Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (CinemArt SK)

papadoce

“Shrek” v najlepšej forme. Samozrejme Shrek tu nevystupoval, ale druhý kocúr bol výborný, preto to prirovnanie. Animácia plná originálnych nápadov, skvelý príbeh, na animák až neuveriteľne dobre napísaný a plno vtipov. Vlastne som lepšiu rozprávku nevidel už hodne dlhú dobu. Potešilo naozaj veľké množstvo dobre napísaných a krásne animovaných postáv s premakanými charaktermi. Dali príbehu pestrosť a šťavu. Som až nečakane spokojný pri porovnaní s jednotkou, i keď podľa 85ky sa to dalo predpokladať. Ešte aj tá povinná vychovná vložka s ponaučením mala dobrú váhu. Páčilo sa na 4a1/2. ()

J.e.r.e.c

Hniss v botách je pro mě snad první podobně vyhajpovaný (85 %) animák, který dostojí své pověsti. Sice nehodnotím až tak vysoko, ale kočičárna je to epesní. Dobrodružná, vtipná, akční i dojemná. Nabízí se srovnání s jinou podobně vyšlechtěnou produkcí z poslední doby, totiž s druhým Spidermanem. Audiovizuálně je sice neoddiskutovatelným králem animovaných zvířat Spidey, ale Pičour je daleko silnější v kramflecích zase tam, kde to arachnid totálně vymňoukl – totiž v mezilidských/kočičích/zvířecích interakcích, které se točí kolem rodiny, přátelství, zkoušky charakteru a podobně. Navíc dokáže i z přitroublé čivavy, která by se velice snadno mohla stát jen otravným running jokerem, vyčarovat sympaticky tragikomického srdcaře, kterej to všechno tmelí. Jestli bych měl mňaumomocí něco vytknout, tak romantická linka mezi Angorasem a lehce unaveně znějící Šelmou Hájkovou moc nejiskří a má spíš náboj nezávazného kočkování než osudové přitažlivosti. A mohli přihodit ještě alespoň jeden šlágr kalibru „Favorite Fearless Hero“. 74 % ()

darthvader77

🎶Who is your favourite fearless hero... 🎶 Když nový Kocour v Botách obdržel neuvětielných 80+ procent na csfd, tak z nostalgických důvodů jsem se odhodlal udělat infantilní rozhodnutí a vyrazit do kina. A nelitoval jsem. Předně než se dostanu k samotnému filmu, tak musím ocenit jako vždy charismatického a okouzlujícího Aleše Procházku, který kocoura namluvil s grácií sobě vlastní a ukázal znovu, proč je nejlepší žijící dabér. K samotnému filmu: Animace je naprosto dechberoucí. Nečekal jsem, že studio Dreamworks použije osvědčenou techniku ze Spider-Mana Paralelních světů a zkombinuje 2D s 3D. Výsledkem je, že bitka s obrem, cesta, která se neustále mění a finální bitva na hvězdě přání je pastvou pro oči. Je tam vidět ohromný filmařský pokrok vůči roku 2011 a já se nemůžu dočkat jaké zlomové animace uvidíme v dalších letech. Příběh téže překvapil. Není to moc památných hlášek jako ve Shrekovi, Kocour v Botách nicméně boduje absolutně libovým groteskním humorem a vrací se k tomu, co dělalo Shreka Shrekem převracení pohádkových trop a tématů naruby. Cvrček Svědomí, který se snaží psychopata Jacka Hornera dostat na cestu dobra jenom aby na konci i on nad ním zlomil hůl a přispěl k jeho zabití to je dějová linka, která mi prohnala bránici. Humanizace antagonistů jako jsou Medvědí a děvče je též naprosto fantastické. Ale největší devizou filmu je samotný Smrť ve Vlčí podobě, který je oficiálně v top 5 nejlepších záporácích z Dreamworks zejména proto, že to není záporák, který může být klišoidně umlácen či vyhozen do povětří, ale dá se mu pouze čelit beze strachu jako nevyhnutelnému konci, který čeká na každého. Samotný Kocour v Botách si projde zajímavý vývojem opět se tu jako v prvním díle konfrontuje jeho sobectví, ale zároveň strach a PTSD. Návrat Packy z prvního dílu potěšil a dohromady s nejlepším terapeutickým psem tvořili skvělou dvojku. Jednoznačně výborný animák a trochu vykoupení Shrekverse, byť přes emocionální teaser na konci doufám, že to nemají v úmyslu zase rozjet na plno, protože jsem přesvědčen, že by to jako mnoho jiných sequelů pokazili. ()

