20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v teň deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého. (Forum Film SK)

Peťsi

Pro mě zklamání. Začátek je zdlouhavý a nuda! Když začne akce ke konci filmu, tak to stejně není dobrý. Nebýt tématu založeného na skutečné události, tak zvažuju ještě nižší hodnocení... ()

ilemas

Miluji katastrofické filmy, ale nějak moc mě Horizon nenadchl. Téměř hodinu se nic neděje, zmatené postavy, chaos, nuda, kamera nic moc, triky jak před třiceti lety, celkově velmi slabé, špatně zpracované. ()

M.i.k.e

v první třetině jsem se sice moc neorientoval ve všech těch pojmech a vůbec v tom co se děje,ale ve chvíli kdy divák propluje nezbytným úvodem a náčrtem postav,začne mu Berg servírovat peklo v pravém slova smyslu.Nepamatuju si kdy jsem naposledy viděl takhle přímočarý a intenzivní kousek,ze kterého mi bylo vedro a smutno a kdy jsem v určitých chvílich snad ani nemrkal.Berg se tak po slabších kusech vrací v té nejlepší formě která mu sedí a já ve výsledku nejvíc oceňuju to,že (i vzhledem k tomu,že se jedná o reálnou událost) ustál ten nápor patosu a hrdniství,takže člověk nakonec nemá po shlédnutí takovou tu "emerickou" pachuť v puse.I závěr nakonec netlačí na pilu a za mě byl víc než důstojný.Veliká škoda,že krom toho všeho nezvládnul Berg víc zpracovat postavy (nebo alespoň pár z nic),protože prakticky všechny včetně té Wahlbergové jsou ploché až běda...možná to tak ale nakonec mělo být a divák se lépe soustředí na výborně zpracovanou zkázu plošiny...80% ()

Vyhy

Krásný příklad toho, jak hamižnost za sebou nechává mrtvoly. Kolik lidí ještě musí kvůli penězům zemřít? Zpět k filmu. Mark Wahlberg není snad herec, on se prostě v tu postavu převtělí. Skutečně mistrovský výkon. Jelikož je Deepwater katastrofický film, tak čekáte, kdy se konečně něco posmolí. I já jsem se přistihl, jak sleduji čas a říkám si, kdy to teda příjde. A ono to přišlo a bylo to peklo. Plus za reálné fotky a záběry. ()

Lischai

První půlka je takové to dokudrama, kde na sebe dělníci pořvávají hlášky a hlásí si hodnoty záhadných tlaků, kterým nerozumíte, a druhá půlka napínavé drama o zmatku, výbuších a ohni, kdy přemýšlíte, kolik lidí tam vlastně umřelo, a jestli náhodou ne všichni. Do půlky místy překvapivě vtipné, od půlky napínavé; dostanete, co čekáte. ()

Martin741

Slusny film o ropnej katzastrofe z aprila 2010 z Mexickeho Zalivu. Skoda len, ze to zase v kinach zhorelo, ale par scen bolo masakroznych. Masakrozne dobrych . 66 % ()

Garson

Tři hlavní postavy filmu:1)JOHN MALKOVICH,který hraje idiota jako ve většině svých filmů tu zastupuje nadnárodní společnost toužící po zisku bez ohledu na bezpečnost zaměstnanců a díky jeho spěchu spojeném s chybnými rozhodnutími dojde k obrovské materiální i ekologické katastrofě.2)MARK WAHLBERG(uměleckým jménem MARKY MARK),který v 90.letech bořil hitparády s hitem Happy People se tu chová ze všech nejlíp a jako bezpečák nepodceňuje nic,ale podvědomě tuší že se něco stane.Když ropná plošina začne hořet pomáhá ostatním a zachrání se když přeskočí plameny skokem z plošiny do vody při vzpomínce na manželku a dceru které na něj doma nedočkavě čekají.3)KURT RUSSEL sice fyzicky hodně zestárl,ale určitě né herecky.Jako šéf bezpečáků chce povolit vrtání do mořského dna jen v případě všech kladných testů,které ale doposud zatím neproběhly.John Malkovich pořád tlačí na pilu aby se vše rozjelo a nemůže to dopadnout jinak než katastrofálně.Když se divák zamyslí nad filmem uvědomí si,že jednat v takovém zmatku jako na hořící ropné plošině Deepwater Horizon muselo být jako vydávat rozhodnutí pod dělostřeleckou palbou tedy VELMI obtížné. ()

Havaj8

Katastrofickej snímek z ropný plošiny, ke kterýmu je třeba mít respekt. Protože se to jednak doopravdy stalo a hlavně je to mnohem reálnější než příchod Godzilly nebo jinejch civilizací. Je tu vidět ten důvod, proč je to tak dobře a rizikově placený povolání. Mark Wahlberg se na roli americkýho hrdiny hodí, nicméně toho herectví tam až tolik nebylo v první půli, v tý druhý to zas bylo zahaleno ohněm. Ale efekty, napětí a potřebný drama to mělo. ()

Figu

Spolupráce Berga s Wahlbergem je už osvědčená, takže si v podstatě stačí jen vybrat nějakou slušivou historickou událost, která je zajímavá a bude oku diváka lahodící, dál pak šikovnýho scénáristu, skladatele, no a v podstatě může být vymalováno! Nebo vypáleno? Nenechávejte se dlouho překvapovat, stojí to za to! 75% ()

Nach

Pro mě spolu s Dokonalou bouří a Titanikem skvělý katastrofický film, který dělá čest svému žánru, měl dostatek financí a vcelku kvalitní scénář. Moc se mi to pojetí líbilo. Psychologie postav nebyla (kromě závěru) příliš patetická a přehnaně hrdinská. Co naopak zamrzelo byla absence hrůz, které přišly poté (i když v rámci stopáže to chápu). Nicméně za mě velký palec nahoru a doporučení. Tohle se filmařsky povedlo. 80% ()

Rocky88

Řemeslně dokonalé zpracování katastrofy, kterou jsme Zemi na jeden zátah ohromně ublížili. Berg je na akci talentovaný podobně jako Míša Záliv, není zde co vytknout. Hudba i kamera se výborně doplňují, scénář je jednoduchý a přímočarý - přesně takový, jaký má být. Samozřejmě, kdyby film okamžitě neskončil a ukázal nám drama rozhodování, jak vlastně tu díru ucpat, plus celý ten 87denní proces, byl bych ještě vděčnější. Ale to holt cílem filmu nebylo. Tady nám Marky Mark a Kurt Russell ve 107 minutách předvádí, jak přežít ve vybuchujícím, metanovém a blátivém pekle. Za skromného přispění elegantně slizského Johna Malkoviche. Toto je jeden z filmů, který připomene, že největší zkázou lidstva bylo zavedení tvrdých měn místo směnného obchodu. Každý chce víc a víc a takhle to dopadá... ()

bourec

Forma filmu je příkladná,prostě perfekcionalista Berg to natočil parádně.Obsahově to samozřejmě lákavý pro některý nebude,prostě se parta lidí z plošiny snaží jen zachránit.Vidět už to znova nechci,ale dobrý.80%. ()

Streeper

Docela jsem se na film těšila, musím ale říct, že jsem vůbec nevěděla, že se jedná o příběh podle skutečné události, proto mě to na konci tolik šokovalo a sebralo. Když vezmu jako první herecké výkony, tak nemám vůbec co vytknout, docela dost mě překvapil Mark Wahlberg, takové role by měl vyhledávat častěji místo těch komediálních, navíc se mi ve filmu moc líbil Kurt Russell, ale to je herec sám o sobě. Film jako takový je trošku horší, hlavně ta první polovina, která se trošku více táhne a zajímavější to začíná být až po začínajících problémech. ()

joker.george

Věřím, že by to byl dobrý film, i kdyby se pojednávalo pouze o plošině a lidech na ní. Takhle stojí výsledek ještě o úroveň výš, ale bylo by lepší, kdyby snímek neměl žádnou možnost na získání inspirace. Ani nevím proč, ale film mě dostal, a to navzdory tomu, že používá prostředků, které, pokud se to s nimi umí, většinou fungují spolehlivě, navíc však už nic nepřinesou. Napětí se celou dobu buduje solidně a nejde o pouhé čekání na to, až se to konečně stane. Jakmile k výbuchu dojde, tak už nenastane čas na zklidnění. Na postavách mi záleželo, kamera skoro až s láskou zabírala probíhající peklo a já jsem si mohl dovolit vydechnout až na úplném konci. ()

Rodriguez

Filmy podle skutečných událostí mám hrozně rád. Ale říká se: "Čeho je moc, toho je příliš"! Některé scény byly na můj vkus až až....přehnané. Jinak filmík je fajn. 80% ()

laik_60

Na tú hromadu rozbitého šrotu a oheň a výbuchy jedenásť zahynutých je aj pomerne málo. Napriek takýmto tragédiám ľudia ropu ťažia bezohľadne ďalej nehladia na stratu ľudských životov nehovoriac o ekologických dopadoch. Ach jo naftodoláre majú veľkú moc. Milovníkom akčných, dramatických filmov s nádychom katastróf sa film asi páčiť bude. ()

C0r0ner

Peter Berg se pomalu ale jistě stává mým oblíbeným režisérem, protože dokáže točit filmy tak dobře, že jsou strhující, ať už mapují jakékoli téma. O průseru BP jsem toho moc nevěděl, ale takhle zpříma jsem skoro cítil ten žár zapálené ropy a musím smeknout před všemi lidmi, kteří pro záchranu plošiny položili životy. 80% ()

carly

Začalo sa to nenásytnosťou. Pokračovalo to 11 mŕtvymi. A skončilo prírodnou katastrofou. Či sa z nej príroda aspoň ako tak spamätala, nech posúdia kompetentní. Film je remeselne veľmi kvalitne vyrobený. Peter Berg vie, čo robí a robí to dobre. Dá nám šancu spoznať hlavných aktérov, aj keď od momentu, ako veža neustojí tlak, je to jedno, lebo všetci vyzerajú rovnako. A nám záleží na ich prežití. Ukáže, kto sú tí zlí. A potom, keď už je more v plameňoch, predstaví hrdinov. proti svojej vôli. ktorí iba robili, čo bolo treba. Atmosféra je vybudovaná skvelo, aj akcia je dobrá. Aj keď som väčšinu času netušila, čo sa vlastne deje, iba to, že to nie je dobré. A v niektorých momentoch je film chaotický a tmavý. Ale takmer vám nedovolí dýchať. A podľa mňa zvládol zakomponovanie skutočných postáv do príbehu oveľa lepšie, ako Eatwoodov Sully. Aj keď filmy sú porovnateľnej kvality. ()

agathon

Jednoduše vystavěné akční survival drama, bavil hlavně Kurt Russell opět v ohnivém pekle, ale zaťatý Marky Mark mi taky udělal radost. Bez legrace, je to pomník a jako takový je dobré film číst. Nejde o přesnost rekonstrukce, nejde o to ukázat prstem na viníka, ale přenést na nás diváky pocit 360° ohrožení a totální bezmocnosti uprostřed běsnících živlů. A to funguje na jedničku! Navíc Deepwater Horizon není příliš dlouhý a přestane v pravý moment tlačit na pilu. Hodně let a za hodně peněz vznikající projekt, na který asi nikdo moc nechodil, ale zapadnout si rozhodně nezaslouží. Byla to velmi nepříjemná a proto ohromně důležitá divácká zkušenost, děkuju za ní. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)