Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Kouba007

Jednu hvězdu dávám za kočku ve stylu Man In Black, jinak to byla klasická sračka o pičusech v teploušských oblecích co mají nadpřirozené schopnosti, jinak odpad a spousta logických nesmyslů. ()

princeznaaur

Ze studia Marvel už neví, co by vyrobili, no zhodnocení je asi takové, začátek slabý, střed dobrý, ale konec ten je zoufalý, prostě zářící superžena, to už je na mě moc. Možná kdyby se drželi více při zemi, film by byl kvalitnější. ()

Jindra_S

Dnes uvidíte a zítra, možná už dnes večer nebudete vědět o čem to bylo. Dvě hodiny uplynou ve stylu výbuch, efekt, výbuch, hláška. Škoda, že s takovým rozpočtem nelze natočit nějaké rozumné sci-fi, protože tohle je všechno jen ne rozumné nebo chytré - prostě další z řady zfilmovaných amerických komiksů. ()

ilegal1983

Bieda film do polovice nema cim uhranut navyse dej je deravy ako emental.Asi dva krat som to mal chut vypnut no nakoniec som to uspesne dopozeral.Nezazivne a dokonca otravne...slaby priemer. ()

Marunator

Váhala jsem mezi 3*, protože je to fajn, ale chvílema jsem se nudila, a 4* protože to bylo vtipné a vizuálně povedené. Nakonec jsem se rozhodla pro 4* - vtipných scén, které mě pobavily tam bylo docela dost a po dlouhé době jsem viděla film do konce, takže .. prostě 4*. Ale jsou to 4* s ohledem na spousty na ostatní komiksové adaptace. ()

LEFTFLANK

Opäť dobrá origin marvelovka bez depresívnej nálady a snahy a voľajakú temnú atmosféru, ktorú sa snažili ukradnúť od DC a opačne DC sa snažilo ukradnúť fun feeling od Marvelu viď JL. Cpt. Marvel si vystačí s jednoduchým príbehom o pilotke, ktorá je všetkými podceňovaná vrátane jej rodiny a ktorej sa prihodia nevšedné udalosti meniace jej život od základov. Navyše postáv vo filme tiež nie je prehrštie čo po Endgame beriem ako veľké pozitívum. Vôbec som sa nenudil, Jude Law vo výbornej forme, som zvedavý na jeho Dumbledora vo Fantastických zvieratách, trochu mi vkus kazil Ben Mendelsohn, ale digitalizovaný Jackson chvalabohu vyzeral docela vierohodne a nie plasticky navyše so super hláškami, takže ok. Samotná postava Marvelienky trocha otravuje až neuveriteľnou sebaistotou ale vďaka zábavnejšiemu poňatiu filmu hlavne čo sa pozemskej linie týka to je opäť v medziach. Po strážcoch galaxie sa opäť na chvíľu dostaneme do hlbín vesmíru a ozrejmia sa niektoré fakty o Kree rase a mihne sa nachvíľu aj Ronan. Hudobne ujde iba soundtrack z 90., samotné skórečko je tuctové, miestami až kaziace dojem. Edit: po BW zrážam hodnotenie a hudba je jedna z mála vecí kvôli ktorej sa vraciam ku Cpt. Marvel. ()

Marek.Skalka

Za mne dobré. Chybou je čekat od podobných filmů, že to bude nějaká průlomovka, něco, co tu ještě nikdy nebylo. To rozhodně ne. Může to ovšem dopadnout tragicky jako Black Panther - ten mi přijde, že černoši zkrátka potřebovali vlastní film. A neutáhli ho. Tady naopak všechny postavy působí přirozeně. Bez ohledu na to, jestli jsou zelení, běloši, černoši, modří, nebo dokonce mají čtyři nohy a mňoukají. Tedy když zrovna nelikvidují nepřátele. Black Panthera zkrátka musím zmínit, protože to je taková veliká výstraha, jak film podle komiksu ze stáje Marvelu nemá vypadat. Captain Marvel naštěstí taková není. Docela bych naopak uvítal, aby podobných filmů bylo více. ()

patient333

Captain Marvel má dačo do seba ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že nevyužil svoj potenciál. Hoci mám rád retrospektívne útržky, v tomto prípade mi to prišlo celkom nesúrodé. Ostatné postavy málo zapracované, no príbeh bol fajn. Odkaz na Stana potešil. ()

Ferguson

Jako jestli tohle měla rychlovka, aby se doplnila mozaika před Endgame, tak klobouk dolů. Na tuto solidní záležitost by v DC vynaložili mraky energie, ale Marvel si to střihnul jen tak by the way. ()

fanmov

Jenom takové zamyšlení. Když už tedy musí točit film o ženském SUPER HRDINOVI, nejlepším ze všech ve vesmíru. Nebylo by lepší, obsadit do takové role herečku, co nevypadá jako postižená při obyčejném běhu? ()

teekanee

Moc velké očekávání jsem od filmu neměl, takže jsem zklamán nebyl, ale potěšen ani zdaleka ne. Za mě jeden z nejrutinějších a nejnudnějších Marvelů. Jude Law je sice skvělej herec a sympaťák, tady mi ale přišel naprosto nevyužit a celkově hrál hrozně plytkou postavu. Hlavní hrdinka mě taky moc nepřesvědčila,i když chemie se skvělým Jacksonem vcelku fungovala. Scénář je potom jedna velká průměrnost s jedním ucházejicím zvratem, Celkově to na mě působilo strašně nedopoečeně. 60% ()

lineker

Až na v neoprenu s nohami do X běhající Brie Larson se jedná o tradičně slušně řemeslně zvládnutý popcorn biják, kterým je možné si jednou za čas pokrátit čas, který by jste jinak věnovali studiu bible, či zdokonalovaní v kvantové fyzice. ()

r3musko

Toto je subjektívne najslabšia Marvelovka. Laťka bola nastavená vysoko a očakávania boli veľké, ale veľké je aj sklamanie. Takmer nič v tomto filme nefunguje. Hlavným problémom je humor na odľahčenie, ktorý je hlavným pilierom iných filmov od Marvelu. Tu sú jednotlive vtipne pasáže detinské až trápne. Príbeh je ešte slabší ako humor. Myslel som si, že sa to zlepší, keď sa dej presunie na zem a aspoň zo začiatku to tak vyzeralo, ale v polovici filmu som to už nevydržal a zaspal som. Odtiaľ sa mi to už ťažko hodnotí. Čerešničkou na torte je hrozný dabing. Nechcem nikoho uraziť, ale toto je Marvel na úrovni D.C. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu