Reklama

Reklama

Po ničivom blizarde, ktorý sa prehnal, v roku 1952, pobrežím Cape Cod, bolo zničených niekoľko ropných tankerov. Podstúpi pobrežná hliadka riskantnú záchranu. (Saturn)

Videá (27)

Trailer 1

Recenzie (227)

S.Quentin QUALE 

všetky recenzie používateľa

Jako příběh to asi zfilmování hodný je, ale takto impotentně jsem si to teda nepředstavoval. Tuna tmavýho digitálního bordelu pokřížená se statikama, kteří točí vším možným. Jako nic moc. Fakticky to přesný celkem je, ale kdejakej půlhodinovej dokument s autentickýma fotkama poslouží líp než tento pokus o survival. 60% ()

Marigold 

všetky recenzie používateľa

Film absolutně bez dechu, který se lopotí jako pramice na rozbouřeném moři. Technicky obstojí tlumená a zručná kamera, ale co je to platné, když herci hrají na pomezí naivismu 50. let a špatné interpretace Shakespeara (hlavně Hamleta ze strojovny Caseyho Afflecka rovnou nominovat na Zlatou malinu). Prkenné dialogy, velmi vágní stavba a de facto jediná napínavější scéna (překonávání příboje cestou z přístavu) ústí ve zřejmě nejnudnější katastrofický snímek, v němž je největší katastrofou film sám. Jisté uznání si snad zaslouží jen to, že Gillespie se pokouší o civilnější přístup než třeba Wolfgang Petersen v Dokonalé bouři... ale k čemu to je, když z filmu nevychází vůbec nic krom otupělosti? ()

Reklama

Gilmour93 

všetky recenzie používateľa

Pine, co vypadá tak nabalzamovaně, že by z fleku mohl ulehnout vedle Vladimira Iljiče, se vydává na sebevražednou misi. Není se co divit, když ho na břehu čeká massachusettská stíhačka, která ví všechno nejlíp, ale když vyjede autem do sněhové vánice, ani si neočistí boční okénko.. Půl tankeru, jeden malý člun, špetka napětí, dvě lžičky cukru, šedivá poleva vizuálu a navrch jako ozdoba pár umělých figurek. Toť Gillespieho recept na upečení mořského dramatu, u kterého by se šedému vlkovi Clooneymu klížily oči u kormidla.. ()

maddy 

všetky recenzie používateľa

Nie práve tie „The Finest Hours“, skôr „Not-So-Fine Two Hours“. Film, ktorý by sa chcel zavďačiť všetkým – divákom bažiacim po dobrodružnom filme, diváčkam bažiacim po nejakej tej romantike, aj drsňákom bažiacim po nejakom to námornom thrilleri – no vo výsledku sa plnohodnotne nezavďačí asi nikomu (a veľmi chabé tržby to iba potvrdzujú). Technicky síce viac ako obstojne zvládnutý film s pár skutočne efektnými scénami (napríklad scéna lámania sa tankeru alebo neskoršie nočné priplávanie k potápajúcej sa lodi), ale čo z toho, keď to sú iba chvíľkové záchvevy niečoho strhujúcejšieho a po zvyšok stopáže sa jedná o rutinu, v ktorej sa síce neustále niečo deje, ale tá plavba po rozbúrenom mori nie je nijako napínavá, záživná, ani pri nej nebudete mať strach o postavy alebo aspoň záujem o jednu z nich. Neviem, či je práve ideálne riešenie točiť podobné filmy pod záštitou Disneyho, lebo ono to potom presne dopadne tak, že tá snaha zapáčiť sa všetkým sa minie účinku. Podobné filmy si vyžadujú aspoň trochu drsnosti, špiny, aby sa im dalo veriť to čo sa v nich deje. Vo The Finest Hours je však všetko síce technicky bez problémové, ale tak uhladené, bez akejkoľvek dramatickosti alebo intenzity, že dianie ani v jednej sekunde ničím neprekvapí. Pôsobí to akoby režisér dostal za úlohu natočiť dobrodružný námorný film, u ktorého by sa výrazne nebáli ani deti (tie to však baviť vôbec nebude), zároveň aby sa mohol tváriť dospelo a užili si ho dospelí diváci (pre tých to bude zase veľmi „light“) a navyše, aby ste na to mohli všetci zobrať aj nežné polovičky, ktoré sa budú rozplývať pri tej naivnej romantike s nevhodne obsadeným Chrisom Pineom, ktorému tá postava nevinné námorníčka vôbec nesedí. Jediný kto tu ostáva ako tak zaujímavý je Casey Affleck, z ktorého ide aká taká charizma. Ostatné postavy prednášajú iba tie najjednoduchšie dialógy akoby film zaspal dobu v tých 50. rokoch v ktorých sa odohráva. V tých by mu niečo podobné hravo prešlo, dnes to už pôsobí dosť naivne. Vo výsledku skôr než akokoľvek strhujúce dobrodružstvo, iba technicky slušne natočená nuda. Podobné veľké námorné dobrodružné filmy sme nemali na plátnach kín už dlhú dobu, ale nakoniec bohužiaľ ani jeden z tých dvoch, ktoré prišli v krátkom čase nijako neoslnili a to som sa na obidva z nich tešil. Najprv nijako nenadchlo In the Heart of the Sea a následne The Finest Hours. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

SOLOM. 

všetky recenzie používateľa

Víc bych ocenil, kdyby to nemělo místy až „Disneyovský pohádkový nádech“, ale i tak dokážu ocenit tento film. Už jen proto, že to bylo natočeno skutečně podle skutečného příběhu. Těm čtyřem záchranářům nezbývá nic jiného, než ocenit jejich odvahu a hlavně měli všichni sakra velké štěstí. Scéna s rozlomenou lodí a smrt kuchaře- dvě nejlepší z celého filmu. Když se děj odehrával na rozlomené zadní části tankeru, mělo to zajímavý náboj i atmosféru, bohužel se k tomu musela přidat i ta škvára na břehu, romantické kecy atd…Několikrát jsem se musel pousmát, když ze záchranného člunu udělali „ponorku“ ve vlnách, ale jak se říká „všechno je možné“. Zazvonil zvonec a dobrodružné/katastrofické pohádky je konec. Herecké výkony taky nebyli špatné + závěrečné dobové fotky a články taky dokážu ocenit. Na jedno podívání se to dá přežít. ()

Galéria (40)

Zaujímavosti (10)

  • V dobe realizácie filmu vládlo pomerne mizerné počasie, takže hlavné hviezdy filmu boli na pľaci aj v 10-stupňových mrazoch. (classic)
  • Scény se natáčely ve venkovní umělé nádrži o rozměru 25x34 metrů, v níž se úspěšně podařilo vyvolat iluzi smrtící bouře. (ČSFD)
  • Pôvodný čln CG36500, ktorý bol použitý pri záchrane preživších, stále existuje a je v skvelom stave v meste Orleans, Massachusetts. (Patrik256)

Reklama

Reklama