Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

Drix

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny Film jsem viděl asi pár dní po premiéře. Dvě hodiny jsem čekal co zásadního se stane, po dvou hodinách a 14.min se nic převratného nestalo. Spousty zajímavých efektů, příběh podle knihy vynikající. Až na jeden malý boj na začátku filmu a trochu napínavější na konci, se opravdu nic převratného nestalo. Film by vás měl vtáhnout do děje což se vůbec nestalo, tak potom mi bylo jedno co se stane z hlavním hrdinou filmu. Pevně doufám že příští film bude o to více napínavější než tenhle. Moje hodnocení 68%. ()

BlackAdder87

Vizuálně opět krásný výlet do světa Harryho Pottera, příběhově to ale není žádná sláva. Už první Fantastická zvířata vařila z vody a tady je to ještě horší. Ve filmu je spousta dobrých nápadů, které jsou bohužel buďto nedotažené, nebo nedovysvětlené a dohromady jsou spojené horkou jehlou tak, že by se za to styděl i vietnamský trhovec. To vede k tomu, že vše jako celek působí dost chaoticky a místo aby byl člověk vtažen do děje, tak jen zmateně kouká kolem. Snad ve třetím díle J. K. Rowlingová trochu zvedne úroveň, jinak tahle série skončí za hranicí průměru. ()

rigby

Asi bych měl zopakovat, co jsem napsal k prvnímu filmu této fantasy řady: Výborně natočeno, nekonečné moře triků, spousta perfektně ztvárněných potvůrek. To se bude divákům líbit. Příběh je velmi jednoduchý a děj velmi rozvláčný a vyprávění pomalé. Předlohu jsem nečetl, ale film mi připadal spíše pro děti než pro dospělé. A v tomto případě to platilo úplně stejně. Ba o to víc, že jsem se tentokrát vůbec nebavil a spíše mi to všechno lezlo na nervy a vadilo, než aspoň trochu líbilo. ()

whale

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že Fantastická zvířata nesahají Harry Potterovi ani po kotníky. Spousta triků, efektů, kouzel. To vše je je příjemné, nehledě na malý návrat do školy v Bradavicích. Ale děj značně zaostává a také přehršel jmen všech postav, příbuzných příbuzných. Z toho se nejednomu zatočí hlava. ()

DenisR

Solidní opening, dechberoucí efekty, ale bohužel zdlouhavý a nudný film, ve kterém pořádná akce přišla až po dvou hodinách. ()

brasek

Vynikajúci začiatok až som začal veriť, že bol natočený "temný" Harry Potter. Potom však slabota, po hodine už som sa začal nudiť. Pointa kto je Kredus sa vôbec nerozvíjala a vo všetkom bolo veľa balastu. Záver je podľa mňa malá fraška. kde nič... tu nič. Sklamanie. ()

new4nomaly odpad!

Mít Deppa ve filmu a posrat to, tak to je fakt umění! Abych tomu filmu tak nekřivdil, prvních 10 minut je docela našlapaná podívaná a tím to všechno končí. ()

Dawydov

Jistě to nebude pro každého, ale mně se to líbí docela dost a rozhodně se těším na další díly. Není tam vůbec žádný humor, je to celé vážně míněný world building a v tom je to dobré. Zejména v závěru je to vyloženě hutné a osudové, byť to teprve pozvolna rozjíždí věci, které přijdou. Že by to ale bylo záživné po celou stopáž, to úplně ne. Přeci jen se tam řeší i osobní dějové linky, které nejsou ani důležité, ani moc zajímavé, zejména tam, kde se navazuje na předchozí díl, což ale asi nebylo tolik nutné. Teď už se začíná dít něco jiného, většího. Pokud jde o zpracování, Yates ještě pořád režíruje dovedně, což je po tolika dílech obdivuhodné, nuda to rozhodně není. Je pravda, že už jeho styl známe a tedy není to překvapující, ale ne to špatně? Drží si to vysokou laťku, tak proč to měnit. Vizuálně je to prvotřídní, zvukově taky, herecky taky. Příště by to chtělo už ale soustředit se na velké věci a pokud řešit malé osobní linky, tak si dát zálěžet, aby stály za to. V tomto byla jednička lepší, tam nenudily ani osobní zápletky a jeich podání. 75%, závěrečná půlhodina 100%. ()

