Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (CinemArt SK)

defith

To jako vážně? Animák roku v lednu a jmenuje se Kocour v botách. Spidey má letos konkurenci! Kulervoucí vizuál, nejvíc kůl záporák (to pískání!!!) a dospělej příběh. 5 je asi moc, ale ono to bylo vážně dobrý! ()

Little_Sawy

V kině jsem si tuhlé kočko rvačku nemohla nechať ujít. Miluju kočičky, a ani tenhle squost jsem si nemohla nechat uniknout medzi prsty. Hudba mi tady vůbec nevadila, jakožto býva u jiných pohádek které skouknu. Hlavně tam byli staré známe tváře, dokonce jedna i s pohádky kterou sem četla jako malé dítě vždy kdy jsem měla chuť. A to jsem jí měla každej večer, to se vsaďtě! Říka se, že kočka má devět životů..a tady to bylo I v kočičákovém případě. Bohužel koucourek má to štěstí v neštěstí že se musí vydat ku "kočičimámě", kde zde chce prožít důchod. Jenomže po kocourovi je vydaná stále odměna za jeho hlavu, takže odchod do důchodu bude muset odložiť a zas vzít do rukou svou vohoz a tentokrát utíkat před nepřátely aby našel co hledá.. ()

Polux

9/10 | No, nevěřil jsem, nevěřil, no. Dobrovolně se přiznávám, že i po veskrze pozitivních zahraničních ohlasech jsem moc nedoufal v nějaký nadmíru zdařilý výsledek. OK, není to vyloženě průšvih a asi se to tedy plus minus povedlo, ale to bude nejspíše asi všechno. Prostě další "not great not terrible" animák v řadě a jde se dál. Chyba lávky, protože tohle pokračování po letech, navíc ještě spin-offu, po kterém, přiznejme si to, volal zřejmě málokdo, se nejenže povedlo, ale povedlo se až takovým způsobem, že se zde regulérně vracíme někam na kvalitativní úroveň - ano, nebojím se toho - parádních prvních dvou filmů o Shrekovi:-). Což je něco, v co jsem nevěřil, že se po těch dvou dekádách existence téhle značky, může ještě někdy stát. | Nápad postavit děj okolo starého pořekadla o kočičích devíti životech, odchodu hlavní postavy na nedobrovolný odpočinek (ve kterém samozřejmě dlouho nezůstane) a následné honby za dalším pořekadlem a totiž přáním spojeným s padlou hvězdou je vytěžen téměř na maximum (ano, i na rozhovor se svými zesnulými já, netrpělivě očekávající toho posledního do party, v průběhu děje dojde). K tomu tady máme super sympatické postavy (čivaví kočkopes, odzbrojující svou naivitou všechny v okolí, jednoznačně vede:-)), dojemné, napínavé i strašidelné momenty, nepostradatelné poučení o důležitosti přátelství a potřebě zdravé sebedůvěry na závěr, pár nenápadných referencí na domovskou sérii jako pomrknutí na fanoušky, nebo i díky rozumné stopáži svižné tempo. | Navíc hned v úvodu film nasadí nevídanou kadenci gagů, která nijak zvlášť nepolevuje až do samotného finále a málokdy nezasáhne střed divákova terče. Obrazový i verbální (sem tam obtížně přeložitelný) humor přímo tryská z plátna, nějaký ten vtípek nebo odkaz jak stran vlastního žánru, tak na meta úrovni, je tady pak na každém kroku. Přes veškerou hravost a nadsázku si ovšem tvůrci najdou čas i na poněkud závažnější témata (strach ze smrti, selhání, osamělosti, případně závazků vůči svým blízkým). Některé scény jsou tak naprostá pecka (výmluvná koláž "jak kocour o svých předchozích osm životů přišel", procházka kočičím útulkem, podbarvená parodickou verzí The End od The Doors, seznámení s čivavou, heist a opětovné setkání se svou kočičí ex, atd.). Ne, počkat, vlastně většina zdejších scén je naprostá pecka:-). Stran obsazení si pochvalu zaslouží zejména Banderas, který do dabingu dává úplně všechno a už dlouho jsem ho neviděl, respektive neslyšel, si nějakou roli užívat v takové míře jako právě zde. Rovněž vzájemná chemie mezi ním a Hayek funguje špičkově a ani Pugh se nemá vůbec za co stydět. Stylový audiovizuál a několik perliček typu nápaditých střihových přechodů, ve kterých se jedna scéna přirozeně prolne do druhé, nebo změny celkového barevného podání scény, jsou už jen příjemnými bonusy navíc. | Nepodstatná výtka tudíž směřuje jen na zde přítomné songy, které jsou sice docela slušné, ale ne tak zábavné a chytlavé, jak bych si osobně představoval a možná na malinké zakolísání tempa někdy uprostřed vyprávění (přece jen takový spád děje a kanonádu humoru asi nešlo udržet po celou dobu filmu), ale celkově jde o výbornou záležitost zdaleka nejen na poli animáků. Velké a velice příjemné překvapení hned zkraje roku je tady. Kdo by to byl řekl, že jí bude zrovna tahle číča:-). | P.S. Nové DreamWorks intro je moc fajn a potěšil také fakt, že se do něj "probojoval" loňský animák The Bad Guys, čímž je asi ofiko potvrzeno, že se s touhle partou bude dál pokračovat:-). | PeZet () (menej) (viac)