Dejvecd

// I am known by many names. Stabby Tabby, El Macho Gato, The Leche Whisperer. I am, Puss in Boots!" // Aj napriek tomu, že pôvodného Puss in Boots mám veľmi rád, tak som od toho nového veľa neočakával. Skôr som myslel, že sa bude jednať o celkom blbosť. Avšak... Puss in Boots: The Last Wish je totálne úžasný a nadupaný animovaný film, ktorý hladko valcuje tohtoročnú konkurenciu nielen na poli animákov, ale aj medzi drvivou väčšinou hraných filmov, ktoré som zatiaľ videl. Dvojka obľúbeného kocúra totižto nie je len fantasticky vyzerajúca (môže merať sily s animovaným Spider-Manom) zábava (kopec fakt dobrých vtipov), ale aj nečakane dospelý príbeh o živote a smrti, ktorý má nečakane veľmi prepracované a sympatické postavy plné krásnych emócií.  A to som ani nespomenul skvelý hlas Antonia Banderasa či Salmy Hayek, ktorí skutočne navodili flashbacky na El Mariachi či Desperado, alebo hl. záporáka, ktorý kedykoľvek sa objavil na obrazovke, tak mi privodil poriadne zimomriavky, wow. Som rád, že ešte stále existujú dobré animáky. 10/10 // "She's not my sister. She's a fugitive orphan." // ()

Midar

Překvapivá trefa do černého, která perfektně zpracovává ústřední motiv devíti životů, bere dech bezchybnou vizuální stránkou a mrazí v zádech dokonalým záporákem. ()

