Mestečko Rose Creek neustále ohrozuje banda lotrov bezohľadného priemyselníka Bartholomewa Bogua (Peter Sarsgaard), ktorý sa v honbe za ziskom nezastaví pred ničím. Zúfalí obyvatelia pod vedením Emmy Cullenovej (Haley Bennett) sa rozhodnú požiadať o pomoc siedmich mužov, pre ktorých rovnako ako pre Bogua nijaké zákony neplatia. Nesúrodá skupina pištoľníkov, hazardných hráčov a nájomných lovcov sa podujme nevinných ľudí ochrániť a zastaviť Boguove vyčíňanie. Počas príprav na rozhodujúci súboj si títo siedmi najatí žoldnieri postupne uvedomia, že v tomto prípade pôjde viac ako o peniaze. (Forum Film SK)

Alois88

Nejvěrnější fanoušci westernů mě musejí mít za arcikacíře, ale mě prostě Sedm statečných nějak nesedí. A to mám jinak westerny opravdu rád. Nebyl jsem nadšený z původní verze ani z této. Tady bych si dovolil vypíchnout i prapodivnou kameru, kdy jsem měl prakticky celou dobu pocit, jako když koukám na nízkorozpočtový televizní film. A to je mi vzhledem k hereckému obsazení jasné, že tento film opravdu nízkorozpočtový nebyl. ()

Maniik88

Pomaly 60 ročná legenda dostala remake. No. Herci boli vybraní fajn, síce mali neodolateľné nutkanie použiť všetky národnosti sveta, ale výsledná sedmička bola vyskladaná dobre. Samý sympaťák. Mladá kópia Jennifer Lawrence - Haley Bennett fajn kočanda. No film inak nepriniesol nič extra naviac, oproti polstoročie starému filmu. Áno, prestrelka bola dlhšia, padouši padali ako hrušky, bol tam nejaký guľomet, no aj v dnešnej modernejšej ére boli natočené aj lepšie westerny. To kúzlo pôvodnej verzie nebolo ohrozené. A hoci aj Washington či Pratt boli super, na McQueena, Bronsona, Brynnera či Wallacha proste nemajú. Tí starí herci žili westernom, títo moderní Equalizeri, Strážcovia galaxie proste nie sú zďaleka tvrďáci od pohľadu. ()

vox_populi odpad!

dobovo poplatná a samozrejme politicky aj rasovo korektná zlátanina, multi-kulti liberálna sračka bez akýchkoľvek umeleckých hodnôt, ktorú normálny človek nemôže ohodnotiť inak, ako ODPAD ()

topi80

Kříženec Sedmi statečných, Cosby show a nějakého typického kanadského multikulturního rodinného filmu, kde se vždy dbá na to, aby své zastoupení měly skutečně všechny lidské druhy naší zeměkoule. Popravdě, vůbec nevím, co si počít s hodnocením ()

milwaukee

Ještě mi tam chyběl nějakej tranďák, aby výčet ras a úchylek byl dokonalý. Koukat se na to dalo tak do půlky a jedním okem. Předpokládám, že další remake se už bude jmenovat sedm černých statečných. A ani nechci odhadovat, proti komu budou bojovat ()

BFG2000

Wow. 2016 a western, který se drží všech westernových základů a přitom je moderní a pohledný. Za to, že nejde o eRko, bych nejraději jednu hvězdu ubral. Film si o to přímo říkal a více krve a drsných hlášek by mu jen prospělo. Každopádně jsem sledoval ve svém žánru špičkový film, s parádním obsazením a překrásnými lokacemi. Westerny nemusím, ty staré mě nechávají zcela chladným, ale tohle mně tedy sedlo. Super a vážně bych nevěřil, že mě v roce 2021 tolik pobaví zrovna western :-) ()

The.Splash

Kdo si řekne, že natočí remake kultovní klasiky a pak se na to úplně vysere? Pravděpodobně Antoine Fuqua. Film, co nemá krom příjemných výkonů Denzel Washingtona co nabídnout. ()

honeja

Je pro mě záhadou, proč tento film nefunguje. Přitom má tak skvělé obsazení, sleduje osvědčený příběh, nebojí se nechat některé postavy umřít, akční scény má dobře zrežírované a výprava je hodná divokého západu. Miluji westerny a jsem ochotný jim mnohé odpustit, ale tomuto filmu se vůbec nepodařilo mě vtáhnout do děje. Hrdinové umírali a mi to bylo jedno. Nebyl jsem tam. A čím dál více ve mně rostla touha se znovu podívat na původní klasiku. Možná tomu dám ještě někdy jednu šanci, ale zatím mě film i přes určité nesporné kvality příliš nepřesvědčil. ()