Sopholojong

Pathviezdickova animovana nadhera, v aku som uz tento rok nedufal. Nespocitatelne mnozstvo napadov ("spiderverse" animacia vladne) a popkulturnych odkazov ("shrekovske" flashbacky, "This is the end", "spagetacky" zloduch-vlk) v priamociarom, ale takmer dokonalym tempom (jedine v "Domove pre odvrhnute macky" to viazne) zocelenom pribehu o starej pravde, ze rodina a priatelia su nadovsetko. Zaverecny suboj s "wolfom" je az komiksovo epicky, trio medvedov by si zasluzilo vlastny spin-off, DreamWorks je po dlhom case opat v tej najkreativnejsej forme a z uplne posledneho zaberu "Far Far Away" mi zisla slza. ()

DeJiF

Bylo krásné nedělní odpoledne, zataženo, jako by mělo za chvíli pršet. Den jako stvořený zajít s rodinou a částí té širší rodiny do kina. A protože nenažraný Špalek s přehledem dominuje mezi kiny v Brně, nastal čas jít podpořit nějaký ten menší podnik. Na plátno mi tentokrát s filmem posvítila Lucerna, místo, kde nebylo třeba své pochutiny schovávat pod bundu a tvrdit, že jste v pokročilém stádiu těhotenství. A co že to bylo za film?  Kocour v botách: Poslední přání mě překvapil už jen svým samotným vznikem, protože jsem svět Shreka považoval za kompletní minulost, tu se však zjevil trailer, který sliboval zajímavou kočičí zápletku s devíti životy. O to víc mě odpálily recenze a hodnocení, tudíž jsem o návštěvě filmu začal doopravdy uvažovat. Inu sešlo se pár plánů dohromady a já se v kině ocitl se všemi svými sourozenci (nas mnogo), rodiči, prarodiči, sestřenicí, bratrancem, tetou, strýcem a... to už je snad vše. Musím říct, že mě rozhodně překvapilo, jak vážný uměl kocour v botách být, poslední život, strach ze smrti a pohled zpět na bezstarostný život sobecké legendy, to vše tam je, ale ne dost. Během celé stopáže se nastíní tolik zajímavých postav, charakterových vývojů, každá z nich měla něco do sebe, ale snímek neúprosně běží dál a na hlubší posun charakterů a dospělejší momenty nezbývá čas. Částečně i proto, že je to stále pohádka, takže nesmí chybět nějaké ty hloupé vtipy a aspoň jednou začas nějaké slovo ze slovníku fekálií. Trapnosti sem tam přispěl i český dabing, který sice není tak odporný, na druhou stranu to taky není nic tak skvělého. Abych se pořád nesoustředil jen na zápory, totálně mi učaroval jeden z hlavních záporáků, míra děsivosti a napjaté atmosféry kolem něj přinutila mého čtyřletého bratra se vrátit o řadu výše k rodičům a zakrýt si oči, mě minimálně přiměla na chvíli strnout a s očekáváním sledovat, co bude dál. Občas pobaví i nějaká slovní hříčka nebo popkulturní odkazy a zároveň po celou dobu ohromuje parádní animace. Po všech těch recenzích jsem sice asi čekal něco víc, ale stále se jedná o relativně povedenou pohádku, ve které si najdou své i dospělí. Mimo jiné konec, aspoň dle mého mínění, láká na páté pokračování vrstevnatého zlobra z bažiny. ()

