Mestečko Rose Creek neustále ohrozuje banda lotrov bezohľadného priemyselníka Bartholomewa Bogua (Peter Sarsgaard), ktorý sa v honbe za ziskom nezastaví pred ničím. Zúfalí obyvatelia pod vedením Emmy Cullenovej (Haley Bennett) sa rozhodnú požiadať o pomoc siedmich mužov, pre ktorých rovnako ako pre Bogua nijaké zákony neplatia. Nesúrodá skupina pištoľníkov, hazardných hráčov a nájomných lovcov sa podujme nevinných ľudí ochrániť a zastaviť Boguove vyčíňanie. Počas príprav na rozhodujúci súboj si títo siedmi najatí žoldnieri postupne uvedomia, že v tomto prípade pôjde viac ako o peniaze. (Forum Film SK)

johnsnow

Fuguovi ide karta. Mňa osobne ani raz tento režisér nesklamal a dovolím si povedať, že na pár chýb je aj tento film jedno veľké žúžo. Skvelý herci, obzvlášť Pratt a ten indián ma bavili ale všetci sú fajn, akurát záporák možno trochu nevýrazný. Akcia skvelá s množstvom zabitých a parádnymi prestrelkami. Veru ja som spokojný ale dávam na vedomie, že originál som nevidel keďže jediný western pred rokom 2000 ktorý som videl je séria o Winetuovi. Takže možno aj to je dôvod hodnotenia. ()

Fajt

Každý film, který se snaží trumfnout předchozí úspěšnou verzi, je propadák ! Ve všech amerických filmech se jen ukazuje jak se zabíjejí lidé, prostě je to v povaze těchto zloduchů. ()

PlayEasy

Remake slavného westernu který byl údajně v kinech průměrný a měl průměrné tržby. A tak jsme taky průměr čekali. Jenže toto bylo udělané úplně jinak než slavný western. Jsme si vědomi toho, že Sedm Statečných '60 je film naší desítky nejlepších filmů, ale hned ve třech věcech tato verze onoho velikána trumflo. Bylo přidáno více psychiky a více pocitů, které cítili členové před vypuknutím, dále bylo na scéně více hvězdných herců a tím pádem také lepší herecké výkony a za třetí nám dokázali tvrdou realitu divokého západu lépe. Navíc nás tento film velmi překvapil, takže body plus a nový soundtrack Hornera a Frangela také neuškodil. Naopak konec a nějaké další scény nám úplně nesedli. 70% ()

subic

Herci Denzel Washington, Chris Pratt a Ethan Hawke mě nechávají ledově chladným nejen v tomto filmu. Snaha byla, vizuálně, hudebně, ale co dál? První hodina strašná nuda, pak se přidá indián, dorazí se na místo činu a teprve teď se začne něco dít. Proto stále váhám, jestli si to vůbec zaslouží 3 frčky, což v mým měřítkách znamená, že by film byl jednou někdy třeba za x let znovu shlédnutelný. 50% ()

helrohir

Pôvodný film "Sedem statočných" patrí k mojim najobľúbenejším westernom, a preto som k tomuto remaku pristupoval s poriadnou dávkou skepsy. Už to multikultúrne obsadenie, v ktorom chýbal snáď len nejaký arabáč, dosť otriaslo mojím záujmom, aj keď viem, že v histórii sa naozaj na amerických pláňach preháňali kovboji rôznych rás a národností, v tomto prípade to bolo až príliš okato politicky korektné. Väčší problém však vidím vo vzájomnej chémii postáv, ktorá podľa mňa až tak nefunguje. Hoci postavy medzi sebou často vtipkujú a bavia sa, mne to príde trocha silené. Aj ich "verbovanie" nie je v scenári tak úplne zvládnuté. Čo sa týka prestreliek a akcie ako takej, je ich tu dostatok, ale chýba im väčšia krvavosť a realistickosť, nakoľko sa mi zdajú až veľmi exhibičné. Čo strela to jeden mŕtvy, naopak, hlavní hrdinovia umierajú melodramaticky dlho s nejakou myšlienkou na perách. Ku kladným elementom filmu určite patrí kamera a celkový vizuál, sem ta nejaká zaujímavá či humorom okorenená scéna a v konečnom dôsledku aj niektoré postavy majú čo si do seba. Určite vyniká charizmatický Denzel, ale aj Pratt či Hawke sa dajú. Takže na klasickú verziu to určite nemá, ale tak mohlo to dopadnúť aj horšie. 60%. ()

Jereme

Ale jo... Tady musím uznat výrazně nadhodnocuji, ale western mám rád a co si budeme povídat v současnosti se toho moc dobrého v tomto žánru nepovedlo... 7 statečných je moje srdcovka (myslím tedy ta původní), ale remake je celkem solidní poctou žánru. Film mě bavil, herecké složení je nadmíru vyvedené no a nad dějem a motivacemi jednotlivých postav je hold potřeba kapku přihmouřit očko 😉 ()

Pete

Equalizer 3: Wild West Bunch. Tak Training Day parta nám tu tentokrát servíruje další variaci legendárního příběhu. Nemá vůbec smysl porovnávat tohle s klasikou, nebo snad dokonce žehrat na to, že je to vzdálené od skutečného života na divokém západě. To by byla cesta do pekel, ostatně on ani takový Vinnetou neměl s realitou co dočinění. Zmizelo v podstatě i téma hrdinství, a zůstala nám tu jen pořádná jatka. Jediné měřítko je tu zábavnost, a s tím tu překvapivě vlastně ani nemám problém. Nuda nebo trapnost, které jsem se dost obával, se objevuje jen chvílemi. Je to zkrátka western, co nic nového nebo objevného nepřidává, ale ani neurazí, a to je nečekaně docela pěkné vysvědčení. ()

JosefTomas

Nechápu důvod vzniku, protože originál byl doslova dokonalý. Zde je to jen slabé kafe toho pořádného. Přestřelka v půlce je přímo geniální a za tu by se nemusel nikdo stydět, ale ta poslední finální bitva byla až přes čáru. Motivace hlavních postav je dosti nelogická a přesto, že se hudba snaží být originálu co nejvíce podobná, originálu se nic nevyrovná, ten ostatně pustí na konci, takže WTF? Film ale nabízí celkem dobré tempo, takže vás to moc nudit nebude, jen si ale budete říkat, že originál je originál- ()

PlysovyMacko

Je to priemerny western, ktory sa vozi na slave povodneho filmu. Denzel to sam neutiahne, Chris sa snazi byt vtipny a k ziadnej postave som si nevytvorila vztah, ze by ma trapilo ked umre. Finalna prestrelka je skvela. ()

mrclTV

Sedem statočných - Neflix edition. Tak už sa definitívne točíme v kruhu, ked z Hollywoodu vyskočil remake remaku. Ale ku cti treba povedať, že až po slušných 56 rokoch, čo je možno aj ospravedlniteľné. Ale film je teda... poriadny ústupok z kvality v každom ohľade, nie je to kópia jedna k jednej, filmári chceli vytvoriť nový film s pôvodnou myšlienkou, no to sa veľmi nepodarilo. Hlavná myšlienka filmu sa totiž zmenila a pokrivila na cestu odplaty a boja dvoch nájomných gangov proti sebe, a nie je to bránenie bezbranných proti neustálemu vykorisťovaniu. Ani to skladanie partie "statočných" nefungovalo a nebavilo, ani tá akcia a veľké finále nebolo niečo zapamätateľné, proste ťažký priemer a žiadna poetika predlohy (či tej japonskej alebo americkej). PS: Na tomto filme je veľmi jasne vidieť, že pomaly v každej scéne sú vo veľkom používané farebné filtre. Tie nereálne farby sú až úboho viditeľné. ()

matolos1

Po príbehovej stránke 0 bodov, hudobná téma sa tu objavila a bola aj celkom fajn, herci postačujúci. Prázdnych a zdĺhavých 90 minút sa aspoň nahradilo záverečnou prestrelkou, kde to všetko krásne vybuchovalo. Pár dobrých nápadov tu bolo , ale aj tak to nevedelo spraviť z toho lepší film. Vtipy a dialógy totálne mimo kontext. ()

zdenzo

Scénaristický armagedon se spoustou vlastních gólů. Remake nectící originál. Předně 7 Magnificent je koncept postavený na "all star hereckém týmu", dějem jenž sžije všechny (!) postavy, logické motivy a spousta akce. Remake bohužel plní jen to poslední. Ale proč?? Ze sedmičky zaujme krom dua Washington/Pratt už jen postava Jacka Horna a trošičku Mr. Goodnight, ostatní do počtu. Krátká stopáž nerozvede motivy postav a tak nepřilneme k celé sedmičce, už vůbec ne vesničanům a snaha rychle posunout děj je na úkor logiky (např. motivace Indiána nebo Mexičana.. chybí). Jasně, snímek si ukrojil moc - originál překonat nejde, Tarantinův Django nebo jeho "Osmička" či skvělá Opravdová kuráž nastavily pravidla, která můžeme jen následovat. Přesto šlo vytvořit poctu originálu, která se nebere vážně a přínáší akčnější pojetí. Škoda... Vidět v týmu Washingtona, Pratta, Di Capria, Elliota, Forda, Hardyho a mladého Tellera a proti nim záporáka Garciu - to by byl masakr a spolu se scénářem co propracovává postavy i důstojná pocta originálu. ()

krumlajs

Kdo říká, že tento film udělal tomu původnímu ostudu, tak lže. Výborně vystavený film, který přesně splňuje očekávání moderního filmu. Super nařachaný :) a parádní práce s charakterama, od který by se mohl sebevražedný oddíl učit. Každá postava dostane svůj prostor a dostatečně ho využije. Šel jsem do kina bez očekávání a jsem hodně spokojenej. PS: ani jsem nečekal, že to bude až tak nahláškovaný. ,,Rozbili kámen o mojí hlavu." nejlepší hláška roku :) :) ()

stafino

Slabé vzhľadom na to aké som mal od toho očakávania.. Dej sa točil len okolo jednej prestrelky, jediná vec ktorá sa nevedela vopred odhadnúť bolo, že kto prežije a kto nie.. 55% ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (viac)