()

brasek

Do istej miery je tento príbeh zaujímavý a po hereckej i technickej stránke sa mu nič vyčítať nedá. Pracuje sa s atmosférou, diváka zmieta napätie, ale predsa to nie je ono... cítim tam niečo čo mi hovorí, že Max Vatan je neohrozený a vždy správne sa rozhodne, to je práve to fádne a nepekné. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý špionážny film z obdobia II. svetovej vojny. Aj keď vojna je len kulisou pre predvádzanie hlavných postáv v ktorých zažiarili hollywoodske hviezdy. Filmu pridáva hviezdičku netriviálny záver, takže šťastný koniec sa nekoná. ()

bigmatko

od Spojencov som toho veľa neočakával. Pôvodne som si myslel že dostanem iba klasickú vojnovú drámu, ale zostal som milo prekvapený a pri odhalení zápletky priam zaskočený. možno som film nesledoval dôkladne lebo v určitej fázy si poviete, že akosi sa to zbytočne naťahuje a preto mi uniklo odhalenie filmovej pointy až do poslednej chvíle. Je to také starosvetské, ale nechýba tomu napätie aj trocha tej romantiky. Vojnové špionážne romantické dramatické. Pre mňa skutočne podarený film. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)