Teru01

Druhý díl Kocoura v botách mě velmi mile překvapil. Co mě překvapilo nejvíce byl celkový vzhled a grafické zpracování filmu, které ho posunulo zase o několik levelů výše. Film obsahuje animace, které jsou mezi podobnými pohádkami opravdu unikátní a bylo díky nim velmi příjemné se po několika letech vrátit do světa Kocoura v botách. Příběh je velmi rozmanitý a barvitý a dobře vysvětluje osudy a příběhy všech postav, takže se diváci nemusí ptát na to, proč se postavy chovají, jak se chovají. Hlavní záporák příběhu je tentokrát po celou dobu opravdu ZÁPORNÝ, i když jsem čekala, že se to změní, nestalo se tak. Film je mimo jiné plný humoru a obsahuje také mnoho tvůrčích detailů, což z něj dělá opravdu kvalitní dílo. Nicméně, i když se jedná o pokračování docela příjemné pohádky vhodné pro malé děti, na dvojku bych je do kina asi nevzala. Obsahuje totiž mnoho temných až, řekla bych, hororových prvků, které postraší i dospělého. Je to docela paradox, který by u Kocoura v botách asi málo kdo čekal. Tento animák je tedy dle mého názoru vhodný spíše pro větší děti. Za mě 8.5/10. ()

matous20063

Krásně napsaný, nápadity, svižný, akční animák. Tak jednoduše lze popsat tenhle film. Nemám moc co vytknout, děj je svižný a film je dlouhý tak akorát. Film vás rozhodně nudit nebude. Animace je skvělá. Postavy jsou taky velice dobré asi nejlepší je Big Badaas Vlk a.k.a samotná smrt, naopak se mi moc nelíbila postava Jacka Hornera, byl dost nechutnej a jeho záporáctví bylo dělaný hodně na sílu, týpek prostě chtěl bejt zlej tak moc až byl spíš nudnej a nezajímavej. Jinak vše super, pro manší diváky nese skoro celý film skvělou message že vlastně ke štěstí stačí pramálo, to mám na animácích rád. A závěrečná scéna naznačující návrat nejlepší postavy z animáků všech dob? BOMBA! 80% ()

SirAduard

Konečně vydařený, ne počkat, přímo FANTASTICKÝ návrat do legendárního světa pohádek! Kocour v botách zde zakusí své skutečné dno a vrhne se do šíleně nabitého příběhu, kde spatří své vnitřní démony a pozná svou pravou podstatu žití. Opravdu silná emoční jízda, napěchovaná nápady a kreativitou tvůrců, jenž se nebáli dát do filmu i dospělá témata, či větší hloubku. A ten VIZUÁL! To snad ani není Dreamworks! Naprostá pastva pro oči a hudba krásně hravá, avšak vlk jako záporák. Ó můj bože! Jeho design, styl, charakter a k tomu hrůzu nahánějící hudba vždy, když je na scéně, to vše z něho dělá snad jednoho z nejlepších záporáků, co jsem v poslední době v animácích zažil. Naprostý luxus a pokud 5. Shrek bude stejně vypiplaný jako Druhý kocour, tak se máme na co těšit! ()

GalahadCZE

Po nijak zajímavém prvním dílu jsme se dočkali pokračování. Pokračování, ve kterém zlepšili snad úplně všechno. Změnili animaci, mistrovsky zvládli záporáky a vylepšili humor. Motivy všech postav mají smysl. Žádná není příliš otravná a každá má svůj účel. Krásná a nepřeplácaná choreografie soubojů to celé jen podtrhuje. Skvělý film, který překvapí a pobaví nejen děti. Zasloužených 5*. ()

