20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v teň deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého. (Forum Film SK)

BMW12

Hodně dobře natočeno! Hlavně od té chvíle, co se děj filmu odehrává na ropné plošině, to vypadá opravdu realisticky. Fakt celý příběh perfektně zpracován do posledního detailu. A s blížícím se koncem jsem měl i já problém zadržet slzy, tato tragédie ve vás prostě vyvolá emoce. Hudba od Steva Jablonskeho se do filmu skvěle hodila. Peter Berg si to zkušeně režisérsky pohlídal a Mark Wahlberg s Kurtem Russellem odvedli skvělé výkony, plus třešnička na dortu v podobě Kate Hudson. ()

honajz

Hvězdička za Kurta Russella, jinak je to zmatek. Když točím katastrofický film, i třeba takový propadák jako Když se čas naplnil, musím divákovi říct, oč jde, v čem je nebezpečí, a čeho se má bát. Že někde na ropné plošině uniká tlak a pak všechno vybuchuje jak na Silvestra, to je sice hezké, ale jako technicky neznalý ropných plošin vůbec netuším, jestli ten tlak je fakt tak nebezpečný, co se může, a co nemůže stát, a tak sleduji jen plejádu nějakých lidí a sem tam známých herců, jak křičí, že někde něco uniká, nějaká směs, a něco nejde zavřít, a sem tam cáká buď bahno, nebo ropa, co já vím, mně jako divákovi to neřekli, a sem tam někdo hořící spadne z plošiny do vody, a já vlastně nevím proč, ale jasně, na úvod nám představili Wahlberga, tu latinoamerickou holku, co nemá na Ducatti, a Kurta, tak člověk vlastně jen čeká během těch pro něho nesmyslných výbuchů, jestli se tedy zachrání, nebo ne. Třeba v Towering Inferno bylo jasné v každé chvíli, oč jde a jaké hrozí nebezpečí. Tady ale sorry, nevím kolikrát, oč jde a postupně je mi to vlastně jedno. Z nějakých 160 lidí na plošině umřelo 11 lidí. Což je vlastně slušná záchranná akce na rozdíl řekněme od Titaniku. Čest památce těch skutečně zemřelých. Ale film je to na pikaču a postavy a charaktery jen buď černé, nebo bílé (majitelé jsou samozřejmě ti zlí, dělňasové všichni bez výjimky šlechetní jak Rychlé šípy.) ()

rikitiki

Ano, je to klišovité pojetí: na úvod seznámení se sympatickou rodinkou, v závěru vodopády patosu, mezitím výbuch a požár na plošině. Ale jaký výbuch a jaký požár! Tahle pasáž má neskutečný grády, divák jakoby sám bloudil hořícím a vybuchujícím peklem, kdy na něj padají trosky a i moře pod ním plane v jedné výhni. Tahle část je bezchybná, dramatická, napínavá a strašlivá. Potom má úvod i závěr pochopitelné opodstatnění - je nutné ukázat hrdinu, se kterým se sžít, aby pak hrůza v plamenech byla pro diváky více autentická, a je nezbytné vzdát ve finále hold padlým. Ano, lidé z BP Petroleum působí jako karikatura zlých kapitalistů, ale vzhledem k jejich roli roznětky katastrofy to lze pochopit. SHRNUTÍ: Tváří tvář počínající katastrofě většina lidí odmítá přijmout realitu. Ta jim však vzápětí vždy bouchne přímo do tváře. ()

SOLOM.

Zhruba před 17 roky mi byla nabídnuta práce na ropné plošině v Norsku, ale odmítnul jsem – dal jsem přednost pohodlnější práci číšníka v Irsku a nikdy jsem nelitoval. Spolužák tam vydržel cca 1,5 roku a říkal, že větší dřinu nikdy nezažil. Tihle borci mají můj obdiv a když se něco posere, hodně lidí to i odnese o tom se, ale moc nemluví…nevím jak se tento film držel skutečnosti, ale tvůrcům se podařilo natočit vcelku působivý katastrofický film s dobrou atmosférou i hereckými výkony, který dokázal upoutat mou pozornost od první do poslední minuty (jasně, bylo tam pár nudnějších pasáží). Opět se všechno stalo, kvůli mocným šéfům, kterým jde jen o prachy na úkor bezpečnosti – to se děje pořád a stále dokola. Smrt pár lidí se následně zamete pod koberec, zaplatí se nějaká ta pokuta, životní prostředí je spoustě lidí u prdele…Když dávali výčet mrtvých, odnesla to ta srandovní partička ze začátku filmu po příletu, chudáci co byli k vrtu nejblíž + statečný jeřábník. Dobrý film, který jsem určitě neviděl naposledy!70% ()

ARI50

4 Hvezdy proto že začátek až moc na tahnutej ale jestli to tak mělo byt dobrá , ke konci přišlo strhujíci peklo a drama film, byl povedený, Mark opět výbornej herec, jeto zajimavéj snímek. ()

luka4615

Rozvláčná první polovina filmu ostře kontrastuje s tou druhou, která doslova "šlape na plyn" ve všech užitých aspektech. Deepwater Horizon je od totiž od té chvíle podivuhodně přímočarý film. Nebojí se jít do hloubky, přičemž nám bez skrupulí nám ukazuje, že celému vedení BP šlo primárně jen o peníze a ne o bezpečnost a lidské životy. Toho dne zbytečně vyhaslo 11 lidských životů, životů, které zde dnes mohli být, kdyby byla užita veškerá doporučená bezpečnostní opatření. I po těch letech to je pořád citlivé a emotivní téma, pročež se nelze divit, že je zde určitá dávka amerického patosu. V některých, zejména emotivních scénách, to vážně není na škodu, nicméně občas jsem měl dojem, že by v některých scénách nemusel být vůbec. Rovněž zde musím zmínit postavu Marka Wahlberga, který i navzdory tomu, že celá plošina hoří a otřásá se výbuchy, stojí pevně jako socha kovaná z čirého "amerikanismu". Až na tyto drobné rušivé elementy jsem s filmem spokojen. Jako děsivý obraz toho, co nezdolná síla přírody udělá s lidskou pýchou a vrozenou chamtivostí totiž funguje více než skvěle. PS: Kate Hudson je kus! PPS: Je náhoda, že mám narozeniny zrovna v den katastrofy? „I'll call you back, I'll call you back.“ ()

Morholt

Přímočaré jako výbuch a v tomto případě to bylo ku prospěchu věci. Postavy, jakkoliv černobílé, bavily, protože herci byli trefeni na výbornou, prostor se samozřejmě najde i pro nějaké to hrdinství s nutnou dávkou patosu a samotná demolice ropné plošiny se také povedla. Jen by mě zajímalo, co mají ti američtí režiséři s tou hořící vlajkou. Pokud by se jednalo o válečný film či emzáckou invazi, tak ještě dejme tomu, ale tady vybuchla obří vrtačka a to snad nemá s ohrožením americké demokracie nic společného. Ale to je asi tak jediné, nad čím jsem zakroutil hlavou. 80% ()

Handle

Silné tři, ale čekal jsem teda o hodně víc... První půlka je docela nuda, kde mi dost věcí přišlo zbytečných. Až na samotný závěr je druhá půlka už lepší, nicméně také nevyvolá nějaké intenzivnější emoce (strach či napětí). Obecně je Deepwater Horizon dobrá filmařina (hlavně efekty a střih), ale scénář je vyloženě průměrný, postavy nedostatečně propracované a celkově to na mě nepůsobilo příliš věrohodně. Obávám se, že za pár dní si na snímek ani nevzpomenu, což je škoda. ()

Lacike

Konecne dalsi seriozne pojaty katastroficky film, ktory nie je stupidny ako San Andreas, ale ani nie je prehnane pateticky ako Emmerichove pecky. Proste tak akurat vyvazeny. Prva polovica sa venuje popisu tazkej praci, ktoru zazivaju tazko pracujuci tvrdi chlapi a popritom su skratkovito ale pre film absolutne dostacujuco vykreslene postavy na to, aby vam na nich zalezalo, ked im zacne ist o zivot. Samozrejme sa tu najde aj hamizny parchant, kvôli ktoremu sa to vsetko poserie a vy mu prajete bolestivu smrt. Ta zoznamunuca prva polovica mi pripomenula Cammeronovu Priepast v ktorej sme tiez sledovali beznu pracu chlapikov v netradicnom prostredi. A aj pre absolutnych amaterov to je vsetko pochopitelne podane. Niekto sa mozno pri tom bude nudit, ale ja som si uzival aj tieto pasaze, kedze ma fascinuju rôzne namorne plavidla a to jak funguju. V 50tej minute sa to zacne srat a vypukne ohnive inferno. Tato destrukcna desatminutovka patri k najnapinavejsim a najpôsobivejsim scenam ake som za velmi dlhu dobu videl. Vsetko je dokonale prehladne. Film obsahuje netypicky vela dlhych kamerovych scen. A ked to sceny vyzaduje a je dynamicky zostrihana, tak je stale prehladna. No a triky su tak dokonale, ze som casto nevedel urcit kedy sa jedna o CGI a kedy o nieco realne vybuchujuce. Tak to ma byt, takze som ich prestal vnimat ako triky a bol cely cas ohromeny z toho co sa deje. Strih, kamera, triky su spickove a nic lepsie Berg doteraz nenatocil. Po tom 10 minutovom uvodnom inferne sa situacia trochu ukludni a zvysok filmu sa snazia postavy dostat z plosiny. To uz pôsobi dost priamociaro, kedze to nie je nejak umelo prekombinovane. Ziadne uviaznutie chlapika na tazko dostupnom mieste alebo vypnutie nejakeho bazmeku. Proste len co najskôr zdrhnut prec tou najkratsou cestou bez hrdinskeho obetovania. Uplny koniec preto pôsobi trochu neuspokojuco. Chvilu vidime doma tych, co to prezili a potom nasleduju titulky az si poviete, ze to bolo vsetko? Chyba tomu nejaka poriadna finalna bodka. Tie zaverecne titulky v ktorych sa dozvieme ako pokracovali zivoty zucastnenych su malo a napad pri tom texte ukazat skutocnych ludi namiesto ich hereckych predstavitelov nepokladam za stastny. Jednak sa ukaze, ze sa na hercov vôbec nepodobali a zaroven som bol zmäteny, kedze mena vsetkych som si nezapamätal. Tento oldschoolovo pojaty chlapsky katastroficky film rozhodne odporucam a je mi luto, ze sa z neho stal prepadak. 8/10. ()

ScarPoul

Berg je rutinér, ktorému chýba akási vízia. Jeho filmu buď sadnú alebo nie. Tento prehnaný heroizmus je tak trochu zastaralí. V 90. rokoch by mu bolo odpustené kadečo. Teraz to trochu zaváňa samoúčelnosťou. A áno je pravda, že film podľa skutočnej udalosti, ktorý ukazuje prstom na debilizmus je v dnešnej dobe dôležitý. Ale najsilnejším momentom je záver keď sa preživší stretnú s rodinami a to zamrzí, lebo skutočné vzťahy medzi členmi posádky Deepwater Horizon nečakajte a na nich je "postavených" 95% stopáže. Tento film je v zásade len ďalším true story, ktorý ukazuje na heroizmus. Len si nie som istý, či je za tým skutočne až taký ľudský príbeh. Berg by potreboval buď lepšieho scenáristu alebo menej akčný prístup. Potom sa to ťažko berie vážne aj ako true story film ale aj ako film katastrofický. Ak už pátos tak poriadne ak umiernenosť, tak umiernenosť. Nie každý to vie ubalansovať. Asi priemer. Mňa to ale celkom nudilo. ()

malylada

Nenápadný snímek a o to vetší překvapení, vzhledem k intenzivnímu zážitku. Od začátku se výborně pracuje s hlavními hrdiny a útržkovitý shon na stanici pomáhá nastínit vedlejší postav, aniž by vznikla nudná místa. Kurt a Mark parádně zapadají do svých rolích a lépe zahrát to nešlo. Neustále je nějaká akce a žhnoucí peklo je maximální. Když si celý film přehrávám zpětně, tak zde nejsou žádné hluché místa a závěr na emoční stránku umí hodně přitlačit. Ani nevadí troška amerického klišé.......8/10 ()

Borrtex

Nejlepší katastrofický film za posledních 5 let a vůbec i jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Skloubení akčního katastrofického žánru s dramatemem a následně ještě okořenění o tak krásně naservírované emoční rozpoložení v průběhu celého filmu mi přišlo z pohledu diváka, který se to snažil vnímat jako celek naprosto dokonalé. Už hodně dlouho jsem si promítání takhle skvěle neužil. Nemám slov. Výborný úvod, výborné zpracování, skvělí herci, dobrý nápad, epický závěr a hudba od Steva Jablonskeho. Co více si přát. 100% ()

Tommassi3

"Víte, vy jste jako můj děda !!" - " Proč ??" - "Můj děda taky nikdy nešel k zubaři, protože nechtěl vědět, co je všechno špatně.." ()

Ouwen

Tak mám zase na internetu co číst, rozhodně si o téhlé nehodě zjistim víc, abych byl zcela v obraze. Provedení efektů/triků jednoznačně první liga, neustále hraje nervy drásající muzika, audiovizuální orgie a skvělé herecké obsazení na čele s Wahlbergem, kterej film dost táhne, v každým záběru působil přesvědčivě a scéna na konci z hotelu, kde se sesype, na mě udělala nesmírný dojem a působila realisticky přesně tak, jak se prezentuje celej film. Nechybí krev, fatality, akorát mi film přijde poměrně krátkej a krom několika postav, to byly pro mě no name chlapíci, nedokázal jsem si k nikomu vytvořit vztah. Inferno nastane od padesáté minuty a trvá s malejma přestávkama do konce. Dylan O'Brien si mě získal a přál jsem si, aby se z toho dostal. Dále jsem si oblíbil tu ženskou s Mustangem a potěšil samozřejmě i charismatický Kurt Russell, kterej respekt rozdává na všechny strany. Bavil jsem se i při dialogových scén z domácnosti, jen mi to přišlo prostě krátké a takové neúplné. Každopádně blockbuster, nasáklej velkym rozpočtem, kde kvalita je znát a ještě všecko působí přehledně. ()

JohnCZ

Velice dobrý katastrofický thriller s pomalejším rozjezdem a očekávaně maximálně výbušným dojezdem. Obě poloviny jsou funkční - seznamovačka v první polovině je poutavá a nenudí, konec napínavý, dynamicky natočený a po stránce efektů velmi precizní. Potěší, že je to nepřehnané a člověk uvěří, že takhle nějak se možná i stalo. ()

corpsy

Som rád, že niekto natočil skutočný príbeh ako dychberúci akčňák s primeranou minutážou. Žiadnu dva aj pol hodinovú ódu na americké hrdinstvo s emóciami, ktoré absurdne tlačia na pílu. Presne odmerané, presne dodané. A vy všetci kapitalistickí chamťáci, nahnať vás na takú plošinu nahých a bez bezpečnostných opatrení, aby ste si zažili to, čo vám patrí!!! ()

ConanVJ

najednu stranu skvěle natočená katastrofická podívaná, podle skutečné události. Na druhou stranu film, který stačí vidět jednou a nemá to pro mě cenu pořizovat do sbírky. Herecky skvěle zvládnuté, efektově hodně našlapané, příběhově zajímavé a hodně přímé. Žádná omáčka s vytvářením příběhů nejhlavnějších postav. 69% :) ()

PauloZ

Jo, Pítrovi se z tohohle dramatu podařilo vydusat snad to nejlepší, co šlo. Přes strhující děj, vynikající herectví všech až po totálné emotivní závěr, který jsem sám málem neustál. Kdo by řekl, že z tohohle půjde vytěžit velkolepost a grácie, která v závěru konkuruje i takové extratřídě jako je Titanic. Pro mě exceletní filmařina! Berg každým filmem dotahuje Míšu Baye co se feelingu a hudby týká a asi nikdo neumí točit patriotské filmy, jako tihle dva pánové. Hoďte Bergovi konečně nějakou heroes pecku! Awesome 5* :-) ()

agentmiky

Spojení Peter Berg a Mark Wahlberg opět perfektně zafungovalo. Berg si zase vybral událost nedávné doby, přesněji řečeno výbuch ropné plošiny v roce 2010. Popravdě poprat se s takovým tématem a přenést ho filmové plátno, to chce mít nějaké ty roky zkušeností z pozice režiséra. A těmi Berg opravdu oplývá. Chci pochválit zejména vizuální stránku filmu, který byla dechberoucí, výbuchy působily nesmírně reálně. Herecký ansábl je zde opravdu nadupaný a určitě filmu jen a jen prospěl. Atmosféra byla podle mě zachycena tak, jaká na místě reálného výbuchu opravdu panovala, což je velké plus. Možná si tvůrci mohli odpustit ten americký patriotismus, ale co už nadělám. V Bergových filmech jsem se s tím tak trochu smířil. Menším mínusem je, že ta správná akce s napětím začala docela pozdě, některé dialogy mi přišly zbytečné a možná se mohly vyškrtnout. Abych jen nekritizoval, tak hudba byla skvělým doplňkem už k tak husté atmosféře. Na filmovém poli prozatím tento film nemá konkurenci, protože ani žádná na takové téma není. Za mě dávám 75 % ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)