Scaevola

Návaznost se vlastně zadařila, přestože jsem se především v prvních scénách ztrácel v otázkách, na co že konkrétní motivy navazují - zda na knihy, na filmovou sérii o Harry Potterovi či ještě jinak na předchozí díl samotných "Fantastických zvířat", přičemž ne vždycky je to to samé. Leč musím zároveň dodat, že lehká zmatenost byla rychle odváta přímočarým a pohlcujícím vyprávěním, které zdatně budovalo jednotlivé pozice skrze rodinné peripetie a až k závěrečnému střetnutí, jež bylo sice poněkud šroubované ve své velkoleposti, ale snad alespoň většinového diváka navnadilo na další pokračování alá kouzelnická světová válka. ()

Naghavi

Nezáživné, spletité, dlouhé...Kouzlo se dávno vytratilo...Zkurvený Eddie Mlok je nejhorší a nejškaredější herec všech dob, předražený Depp totálně nehodící se do kouzelnického světa a tři piče nedůležitých postav dělá z pokračování nadějné jedničky úplnou blbost...Jednu hvězdičku dávám za Jude Lawa, herce, kterého krátké výstupy ve filmu ten hnusný paskvil zachraňuje. ()

jjjerry

Takové nemastné, neslané. Začátek byl famozní vizuálně i napětím, ale vyzněl jako z jiného příběhu. Nedostanete vysvětlení kdo je kdo, proč to dělá, žádný příběh co by vás chytil u srdce. Jen trapně náhodné navazování na "známá" jména a rody ale bez souvilostí a přehnaně náhodná. Snaha navázat na Harryho Pottera je chabá a příběh degraduje. Vizuálně samozřejmě perfektní. ()

gruzdej

Oproti prvnímu dílu nesmysl a ztráta času. Závěr je vyloženě výplod choré mysli. Grinewald v jeden okamžik sice završí svůj plán, jak se ukázat v dobrém světle a všechno hodit na bystrozory, aby vzápětí vydal rozkaz zničit město. Proč, proboha? Proč něco co funguje rozbije závěr jak z Transformerů? ()

john986

po jednicce bylo tohle velky zklamani... sama temnota, hafo mrtvych (pro mladsi deti to narozdil od jednicky fakt neni) a coming out Brumbala... ach jo LGBT do kazdyho filmu! ()

Merenre

Dvě hvězdy za dva dobré castingové tahy...Lawa a Redmayna. Ale příběh a všechno ostatní...totálně o hovně. A to snad ještě víc ubíjejícím stylem než v jedničce. ()

F2003F

Zčista imidžový film pre milovníkov kvalitného obrazu, módy starších rokov alebo “spriaznené duše” Johnyho Deppa. Neponúkne to divákovy nič fascinujúce pre túto sériu, dokonca aj tým jediným (Dumbledore - Jude Law) čím by sa film uberal správnou cestou bližšie k dívákovy je toho minimum. ()

Kushina

Opět velice hezká zvířata, bez mloka by to prostě nabylo ono. Jen mě mrzí to množství lidí, co zemřeli, ale tak to ve světě kouzel holt chodí. Celkově to bylo o trošku horší jak jednička, ale už se těším na další díl. Líbí s mi i to spojení s Harry Potterem. 65% ()

hufnagel

Čo je veľa to je veľa.Kto je kto,koho je kto rodina,kde ho zaradiť,nejaká hĺbka postáv,len ako z rýchlika,však načo,máme kvalitné CGI?Veľkorozpočtový nepodarok aspoň podľa môjho názoru.Z celého filmu som bol úplne unudený.Sorry. ()

meda2016

A jedeme dál! Opět snad 90 procent scén prošpikováné CGI, ne že špatné (někdy pobaví), spíš "proč?" Děj je skoro nuda. Vše, co tvůrce napadne, je možné. Vše, co postavy řeknou, by jako mohlo mít hlubokou myšlenku. Spletenec vražedných intrik, špiclování a hrdinných akcí. Ach jó. Ta známá jména to nezachrání. A zvířátka? 45%. Parafráze k zvolání Morien: Antoníne, topiči elektrárenský, do kotle přilož! ()

Niki_Uzumaki

Achjo, mělo to velký potenciál, ale bohužel. Pro nefanoušky HP to muselo být strašně chaotické, cizí, nijaké. Já se považuji za velkého fandu, ale i tak jsem si občas říkala whaaaat. Nelogičnosti, zbytečnosti. Ale ano, dívat se na zvířátka je pořád úchvatné. Příběh slabý, no. Hvězdu přidávám za Eddieho Redmayna. Mám pro něj slabost. :-) ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)