Woitisek

Pokračování Kocoura v botách nejde nemilovat. Nikdy bych nečekal, že si zrovna postava jako je Kocour v botách může projít takhle silným a úderným příběhem. Je tu několik vedlejších postav, které ať už více či méně zpříjemňují samotný zážitek z filmu. Náš maximálně sebevědomý a nebojácný hlavní hrdina je tu postaven jedné z nejsilnějších lidských emocí, STRACHU. Strach je přirozená, pro Kocoura však neznámá emoce, která je tu prodána opravdu mocně. Celým strůjcem této emoce je hlavní záporák, jenž vám opravdu vyrazí dech. Jeho samotná přítomnost doprovázená jeho děsuplným pískotem je něco, co si dlouho zapamatujete a půjde vám z toho mráz po zádech. Zkrátka nemám tušení, jestli jsem měl někdy podobný pocit ze záporáka v animovaném filmu. Vizuálně je to celé pestrobarevné a neskutečně příjemné na sledování. Je tu vidět opravdu ohromný pokrok v animaci, ve které je naprosto znát inspirace Spider-Man: Into the Spider-Verse, no a vypadá to krásně. Dohromady je to špičkový animák se sympatickými postavami a silným příběhem plným emocí. Takhle to vypadá, když si tvůrci dají záležet s tím, co dělají. Miloval jsem každou minutu a opravdu to stojí za zhlédnutí. ()

J.CTORN

Tenhle film je masterpiece, to vám řeknu předem, všechny pohádkové postavy ať záporné či kladné tu mají vývoj, motivace a skvěle poznáme jejich charakter, což nezvládá i většina filmů a to že tu bylo nějak postav! I když kocour byl opět skvělá postava nemůže se hrabat na stín co ho všude pronásleduje, vlka Smrt! Takovýho záporáka jsem dlouho neviděl a dost možná už ani neuvidím. Nejen že je cool a sigma jak nejvíc, ale můžeme u konce vidět, že je čestný, kdo film viděli pochopí. Strach ale i ta úžasná energie co z něj sálá je neuvěřitelná a závěrečná myšlenka spojená s ním je bombastická a já byl u vytržení. Prostě skvělý film, i když neznáte některé pohádky ze Shrekova universa tak vůbec nevadí, tenhle film si budou rádi pouštět lidí všeho věku. Naprostý masakr a to ani nemluvím o akci, z které mě šla husina a tak dlouho jsem necítil takové uspokojení. Taky myšlenky co se tu ukazují prakticky žádný animák nemá tak hluboké myšlenky ohledně strachu, života, smrti a přátel. Tenhle film je opravdu pro zamyšlenou. 9/10 ()

Larikazka

Rozhodně našlapaný příběh se skvělou animací. Oblíbený kocour se vypraví za svými dalšími životy, aby nakonec zjistil, že je nepotřebuje. Vtipný, akční, dobrodružný a především výborně zpracovaný.  Shrek a jeho svět ještě nebyl vyčerpán a postav v něm je stále mnoho, tudíž si můžeme užívat neohrané tváře. Vhodné pro celou rodinu. ()

Ttalgi

Po prvním průseru Kocoura v botách, který byl dost podprůměrný, jsem se bála, co přijde tentokrát. Byla jsem mile překvapena, když jsem se celou dobu bavila, opravdu jsem si film užila. Není to jen ptákovina pro děti, má to i své hlubší momenty (zvláště dějová linka Kocoura s "vlkem")  Nemá to ani tucet otravných písniček, jak některé jiné animáky a "fearless hero" se dobře poslouchalo. Je to něco mezi 4-5 hvězdičkami :) ()

DIATOR05

Já osobně mám jedničku velmi rád. Možná to je tím, že jsem jí viděl dost dávno a emoce, zvraty na mě dobře fungovali, ale stále si myslím, že je to dost povedený snímek. Tento film nám ale nabízí něco extrémně úžasného, což je špičková, nápaditá, komiksová animace, dle mého povedený příběh a taky neskutečný záporák. Záporák tohoto filmu exceluje a jedná se o jednoho z nejlepších záporáků v rámci rodinného zábavného filmu. Záporák při příchodu má atmosféru a cítíte k němu respekt při prvním představení jeho sil. O animaci ani nemluvím, je to vynikající. Snížený počet snímků při akci, komiksové efekty a v pár scénách originální nápady. Příběh dává smysl, víte proč to Kocour dělá, cítíte jeho strach, jeho emoce. Jediné, co mě u tohoto filmu docela mrzelo a řekl bych až štvalo, byl ten malej pes, ani nevim jak se jmenuje. Byl tam jenom od toho, aby Kocour a Čiči měli komu vyprávět příběh, v prvním filmu to fungovalo skvěle i bez toho. Jinak nebyl k ničemu a měl klasicky klišé nejvíc smutný příběh, přičemž v sobě neměl sebemenší pocit smutku. Je to asi můj problém, ale fakt mi nesedl. Také tu musím zmínit komediální stránku filmu, která na mě osobně velice dobře zafungovala. Styl nečekaného vtipu fungoval a u všeho jsem se upřímně smál, žádný nucený humor. Ještě tu řeknu, že cvrček byl top tier postava a potěšila mě narážka na první díl (nulová gravitace při tančení Kocoura a Čiči). Dal bych něco mezi 8,5/10 a 9/10, ale když si prostě vzpomenu na toho záporáka, já prostě musím dát tu devítku. Kocour v Botách, animovaný film roku 2022, je dle mého názoru hodný hodnocení 9/10. ()

Menrisek

Asi jedna z nejlepších (né-li nejlepší) pohádka co jsem kdy viděl. Druhé zpracování všemi známého Kocoura v Botách bylo úžasné od začátku do konce. Myšlenka kočičích devíti životů a zároveň i smrti byla skvěle promyšlená a velice dobře naanimovaná. U každé akční scény jsem si připadal jak u sledování anime Attack on Titan, jen s trochu "pohádkovější" animací. Ukázka Vlka jako smrti se mi neskutečně líbila a pokaždé co jsem slyšel ten pískot, tak se mi zježily chlupy stejně jako kocourovi. Za celou dobu jsem se nenudil a originalita pohádkových referencí byla ohromná. Doufám, že se dočkáme, jak už konec napovídá, i nějakého pokračování ze světa Kocoura v botách a budu se na něj s radostí těšit. 10/10. ()

Andy.222

Prvního kocoura si dává k snídani a čtvrtému Shrekovi hvízdá za zády (druhý s prvním se na něj schovívavě usmívají a třetí už je pohřbený na dvorku). Asi takhle nějak bych jej v hodnocení umístil. Značně ubral na humoru, ale o to více vylepšil příběh. Postavy (obzvlášť vlka) tu již chválili jiní, stejně jako animaci, takže mně zbývá jen dodat, že jsem si to velice užil a pokud udrží laťku, rád se nechám překvapit s čím přijdou příště. ()

mylsy_

Toto dílo mě překvapilo, ne že bych čekal od pixaru špatně odvedenou práci, celá série shreka i kocoura v botách dle mého názoru byla vždy dobře odvedenou prací. Avšak, tento konkrétní snímek je doslova narván novými nápady. Bojové scénky nejsou klasický ohraný blikající chaos, ale jsou udělány po stylu anime, proto je tyto souboje radost sledovat. Dále nám film nabízí množství záporáků a poukazuje na jejich minulost, vysvětluje jejich příběh. Zároveň svým způsobem polemizuje nad životem a smrtí a přitom je schopen udržet si jak pohádkovost, tak vtipnost. Jo, - je to frajer a těším se na dalšího shreka. ()

Foyd

Tento film by si podle mého zasloužil titul nejlepší animák roku. Příběh je vcelku originální, zajímavý, plný metafor a symboliky. Hlavní i vedlejší postavy jsou komplexní a dobře zpracované, což ještě podporují skvělí záporáci. Vzhled a výtvarný styl je revoluční a je kladen důraz na detaily. Co se týče dabingu a mluveného slova ani tady nebudu šetřit chválou, je to prostě skvělé ( jak originál, tak i český dabing stojí za to). Tempo filmu je sice do první poloviny pomalejší (pro zvýšení důrazu chvíle...), ale potom to vyráží raketovým tempem až do samého konce. Film je zkrátka kvalitní a já mu dávám 4 hvězdy a hodnocení 8/10. Doporučuji všem, kteří nejsou zaujatí tím, že je to animák. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD