Súkromné očko Jacksona Healyho (Russell Crowe) si ľudia najímajú, keď potrebujú raz a navždy vyriešiť nejaký problém. Popleteného súkromného detektíva Hollanda Marcha (Ryan Gosling) si väčšinou nenajíma nikto. Neuveriteľnou náhodou sa títo dvaja rozdielni muži zapletú do vyšetrovania prípadu nezvestného dievčaťa a zdanlivo nesúvisiaceho úmrtia istej pornohviezdy. Svojrázne vyšetrovacie metódy ich dovedú k odhaleniu šokujúcej konšpirácie, ktorej nitky vedú až do najvyšších kruhov. (TV JOJ)

joehot

Silný, vtipný, staromilecký, smrtonosnozbraňózní a posledněskautský čtyři hvězdy. Crowe a Gosling fungují, jak mají, a především Gosling si svou roli užívá. Black se vrací do dob, kdy filmy měly koule a nehrály si na nic víc než čím byly. A ano, u tohohle filmu bych moc moc moc chtěl sequel, tak snad se zadaří i finančně. Škoda jen, že tolik vtipů prozradily trailery a že je někdy až moc tlačeno na pilu. ()

corpsy

Netuším, či Shane Black vedome nepíše často, alebo je len Hollywoodom ignorovaný. Pretože tento ´´nice guy´´ by svojou prácou vylepšil nejeden akčný výplach posledných rokov. V tomto prípade opäť dokazuje, že patrí medzi elitu, ak nie rovno na špic scenáristickej práce v tomto žánri a je trestuhodné, koľko málo toho zatiaľ stvoril. OSTRÍ CHLAPCI ( ďalší z geniálnych distribučných prekladov názvov filmov ) fungujú na dokonalej chémii hlavných predstaviteľov ( a predstaviteľky ), hlášok skvelo zapasovaných do rôznych bizarných situácií a výbornej retro atmosfére. Snáď sa mohla ešte viac roztočiť akcia, ale o to tu pravdepodobne vôbec nešlo. ()

salisbury

Chemie mezi Správnými chlapy Ryanem a Russellem zafungovala skvěle a v laboratorních baňkách se uvařil výtečný film. Bavil jsem se fórky, které ještě teď ve mně rezonují jak souhra několika libozvučných tónů a můžu s klidným svědomím říct, že tato detektivní dvojka je neskutečně parádní. Pár scének mě nečekaně překvapilo a to je to co poslední dobou ve filmech hledám nejvíc, neotřelost. Shane Black, který krom režijní sesle seděl i na polokřesílku před psacím stolem může skromně v této variaci dvou židlí na dané téma pokračovat. Vlastně bych ani nebyl v podivu, kdyby se časem objevil na plátnech kin nápis The Nice Guys 2. Pokud ano, sedím v hledišti připraven přijmout další dávku neotřelé zábavy. ()

PauloZ

Zábavná buddy jízda. Gosling s Crowem si sedí, skvěle se dolplňují a hláškují. Retro feeling je super a dějovka z pornoprůmyslu je dost neokoukaná, takže baví už v základu. Jenže to celé jaksi nedokáže efektně bruslit ve spletitém ději a ve svém pojetí. Mělo to být krapet zběsilejší a nemuselo se to brát až tak vážně. Je to cool a rozhodně jsem se nenudil, ale po skončení to ve mě nenechalo vůbec nic. PS: Goslingova dcera je naprosto zbytečný aspekt, který to celé rádoby usměrnuje, ale vlastně tomu škodí. Tu měl nahradit nějaký šílený kámoš, sjetý kolemjdoucí, nějaká porngirl, nebo kdokoliv šílenější, kdo by celé žánrovce ještě trochu vytl! :-/ ()

Haluzz

Instant classic. Black prostě nejlíp funguje v menším ansámblu, na menším prostoru. Akční scény jak z filmů Marx brothers, koment k idealizaci minulosti, nejlepší komediální timing (scéna na záchodě, sklo, kluk na kole) posledních let… ()

hous.enka

Ústřední herecké duo i malá Angourie Rice á la Goslingova dcera byli naprosto skvělí. Ač Gosling a Crowe prezentují trochu jiný druh humoru - a přiznávám, že víc mi sedí ten Russellův - spolu tvoří skvělou dvojku, kterou byste v kinech rozhodně neměli minout. Správní chlapi si na nic nehrajou, správní chlapi drží při sobě, správní chlapi vás chytnou a nepustí. Konečně americká komedie bez fekálního humoru a bez trapného přehrávání! Aleluja! Za mě jsou Správní chlapi rozhodně top letní komedií tohoto roku. PS: Kim Basinger to naprosto přehnala s plastikama a už by toho předvádění se měla nechat, brrr. Nebo hrát v nějakých zombie komediích nebo tak. ()

maddy

Než akokoľvek novátorsky, skôr taký „Shane Black na samochod“. Nice Guys sú síce opäť tým správne vtipným buddy movie/detektívkou, akurát Shane Black už dokázal, že to vie ako viac uletene (Kiss Kiss Bang Bang), tak režijne nápaditejšie (Iron Man 3), ako aj po scenáristickej stránke napísať viac kultových hlášok (Last Boy Scout). Nice Guys je dobre odvedená prácička, ktorá si tentoraz berie na paškál detektívky zo sedemdesiatich rokov, s ktorými sa Shane Black opäť dokáže pohrávať tak znamenite, že si z toho žánru a doby bez problémov uťahuje, no bez toho, aby čoby len raz padol do priameho parodovania. Akurát mám pocit, že tentoraz všetko robí možno až príliš štandardne. Black stále vie napísať skvelé hlášky, napísať plnohodnotné hlavné postavy, skvelo obsadiť hercov, kde medzi Goslingom a Croweom funguje od prvej minúty bravúrna chémia a ich dialógové výmeny nechať plynúť takým tempom, že divák takmer nestíha všetky tie slovné prestrelky vstrebávať. Akurát som očakával, že Nice Guys si ešte o niečo drzejšie budú uťahovať zo žánru, viac sa utrhnú z reťaze, budú divokejší, uvoľnenejší a nieže budú riešiť zbytočne vážnu, no pritom značne jednoduchú krimi zápletku. Nahláškovaná krimi komédia sa tak až príliš často mení na zbytočne vážnu detektívku, v ktorej sa však rieši iba banálny prípad podaný zbytočne zamotane. A o ten tu predsa išlo až v druhom rade. Radšej než na tú sa mohol film viac zamerať, okrem slovných prestrelok, na vtipnejšie situácie. Ako detektívka ako taká totiž Nice Guys nemajú až takú šancu fungovať, pretože na tú sa k zásadným informáciám postavy dostávajú aj tak iba čisto náhodne a viac menej sa o rozriešenie prípadu polovicu filmu vlastnými silami, vlastným pátraním ani nesnažia. Zážitok z Nice Guys tak veľmi rýchlo vyprchá a nefunguje viac než taká jednohubka. A Shane Black mal rozhodne na viac. CELKOVO: 3* (6/10) ()

pools

Naprosto luxusní oddechovka do letního kina. Na nic si nehraje, příběh naprosto na druhé koleji, jen hlášky, kozy a přestřelky. 11/10 P.S. Full frontal byl! ()

Alqarin

Shane Black se z jedné a té řeky jen tak nehne, odpouští se to ale snadno, recept na loser-kriminálku totiž funguje i naponěkolikáté. Crowe a Gosling jsou dokonalá trefa, duo chemicky reaktivní a roztomile debilní akorát. Invence Blackovi nedochází, takže prodá víceméně všechno, a nevadí, že je to už po léta to samé zboží, do tohohle krámu (chrámu?) se chodí hlavně pro osvědčenou tradici. ()

Wysch

Vlhké splnění snu. Všechno, co tenhle žánr potřebuje, má Shane Black ve svý klávesnici. Není to absolutní dokonalost, ale je to absolutní zábava! ()

SaNcHeZ_cz

Shane Black a ukázková výprava do let dávno minulých. Správní chlapi jsou tou správnou porcí žánrové zábavy, která se díky několika památným momentům stává nezapomenutelnou. Russell Crowe a Ryan Gosling mají spolu parádní chemii a scénář jim dává dostatek prostoru nato, aby tuhle pozdně sedmdesátkovou jízdu vytěžili naplno. Černý humor, atmosféra a nekompromisní zábava, která servíruje přesně to, co od žánrovky podobného rázu můžete čekat. Svými kvalitami dává navíc vzpomenout i na filmy jako Smrtonosná zbraň nebo Poslední skaut. O legendárním statutu Správných chlapů ovšem rozhodně až čas. [85%] ()

MartinezZ

Poměrně zklamání, to jsem toho tedy čekal víc. Ze začátku to poměrně jde, poměrně skvěle na roli ulítávající Gosling a hromotlucký, ale přesto do filmu padnoucí Crowe, ačkoliv mě nějak příliš nenadchávalo lehce přebytečné násilí na nic netušícím nezúčastněném okolí, ani přítomnost té holčiny. Ale dalo se. A také se stále čekalo, kdy se to rozjede. Jenže ono se to nerozjíždělo, zamotaný děj přestával dávat nějaký zvláštní smysl a v poslední třetině jsem už zíval a pak to skončilo, nic extra se nestalo a zůstalo jen pár dobrých vtípků, jichž většinu jste už beztak viděli v trailerech. Ve výsledku smutně plytké a Shane Black se měl spíše držet scénáristické sesle, než se cpát za kameru. Nový Last Boy Scout se nekoná, ani zdaleka ne, bohužel. ()

Vxxx

Hm. Plný počet to nebude. Děj jako takový mi přišel v první polovině filmu hodně nezáživný a upřímně dost zbytečný. Velmi nahodile se proplétala jakási pornohvězda s jakousi ... Amanda? Ne. Jak ona se ta holka jmenovala... No to je jedno. Další hvězdu dolu by si zasloužil pupek Russela Crowea, ale přijde mi to jako dost povrchní důvod, tak to neudělám. Nenasmála jsem se tolik, jak jsem čekala, ale oddechovka to byla příjemná. 4* ()

Praxis

Buddy komedie co se nebere příliš vážně. Některé fóry naprosto likvidační, ale jinak celkově o ničem. Basinger asi trochu víc chlastá ne? Oba pánové si ale sedli a rozhodně si ten film užívají. 70% Shlédnuto na ČSFD premiéře v Lucerně. ()

Ellmariachi

Velké díky pane Black za tenhle film. Ne že by snad šlo o nezapomenutelný zážitek, který se vryje do paměti a nezmizí, ale díky za to, že podobnej film ještě někdo natočí. Pohodová stará škola v podání pardála Russella Crowa a zábavným Goslingem. Akce je fajn, smíchu taky kopec. Jen zase jak jinak prostě dcerušky v těhle chlapskejch záležitostech nemusím. Ale nutno dodat, že tahle je alespoň snesitelná. Velká zábava ve starým kabátě. 80 procent. ()

ArsenalEagle

Velmi svěží a svižná krimi komedie se skvělou dvojicí (trojicí). Škoda jen těch záporáků, tam to mohlo být z hlediska scénáře propracovanější. Ale nenudil jsem se! ()

JJ.Gibson

Příjemná krimi-komedie ze 70desátek. Je to taková nevšední oddychovka, která Vás místy dokáže překvapit v dobrém slovy smyslu, i přes nemožné trailery, které nám toho prozrazují více, než bychom si přáli!. Chemie mezi Goslingem a Crowem funguje bezvadně. Je to neotřelé, svým způsobem i originální a sledování Vás baví. V záplavě superhrdinských filmů, je toto velmi vítané zpestření... ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (viac)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (viac)

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)