Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

darkrobyk

-Divnej? To já si mejluju s mývalem. Až doteď jsem si myslel, že je vycpanej...- Vtipné a smutné, taková antická tragikomedie, kde se nejde pro prdel daleko. Kruh se uzavřel a i přes mírně únavné plácání o životě a ponor do duší hlavních postav jsem si film užíval. Tedy první mrazení mě přepadlo, když se hned zkraje snášela Captain Marvel se svým nákladem na zem. Nu a pak se umíralo a vtipkovalo jak na běžícím pásu, a když se dostavil houmelesák Thor, tak jsem si říkal, tohle už fakt přehnali, ale když se dožadoval dvanáctky, tak jsem mu rozuměl. Nu a pak se chopil kladiva a bylo hned jasné, že zatoužil po blescích a po krvi. A samozřejmě bitva z nevím už kolikátého dílu SW byla skvělá a epická! Jinak radost mi udělaly Tilda Swintonová a Elizabeth Olsenová. A vůbec se to celé moc povedlo a mně nezbývá než vysázet celé souhvězdí. Jen mi trochu neštymovalo, kdo že bude - možný spoiler - příští Cap.....a jako nic proti černochům, na Furyho si už člověk zvykl a Black Panthera je jasný, ovšem Cap? Aby to nedopadlo jako s Human Torchem.... ()

balone

Jednimm slovem spatne, nekolik let nas masiruji na neco, co na konci vypada jako vsechny ty predesle filmy sestrihane do jednoho. Pripomina mi to Anthem (hra, ktera mela neuveritelny potencial a uplne vyhorela). Rikal jsem si, ze Captain Marvel je kravina, ale tak potrebuji nejaky film, ktery jen predstavi dalsiho hrdinu, ale End Game mi prislo, jako neco na koleni sepsane, tak aby nezemrelo tech hrdinu moc a mohli dal tocit a zdimat. Obrovske zklamani, hodne premyslim, jestli to nezmenim na jednu hvezdu. Jak rekl Deadpool "This is just lazy writing!" ()

CrypzzXD

Fenomenální a epická rozlučka za jednou ojedinělou filmovou érou, která nemá v Hollywoodu obdoby. Rozhodně bych uvítal méně humoru ve druhé třetině, který mě v určitých momentech vyloženě otravoval (viz. Thor), ale tím asi končí veškeré výtky, se kterými bych se s vámi chtěl podělit, neboť to, co se děje minimálně poslední hodinu, je doslova splněným snem, v který jsem ani nedoufal. Infinity War z hlediska filmového vyprávění drží lépe pohromadě (hrátky s cestováním v čase jsou pojaté velmi originálně, avšak samotná cesta a fan service přeskoky mezi jednotlivými časovými obdobími působí celistvě jen jakž takž), ale zato Endgame ve mně v závěru oproti přechozí týmové štaci vyvolalo pocity totálního nadšení a ultimátního diváckého prožitku. Marvel to každopádně s bratry Russoovými ustál s grácií a hlavou vztyčenou, a i přestože to není dokonalý film, tak společně s Infinity War funguje téměř dokonale. Další projekce bezesporu tak silné nebudou, ale to, co jsem prožíval v kině během vyprodané předpremiéry, mi už nikdo nesebere :-) Přes všechny možné chyby, hluchá místa a nepovedené pokusy o humor (jako on i ten Hulk je dost na hraně) se nemohu zbavit pocitu, že toto byl ten nejsilnější filmový zážitek, jaký jsem kdy v kině zažil. O budoucnost Marvelu se nebojím, ale tohle se už opakovat nebude a jsem vážně hrdý, že jsem u toho mohl být. Takhle si představuji největší událost naší generace. A mimochodem... i slza ukápla. Víc než jedna. I love it 3000 PS: Kdopak si také všiml Kačera Howarda? :-) 10/10 (Infinity Saga: IM 8/10 TIH 6/10 IM2 4/10 CA: TFA 4/10 Thor 7/10 Avengers 9/10 IM3 7/10 Thor: TDW 4/10 CA: TWS 8/10 GotG 8/10 Avengers: AoU 7/10 AM 6/10 CA: CW 7/10 DS 7/10 SM: Homecoming 7/10 Thor: Ragnarok 8/10 GotG Vol2 8/10 BP 9/10 Avengers: IW 10/10 AM&tW 6/10 CM 5/10) ()

