Dievča vo vlaku

• Česko Dívka ve vlaku (viac)

Rachel (Emily Blunt) každé ráno cestuje rovnakým vlakom do Londýna, aby nikto z jej okolia neprišiel na to, že prišla o prácu. Je celkom na dne - jej manželstvo sa rozpadlo a musela sa presťahovať do lacného podnájmu. V jednom z domov pri železničnej trati pozoruje šťastný a na prvý pohľad dokonalý pár a celkom im závidí. Jedného dňa však v tom dome uvidí niečo veľmi zvláštne a od toho okamihu za začne odvíjať šokujúci príbeh, ktorý jej obráti život naruby. (Forum Film SK)

thomasnikrs

Abych byl upřímný, tak jsem se na film dívat na dvakrát.. poprvé jsem jej rozkoukal a přišlo mi to strašně zmatené a rozskákané.. ztrácel jsem se.. vzdal jsem to.. Pak jsem si ho pustil znovu, překousnul tu první půlhodinku a ejhle.. film mě pohltil, chytil si mě až do konce a výsledek je velmi uspokojivý.. Výborný výkon EB... ()

Hjuud

3,3 periodických. Popravdě, připomínalo mi to takovou light versi snímku Zmizelá. Věřím, že předloha mohla být afiliativním psychologicko-sociálním zážitkem, jenž čtenářovi mohl sugerovat lichotivý kolorit. Nimcéně snímek byl plytčí, plošší, něco jako kriminální tv film v neděli večer v televisi. ()

Kimkong

Většinu filmu jsem se snažil zorientovat která ženská je která. Kdo s kým spí. Kdo s kým chce spát a koho už spaní tolik nebere. Mezi tím šukáním prodávaného v reálném čase, v minulém čase a nebo jen v představách jedna postava zmizí. Nejpravděpodobnější viník je hlavní hrdinka, která krom toho, si dlouho nevrzla taky řádně chlastá. Konec překvapivý. ()

Tominni

Rachel jezdí každý den vlakem (jakoby do práce) a z vlaku pozoruje jiný manželský pár, který bydlí nedaleko od domu, který dříve sama obývala. Jednoho dne ale žena zmizí....... Film se možná až moc přesně drží knižní předlohy a tak chvíli trvá, než se dá zorientovat mezi vyprávěním třech žen a skoky mezi minulostí a současností. Nakonec se ale skládačka poskládá celkem jasně a tak z toho odéru ginu s tonikem, kterým je celý film proložený, vyjde celkem slušný příběh a film - nakonec zhruba na úrovni knihy. ()

Daertelon

Příjemné zauzlování zápletky s mnoha možnými východisky je perfektně zpracovaným detektivním příběhem, během kterého se nebudete nudit a přinutí vás přemýšlet. Možná je trochu škoda, že jsou některé scény zbytečně předimenzované a vyhrocené. Emily Blunt předvádí skvělý výkon v citově vyhrocené roli ex-manželky alkoholičky (Kristina Jelínková v českém znění už zase tolik ne - jsme od ní zvyklí na lepší standard). Na představitelku hlavní role se dívalo výborně, z Haley Bennett jsem měl celou dobu (nejen kvůli shodné dabérce) pocit, že jde o sestru Jenifer Lawrence. Příběh filmu je protkán pachutí nespravedlnosti a příjemného napětí. Několik much nad tím ale létá a celkově není ten snímek přesně to, co všechno mohl být, kdyby vše vyšlo, jak mělo. Za mě aspoň 80% ()

Ukrizku

Okouzlující jsou ženské ve svých rolích. Triviálně naopak působí převrat jejich pozic. Což je škoda, protože první polovina je výživná svou nepředvídatelností. Ta druhá je béčková. ()

mirkath1

Emily Blunt,jako obvykle úžasný herecký výkon. Jinak příběh vzhledem k časovým skokům dost nepřehledný a celkem i nudný.Žena alkoholička je 10x horší, než alkoholik chlap :) Přímo nechutná :( ()

mrclTV

Fuu, snaha o rozobratie náročnej témy vo vážnom podaní, rozpad nádejneho vzťahu a psychické problémy zúčastnených, to nie je práve odpočinková téma. Ak sa to dobre nespracuje, ostane vám iba otravná psychicky nestabilná alkáčska troska so skleneným pohľadom z okna idúceho vlaku, čo robí každému vo svojom okolí problémy a to ma teda veľmi nebavilo sledovať. A tá akože druhá, mysteriózna (pripravte sa na fakt veľa flashbackov jednej scény dokola), pridružená a zároveň prepletená zápletka si s tou hlavnou môže v kvalite podať ruky (postavy prehnané do extrému, od labilnej hlavnej postavy, cez dokonalého otecka, k prelietavej pestúnke ach a všetko je korunované absurdným finále, v ktorom absentuje čo i len závan akejkoľvek logiky). Dve hviezdičky, a to aj tak len preto, že Emily Blunt je jedna z mojich obľúbených herečiek. ()

Pete

Tohle se mělo jmenovat "Žena v lihu", nebo by se lépe hodilo "Tři grácie", i "Výměna manželek". Co všechno musí ještě spisovatelé/scenáristé vymyslet, aby ohraný syžet klasických thrillerů něčím ozvláštnili? Ono to jde, jen tady se to zkrátka zase nepovedlo. Ani roztříštěné vyprávění na přeskáčku, ani závislost na alkoholu, a už vůbec ne prvky literatury pro ženy (jednoduché, až tupé mužské postavy, nevěra, domácí násilí, touha po dítěti, nebo jeho ztráta) nedokážou smýt zatuchlou pachuť tuctovosti a neoriginality. Navíc Taylor není Fincher, Elfman není Reznor, a kočka není pes. Je to blbina, kterou přesto hodnotím poměrně vysoko, protože se dá celkem v klidu dokoukat bez vážnější újmy. A to v tomto žánru bohužel nebývá úplně samozřejmost. ()

subic

První 2/3 jsem v tom měl dost zmatek, kdo je kdo a co je co, a dost mi to vadilo. Ale ono je to trochu jinak, Emily Blunt dost leje a co se teda ve skutečnosti stalo a co ne? Byly 3 ženy, se všemi třemi spal, spal snad i se všemi ve firmě, ale jednu z nich zabil, takže ty 2 si zaslouží pomstu, nejlépe vývrtkou na víno do krku a pořádně mu to tam zavrtat. Závěr je právě takový, jaký by měl být. Do kina bych na to určitě nešel a i v té televízi bych to o pár minut zkrátil. Ale zase mě celkem potěšilo obsazení i těch vedlejších rolí. 6/10 ()

ostravak30

V první řadě lze určitě pochválit Emily Blunt za to, jak věrně ztvárnila alkoholičku. A maskéry zase za jejich práci na Emily Blunt, která nejen, že vypadala jako dlouholetý alkoholik, ale působila díky vlivu alkoholu na její tvář a rysy mnohem starší než ve skutečnosti byla. V době natočení jí bylo třiatřicet, ale působila téměř jako padesátiletá. Thriller samotný stojí a padá na faktu, že si Rachel nic nepamatuje a není tak jisté, zda vraždila ona. Celkem rychle divákovi dojde, že ona to být mohla jen těžko. Kdo tedy ale vraždil zůstává záhadou a žádné velké drama se nekoná. Až v závěru. Do té doby se jen Emily Blunt potácí a trvá, než jí dojde, že všechna minulost jejího života byla zkreslená. Film určitě mohl být kratší, stopáž si prodlužuje neustálým opakováním zmatených vzpomínek z dávné minulosti a snahy si vzpomenout na tu nedávnou, ale jinak je to docela napětí, když si odmyslíme ty hluchá místa. ()

Mamlas odpad!

Film pojednává o tom, že žena jede ve vlaku, kouká z okna a rekapituluje svůj předchozí život. Asi nějak tak, nevím přesně. Nevydržel jsem se tu obludnou nudu koukat déle než pár minut. (1%) ()

iz67

Prvni část je moc fajn. Ze zacatku ztezka skladany kaminky rozmlaceny mozaiky. Pak uz to ztraci atmosferu, ale za tu prvni pulku hodne vernou preloze 3 hvezdy. ()

PlysovyMacko

Hlavna hrdinka je nestastna, nemohla otehotniet, opustil ju manzel a tak chlasta prvu ligu. Raz sa prebudi od krvi a ma okno. Nato zisti ze zena ktoru sledovala z vlaku je nezvestna. Cely film sa snazi si spomenut, co sa stalo. Prekvapilo ma ze ten manzel, taky odporny nesympaticky de*il vzbudil doveru v troch roznych zenach. ()

Leonora

Neměla jsem moc vysoká očekávání, takže mě to ve výsledku příjemně překvapilo. Teda thriller to fakt není a mysteriózní už vůbec ne, kdyby to tady admini označili jako psychodrama, udělali by tomu větší službu, protože by si tady pak nestěžovala hromada primitivů zvyklých hltat satanský béčka a hlavně u toho nepřemejšlet... Líbí se mi psychologie postav, je dobře vymyšlená, ale ne dost do hloubky vykreslená. Jsou to charaktery, jejichž zobrazení mohlo jít na dřeň... nicméně nešlo. Annu by asi líp zahrála jiná herečka, než tahle výrazově plochá bledule, ale mohl to být i záměrný kontrast. Rozuzlení nebylo až tak šokující, jak mohlo být, ale to je asi spíš problém předlohy, s tím filmová adaptace nic moc nenadělá. A konečně epilog už byl jen patetický. Možná by i trochu pomohlo useknout kus před tím a skončit třeba po akci s vývrtkou nebo zatčením. Není jasné, jestli za to nakonec »někdo« šel nebo nešel sedět, tak to mohlo zůstat ještě otevřenější a nechat diváka přemýšlet, jestli vůbec a kdo přesně za to třeba sedět šel. (Snažím se nespoilovat, tak to zní jak blábol :-D) Byl by to pěknej výdrb na diváky. ()

AgnesDee

Strašně rozporuplný film. Na jednu stranu je to hodně zajímavý detektivní příběh, i když lehce otřepaný, na druhou stranu je to velmi zjednodušeně a nedbale natočeno a zadaptováno. Tento příběh má rozhodně větší potenciál, než jaký nám předvedl tento film. ()

Pitryx odpad!

Nedal jsem to ani půl hodiny. Je to něcojako červená knihovna s mologem jedné ženské. Pak postav přibývá a přibývá. Kecá se a kecá a stále to k ničemu nevede. Takže jsem to prostě vypnul. Také proto, že jsem si všiml stopáže. Tak na to bych nervy neměl. ()

Stuffa

Stejně jako jsem se těšila na knihu..stejně tak jsem se dokázala nadchnout i pro film. Ale stejně jako jsem byla trochu zklamaná z knihy, tak přicházeli i tyto pocity i po shlédnutí filmu. Od obou jsem čekala víc. Bohužel se člověk neubrání srovnávání s knihou, v tomto případě však není ani co srovnávat. Režisér se, tak moc držel knižní předlohy, až filmu strašně moc ubral. Vylíčení postav, jejich osobité rysy, charakteristika, pocity a emoce jsou výborné.. atmosféra filmu také parádní, ale tohle vše ubralo na příběhu. Mám pocit, že se nám celou dobu představují životy tří žen.. začínají napínavý příběh plný očekávání, který však rychle skončí jasným rozuzlením, které náročnějšího diváka opravdu nenadchne. Přesto, že hudba, kamera a střih je dobrý, tak mě Odložené případy občas dokázaly zaujmout více. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest

14.12.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)