koty2201

Priznám sa, že ďalšieho Kocúra v čižmách a aj ďalšieho Shreka som chcel hneď po ich dopozeraní. Bolo mi smutno, že Shrek 4 bol natočený a aj prezentovaný ako skutočne posledný diel v sérii. Každopádne to ukončili pekne. Ale v ďalšieho Kocúra som vždy dúfal. Síce po 11 rokoch od jednotky pretieklo veľa vody, ale moje želanie (mrk, mrk) sa mi nakoniec splnilo. Avšak pôvodne som druhého Kocúra ani vidieť nechcel. Pretože ma odradil ten výtvarný štýl na spôsob Spider-Man: Into The Spider-Verse. Nadobudol som pocit, že keď šetria na grafickom spracovaní, tak že asi šetrili na filme celkovo a už to nebude ono. Myslel som si, že moje obľúbené rozprávky z detstva sú dávno preč. Ale po tom, čo začali pribúdať veľmi pozitívne recenzie, som zbystril pozornosť a povedal som si, že sa musím presvedčiť na vlastné oči. A recenzie neklamali. Smelo môžem povedať, že je to najlepšia rozprávka akú som za minulý rok videl (teda videl som ju dnes, ale premiéra bola ešte minulý rok). Obavy, ktoré som mal razom pominuli. Síce ma už ten výtvarný štýl, kde vyzerá animácia ako olejomaľba neohúril, ako za čias Spider-Verse, ale nemal chybu. Veľmi krásne, farebné a s citom pre čo najmenší detail. Tu musím vzdať tvorcom poklonu. Cartoon štýl má predsa len svoje čaro. Hudba bola tiež vydarená a som rád, že sa zachoval latino pôvod Kocúra, a počas sledovania vás hodia ihneď do rytmu tóny hudby zo španielsky hovoriacich krajín. Celkovo rozprávka dýcha španielskou náturou na každom rohu. Čo okrem toho ešte dýchalo na každom rohu, respektíve pískalo, bol za dosť dlhú dobu asi jeden z naj rozprávkových záporákov s akými som mal zatiaľ tú česť. Lebo si poviete, že je to len rozprávka, ale myslím, že sa im podarilo zahrať na tú správnu strunu aj dospelým. Viem si živo predstaviť, že keby to sledujem ako 10-ročný alebo mladší, musel by som vyhlásiť “hnedý kód”. Ten vlk bol neskutočne dobre spracovaný a zahraný a naozaj išiel z neho strach. Jediná chyba filmu je v tom, že tam až tak dlhý čas nestrávi. To čo štúdiu DreamWorks išlo vždy je vytvoriť a napísať veľmi zaujímavé a bizarné postavy, ktoré sú miestami až groteskné. A chémia medzi nimi srší na diváka zo všetkých strán. Hneď si ich zamilujete a aj sa schuti zasmejete. A také charaktery nájdete aj v druhom Kocúrovi v čižmách. Humor bol v týchto rozprávkach vždy prítomný a veľmi vhodne zakomponovaný do deja a aj tu mi tvorcovia potrápili bránicu. A čo sa týka samotného príbehu, tak bol taký vcelku jednoduchý. Dokonca tu nie sú ani nejaké zásadné zvraty a žiadne prekvapenie alebo odhalenie ako v prvej časti. Napriek tomu bol spracovaný zábavne a funkčne a dosť som si ho užil. Je tam to DNA štúdia DreamWorks a dokázali, že rozprávky oni stále vedia, aj keď to bolo u nich posledné roky také nijaké. Prakticky ani neviem či niečo od čias Kocúra, okrem Bad Guys, natočili (mimochodom, tých si tiež plánujem pozrieť). A ja len dúfam, že ten náznak niečoho ďalšieho na konci tohto filmu nebol zbytočný a skutočne dôjde k veľkému návratu. ()

Mr.Ward

Obrovské překvapení. Shrek je už klasika, ikona. Dvojka Shreka je takřka perfektní. Trojka a čtverka mají už sestupnou tendenci, ale furt se jedná o fajn šarádu. Poté přišla první sólovka Kocoura v botách, a ta byla více či méně zklamáním. Ano, vydělala, ale film byl podle mého horší průměr. Proto jsem od další sólovky Kocoura neměl valné mínění. Uplynulo ale více než deset let a je to tady. Nejen návrat Kocoura v botách, ale i návrat do světa Shreka. A je to, ano opravdu, návrat velkolepý. Ten film je prostě boží. Předně nová animace studia DreamWorks (která v sobě spojuje 3D, 2D, anime styl atd.) je originální a úžasnou pastvou pro oči. Příběh je také skvělý, poutavý, akční a takřka nemá hluché místo. Dále bych vypíchnul emoční stránku filmu. Ta je opravdu obří, a na konci jedno oko nezůstane suché. Postavy jsou krásně napsané a nový psí hrdina si krade spoustu scén pro sebe. Nakonec se zastavím u humoru. Tam je jediná výtka, já bych se ještě víc utrhl ze řetězu. Suma sumárum tu máme nečekaně povedený animák, který je opravdu tím nejlepším animákem minimálně za uplynulý rok, a který krásně navrací svět Shreka zpět na výsluní. A já prosím, moc moc prosím, dejte nám další pokračování, jak Kocoura, tak především regulérní další díl Shreka v tomhle stylu. To by mohlo být opravdu velké. ()

LdaVinci

Krásná animace, bez pochyby inspirovaná Spider-manem. Celkově film předává tak silná a dospělá témata na zamyšlení, že i když je to občas přehnané, musím hodnotit plným kvaltem. Několikrát mně film vyvolal slzy v očích a několikrát jsem měl husinu, protože smrt, která nás tu pronásleduje, ta opravdu nahání strach. Řekl bych, že děti, které se do příběhu trochu ponoří a vnímají film, musí být chvílema strachy bez sebe. Jinak linka s medvědy a Zlatí, ta má obrovskou hloubku a vůbec jsem nečekal, že právě tato linka mě tak chytne za srdce. A hlavní děj Kocoura a Čiči s jedním pejskem, který tu má důležitou roli, ta nás taky donutí zamyslet se. ()

adamix

Kocúr sa opäť obul do svojich legendárnych čižiem a opäť nesklamal. Tentoraz je príbeh opäť osobný a v stávke je celý jeho život. Humor je príjemný a mierený skôr k detskému publiku, zatiaľ čo celá shrekovská séria pomrkávala vo veľa prípadoch aj na to dospelé. Záporák je dobrý, ale hovorím v tomto prípade o tom vlkovi, čo predstavuje smrť, nie o tom tučnom čudu s fialovými vlasmi. Ostatné postavy vrátane Cici labky a čivavy sú príjemné a určite aj medvedia rodinka s ich ,,adoptovanou" dcérou a celá ich subplot dodáva príbehu väčší rozmer. Spokojnosť, dosť tomu dopomohla aj tá polo-komiksová animácia. Za mňa 80%. ()

smatana.sk

Asi takto nejako budú vyzerať filmy generované umelou inteligenciou. Tu by prompt znel: "Napíš príbeh, ktorý nadviaže na predchádzajúcich Kocúrov v čižmách, pričom v deji budú použité tri medvede, obézny egomaniak a vlčí smrťák. Nosná idea - holywoodske ponaučenie č. 2 (vzťahy sú dôležitejšie než kariéra). Príbeh musí umožňovať použitie vybuchujúcich digitálnych veľkochujovín ((c)Červenák)." ()

mac000

Možná je český dabing dobrý, jak píše recenze, ale v originále jsou Antonio Banderas a Salma Hayek jako kočičí "stars" filmu úžasní. Ale zdaleka nejenom oni! ()

Hawaj

Fakt pěkná animace s propracovaným zábavným a příjemně uštěpačným scénářem, kterou brzdí jen to diznejovský fantasmagorický poletování prostorem během samožerských songů kocoura. Kliše a připomýnáním profláklých scén z hollywůdslých bijaků se naštěstí vyvarovali. Díky za to. Naprosto skvělej casting herců a neodolatené a příjemně vyvážené latino vsuvky. Škoda že atmosféru existencionálních nejistot a blízké smrti kazila ta americká necitlivost a scénicky rozežraná bombastičnost tam, kde se to nejmíň hodilo. Propacovanost charakterů, jejich provázanost, motivace a psychologický vývoj nepodcenili a rozhodně nepůsobyla tupě a hloupě. 3,5 hvězdy. Nejsem zas tolik nadšenej aby to byly 4. Občasný akční sekvence s 12 frejmovou animační sekvencí mi vyloženě vadili. To těm scénám nepomohlo, právě naopak. ()

Kimkong

Tak mě to vůbec nebavilo. Příběh nudný, hudba nudná, animace naprosto běžná na dnešní dobu. Kocour, frajírek co žije lehkovážný život plný nebezpečí dostane nakládačku a začne se bát. Náhodou se dostane ke způsobu, jak si doplnit životy. Poklad ale che i zlatovláska, nějaká kočka a padouch se spoustou zajímavých hraček. Nakonec si kocour začne vážit života a najde přátele. Toť vše. ()

