Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (Cinemart SK)

Maximilianus

Jednoduchá akčná béčková zábava. Predátori sú super, ale ostatné postavy dosť nezaujímavé a priveľmi sa snažiace byť cool a machovské. 5,8/10. ()

Mouchal

Nejnovější reinkarnace našeho oblíbeného emzáckého zabijáka má k původnímu filmu hodně daleko. Co zde funguje? Akční stránka filmu a hlavně jeho krvavost je opravdovou lahůdkou pro každého fandu této životodárné rudé kapaliny (možná až na kamarády upíry, ti by mohli při pohledu na tolik "vyplýtvané" "krve" chytit amok). Co zde naopak nefunguje je logika, kdy kupříkladu pár vědců zkoumá živého jedince POUZE pod sedativy. Inteligentní člověk by se asi mohl zeptat: "Hele a jako když se třeba náhodou probudí, to ho tu pak jako umlátíme našema deskama na poznámky nebo jak?". Vědátorka, z které se během dvou minut, co drží svůj první kvér stane rozený Femi-Punisher/Flash-Woman taky úplně nefunguje. Film není moc velký kamarád ani s humorem, kdy se člověk až kolikrát sám sebe ptá, co všechno jsou tvůrci schopni do vážného (!!!) filmu dát bez toho, aby to nazývali parodií (scéna s useknutou rukou a palcem nahoru). Jenže asi tak v polovině filmu se něco zlomí a člověk si řekne, že je to vlastně docela sranda. Vypne poslední své živé mozkové buňky, které to ještě nevzdaly a nespáchaly sebevraždu, přistoupí na režisérovy parodické choutky a užívá si celkem povedený akčňák s naprosto potrhlou partou vojenských vyvrhelů. Pro prdel super film, pro nějaký filmový zážitek? Eeeeh. 60% ()

TomStrom

Kámoš se v létě naivně zeptal, jestli nezajdeme do kina na toho novýho Predátora. Moudře jsem tenkrát namítl, že to podle všech indicií bude blábol a provar velkého kalibru, i když bych se rád mýlil. Po dnešku už vím, že jsem to odhadl přímo bravurně. Pamatuju si živě, jak jsem tu před nějakými dvěma roky s kolegy v diskusi spekuloval, o čem by to tak mohlo být, pak se objevila teze o tom, že prý hlavní hrdina ukradne Predátorovi výstroj a pošle ji svému malému synovi a Predátor pak půjde po ní. To bylo tenkrát smíchu, že je to zjevná kachna, protože je to zápletka úsměvná, ne-li přímo absurdní. Pak jsem na další diskusi rezignoval a o film se nijak zvlášť nezajímal, dokud nebude aspoň trailer. A pak se tu jednoho krásného dne objevil obsah a já myslel, že se vyvrátím... No a jak tahle brilantní zápletka bude fungovat ve filmu, to jsem tušil od začátku a dneska jsem to viděl naživo. A to jsem ani předtím neměl tušení o predátořích psech, genetických úpravách, překládacím softwaru predátořího jazyka, bandě ukecanejch šašků namísto drsného komanda, fyzicky nezničitelné vědkyni, o boji Predátorů mezi sebou, rodinných trampotách hlavního hrdiny a tak by se dalo ještě pokračovat, ale už se mi nechce, protože je mi z toho smutno. Přemluvil jsem se na dvě hvězdy, ale dát tomu odpad, tak mě to o klidný spánek nepřipraví. Akce sice není vyloženě špatná, ale když je scénář a samotná zápletka tak debilní, tak tam můžete dát co chcete, stejně z toho vyleze takovej vejplach. Zlatý Asylum, ti to tak debilní točí aspoň záměrně a dá se tomu zasmát, tady je leda tak smích přes slzy, nebojím se to říci. ()

Pavel82

Často tu pokračováním profláklých značek vytýkám, že jen tak prešlapují na místě a nikam se neposouvají. No... To tu vyčíst opravdu nemůžu. Ale abych řekl pravdu, tady mělo spíš zůstat u toho přešlapování... Protože tady jsme se posunuli do krajin, kam teda slunce nesvítí. Predátoři z roku 2010 jsou proti tomuto pokusu o vtip úžasným a sofistikovaně propracovaným dílem. Zajímavé je, jak si někdy díky podobným výtvorům zpětně uvědomíte, že jste k některým filmům byli až příliš kritičtí. ()

netWoor

No nevim no. To je jak s jednou z těch postav. Ženská-věděc, co od první chvíle umí s jakoukoli zbraní a ze střechy skočí na rozjetej bus a nezbuchne. Ženská-vědec (termín vědkyně mi příjde ujetej). Tak tomu se určitě nedá uvěřit, stejně jako tomu celýmu zbytku. Za mě smutná bída ... ()

Eventyrer

Celý film od začiatku do konca pôsobí veľmi béčkovo,. Scenár a sprosté hlášky, dej aj postavy. A konečná práca malého chlapca pre vládu a rodičia sú s tým v pohode debilitu iba podčiarkuje. ()

Shaleman

Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že se pod film podepíše Shane Black, bylo mi jasný, že jde o krok vedle. Nechci nijak ponižovat jeho kvality, byť mezi mé oblíbence nepatří, ale Predátor není ten typ postav a filmů, které by jste mu chtěli věnovat. A tak nic nečekájící... Jsem byl zklamán. Příběh o hovně, pointa nevyzní tak, jak by asi měla. Mraky postav, všechny ploché, k neuvěření odvážné (i vědkyně válčí jak kdyby patřila k SEALs), spousta zbytečného a přeplácaného. ()

LordMysti

Trapně smutný :(. Velice nevhodné a chabé pokusy o humorné situace, nulové napětí či strach o hlavní postavy. O to horší, o co lepší zážitek u remasterované původní verze. Už jen srovnání party drsných mariňáků včele s legendárním Arnoldem proti bandě pošuků z psychiatrické léčebny... Trapárna. ()

Likan7

Tragédie. Na nového Predátora jsem se celkem těšil, nejsem sice vehementní fanoušek série, ale akční sci-fi řezničina je vždycky fajn. Určitě je fajn erko. Krví se tu opravdu nešetří a tak nějak bych si představoval filmy s Predátorem. Je proto velká škoda, že všechno ostatní vůbec nefunguje. Rozšíření mytologie se mi nelíbí, hrátky s vesmírným psem mi přišli příšerně wtf, geniální kluk, co všechno rozlouskne dvacetkrát ohraný, akce nudná a temná. Prostě takhle ne. Hned od začátku to od Vás Black začne prát pod takovým tlakem, že nebudete vědět čí jste. Pryč je tajemno, neznámo, které se kolem Predátorů obvykle dařilo vytvářet. Tady Vám všechno servírují během 10 minut. Dokonce máme přeložený i predátoří jazyk (fakt to bylo potřeba?). Holbrook sice vypadá uvěřitelně a občas tahá film z pěkný šlamastiky, ale jeho rádoby partička nezajímavých vojáků to zase pěkně sráží. Neumím si představit další 2 pokračování v tomhle duchu. ()

Tamten

Nerozumím záměru tohoto filmu. Původní predátor byl "vážně" míněný film, takový akční horor. Toto má být asi komedie - jak jinak si vysvětlit, že údernou jednotku tvoří blázni, autistický supergeniální kluk a jedna bioložka. A tato skvadra dává na prdel profesionálním týmům i momozemšťanům. Bohužel jako komedie to má zoufale málo vtipů, ale jako seriózní film to prostě brát nejde. ()

Acrobat

Aj keď je Shane mysľou stále režisérom 90.rokov podľa jeho spôsobu snímania rozprávania a dejovosti, aj na Predátorovi sa prejavil duch dnešnej doby, ktorá námetom z rokov minulých nesedí až tak úplne. Riťka na šerblík tentokrát nepadla tak dobre a vlažný začiatok strieda pomerne husté tempo. Čoho ? Ready to kill. I keď sa jedná o zbesilé a pomerne krvavé vyčíňanie stále je to obalené v štruktúrach Shaneovej mysle, ktorá tomu dáva akú takú nápaditosť, vážnosť ktorá je u Blacka krížená s paródiou (najlepšie vidieť pri obetovaní sa členov mentálne zaostalej skupiny) a ani miestami sa nedostaví pocit bezbrehej nudy. Naplno sa potvrdila stará pravda že poctivý mechanický (alebo človečí) zloduch stokrát lepší ako CGI. Cítiš fyzickosť, miestami strach. Ten malý spĺňal ten veľký už nie. Kúsok po kúsku ťa teda celého predátor nezje, ale po toľkých rokoch je premisa zradcov, či pomáhačov z rodu Predátorov a ich vlastných problémov srandovná a na vyvraždovaciu vec dostatočná. Celé to len ničí opäť ten prístup že je to skôr paródia než filmu, nevyhne sa toporným výkonom v herectve a zbytočným rozoberaním či povedal číča alebo nie. A preto či je ráno a či deň, Predátorovi nedarujem kostnú dreň. (videné 9.1.2019, BDrip) ()

Petulka88

Tahle Evoluce je docela dost brutální. Ale to je asi tak všechno, to ostatní nestojí za zmínku. Postavy jsou desivě nesympatické, dialogy debilní (opravdu mě tohle sere u každého druhého filmu?), akční scény nemají čím zaujmout a i speciální efekty místy působí jak z nějakého béčka. Navíc, nový Predátor není ani děsivý ani cool, je jen... divnej. Fanoušci původního Predátora by se tomuto filmu měli vyhnout obloukem nebo by na něj měli co nejrychleji zapomenout. Je to totiž naprostá ztráta času. ()

Ceberus

Wow. Říkám si... vážně tomu dám pět hvězd? Královsky jsem se bavil, protože se tenhle Predátor vůbec nebral vážně a fórky mi prostě sedly. Po záplavě krutovážných komiksových adaptací je tohle pro mě příjemná žánrová změna. Ano, není to jeden z nejlepších filmů všech dob, na druhou stranu si dovolím tvrdit, že to musí být jedno z nejlepších béček všech dob. Je pravda, že s větším rozpočtem někde na úrovni Baye by nejspíš vizuální efekty dokázaly mnohem víc (ne že by byly špatné). A možná by s větším rozpočtem dokázali i obsadit Colina Farrella místo jeho discount klona. Jo a doporučuju raději zhlédnout v originále s titulky, protože dabovat všechny ty fucky a shity jako sakra nebo do háje prostě úplně mění atmosféru filmu. ()

alienemo

Nejde o to, že by tento film nemal na to byť skvelým akčným výplachom. Potenciál to malo obrovský. Dej samotný by sa dal prijať a celkovo by sa dalo povedať, že predátori si sem chodia po čerstvu DNA (načo takýto vyspelý tvor potrebuje DNA ľudksého druhu mi je však záhadou). Problém predstavuje spracovanie. Čakal som akčný nárez s krvou, brutalitami a pár odhtrnutými hlavami ( aj s chrbticou). A to som dostal len napoly. Už pri trailery ma mrazilo z toho, že tam bude nejaky fagan. A ono ho tam bolo viac než dosť. Takže riešime rodinné problémy uprostred krvavej sekanice s neľutostným zabijakom. A to bohužiaľ nie je všetko. Namiesto drsnej vojenskej družiny dostávame bandu dementov. Fakt nechápem prečo v autobuse nemohli byť drsný zabijaci s problémovou disciplínou. Banda dementov sa snaží o komédiu, predátor o akčný nárez a v spojitosti s rodinou dostávame úbohu úrážku pôvodného zabijaka. Je to proste v háji. ()

E lan

No je to tak na rozmezí ** a ***. Triky super, sem tam dobrá hláška a dějový zvrat, ale jinak je to spíš zmatek bez nápadu. Divné, ale rozhodně koukatelné. ()

Psycho.R

Stejně jako u Predátorů jsem si říkal, že je to docela fajn, ale pak mi došlo, že to jen těží ze skvělé jedničky, která však měla atmosféru a přesně vybrané herce. Tady sice Blackův humor občas poznávám, ale místo plnohodnotného pokračování natočil průměrný film zaměřený na teenagery. Paradoxně mi víc, než nelogičnosti příběhu vadila hloupost akce a chování postav ve druhé polovině. ()

bearmeedek

Dobré jméno nemusí být vždycky zárukou. A to je v tomto případě pan Black. Vyprodukoval neuvěřitelný spletenec několika filmů, nebo filmových ság. Toto akční a sci-fi béčko nemá problém v tom, že je béčkové. V první řadě si nedovede ujasnit, čím chce být. Humor v akčním filmu může mít určitě místo. Tady se ale neví, jestli je to jako komedie, nebo parodie. U dalších postupů nevíte, jestli jako fakt nebo si z nás dělají prcku. Nebýt dostatku krve, utržených hlav a přepůlených těl, rozhodně by to na mě působilo jako dobrodružná pohádka pro děti. A že by se děti u toho s radostí podělaly! Nečekal jsem sice Predátora, ale čekal jsem víc. Akce jako takové (bez hlubšího pitvání) uznat musím a tak tedy, pane Černý, dám vám těch 50%. ()

deLaFere

Chvílemi už přestávám chápat logiku hollywoodských producentů. Jednička je kultovní horor, PR kolem téhle sračky bylo obří a rozhodně mě ani ve snu nepřipravilo na to, co jsem viděl. Udělat z Predátora akční komedii takovéhoto rozsahu? Shane Black určitě není špatný filmař, takže tohle bylo na objednávku? Pro Číňany? Dvě hvězdy dávám proto, že chvílemi jsem se bavil, ale na druhou stranu čekal jsem nářez a ne tohle. Příště bude Predátor učitelkou v mateřské školce? Nebo bude uvádět pořad o vaření? Továrna na sny v současnosti przní naprosto všechny legendární počiny od Ben Hura přes Vetřelce po třeba právě Predátora. Budiž,ale mě by opravdu zajímalo kdo si to žádá? Stále se mi nechce věřit, že by trh byl tak komplexně debilní, koneckonců Netflix nebo HBO jsou toho důkazem. ()

vandr

Prostě jen další důkaz že csfd potřebuje aktualizovat a už konečně zavést desetibodovou stupnici... to by si ale jistý pán musel vyndat hlavu ze zadku ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)