Temnota

• Česko Temnota přichází (viac)

Peter a Bronny Taylorovci (Kevin Bacon, Radha Mitchellová) s dvoma deťmi a párom priateľov vyrazia na výlet do Arizony. Pokojný pobyt v Grand Canyon naruší len malá nepríjemnosť, keď sa ich dospievajúci syn Michael (David Mazouz) pri lezení po skalách prepadne do skrytej jaskyne Kiva, kde nájde čudesné čierne kamene so symbolmi. Vezme si ich so sebou, ale nikomu o nich nepovie. Po návrate domov sa v ich domčeku v Los Angeles začnú odohrávať čudesné udalosti, ale všetci ich pripisujú synovmu autizmu. Keď však paranormálne udalosti naberú na intenzite a obrátia rodine život hore nohami, chlapcova  matka si uvedomí, že Mikeyho sa zmocnili temné sily. Pátra po príčinách a objaví indiánsku legendu. Ak je pravdivá, môže znamenať jediné - rodina príde o svojho syna, ktorého pripraví o život zlý indiánsky duch. (TV JOJ)

M.i.k.e

to se takhle jednou vrána,had a kojot rozhodli postaršit jednu spořádanou rodinku a začali jim tak doma pouštět vodu,malovat v koupelně a špinit zdi až nakonec musela přijít sveřepá zaklínačka indiánů a něco na ně zakřičet špaňelsky...Darkness i přesto,že se ve fimu neděje nic co by už nebylo viděno jinde není zase úplný průser a v pár momentech ukazuje,že kdyby se aspoň trochu chtělo mohla tu být solidní atmosféra...kdo viděl trailer,viděl i ty "nejlepší" momenty.V rámci žánru lehce pod průměrem,nicméně vyloženě nena.ere...40% ()

bourec

Ten začátek nebyl špatnej,a vlastně v hejnu duchařskejch projektů ani příběh o indiánskejch démonech nebyl úplně marnej.Ale to provedení bez hororovejch atributů,se spoustou zbytečnejch,místy až hysterickejch scén,a s příšernym koncem,kterej připomínal televizní báchorku z neděle v čétéčku,tak to sem nečekal,a docela mi to vyrazilo dech.Na tohodle rejžu sem dost spoléhal,ale teď vidim,že amíci kdekoho semelou.Škoda.30%. ()

cariada

Autista v hlavní roli to je snad špatný vtip. Jinak by to snad i šlo, ale ten kluk mě přiváděl k nepříčetnosti. Jeho ségra sice psycho, ale pěkná. Hodně průměrné a málo atmosféry. ()

majo0007 odpad!

Juj, otras! Pre mňa to bol horror, že som to vôbec dopozeral. Neviem, či som sa viac nebavil na odpadovom remaku Poltergeistera, ktorému je tento shit dosti podobný. Kevine, Kevine, co si to zbakonil ?! Len dúfam, že to bude facka, aby si sa takýchto splaškov nabudúce vyvaroval! Úvod - o ničom - prejde pol hodina - niečo tu je - o ničom - prejde ďalšia polhodina - asi tu fakt niečo je - o ničom - zavoláme mexickú imigrantku - o ničom - ďalšia polhodina v prdeli - vyháňame Bu-Bu - na to majú cca.10min - BINGO! Milé deti, týmto sa naša stopáž skončila, vyvracať sa na záchod, umyť zuby, pomodliť sa a spať, aby sme už takéto "drsňárny" už nemuseli vidieť. ()

Han22

Opět jedna ultranudná rodinná duchařina jak přes kopírák. Otec workoholik a bývalý děvkař, matka se sklony k alkoholismu, syn retard, dcera bulimička. Opravdu "zábavná" rodinka se kterou přes hodinu prožíváte jejich "zajímavé" příhody zpestřené strašidelnou šmouhou na zdi a občasným zvířátkem. Ke konci přijde celkem zajímavé vymítání včetně výletu do jiného světa, které mě dalo vzpomenout na klasiku Poltergeist a za to 1*. Zbytek příšerná, laciná nuda. ()

Corpsegrinder

Nízký hodnocení a komentáře můžou evokovat dojem že film je sračka, což ale neni. Natočený je to dobře, zahraný je to taky dobře, bohužel je to šíleně nudný jelikož se tam opravdu nic neděje. Takhle nudný strašení si nepamatuju z žádnýho jinýho filmu. Tvůrci se očividně snažili o oldschool přístup k prokletejm šutrům s kterejma si rodinka přiveze domů i duchy, bohužel když to srovnáte s tvorbou Jamese Wana tak je tohle asi jako Šest medvědů s Cibulkou. Pár pošmatlanejch zdí a puštěnejch kohoutků už dneska nikoho na prdel neposadí. A vzhled ducháčků byl opravdu jako z pohádky :)) Nahoru to táhne hlavně Radha Mitchell kterou mám rád všude a Kevin Slanina u kterýho platí to samý. Od režiséra kterej natočil tak ujetej masakr jako byl Wolf Creek 2 bych čekal něco víc akčního. P.S. jestli vám tohle připomíná Poltergeista tak v tom případě ten film vykrádá uplně každej horor na světě. ()

Magika82

Narozdíl od kolegů hodnotitelů/kritiků, vezmu tento filmový počin čistě z filmového a faktického pohledu: 1) Herci prokázali, že i de facto obsazení tak akorát pro inscenaci, může být někdy k dobru. 2) Dějová linie je srozumitelná, má hlavu i patu. 3) K vyvolání příjemné temné atmosféry nemusí vždy stříkat krev, což také tvůrci prokázali... Ale, jsou tu ta proklínaná "ALE"... 1) Anasaziové byli jinými kmeny respektování pro svou moudrost. Tu měli získat od "Bílé učitelky z hvězd", která kmen Anasazi navštěvovala po generace. Někdy k nim sestupovala z nebe ve velkém "bílém zářícím vejci", jindy vystupovala z "velkého ohnivého kola". Jejich zmizení skutečně zůstává záhadou. Leč, nikdy se nepletli do nějakých světů temných duchů, či démonů. 2) I kdyby - a to podtrhuji - přece jen něco společného měli, pak by takovou situaci musel "vyřešit" šaman/ka. Nikoli Mexičanka! (Žádný kmen původních domorodých obyvatel Severní Ameriky nehovoří španělsky!) A konečně: 3) Závěrečné minuty snímku mu bohužel ubraly na celkové kvalitě i hodnotě... Sečteno a podtrženo: Mohlo to být 80%. Takto končí se známkou Dobrá, 55% a tedy 3 hvězdy... ()

Flopik

Nechcem zbytočne kritizovať, pretože ako vidím väčšina sa tu na tomto filme vybúrila a tak ma od neho na dlhú dobu odradila. Musím povedať že to vôbec nie je až také zlé.Príbeh nie je originálny, strašidelné to skoro nie je a lakačky nulové. Avšak povedzme si úprimne že je x,y hororov ktoré sú presne také isté akurát sto krát horšie.Pozerá sa nato pekne, je to aj pekne nakrútené, známi herci a celkom rýchlo bežiaci dej. Báť sa nebudete ale pozrieť sa to dá. ()

pilarius

Herci slušní, postavy slibné. Na druhou stranu děj i děs naprosto absentují: pár hezkých zvířátek, lidí v kostýmech a digitálních mráčků v tomhle mixu snad nikomu nemůže hnout byť jen brvou. ()

Junys

Rodina se vrací domů z dovolené v Grand Canyonu. Od té doby co přijeli se v jejich domě dějí čím dál víc horší věci.. - Nevím no bylo to takový suchý... jinak herci průměr.. prostředí klasika ()

BOURQUE

Samotný príbeh zaujímavý, ale celé je to nešťastne režírované. Hlavne záver vykazuje väčšie nedostatky. Priemerný K. Bacon. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Rathalos

Tak toto bola poriadna kravina,ani Kevin Bacon tomu nepomohol,nuda,nuda a este raz nuda,neskutocne mi liezli na nervy tie ich deti,jedna hviezdicka za aky taky zaver,aj ked aj ten stal za nic...:-) ()

beso74

Rodinná psychologická dráma sa obtrela o duchársky horor a vznikol paškvil menom Darkness. Otec-sukničkár a matka - ex-alkoholička majú dcéru s bulímiou a syna s autizmom. Aby toho nebolo málo, nasťahovalo sa k nim ešte niekoľko duchov. Samozrejme, rodičia si všimnú, že niečo nie je v poriadku až kdesi uprostred filmu, keď sa k hnusnému zápachu, stále tečúcej vode, samo zatváracím dverám a večne štekajúcemu susedovmu psovi pridajú odtlačky špinavých rúk, prítomnosť zvierat a podobné chuťovky. A tak mamka sadne za internet a vygugli, že majú doma ducha, a dokonca nie jedného. Nuž ako správne podotkla vo filme jedná postava, svet je plný veci, ktoré nevieme vysvetliť. Jednou z nich je aj dôvod, prečo sa tvorcovia ako Greg McLean, Kevin Bacon a Radha Mitchell upísali takejto hovadine. Veľmi slabé 2 hviezdičky... ()

petrik11 odpad!

Slanina nám riadne klesla, keď prikývol na tento šit. Možno film zadal nejaký debilný multikulti znalec. Boh je nula, jediná záchrana je migrantská méchičanka či portoričánka? Slabé preslabé ()

ostravak30

Greg McLean je režisérem hororů. Nevím jak ty ostatní, ale tento opravdu není povedený. Už od prvních minut je slyšet, že dialogy zaostávají velmi silně. Celý scénář je strašně slabý. Lekací scény nejsou moc lekací, ačkoli se o to vehementně snaží a samotná temnota stojí jen na otiscích dlaní a spálenině na stěně. Samotné hororové postavy uvidíme až v úplném závěru. Do té doby rodina stále jen řeší, ale moc toho nevyřeší, všichni jsou stále jen varováni, že něco přijde, ale stále nic nepřichází. Herci ani nemají moc co hrát. Už jsem viděl dost hororů, navíc i s mystickou či indiánskou tématikou, ale tenhle rychle zapadne. Samotný původ duchů by chtělo trochu více propracovat. ()

Veto_01

Greg McLean produkčnímu: "Chci natočit horror. Bude o tom, jak autistický syn Keva Slaniny najde v jeskyni kameny, přinese je domů a začnou se dít divný věci. Potom přijde stará mexická vymítačka duchů, nějakým způsobem vrátí kameny na místo kam patří a všechno dobře dopadne." Produkční: "A to je všechno? Žádný dějový zvrat? Nic?" "Ne." "Beru." ()