amyth

Pokud Vám toto připadá jako western, pak musíte být nutně po těžkém úrazu hlavy. Tento film spadá do žánru "Pes s kočičkou dělali dort a vyšla jim akční multikulti politicky korektní sračka s prvky scifi a kungfu". Film neodbytně evokoval myšlenky na příšerně příšernou Cestu kolem světa za 80 dní ........ je to podobný paskvil, který nese jméno předlohy s kterou nemá společného vůbec nic. ()

ondrazig

Super film. Líbílo se mi skoro vše - podobnost s originálem, podobné hlášky ale nadruhou stranu jiný děj. Pěkná krajina, hudba, nápad, rozdílnost hrdinů atd. Dyl bych 80% ale vzhledem ke klasickému podhodnocení v pohodě filmů dávám víc. ()

majky19

Abych řekl pravdu, tak příliš jsem tomuto filmu zpočátku nefandil, ale nakonec to vůbec špatné nebylo. Zajímavě zpracovaná verze dnes již kultovního westernu "Sedm statečných" z roku 1960. Ačkoliv nejsem příznivcem remaků již dříve zpracovaných děl, tak zklamán jsem z toho nebyl. Je však třeba si ale také říct, že westerny a vůbec příběhy z Divokého Západu byly velkým boomem zejména v 60. letech, které milovaly prakticky všechny generace lidí po celém světě. Uveďme mimo "Sedmi statečných" např. filmy o Vinetouovi nebo spathetti westerny - Tenkrát na Západě či Hodný, zlý a ošklivý. Tyto snímky si zkrátka zamilovali téměř všichni bez rozdílu a rádi se na ně podívají i dnes. Protože to má to svoje kouzlo a tu pravou, nefalšovanou atmosféru Divokého Západu. Osobně si myslím, že by se dílo, které se již jednou zpracovalo, a mělo fenomenální úspěch nemělo znovu "remakovat", protože originál je vždycky jenom jeden a tak by to mělo i zůstat. Každopádně jak říkám, zklamání to pro mě určitě nebylo, líbilo se mi to a věřím, že si tento film své příznivce jistě najde. Já hodnotím třemi hvězdičkami, protože přece jen mám radši tu původní verzi od režiséra Johna Sturgese, kde excelovali moji oblíbení herci Steve McQueen nebo Charles Bronson. ()

pestak

Remaku tenkrát už remaku (Sedmi Samurajů) je dobře nasnímaný film. Nevadilo mi ani obsazení. Dobře jsem se bavil,ale na atmosféru originálu to nemá. ()

Veniss

Všichni okolo mě říkali, že se mám oprostit od srovnávání s původním westernem, že mě to pak bude víc bavit. A měli pravdu. Cca první polovina filmu je sice taková instantní podívaná, až mě trochu zamrzelo, že jsem se při tak dlouhé stopáži nedokázala víc ztotožnit s hlavními hrdiny (času na to bylo dost), ale úžasné přestřelky v druhé polovině to dobře vyvažují. Nejspíš si za rok na film už nevzpomenu, ale i tak nabízí nenáročnou zábavu a za podívání stojí. Ještě oceňuju muziku, variace na hudbu původních Statečných. ()

WolfIssen

Nemůžu hodnotit méně ale ani více. I přes obstojné herecké výkony a nápadité obsazení charakterů postav se stále jedná spíše o průměrné ztvárnění klasického westernu. ()

george82

Člověk se nemůže ubránit srovnání s původním filmem a to dost tomuto filmu škodí. Chybí tu atmosféra a hlavně v původním filmu to byla jedna herecká ikona vedle druhé. A jelikož žijeme v 21.století, tak ve westernu se musí objevit zástupci všech možných ras. Černoch , asiat, mexikánec a pozor....dokonce indián. Tohle mi přijde ujetý. Je to jako kdyby Ježíše hrál muslim. Prostě jsou věci, které by se měnit neměli bez ohledu na dobu. Jinak film slušně utíká až na první seznamovací půlhodinu. 70% docela sedí. ()

knihovna

Původně jsem to chtěl sepsout, protože přetáčet klasiku, jakou pro mě původních Magneficent Seven představuje, mi přišlo jako zločin. Trochu mě sice utěšovalo, že tam hraje spousta známých herců, ale i tak jsem si ťukal na čelo. Ale po zhlédnutí se musím tvůrcům omluvit. Je to velmi dobré, má to posun oproti staršímu bratrovi a hlavně to zaujme - člověku ty cca dvě hodiny utečou jako nic. Velmi velmi dobré. Nebýt geniálního díla z roku 1960, asi bych dal za 5*, takhle 4*, ale možná přidám. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (viac)