Fiftis

Príbeh samotný je prinajmenšom prekvapivý, pretože sa bratia Russooví vydávajú úplne iným smerom, než po traileroch čakáte a po celý čas vedú príbeh tak, aby ste boli vždy o krok pozadu. Zároveň mnohokrát pretiahnutá stopáž - tri hodiny, čo nie je úplne bežná dĺžka u superhrdinských blockbusteroch - nie je vôbec na škodu, pretože je stále na čo pozerať alebo čo počúvať. Navyše ubehne ako nič. Dlho tu nebol film, ktorý s takou ľahkosťou ubieha, aj keď je v skutočnosti obrovský vo všetkých smeroch. A presne to Endgame je - posledné zbohom, rozlúčka s niečím unikátnym, niečím, čo bolo v čase pred svojím vznikom považované za nemožné. Pomník Zlatej ére komiksových adaptácií a zároveň začiatok novej doby, ktorá bude mať nových hrdinov a príbehy.. Súčasný ekvivalent Star Wars alebo Matrixu, veľkofilm tejto generácie a gamechanger, ktorý ako prvý dokázal preniesť komiks na strieborné plátno, spojiť dve odlišné médiá do jedného dokonalého mixu a ktorý nenávratne zmenil pravidlá hry. ()

Shakers

Tak po dlhých rokoch budovania a prepojovanie prišlo nakoniec finále. Nemôžem povedať, že som sklamaný, ale nemôžem povedať, ani že som spokojný. Som fanda Capa, Iron Mana, Thora a celej tej bandy pomstiteľov na čele s kyklopom, ktorý to všetko odštartovali, no na desiatkovej stupnici je to "iba" za osem. Marvel nikdy neprodukoval peckové filmy a ani toto nie je jeden s nich, občas sa im podarili lepšie solovky (Iron Man, Captain America: Winter Soldier), ale vždy to bolo predovšetkým o zábave a o výbornom prepojení, kde sa stretávali tí najsilnejší borci. Tu v Endgame to už taká zábava nebola, bratia Russovi kládli tento krát väčší doraz na postavy ako na mlátení hlava nehlava (preto je prvá polka filmu celkom pomalá). Vlastne sa mi to aj celkom ľúbilo, pribudlo viac dramatizácie a záverečné zúčtovanie tak ma za doprovodu perfektného Silvestriho hudby, tu správnu atmosféru, kde mate chuť vybehnúť do boja aj vy. No, mínus filmu je s časti práve to pomalé tempo a čo sa týka akčnej stránky, tak mi to príde dosť nevyvážené. Taktiež mi nesadli niektoré postavy, obzvlášť Thor (mal som pocit, že ho zas režíruje Waititi) je strašne nevýrazný, nudný a hlavne to vôbec nie je ta postava, ktorú by ste chceli vidieť a ktorú sme mali radi v predošlých filmoch. Hlavný priestor je venovaný predovšetkým pôvodnej zostave a je to aj celkom dobre, keďže sa tu finišuje. Emócie u mňa fungujú len s časti, je pekne, že sa dostavili na rozlúčku snáď všetci herci, čo hrali v marvelovkach, ale celkovo niečo tomu chýba, aby to bolo to práve orechové. Tak či tak, niečo takéto tu ešte nebolo, znova sa tu odkazuje na kopec filmov, scén, či hlášok a opäť platí pravidlo - kto videl viac (filmov) = pochopí viac. Svojím spôsobom je to historická udalosť moderného blockbustera. Kedže je okolo filmu také bum a hovorí sa o najlepšej komiksovke alebo marvelovke, tak za seba musím povedať, že najlepšie komiksovky tu už boli (Watchmen, The Dark Knight) a najlepšie marvelovky tiež (Captain America: Winter Soldier, Civil War). P.S.: kedže Tony Stark a Steve Rogers uzavreli svoje príbehy a zároveň aj sériu Infitiny Stone, za titulkami ďalšie scény nenájdete. Obľúbený soundtrack: Totally Fine, Where Are They, One Shot, Whatever It Takes, Not Good, Portals, The Real Hero, Main on End. 85% - 4* ()

DJ_bart

"You could not live with your own failure. Where did that bring you? Back to me." ___________ Avengers, assemble. – přesně na tuhle větu čekaly miliony fanoušků deset let. Přesně na tuhle událost čekaly miliony fanoušků deset let. Tohle totiž není film. Tohle je skutečně nefalšovaná a jedinečná událost mezinárodního významu, která se odehraje jen jednou za několik let. A zvěsti nelhaly: ENDGAME není jen tříhodinovou komiksovou onanií, ale jakýmsi revolučním žánrovým eposem, splněním nejniternějších fanouškovských snů, famózním vyvrcholením jednoho popkulturního fenoménu, velkolepý epitaf jedné monumentální kinematografické ságy u níž nemalá část diváků vyrůstala, a v neposlední řadě neopakovatelným zážitkem, který byste zcela poprvé chtěli zažít ještě jednou, vrátit se zpět v čase a zažít ho zcela poprvé znova, a znova, a znova...... Studio Zázrak zde totiž jede bomby a v co nejkladnějším slova smyslu zúročuje a sklízí to, co za deset let tak bujně zaselo. Zatímco Nekonečná válka byla výkladní skříní a nejambicióznějším filmovým crossoverem, tak KONEČNÁ je nejenom důstojnou rozlučkou, potažmo epickým tříhodinovým opusem,  který překoná všechna vaše očekávání. Tahle velkolepá nostalgická krasojízda skrze MCU totiž končí přesně tam, kde to kdysi všechno začalo – a přesně v tom tkví její kouzlo.... Tady zkrátka není debat o tom, že sledujete něco extra. Že s vykulenýma očima a otevřenou chlebárnou fascinovaně čumíte na skutečně prvotřídní eskapistickou podívanou, protože líp to ani natočit nešlo. Středobodem téhle jízdy na emocionální horské dráze totiž není akce [která je fakt kulervoucí, přesto hraje až druhou ligu], ale postavy, jejich vyrovnání se s minulostí, chybami, i ztrátou nejbližších, a katarze dílčích příběhových motivů jež lemovaly jejich osobní cestu napříč Marveláckým univerzem. A ač jich tu je fakt požehnaně, každá z nich dostane adekvátní prostor a character development. Hlavně pak tandem Kapitán, Nebula a Hulk doslova steals the show a každou scénu si zcela zaslouženě kradou pro sebe.... Haters gonna hate, ale i ten největší hater musí uznat, že tenhle velkofilm je natolik unikátní a mimořádný, že překonává všechny myslitelné i nemyslitelné standardy blockbusterové škatulky. Nejde o obyčejný komerční kalkul či tahák na peníze, ale o filmařsky důstojnou rozlučku, protože každý z členů štábu do toho vložil všechno a jde to znát na každém aspektu, sebemenší nuanci, production values, a detailu. Zároveň je hodně nefér ENDGAME vyčítat to že je nekoherentní, nekonzistentní, či postrádá jakoukoliv logiku – spojuje totiž tolik postav (škoda jen málo prostoru pro Strážce Galaxie), motivů, konceptů, tvůrčích rovin, zápletek, podzápletek a nespočet multi-žánrových kuriozit napříč poetikou MCU, že je až nemožný, že se bratrům Russoovým celá tahle mnohovrstevnatá mozaika nerozpadla pod rukama. Zvláště pak když jde o dobrodružnou vědecko-fantastickou konverzační heist dramedii o cestování v čase, která se v poslední třetině zvrhne na epický akční spektákl. A jak už zde někdo výstižně zmínil, jestliže může člověk být hrdinou do té míry, že přestává být člověkem, Avengers trvají na tom, že lze být obojím zároveň – je to možná naivní, ale neskutečně povznášející.... ENDGAME a Infinity War tak figurují nejen jako skvostné zakončení jedné etapy marveláckého seriálu ať už kvalitních či nekvalitních filmů, ale celkově jako důstojný šestihodinový pomník jedné nezapomenutelné éry a nepopsatelný blockbusterový koktejl, který nemá v dějinách kinematografie, popkultury, kongeniality filmových franšíz a komplexnosti fikčních makrosvětů sebemenší obdoby. Inu, Tony Stark měl pravdu s tím, že částí cesty je i její konec. My tedy můžeme už jen smrkat do kapesníčků a děkovat Kevinu Feigemu, že jsme s touhle unikátní ságou mohli prožít svoje dětství. A samozřejmě musíme poděkovat i Star-lordovi, že tehdá dal Thanosovi do držky...... Kdo jako děcko vyrůstal na komiksech či komiksových filmech, ten se tu prostě najde – a kdo ne, tak nepochopí. Zažít tenhle intenzivní emocionální kolotoč s vašimi kamarády v komplet narvaným kině, kde dav lidí nahlas prožívá svý emoce je jedinečná příležitost, která se doopravdy odehraje jen jednou za život – o narvanejch hajzlech po konci projekce radši ani nemluvě, protože jde skutečně o KOLEKTIVNÍ zážitek. Budete se smát, budete se dojímat, budete skákat radostí, budete řvát nadšením, a možná budete i bulet jak želva. Člověk je pak neskutečně rád za to, že tehdy mohl být u toho. [Re]definice 'once in a lifetime experience'.... #3000 💜 PS: viděno už celkem 4x a světe div se, pořád jde společně s Infinity War o neskutečně mocný filmy, ke kterým se rád každý rok vracím. () (menej) (viac)

filmfanouch

Infinity sága vrcholí a jako závěrečný 22. film přichází Avengers: Endgame! Opět se k němu vrací bratři Russové, kteří už natočili jiné parádní marvelovky- Winter Soldier, Civil War a Infinity War. Už jenom překonat tyhle snímky není jen tak, navíc je Endgame opravdu záběr 22. filmů dlouhé ságy, který po 11 letech uzavře první éru Marvel Cinematic Universe. Russové dávno slibovali, že bude mít Endgame výrazně jiný tón než Infinity War, bude dost možná nejdelším Marvel filmem (což se se 180 minutami potvrdilo) a především půjde o opravdu výraznou tečku celé Infinity ságy po které se další éra MCU vydá opět trochu jiným směrem. Především se ale u Endgame plánovalo, že by kampaň měla ukázat z trailerů především jenom prvních 30 minut a nechat si do kina mnoho překvápek. Stal celý ten hype za to a dorazila neskutečná pecka? Zajdu tak daleko a označím Endgame za skutečný masterpiece, nejlepší marvelovku, jeden z nejlepších filmů posledních let, v kině dost možná jeden z nejlepších zážitků v dějinách a především perfektně čistá ukázková blockbusterová práce. Endgame je skutečně výrazně žánrově jiný typ filmu než Infinity War - Endgame je skvělým příběhem o přátelství, rodině a o tom být superhrdinou. Důraz se klade především na původní šestici a každý z nich (Iron Man, Captain America, Thor, Hulk, Black Widow, Hawkeye) dostane výrazně dějově zajímavou linku a dovolil bych si říct, že ani Iron Man ani Captain America ale především Hawkeye si krade celý film pro sebe. Každý hrdina ale funguje- Ať už jde o Iron Mana, Capa nebo Thora tak každý je v ději perfektní a dost možná perlí nejvíce z celého období MCU. Endgame především šlape díky návratu bratrů Russových- právě oni dokáží pracovat s mnoha postavami a dokáží natočit týmovku, která dokáže fungovat sama o sobě aniž by výrazně odkazovala na zbytek filmů. Každý hrdina dostává adekvátní prostor a jednoduše není zbytečnou postavu v ději.Postav se ve filmu objeví mnoho, reálně by jste ale z celého filmu nechtěli vystřihnout biť jedinou postavu...a akce jinak i když ji není mnoho perfektně šlape a choreografie akčních scén je přehledná.... Endgame ale především funguje po stránce emoční a dává to smysl - polovina vesmíru naposledy zemřela a každému tak někdo chybí. Ať už truchlí samotní hlavní hrdinové nebo se třeba Captain snaží pomáhat civilním lidem s tím, že je prostě najednou vše výrazně jiné, je to dojemné.... A to je jenom začátek filmu po kterém se spustí emoční masírka, která normálního člověka dojme minimálně třikrát do začátku závěrečných titulků (které jsou vyjímečně bez potitulkových scén)... Především oceňuji fakt, že trailery opravdu odhalili jen prvních 30 minut- dorazí několik překvapení, které reálně mají šanci překvapit i ty nejvíc připravené - Endgame je co se týče tohohle jasný spoiler free a proto jen můžu říct, že se to musí vidět jelikož to do sebe skvěle perfektně zapadá a šlape to neskutečně. A Marvel má především od druhé třetiny koule na mnoho věcí, které jsem od něj nečekal.... Endgame je jistým vrcholem celého MCU- Nejlepší a především nejdospělejší film z celého univerza, který sice naznačí, že je Návrat do budoucnosti totální nesmysl, na druhou stranu se ale vykoupí dojemnou rozlučkou s jednou érou která pobaví i rozbrečí a především ukazuje, že to těch 11 let opravdu spělo do jasného bodu. Endgame je prostě událost, která se zapíše do historie. A díky svému přesahu má šanci zaujmout i lidi, kteří komiksům neholdují. Infinity War a Endgame dohromady tvoří perfektní epický kousek, který už se asi jen tak nepřekoná i kdyby se Black Panther 2, Strážci Galaxie 3 nebo Eternalové snažili a především zakončuje celou Infinity ságu jak nejlépe to šlo...Endgame has me! PS 1: Thanos je stále nejvíc cool záporák posledních pár let i když se dočká menšího prostoru než v Infinity War a tentokrát děj není vyprávěn čistě z jeho úhlu pohledu PS 2: Grafické titulky jsou také v rámci historie MCU nejlepší! Viděno v kině: 5x () (menej) (viac)

lamps

Desítky postav, stopáž přes tři hodiny, hrátky s časem, loučení s jednou érou a ustavování pozic pro tu následující. Avengers: Endgame je natolik ambiciózním a rozsáhlým blockbusterem, jaký svět nepamatuje. A s tím souvisí i fakt, že snímek je v součtu úplně jiný než Infinity War, pracuje s vícero žánrovými schématy a s vícero vypravěčskými hledisky a obsahuje spoustu momentů a zvratů, které budou pro většinu diváků hrozně překvapivé. A kupodivu to není snad nikdy ke škodě věci. Zřejmě nejpřekvapivější pro mě bylo, že příběh tentokrát umí vkusně zpomalit, spolehnout se ve vypjatých chvílích na výrazy herců a zůstat s nimi i v situacích, před kterými by předchozí snímky rychle střihly na jinou dějovou linii. Nevzniká tím však dojem roztahanosti, nýbrž se posilují osobní příběhy jednotlivých hrdinů, jež Thanosovo lusknutí hluboce poznamenalo, a buduje se obrovsky silné zázemí pro finální nevyhnutelný střet. Film tedy hodně jede na vlně nostalgie a zapojením time-travel zápletky v průběhu vydatně utužuje vlastní propojení s filmy minulými, kdy se dočkáme několika unikátních konfrontací, jež každého fandu zahřejí u srdíčka. Zároveň se však od ostatních děl svou výstavbou výrazně odlišuje a trumfuje v tom, co MCU už dlouhodobě úspěšně provádí - v oscilaci mezi různými žánry a vypravěčskými postupy. Zatímco doposud se takový mix rozprostíral výhradně vně, nikoli uvnitř jednotlivých snímků (druhý Kapitán Amerikaje špionážní thriller, třetí Thor barevná komedie, Captain Marvel buddy movie), nyní se žánry mění za pochodu a rozumně podporují aktuální dění. Prvních 15 minut v podstatě jen svádí aktéry dohromady a navazují přesně tam, kde Infinity Warskončilo, načež přichází nečekaný twist a vyprávění se stabilizuje na dramatu o skupině duševně zcela normálních lidí (i když u někoho ta normálnost dost hapruje), kteří se vyrovnávají se svým selháním a následně křísí naději na možný zvrat. Následuje takřka čirý heist movie, v němž se hrdinové vzájemně špičkují a provádějí náročnou loupež, v níž má každý své úkoly a syžet mezi postavami střihá více dynamicky. A jelikož nechci nic prozrazovat, přeskočím rovnou k charakteru finále, které inklinuje k jednoduše nejprďáčtější blockbusterové řezničině, jakou si můžete představit. Jo, závěrečná bitva je vizuální i emocionální nálož, která parádně završuje dosavadní pohyby aktérů po rozsáhlé dějové šachovnici a dává divácké extázi mat, před nímž se nejde ubránit. ___ A přestože se občas vtipkuje až moc a snad i lehce nevkusně a najdou se dvě tři scény, u nichž si řekneme "pojďme už dál", všechno to dohromady funguje bravurně, nejdůležitější postavy působivě završují svůj dlouhotrvající vývoj a, ačkoli divák v závěru roní slzy nad koncem milované éry, film s přesahující dějovou strukturou ho současně nenásilně donutí, aby se třásl nedočkavostí na počátek éry nové. Epilog snímku je dost protahovaný, ale po hodně dlouhé době jsem si přál, aby nějaká popkornovka po závěrečném rozřešení neskončila a nabídla mi ještě více kolem budoucích osudů postav. Tohle ale už není obyčejná popkornovka, nýbrž plně respektovaná forma filmařského umění, které dokáže pobavit, dojmout i vyvolat husinu po celém těle, které umí spojit desítky postav a přesahujících světů v precizně organizovaném vypravěčském rytmu a které umí být nepředvídatelné a originální. 90% () (menej) (viac)

Jacinda

DODATEK: po shlédnutí druhé vlny v Imaxu, přečtení několika recenzí a dlouhodobém hloubání zvyšuju hodnocení... PŮVODNÍ KOMENTÁŘ: Přemýšlím, jestli se mi chce vůbec něco psát. Já totiž pořád nevím, co si myslet. První pocit byl zklamání. Scény po sobě šly jedna za druhou a já si pořád říkala: fajn dobře a co dál? A tak to šlo tak dlouho, až film skončil. A ted mám pocit, jako kdyby se mi tenhle film zdál a já na něj měla teprve jít... zmítám se mezi hodnocením 3 - 4, jenomže se klaním k horšímu za Thora. Jak už napsal J*A*S*M... to nebylo vtipný. To bylo trapný. Celý fim jsem čekala, až se konečně zase stane tím nejvíc sexy borcem ever a nespravily to ani ty copánky na konci... Thanos... no thanos je dlouhodobě můj strašně oblíbený záporák. Tady se nějak přirozeně postavil do role svině, takže jsem si fakt přála, aby zařval. Co se týče postav, ono to celkově bylo zvláštní. Scarlett mě celou sérii srala, aby v tomto díle působila ze všech tak nějak nejvíc dospěle, navíc jsem ocenila její hluboký neinfantilný hlas. Cpt. Ameriku nemusím, tady mi byl sympatický. Cpt. Marvel byla bizár na entou, udělala si nějakou trapnost na začátku a pak přiletěla na konci, opět rozmlátila lod a to bylo prakticky vše. Nejzbytečnější postava v dějinách Marvelu. Jo a vůbec... ta Thanosova síla trochu overkill ne? Nepamatuju se, že by kdy byl takhle silnej a to se ted na něj vrhlo ještě víc vytuněných hrdinů. Možná byl prostě problém v očekávání. Po všech těch ovacích jsem čekala audiovizuální orgie (což v zásadě bylo), jenže příběh je chatrný, logika v prdeli, humor funguje nefunguje, najdou se hluchá místa (nemyslím neakční, myslím hluchá), jako např. rodinné scénky, kdy si každý druhý avenger pořídil fakana, aby tam s ním vyprávěl ty nejnudnější a nejotravnější věty na vyplnění času (starkovu dceru bych nechala rozpustit jako první). Vytřihnout a nahradit něčím zajímavějším. Stroj času nekomentuju, postapokalyptický svět totálně přehnaný...jako pardon ale pět let po tkaové krizi prostě lidstvo pojede dál, zvlášt když nedošlo k žádnému poškození průmyslu a přírody. A kde je vůbec Loki? On fakt zemřel? Nasrat! Místo genderově vyváženého mixu a feministické přehlídky v závěru radši návrat oblíbených hrdinů. Ach jo ()

KlárkaS

Totální pecka! Pojem dechberoucí nabírá úplně jinej význam, když člověk fakt zapomnene díky ty awesomnosti v kině dejchat:) Russoové jsou největší frajeři, tolik postav, a každá má dostatek prostoru pro sebe, pro svůj příběh, pro svůj konec. Jokuje se tak akorát a ta kombinace s tearjerker momentama je skvěle vyvážená. Bejt v tý permanentní brečící/smějící se křeči ale dá během těch 3 hodin docela zabrat, to zas jo. a Konec trochu trpěl syndromem Návatu krále, ale vzhledem k tomu, že prostě nechcete, aby to skončilo, tak je to vlastně dobře:) P.S.: A Community camea potěšili! P.S2: svět potřebuje víc filmů s pegasama v totálně epický bitvě. ()

JohnnyD

Kým ostatné filmy museli ísť kvôli Infinity War/Endgame do zásadných kompromisov, čo niekedy bolo vyslovene na škodu (Civil War), scenár Endgame je vybrúsený do úplnej dokonalosti. Áno, dôjde aj na masovú digibordelovú bitku, kde sa mláti pol galaxie, no táto povinná jazda (bezpochyby najslabšia časť filmu) je osekaná na nutné minimum. Naopak najsilnejším momentom je atypická prvá hodina, ktorá žánrovo nemá nič spoločné s predošlými Avengers a vynikajúco pracuje s témou pochmúrneho sveta po Infinity War. Napriek množstvu postáv, ktoré sa tu ukážu, je dôraz kladený na klasický line-up Avengers, pričom príbeh každého pôvodného člena sa významne posunie, resp. uzavrie. Poteší to najmä pri Kapitánovi, ktorý si pre podriadenosť univerzu vytrpel asi najviac a časom zredukoval pomaly na scenáristický nástroj. Ale najväčší hrdina filmu je aj tak potkan! ()

sheen

Přijít z kina v 2:30 ráno se mi jen tak znova nepodaří :) Tak nám Marvel naservíroval to co piplal a pečlivě budoval posledních x-let. Završení je to se vším všudy nebo bych měl spíše velkolepá epesní rozlučka. Víc prozrazovat nemíním :) PS: Stejně mám nejraději první Avengers :) [IMAX 3D] ()

Indiana

Na vlně marvelovek a DC Comics se moc nevezu a jako doják to na mě taky až tak nefungovalo, ale jinak to byla skvělá zábava a občas jsem se fakt zasmál díky Thorovi a Hulkovi. 80% ()

Beckett51

V žádném případě nepopírám pětihvězdičkové kvality tohoto filmu. Funguje to ve všech směrech, od scénáře, přes herce, efekty, hudbu, zvuk, ... prostě v obecném pojetí se jedná o ideální zakončení, které si všechen ten hype zaslouží a pro většinu fanoušků bude nejspíš naprosto uspokojující. Mně osobně tam ale něco konkrétního chybělo... ikdyž v tomto případě spíše přebývalo. Hrozně se mi líbil ten komornější styl, kterej vévodil cca prvním 2/3 filmu, a ve kterým jsem doufal, že celou tuhle parádu zakončí, jakožto naprostej protipól proti megalomanský a epický Infinity War, ale jakmile přišla závěrečná megabitva, věděl jsem, že kouzlo je zrušeno. Tvůrci zvolili naprosto logickej krok, kterej pro mě osobně byl ale degradujícím a v mých očích (/očekáváních) zničil tu osudovost, kterou tak pečlivě vystavěla Infinity War. Závěr sice zase hezky nostalgicky zahrál na tu komorněiší notu, ale bohužel už to můj pocit nezachránilo. Vesměs teda opravdu hezký čtyři a hluboká poklona tvůrcům za... všechno. Kdo ví, třeba až se na to podívám za nějakou dobu znova, už chytnu stejnou notu jako většina fanoušků a přihodím tu poslední hvězdu. P.S. New Thor rulez. ()

Pilda17

Trošku chaos, pomalejší tempo, ale jinak skvělé završení této série. Zážitek z předchozího dílu byl mnohem větší. Epický závěr byl sice fantazie, splnil účel, ale tu celkovou délku nemohu odpustit. Plný počet dát nemohu, ale rozhodně velká spokojenost .. 8/10 = 82% ()

Disk

Avengers: Endgame je opravdu výborný snímek, který jsem si skvěle užil. Paradoxně mě vůbec nebavil závěrečný bitevní digibordel s epileptickým střihem, který je bratrů Russoových absolutně nehoden. Dialogový scény a herecká chemie nejlepší, závěr krásně dojemný. Spoustu dialogů a vtipných momentů si vybavím ještě nyní (Big Lebowski!), ta údajně megaosudová bitva... meh, velké zklamání. Takže nakonec čtyři hvězdičky z pěti. ()

Rosaviva

"We are in the endgame now." Tak tomuhle se říká epické završení desetileté ságy od Marvelu. Možná, že to nebylo úplně dle mých představ, ale nedá se tomu upřít, že to byl prostě parádní tříhodinový konec Infinity sagy, se kterým se dokážu smířit. Jen co film začal, tak se hned vrhnul do akce a první půl hodina byla přesně taková, jak jsem si představovala. Ovšem pak film dost rázně dupnul na brzdu a následující cca hodina se nesla v dost pomalém tempu, tady si upřímně myslím, že to bylo až zbytečně dlouhé a skupina anonymních alkoholiků a Scotta zjišťujícího, co se vlastně stalo, by se dalo sestříhat a zkrátit, aby bylo víc času na závěrečnou akci. Nicméně, jakmile se tady to překlenulo, tak se film zase rozjel a šlo se opět do akce, ze které pak až do konce nepolevil. Musím přiznat, že se film vydal úplně jinou cestou, než jsem osobně předpokládala a tak mě docela překvapil (tady za to si dovolím poděkovat propagaci, která ven nepustila v podstatě vůbec nic z děje a velmi málo nových záběrů, takže děj filmu byl skutečně nečekaný). Zároveň ale zrovna tady v té části filmu mi přišlo nejvíc plot holes a nelogičností a ačkoliv vás v podstatě varují předtím, abyste v tom nehledali logiku, prostě jsem se tomu neubránila a i zpětně si stojím za tím, že některé akce byli prostě vrcholem absolutní nelogičnosti. Nicméně, ať už to bylo jakkoliv, dovedlo nás to do zdárného a uspokojivého konce jedné filmové etapy. Trochu mi tedy vadilo, co tvůrci v tomto díle provedli s Thorem a Hulkem. Asi největší překvapení pak pro mě bylo, že nezabili postavu, o které jsem si byla stoprocentně jistá, že umře a naopak zabili někoho, u koho jsem to absolutně nečekala. Moje největší stížnost však putuje ke Captain Marvel, která byla jednoznačně naprosto otřesná. Tohle universum bylo v přípravě deset let a chápu, že Captain Marvel bude důležitou postavou pro fázi 4, ale v tom případě nechápu, proč jí prvotně vůbec cpali sem, kde působila jako pěst na oko a nikdo nevěděl, kdo to vlastně je. Pokud jí chtěli zařadit do Infinity sagy, tak její film měli představit už dávno (třeba před rokem či dva) a dát lidem šanci film zhlédnout, ale když její sólovku dají do kin zhruba měsíc před Endgame, tak se musí počítat s tím, že spousta lidí jí napoprvé uvidí až v Endgame a zatímco ostatní měli deset let na to, aby si utvořili charaktery a někam se posunuli, Captain Marvel tam prostě vpadla a tvářila se, že je z nich vlastně nejlepší a nejsilnější a že zatímco ona to pořeší, ostatní hrdinové si můžou jít dát kafe - kdo vlastně seš a kdes teda celou tu dobu byla?? Jsem sice all for feminism, ale tohle mi přišlo až moc a dost mi to zkazilo dojem z filmu. Nicméně 5* ()

Cappuccino

Všetky predošlé marvelovky viedli dlhý čas práve k tomuto vyvrcholeniu, ktoré sa tvorcom náramne vydarilo. Vzťahy medzi postavami boli za predošlé filmy postupne budované, a tak mi spočiatku mierne zdĺhavá interakcia hrdinov vôbec neprekážala. Väčšinu času som si dialógy medzi postavami do sýtosti užíval, i keď pocity z jemne uťahaného rozbehu tu bohužiaľ veru boli. V momente, kedy sa ale Endgame dostal k môjmu obľúbencovi Thorovi, som si explóziu hlášok, emócií a bojov vychutnával skutočne naplno. Kritike voči poňatiu Thora a Hulka rozumiem, no z môjho uhľa pohľadu sa filmárom jednoznačne vydarila. A to nevravím len preto, že si Thor vďaka svojmu pozitívnemu prístupu k zlatému moku u mňa ako pivára zas a opäť šplhol. Komiksovky nikdy nepatrili medzi moje srdcové záležitosti, a to sa asi jednoducho nikdy nezmení. Napriek tomu som si záver Infinity ságy perfektne vychutnal. Stále ide síce iba o jednohubku, ku ktorej sa už neplánujem vrátiť, ale na jedno premietanie v kinosále rozhodne stála. 9/10 ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý