Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (Cinemart SK)

Foyd

Tento film by si podle mého zasloužil titul nejlepší animák roku. Příběh je vcelku originální, zajímavý, plný metafor a symboliky. Hlavní i vedlejší postavy jsou komplexní a dobře zpracované, což ještě podporují skvělí záporáci. Vzhled a výtvarný styl je revoluční a je kladen důraz na detaily. Co se týče dabingu a mluveného slova ani tady nebudu šetřit chválou, je to prostě skvělé ( jak originál, tak i český dabing stojí za to). Tempo filmu je sice do první poloviny pomalejší (pro zvýšení důrazu chvíle...), ale potom to vyráží raketovým tempem až do samého konce. Film je zkrátka kvalitní a já mu dávám 4 hvězdy a hodnocení 8/10. Doporučuji všem, kteří nejsou zaujatí tím, že je to animák. ()

Gelaos

Spolu se Shrekem 2 asi nejlepší film ze shrekovského univerza, a to 11 let (!) po jedničce. Příběh je překvapivě vyspělý, místy potemnělý, ale i dojemný, celou dobu svižně odsýpá a vše je zúročeno v nadupaném finále. Hlavní i vedlejší postavy jsou všechny dobře napsané i zahrané a extra vyzdvihnutí si zaslouží démonický Vlk - ten je totiž jeden z nejlepších antagonistů, co se kdy v animácích objevil. Vizuál i akce jsou nápadité a stylové, humor je povedený, přirozený a neinfantilní. Poslední přání je po všech stránkách vynikající animák. A ze závěrečné scény jsem byl nostalgicky naměkko :) ()

Majrek

Moc pěkné pokračování (že ale bylo načase...) filmu o neohroženém kočičím hrdinovi, který tentokrát čelí mnohem většímu nebezpečí, než na jaké byl v minulosti zvyklý.. Film rozhodně nezklamal - ani příběhem, ani ničím jiným - z padouchů předvedl vynikající výkon zejména Vlk. A pokud jste náhodou sledovali Kocoura 2 v anglickém znění s CZ titulky jako já, snad vám neunikly nádherně zvučné nadávky ve španělštině (ve stylu "corre, corre, gatito! (běž,kočičko!)", nebo "te voy a hacer alfombra de baňo!" (udělám z tebe rohožku na záchod!). Krása! ()

slovan.mma

Tu je hneď cítiť,že nejde o film propagandistickej woke divízie Disney(áno,píšem o Pixare). Nikto sa nesnazi podprahovo či úplne po lopate pretláča t "the message".Hlavný hrdina nie je žiadny cokoladovy transgender vozickar, nikto tu nebojuje za sociálnu spravodlivosť,nepreráža sa sklenený strop a ani sa tu nerieši záchrana sveta. Je to film o láske medzi mužom a ženou(aké spiatočnicke a malo inkluzívne), rodine(aké hlúpe propagovať atómovú rodinu) a priateľstve. Ideálny film pre rodiny a deťmi. Výborné. ()

Kubik_

Kocour v botách: Poslední přání je skvělá jízda, která tě provede druhým dobrodružstvím kocoura v botách. První díl byl pro mě dostatečné dobrý, ale druhý díl je za mě masterpiece. Nová aimace je za mě skvělý prvek tohoto filmu a příběh není vůbec složitý. Styl muziky je super a o hlavním záporákovy nevíte půlku filmu skoro nic, což to tajemno kolem něho je prostě dokonalé a konec je bombastický. ()

Annaroz

Dvě hvězdy pouze za animaci. Film je vhodný tak pro teenagery či dospělé, kteří milují počítačové bitky. Je nadupaný efekty, akcí a hlavně násilím, takže děti se vysloveně bojí. Celý příběh je plochý - je pouze o tom, že tři tlupy se honí za hvězdou, která jim má splnit přání... a ano je tam určitá filosofie, která je ovšem menším dětem zcela ukradená. Ty vnímají hlavně to, že vlk je tak strašidelný, že si hrůzou zakrývaly oči. ()

zbynek.poliv

Po všech těch super-úžo recenzích jsem se po delší době těšil na animák, co mě bude bavit, u kterýho se  třeba i zasměju a který vyplodí i nějakou trochu hlubší myšlenku. Jenže hrubá chyba lávky, jak jsem záhy po shlédnutí zjistil. Hrdina, který odchází do důchodu a teprve v tuhle chvíli si začne vážit svého posledního života a konečně prozře, aby našel svojí životní lásku - rodinu. A není sám, i jiné postavy tohohle filmu najdou to samé, přátelství a rodinu, i když je původně nechtěli. A taky hamižnýho, sebestřednýho hamouna. Ano, tenhle patos je opěvován, jako by se jednalo o něco extra. Plochý a patetický příběh, který se strašně snaží být cool a předat tu myšlenku hlubokou, jako jezírko na zahradě po věším dešti, všem divákům. Dialogy jsou strašně nudné, retrospektiva hlavní postavy je nevýrazná, emoce, i když se výprava snaží, jsem nikde nevycítil. Humor jsem taky nikde nenašel, kocourovy hlášky jsou podobně ploché, jako je jeho příběh. Jako celek musím bohužel říct, že mě tenhle snímek strašně nudil. Animace byla ale fajn a obzvlášť, když se změnila na takový ten "anime styl", to mě hodně bavilo. A Smrt je hrozně cool a je skvěle nadabovaný. A vůbec netuším, pro kterou věkovou kategorii je film určený. Děti z toho pochopí dost málo, aby je to bavilo a pro dospělé je film zase hrozně plochý a nevýrazný. I když dětem se budou líbit medvědi a o ty roztomilý očka, co po sobě hází kočičky. Dvě hvězdy, ale jen za Smrťáka a za animaci. Jakýkoliv Miyazaki strčí tuhle plochou epizodku do zadní kapsy a zapomene na ní ve stejnou vteřinu. ()

soukyd33

Humor, hlášky, akce, mix pohádek. To všechno tady je. Nová animace je zajímavá. Prostorový zvuk výborný. Efekty jsou velice dobré. Příběh super. Pokračování by mohlo být zajímavé. Hvězdiček 5 ()

vladi3

Velke a prijemne prekvapenie... Ziadny woke shit, ziadne pretlacanie minorit. Skvela zabava a akuratna stopaz... Asi naozaj staci iba jeden zivot na to, aby sa dal plne prezit... Film so skvelym posolstvom. ()

Krnac

9,2/10 Šialená jazda, vypípané nadávky, strach o postavy, každý vtip naozaj vtipný. Starý DreamWorks je naspak je v plnej palbe. Len by som si prial aby rovnakú kadenciu mali pri Ako si vycvičiť Draka 3 ale čo už, lepšie sa vrátiť pozde ako nikdy. ()

LiborStula

Mám neskutečně rád, když se v animovaných filmech řeší nějaké větší a dospělejší témata, jako například téma psychologie ve výborném V Hlavě nebo téma života a smrti v úžasné Duši. Kdo by ale byl býval řekl, že jedno takové dospělejší a temnější téma rozebere sequel k menšímu spin-off filmu ze světa Shreka, který mezi lidmi proplul vcelku bez povšimnutí. Kocour v Botách: Poslední přání je neskutečně našlapaná jízda, která probírá jak téma rodiny, tak hlavně smrti a strachu z ní. Je až neuvěřitelné, že se autorům tohoto filmu podařilo dát každé postavě, od samotného Kocoura v Botách, přes sidekick postavu Perrita, až po záporáky (až na Jacka Hornera, ale to byl úmysl), větší přesah a charakter, se kterým dokáže člověk soucítit a pochopit, proč dělají to, co dělají. Například samotný arogantně nebojácný Kocour v Botách si projde krásným charakterovým vývojem. Když jsme u těch postav, tento film nám nadělil jednoho z nejtemnějších a nejděsivějších záporáků za posledních několik let, a to nejen z animáků. Věřím, že jeho hrůzné pískání nahnalo strach nejenom samotnému Kocouru v Botách, ale i nejednomu diváku sedícím v sále kina. Také je velice dobré to, že jeho motivace je pochopitelná. Ale samozřejmě s ním moc nesouhlasíme, vzhledem k tomu, co je jeho cílem. Ledaže by divák byl na jeho straně. Musím také zmínit a pochválit animaci. Ta propojuje různé styly animace podobně jako třeba Spider-Man: Paralelní světy a zároveň je kreativnější než třeba realističtější animace Shreka. A neskutečně to tomuto filmu sedne. Tento vizuál je neskutečně nápaditý, zajímavý a hravý. Film je zároveň ale velmi detailní. A nakonec, ve kterém jiném animáků byla takhle detailně naanimovaná krev? Přesně tak, v žádném, kromě Kocoura v Botách: Poslední Přání. Tento film je beze sporu jedním z největších filmových překvapení roku 2022. ()

fikee

Druhý kocour není špatný, ale chybí mu dost k tomu, aby byl skvělý. Příběh má dobrý námět kocoura v botách, který přišel o osm z devíti  životů, ale ten rozhodně není rozpracovaný do nějakého existenciálního dramatu a je jen vehiklem pro další eskapády a hlášky o starých dobrých pravdách, že rodina a láska jsou nej. Eskápady jsou zábavné a občas vykročí směrem k nadprůměru, aby se vzápětí vrátily na bezpečnou půdu dobrého řemesla. Humor je na tom podobně. ()

Holly_Molly

+- 3 mateřský školky, popcorn rozházenej po celym sále, řvoucí kojenci v kině a i tak to byla pecka! Krásná animace, skvělý postavy, humor jak pro malý tak velký, spousta pohádkových i jiných referencí a hlavně bóóóžíííí "padouch" (a ne, Velkej Jack to neni, ten je prostě kokot...velkej kokot). <3 ()

BW odpad!

Opravdu nechápu tolik kladných ohlasů na tento film, z mého pohledu se animáky nevedou už pěknou řádku let, ale možná už jsem na to starý. :) Kde mám začít? Hned v úvodu mě znechutilo zpívání. To se musí všude zpívat? Vzdyť nesleduji muzikál! Po strašném úvodu přichází akční sekvence a další facka - změna animace. To má být co? Anime? Jako kdyby se tvůrci neuměli rozhodnout, kterou animaci používat, takže půlka filmu je 3D animace a zbytek cosi "kresleného". A vypadá to docela děsně. Nepochopil jsem, co tím tvůrci zamýšleli. No a v neposlední řadě nešvar současných animovaných filmů: vše je neskutečně splašené a nepřehledné, hlavně finále, a navíc okořeněné trapnými hláškami. Takže opět zklamání. Ti, co hodnotí tento film čtyřmi nebo pěti hvězdičkami, na to mají samozřejmě právo, ale doporučil bych jim se znovu podívat na první dva Shreky, aby si připomenuli, jak má vypadat správný vtipný animák. ()

Baru.Class

Na todle sem koukla až teď kvůli nevlastnímu synovi a myslim, že sem si film užila víc než on :D provedení? paráda!!!! Animace bezkonkurenční, bitky skvělý, příběh fajn a ty joky? Já se chlámala od začátku do konce :) nikdy sem si nemyslela, že bych nějakýmu animáku mohla dát pět hvězd ale jo, tendle si to zaslouží. Konečně nic s woke vlnou, nikdo tam neni teplej, žádnej žluťák nebo čerňák, žádná extra emancipovaná rádoby feministka, žádnej non binární ichtyl, prostě stará dobrá a kurevsky vtipná pohádka :) fakt se mi to líbilo ()

Muffino

Nudný animák, který je příliš temný na to, aby se tvůrci trefili do té správné věkové skupiny. Jedinou světlou stránkou příběhu je ten tlustý pán s taškou magických propriet, který jich však využije příliš málo na to, aby to pokrylo zábavu celé stopáže. ()

Barracuda_

Zcela průměrný animák. Těšil jsem se po zdejších ódách na vizuální orgie, nicméně jsem nakonec sledoval polokreslenou nehezkou grafiku s trhanou animací, a to na originálním Blu-Ray(!). Příběh fádní, hudbu si ani nevybavuji. Pro menší děti všudypřítomné téma smrti nevhodné, pro dospěláky to taky není žádné terno. Trapné vtipy, kterým se nedá ani smát. Více už prosím ne. ()

FISHa

Kuuu*vaaaa, takhle se dělá pokračování 👊😎 Vtipné, svěží, animace hravá, akce velmi solidní...a tentokrát i místama nečekaně dospělé 🤩 P.s. skvělý záporák💀😉 ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD