Návrat siedmich statočných

• Česko Návrat sedmi statečných (viac)

Muži tří mexických vesnic jsou odvlečeni ozbrojenými pistolníky mocného Franka Lorca. Mezi rukojmími je i Chico, někdejší spolubojovník obávaného pistolnického hrdiny Chrise. Ten kolem sebe shromáždí muže, s nimiž hodlá Chica a jeho spolutrpitele z rukou brutálního tyrana Lorcase osvobodit. Chris a jeho muži, "slavné sedmy", na pistolníky narazí v jednom zničeném hnízdě na hranicích s Mexikem. (oficiálny text distribútora)

Karamanlis

Nezáživné pokračovanie Sturgesovho westernového kultu, ktorého jediným pozitívom je návrat o čosi málo staršieho a pribratejšieho Yula Brynnera do role v jeho podaní nezabudnuteľného Chrisa. Zvyšok podivnej pištoľníckej squadry, ktorú Chris vedie na mexický vidiek nestojí ani za fajku dymu a pokus nahradiť postavy Vina a Chica, pôvodne stvárnené Steveom McQueenom a Horstom Buchholzom druhotriednymi seriálovými hercami a tváriť sa, že sa nič nedeje sa dá považovať za urážku dobrého vkusu fanúšikov originálnych The Magnificent Seven. ()

Lacike

V pokračovaní sa vrátili všetci traja statoční, ktorí to prežili, ale bohužiaľ len jeden ich predstaviteľ - vodca Brynner. McQueen išiel radšej točiť pecku The Sand Pebbles a Buchholz bohvie prečo absentoval. Ich náhradníci nemajú ani z tretiny takú charizmu. Hlavne McQueenov náhradník je nevýrazný tragéd. Ale nevytiahol sa ani zvyšok novej party. Jeden nevýraznejší typ za druhým. Jediný, kto okrem stále cool Brynnera zaujme, je Claude Akins, ktorý tu má aj zaujímavú minulosť, na ktorej odhalenie som celkom zvedavo čakal. Ale títo dvaja sú proste príliš málo, aby to dokázali utiahnuť do nadpriemeru. U pôvodnej party som mal pocit, že by každý z nich utiahol svoj vlastný film. Táto parta to nedokázala ani spolu. Dejovo to je viacmenej to isté ako minule, ale chýba tu akákoľvek hĺbka, ktorá z jednotky robila niečo viac ako len tupý western, v ktorom jedna parta bezducho strieľa po druhej. A presne to sa v dvojke deje. Aj záporák je len tuctový zloduch bez charizmy. Asi najviac ma sklamala akcia. Aj keď je obsadenie horšie a ambície na niečo viac po dejovej stránke tu neboli, tak to mohol byť aspoň poriadny akčný výplach, ale finále je tragédia. Naša partička sa schováva za fontánkou a celé je to natočené v štýle: záber na nich ako strieľajú a protizáber ako zloduchovia padajú na zem. A akonáhle sa to dostatočne preriedi, tak nasleduje koniec a záverečné titulky. Nuda po každej stránke. Keby to nemalo nič spoločné s jednotkou, tak by to bol priemerný western po ktorom ani pes neštekne, ale takto je to naviac film na ktorom vás naserie, že to má niečo spoločné s takou klasikou. 5/10. ()

Segrestor

Náladu prvního filmu Sedm statečných to evokuje snad jen původní hudbou Elmera Bernsteina, prostředím okolí Tabernas v Almerii a pochopitelně Yulem Brynnerem. Náladu. Ale to je vše. Potom zde najdete milión dalších prvků, které vám připomenou první film. Schématem počínaje a ukazováním prstů označující počet partičky pistolníků konče. Jen zápletka je v malém detailu jiná. Chico, nebohý Mexičan, použije bouchačku na svou obranu, tím to zavaří celé vesnici a malý hijo de puta jde bonzovat Chrisovi (Yul Brynner). Ten jde hned do vězení, vyzvednout pár dobrých chlapů... Sami vycítíte, že zde něco nehraje. K tomu si přidejte absenci dobrých herců v roli nových šesti statečných a dostane kravinu, která není ani parodie ani nic, co by stálo za hodinu a půl vašeho času. Zůstává jen úžasný Yul Brynner. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,322,000Tržby Celosvetovo $6,700,000▐ Po dlhšej dobe som sa opäť odstal k tomuto filmu a opäť som musel ľutovať, lebo už to nie je ono, aspoň s porovnaným prvého filmu Sedem statočných, ktorý uznávam ako westernový klenot. V tomto pokračovaní nie je na príbehu nič zvláštne jedná sa len o nejaké skratkovité dejové vykrádanie prvého filmu, kde je všetko minimálne o polovicu slabšie spravené až miestami nevýrazné a nudné. Taktiež postavy statočných okrem stráviteľného Yul Brynnera, ktorý ako jediný to tu drží na vodou, nestoja za nič, sú úplne prehliadnuteľné, nemajú žiadnu osobnosť, ktorej by ste uverili nejaké zanietenie. /45%/ ()

Inozuka

Tušil jsem, že to asi bude průšvih, ale rozhodl jsem se dát filmu šanci. Zbytečně. Prvotní zklamání přijde, když zjistíte, že Vina hraje někdo jiný než Steve McQueen (nebylo by pak lepší, kdyby postava Vina ve filmu vůbec nebyla?), že dějově se tvůrci snažili přežvýkat většinu nápadů z původního filmu a že zvolení herci s výjimkou Yula Brynera jsou charismatičtí asi tak jako banda účetních na teambuildingu. Je zajímavé, že "dvojka" obsahuje snad všechny atributy jedničky, ale přesto jaksi nefungují. Výsledek je trapný a nudný. Dvakrát do jedné řeky nevkročíš.... ()

• Yul Brynner prohlásil, že se zúčastní pouze pod podmínkou, že se v roli Vina objeví někdo jiný než Steve McQueen. Tím vyvrcholily hádky mezi oběma herci, které se táhly již od natáčení původního dílu a role Vina se nakonec chopil Robert Fuller. Steve McQueen v reakci na Brynnerovu podmínku prohlásil, že by se nezúčastnil tak jako tak, protože nebyl spokojen se scénářem a zápletka mu přišla absurdní. (Rocky62)
  • Na konci býčích zápasů poté, co je probodnut mečem, býk vinou chybného střihu hned v dalším záběru beze stopy mizí z arény. (GordonCZ)
  • Ačkoli se hrdinové vracejí do známé vesnice na americko-mexickém pomezí, byl film ve skutečnosti natáčen ve Španělsku. Ke změně došlo následkem mnoha neshod mezi americkými tvůrci a mexickou vládní cenzurou během natáčení prvního filmu. (Rocky62)