JosefTomas

Muy bien película y muchas gracias amigos... aneb stejně jako já jsem vyplýtval svou (nutno říct špatnou) španělštinu ze základky, Kocour v botách vyplýtval svých 8 životů a zbývá mu ten poslední. Očekávat ale, že nejzábavnější postava z celého Shreka půjde do kočičího důchodu by byla chyba, stejně jako si myslet, že Kocour krom roztomilého kukuče a hlasu Antonia Banderase (já viděl origoš, ale v dabingu na vás čeká stejně skvělý Aleš Procházka) už po svém sólovém dobrodružství z roku 2011 nemůže nic předvést. Stačí si pustit kraťas Tři malé ďáblíky a pochopíte, že se tu dobu pouze a jen rozehříval. Bohužel to vypadá, že se po deseti letech a jednom nic moc seriálu nejzábavnější sidekick ze Shreka definitivně loučí. Ta rozlučka je však v tak velkolepém stylu, sice levnějším, ale o to kreativnějším grafickém hávu a s tolika nápady i tempem, že člověk nevěřícně hledí, co "kočka v důchodu" pořád umí. Tvůrci si navíc přichystali pro odrostlejší a rodiče spoustu odkazů na pohádky a filmy, které k tomu trefně komentují, či přímo parodují, že si zábavu užije opravdu každý. A kdo říká že ne, tak je mentirosa puta. EDIT: Tak nakonec ta puta jsem, ale od začátku... Řekl jsem si, že zkusím kocoura ještě jednou (v dabingu pro změnu), abych si tu jízdu užil ještě jednou a ono... Takhle, je to dobrý, vlastně je to dost dobrý a čekat, že mě to dostane stejně jako napoprvé by byla blbost, ale že mě to nebude moc bavit, protože najednou není co objevovat, to jsem vážně nečekal. Buď je to moje chyba, že jsem všechny narážky chytil hned při prvním zhlédnutí a nyní nemám co objevovat, nebo to tvůrci na další zhlédnutí příliš nepřipravili. Takže jo, jsem puta, teď už jsem se tolik nebavil, sorry. ()

Mykhaluu

Jedničku jsem neviděl, tenhle film je pecka! Kocour je namyšlená sralbotka, ale Perrito vše zachraňuje, dělá ťutíkové a jeho svetřík, ukrutné terapeutické bříško, optimismus, přátelství zachraňují film i Kocoura v botách! Mazec! Smrti se teda děti bojí solidně! Ve finále vlastně nejen děti... ()

kubas369

9/10. Pořád zapomínám, jak s obyčejného příběhu, díky neuvěřitelné animací a kreativitě, může vzniknout zcela neobyčejný film. Plný počet nedávám, jen díky tomu zcela jasně předvídatelnému konci. ()

PAVLIS

V jádru klasická pohádka, co cpe dětem hodnoty jako přátelství, rodina, důvěra apod., ale překvapivě akční, vtipná a nápaditá ve stylu Shreka. Jeden by díky ní málem začal mít rád čivavy. PS: Jedničku jsem neviděl, ale zdá se, že to ničemu nevadí. ()

DaweForeman

Celkem povedené pokračování, kdy kocour prochází psychologickou proměnou ohledně jeho posledního života z devíty, kdy se pokusí naleznout poklad, který splní jakékoliv přání, a mohl by mu vrátit jeho ztracené životy. Jenže on není sám, kdo se daný poklad snaží získat pro sebe. Máme tu tak další dobrodružství plné vtipu, různých dvojsmyslů a především trochu dospělejší příběh. Škoda je, že akce není to, co bývala jako v jedničce a pak veliké mínus je ona trhaná animace, která se sem naprosto nehodí a kazí zážitek ze sledování. ()

MartinTerran

Velmi zajímavý příběh i vývoj postav, pro někoho to bude až moc patetické, ale na začátku bylo varování - je to pohádka. Animace byla zajímavá a líbila se mi, stejně tak souboje. Muerte byl naprosto luxusní. Hodnocení: 84/100. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD