Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

gezko

Môže sa to zdať ako sklamanie, najmä po bombovej Infinity War, ale verte mi, že nie je. Len si to treba nechať trochu uležať v hlave. Hneď po zhliadnutí filmu som bol aj ja tak trochu sklamaný. Ale keď si po mesiaci uvedomím, čo vsetko sa za tie tri hodiny udialo, čo všetko som sa dozvedel, ako sa uzavreli rozrozprávané príbehy, je to proste tutovka. Len zreje ako víno. ()

Najnou

Po prvních patnácti minutách si říkám "Fajn, jdeme dom." Po další půlhodině si říkám "Škoda, že jsme nešli dom." A po dalších stopětatřiceti minutách si říkám "Dobře, že jsme nešli dom." ()

Bohulib

Je nesmysl, že by se vrácením kamenů zpět do jejich času vše dostalo do původního stavu. Ale scéna Kapitána Ameriky ve výtahu s Rumlovem a jeho partou mě fakt potěšila. ()

Frank2

Za mě úplná spokojenost. nemám věru co bych vytkl. Dostal jsem co jsem chtěl a víc. Doporučuji všem fanouškům MCU! Skvělé zakončení skvělé série, jen se bojím, že už nic lepšího studio vydat nemůže. ()

boss123

Môj prvý komentár na tejto stránke. Je venovaný filmu Avengers Endgame. Avengers Endgame zakončuje ságu viac ako 20 filmov, na ktorých som vyrastal a zapísali sa do môjho srdca. Finále dopadlo veľmi dobre a som rád, že tvorcovia dali počas filmu priestor hlavnej parte, na ktorej celá Infinity sága započala. Film sa na rozdiel od predchádzajúceho dielu nikam neponáhľa a aj vďaka trom hodinám dopraje veľa priestoru pre ukončenie všetkých dôležitých príbehových línií. Robert Downey, ako aj Chris Evans podávajú vynikajúci herecký výkon a, keď sa spätne pozriem až na začiatok, som až prekvapený, akým vývojom si za ten čas prešli. Film skutočne pôsobí ako to pravé finále. Všetci idú na doraz a snažia sa podať svoj najlepší výkon. Či už herci alebo režiséri a podľa môjho názoru sa im to počas celého filmu darí. Neviem si ani predstaviť, aká náročná musela byť práca na tomto filme. Len dostať do tohoto filmu také množstvo hereckých hviezd, muselo byť enormne náročné. Avengers Endgame sú filmom, ktorý má srdce a zároveň je určený hlavne pre fanúšikov. Aj, keď si myslím, že aj ostatný sa budú baviť. Bola to dlhá cesta a ja som šťastný, že vyústila do kvalitného záveru Infinity ságy. Ďakujem za všetky tie roky a som pripravený na novú fázu, ktorá dúfam, bude minimálne, rovnako dobrá. ()

Ivuska71

Nikdy se nepřestanu divit, čeho je lidská fantazie schopná, jak úžasné věci a příběhy dokážeme vytvořit. Avengers hltám od začátku a jsem k nim, to klidně přiznám, docela dost nekritická, proto mě ani vlastně nemůžou zklamat, i kdyby chtěli. A oni fakt nechtějí. Protože tenhle nádherný, epický, dojemný i humorný závěr je přesně to, co jsme si všichni zasloužili.Takže díky, bylo to krásné. Škoda, že je vážně konec téhle úžasné éry. ()

Trageeed

Ano, jsem poctivý konzument masové kultury a jsem na to hrdý!!! A i slza ukápla nebudu říkat, že ne, už prostě nevydržím to co dřív:-D ()

Kekik

Excelentní zakončení jedné éry. I když jsem měla jednu verzi, která se bohužel splnila, přesto mě film velmi překvapil. Jediná vada na krása byla to, že vedle mě seděli dva kluci (max do 10 let), kteří skoro celý film prokecali, byť jsem je zhruba v polovině upozornila, aby byli zticha. Po skončení jsem jim doporučila, aby příště během filmu nemluvili, a jejich rodiče jen přihlíželi. Ale jinak děti mám ráda, pokud nejsou v kině. Stejně nemůžou plnohodnotně ocenit kvalitu filmu. Marvel má vše do detailu promyšlené a to dlouho dopředu. Tři tuny lásky pro tyto filmy. Takže se ještě více než jindy těším na to, až si tuto dech beroucí podívanou shlédnu znovu, v klidu, a hlavně bez dětí. ()

xi.xaO

"You could not live with your own failure. Where did you bring you? Back to me!" Nemám čo viac povedať. Tento film je presne tým čím má byť, čím som chcel aby bol. Plných 5 hviezdičiek bez mrknutí oka. ()

Dataminer

V tomto filmu udělali z Thora úplného debila, který zde vlastně neměl jedinou pořádnou akci. Má takovou neskutečnou zbraň a schopnosti a přitom mu od tvůrců nebylo dopřáno aby z nich využil byť jen zlomek. SPOILER - Aby tomu nasadili korunu, tak Capitan Amerika předvede s Thorovím kladivem akci, jako by jej používal odjakživa, podobně jako štít. Navíc jako jen vylepšený člověk bohuje s Thanosem rovnoceněji než Thor, kterého Thanos kopne a dá dvakrát pěstí a Thor je na umření, přestože je to bůh. Na konci předešlého filmu dokázal Thor se svojí sekerou Stormbreakerem čelit i plně osazené rukavici, tady za celou dobu s ní hodil pár jiskřiček. Podobně Capitan Marvel zničí celou Thanosovu loď pouhým jejím prolétnutím, aby pak měla problém dát Thanosovi do držky? Prostě blbost. To vše jen proto, aby se na plátně všichni mlátili na férovku rukama. Už v Infinity War to bylo přinejmenším na hraně, ale Endgame už je s nevyužíváním schopností některých postav za hranou. Naopak "obyčejní" lidé jako je Hawkeye klidně bez problémů přežijí i výbuchy a na ně spadlej barák. ..... Strašně nevyvážené. Je to škoda s ohledem na práci všechny postavy a jejich příběhy pospojovat, a pak to utopit na tomhle. ()

Yamatosan

Oproti Infinity War strašně horší, ale fakt o moc. Třeba ta závěrečná superbitva, jak ta je nudná a trapná. Srovnejme to s koncem IW, kde stačil Thanos a pár Avengerů a vyznění bylo naprosto drtivé. Nic takového E nemá - opravdu mě nenapadá místo, kde bych cítil opravdové napětí, pohnutí. Jen ta zmíněná scéna v IW jich má několik (vzdorující Cap, Wanda zabíjející Visiona, ...). ()

Hekman

Film je celkem ok v casti od zacatku cestovanim v case az po vyuziti rukavice Starkem. Pred tim vsichni bulej a pote zase vsichni museji byt aspon na moment ukazani na platne, asi kvuli smlouvam. Taky je potreba vypnout mozek, ale to je uz u techhle filmu standart. Celkem prumer a je jen zahadou, jak to mohl byt, byt na kratkou dobu, 8. nej film hitorie. Ja mam jasno a chci cenik, kolik si CSFD uctuje za manipulaci s cisly a divaky/zakazniky. Fuuuuuuuuuuj ! ()

Mrsina

Tak nám Endgame překonalo Avatara a stalo se nejvýdělečnějším filmem. Nechápu a přijde mi smutné, jak všichni Avataru nadávali, že je to neskutečná hovadina, že si první místo nezaslouží, že Endgame nesahá ani po paty... přitom před deseti lety byl Avatar to nej, co svět v té době poznal, efektama, grafikou, příběhem, přírodou, bylo to něco, co svět do té doby ještě nepoznal, dokonce jsem slyšel, že se o Avataru říká, že je to nejlepší film všech dob a že lidi srovnávají tohle a nějaký film o superhrdinech, který je součástí jen tupého pobíjení nepřátel a klišé...no prostě tomu nerozumím. V dnešní době je už těžké natočit kvalitní film, málo co se v dnešní době vyrovná filmům před 10-20 lety, což je velká škoda, ale o Endgame můžeme prohlásit, že svojí propracovaností a promyšleností patří k těm lepším filmům. K délce filmu žádné výhrady nemám, každé další shlédnutí utíkalo neskutečným tempem. K postavě Captain Marvel se raději nevyjadřuju. Thorova změna v měkkotu a buřtíka, no nevím. Captain America asi nejlepší postava po všech stránkách, spolu s Iron Manem a jeho hláškou a lusknutím se určitě zapíše do filmového kultu, protože to byl dost silný moment a taky asi jedno z nejlepších ukončení postav v dějinách filmu (narozdíl od GOT, například Jona Snowa). Humor docela vhodný, ale díky cestování časem v tom všem znikl neskutečný bordel a dost velký počet následně vzniklých nevysvětlitelných chyb, což byla hlavní slabina filmu. Klasická Avengers znělka při nástupu armády a všech Marvel (kromě X-man) postav způsobila neskutečnou husinu, ale abych řekl pravdu, tak jen díky téhle jediné scéně jsem chtěl vidět film znova, nic víc mě k tomu netáhlo. Ačkoliv tenhle film vyzdvyhává spousta věcí, dost jich zase na druhou stranu sráží. Nejsem jediný, kdo byl tak trochu zklamaný, protože si myslím, že by to šlo udělat lépe. Taky mě dost rozčiluje, že budou další a další pokračování, nový tým, nový Avengers, když měl být konec, tak měl být konec a ne vymýšlet další a další hovadiny, které budou hlavně jen tahači peněz a pochybuju, že někdy dosáhnou podobného úspěchu. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý