Sedem statočných v sedle

• Česko Jízda sedmi statečných (viac)

Snímek je závěrečným pokračováním Sedmi statečných. V této kapitole se hlavní střelec již usadil s novou ženou a stal se šerifem jednoho malého městečka. Jeho mírumilovný život ale naruší příjezd psychotického zlosyna, který vyloupí banku, postřelí šerifa a nakonec znásilní a zabije jeho novou ženu. Šerif poté dostane za úkol chránit ovdovělé ženy před nemilosrdnými bandity. Na pomoc si vezme novináře z Východu a pět otrlých trestanců a společně pak učiní řádění zloduchů přítrž. (oficiálny text distribútora)

Wacoslav1

No z původním filmem už to opravdu nemá nic společného, ale zase na druhou stranu po otřesných Pistolích kterým jsem dal se sebezapřením dvě hvězdy je tohle vlastně ničím neoslňující průměrný western, který, ale prostě limituje ten název, protože se holt porovnává. Akorát finále mě nasralo SPOILER hlavního padoucha furt ne a ne ukázat. Furt jenom plky o něm, že je ďábel, že má pohled jak šílenec, tak jsem se na něj těšil a on se objevil až na konci stihnul odprásknout svou ženu načež ho Chris sestřelil z koně. Hmm slabota přesto však 50% ()

Karamanlis

Rovnaký odvar ako predchádzajúce mdlé pokračovania Return of the Seven (1966) a Guns of the Magnificent Seven (1969), nesiahajúci pôvodným Siedmym statočným ani po členky. Je zaujímavé, ako si Yul Brynner a Lee Van Cleef v 70-tich rokoch "prehodili" úlohy. Kým Van Cleef v roku 1972 stvárnil postavu Chrisa Adamsa, ktorú navždy preslávil Yul Brynner v štvrtom pokračovaní legendárnych Magnificent Seven, Brynner za Van Cleefa zaskočil rok predtým v pre neho typickej roli chladnokrvného pištoľníka Sabatu v jednom z voľných sequelov sabatovskej série s názvom Adios Sabata! ()

MM_Ramone

Po všetkých stránkach zbabraný western. Scenár je úplna fraška. Herci, vrátane Lee Van Cleefa, sú viacej ako úbohí. Ich náramne premotivované výstupy pôsobia v réžii bezvýznamného Goerge McCowana skoro až trapne. Nezachránili to ani akčné scény. Prestrelky a ich trikové spracovanie je na tom rovnako ako všetko ostatné v tomto filme - velice biedne. O nelogickosti viacerých scén sa nejdem radšej ani rozpisovať. Dobrý western mám rád, ale takto si ho teda rozhodne nepredstavujem. * ()

no2

5/10 - Inspirováno vším možným, na hony však vzdáleno původnímu filmu z roku 1960. Lee Van Cleef už asi není ten původní Chris, kterého hrál Yul Brynner - co si budeme říkat, charisma Chrise ze Sedmi statečných, příp. Návratu sedmi statečných, už tam není... Že by si Brynner nechal dát facku od někoho ze svých ´podřízených´? A že by se nakonec oženil, nechal se hloupě postřelit, zabít si ženu a v závěru zase vplul do další ženské náruče? Nějak se mi to nezdá... Výsledek ale není o moc horší než předchozí dva díly, proto tak dobré hodnocení. ()

OG_Swifty

Takže Chris Adams se konečně usadil a tím ukončil ságu o sedmách. Ale teď k filmu - skutečně příšernýho George Kennedyho nahradil Lee Van Cleef, který sice místo doutníku kouří dýmku, jinak má ale k Brynnerově postavě znatelně blíž. Touto skutečností jsem se mohl v klidu soustředit na děj, který je zpočátku překvapivý (Shelly Donavan byl teda nečekaná svině + cameo mladýho Buseyho) a než se děj dopracuje k formátu 7 vs 50, tak to nějakou dobu trvá a výsledek nepůsobí jako nastavovaná kaše. Volba herců do počtu byla taky mnohem lepší, než tomu bylo v Pistolích, a ačkoliv většina z nich měla už předem na čele napsanou smrt, pořád jsem doufal v záchranu jednoho z trestanců (nakonec jsem měl pravdu, ale zachránil se ten, co by si to zrovna moc nezasloužil). Finální bitva navíc působila lépe než přestřelka v pevnosti a tak se závěrem filmu jsem měl skutečně dobrý pocit. Akorát ten villain De Toro byl vlastně jen obyčejnej košilatej mexickej bandita - ve filmu nemá žádný prostor kromě dvou rozkazů ve španělštině, takže to bylo docela komický. Kdyby to nebylo svázaný se sérií Magnificent Seven, možná bych dal i čtyři, ale takhle... ()