Temnota

• Česko Temnota přichází (viac)

Peter a Bronny Taylorovci (Kevin Bacon, Radha Mitchellová) s dvoma deťmi a párom priateľov vyrazia na výlet do Arizony. Pokojný pobyt v Grand Canyon naruší len malá nepríjemnosť, keď sa ich dospievajúci syn Michael (David Mazouz) pri lezení po skalách prepadne do skrytej jaskyne Kiva, kde nájde čudesné čierne kamene so symbolmi. Vezme si ich so sebou, ale nikomu o nich nepovie. Po návrate domov sa v ich domčeku v Los Angeles začnú odohrávať čudesné udalosti, ale všetci ich pripisujú synovmu autizmu. Keď však paranormálne udalosti naberú na intenzite a obrátia rodine život hore nohami, chlapcova  matka si uvedomí, že Mikeyho sa zmocnili temné sily. Pátra po príčinách a objaví indiánsku legendu. Ak je pravdivá, môže znamenať jediné - rodina príde o svojho syna, ktorého pripraví o život zlý indiánsky duch. (TV JOJ)

Scaevola

Bát se nebudete, ale jinak se jedná o docela povedený rodinný horrůrek, na němž jsou nejzajímavější indiánské masky a postupné naleptávání domácí idyly. ()

Emperor1

Myslím, že si tenhle snímek zaslouží trochu vyšší hodnocení, alespoň mě se docela líbil. Zajímavé téma si určitě zasloužilo lepší zpracování, hlavně v závěru to poněkud drhlo (ty dvě zaříkávačky působily jako z nějakého hodně laciného hororu), ale zase se mi líbila ta legenda a kombinace dítě + autismus + démoni je vděčná ... jen škoda, že se z toho nedalo vytřískat více ... 2,5 je celkem střízlivé hodnocení tohodle dílka, Kevina Bacona, třebaže už lehce vyšumělého, mám docela rád (připomíná mi mého starého vypelichaného medvídka, kterýho mi je líto vyhodit), jeho věčně ztrápený výraz si další půlbod zaslouží. ()

Miroslav.Zac

klasický americký horor podle klasické americké šablony. Dítě, v tomto případě už tak zvláštní (autista), najde na výletě kamenné indiánské artefakty (samozřejmě řádně prokleté). Vezme si je sebou a od té doby se u nich doma začnou dít strašidelné věci. Rodiče (klasicky) nic nechápou a za všechno dávají vinu sobě (nemoc moderních rodičů), klukova pubertální ségra zvrací do plastových krabiček a dělá si z nich (ucházející) sbírku. Rodiče pod tlakem divných událostí začínají (velmi velmi) pomalu chápat, že se děje něco nepřirozeného.... viděno na Nova Cinema, kam tento a jemu podobné (ne)kvalitní filmy patří. ()

kristovanoho odpad!

Jako jediné pozitivum vidím pouze konec filmu. Jednak kvůli tomu, že jsem se ho dožil a druhak díky faktu, že se nic neprobudí, neobjeví atd. a tudíž ani nehrozí případné pokračování. Ani to však neodvrátí odpadní hodnocení, anžto jinak je to píčovina toho nejsilnějšího kalibru. ()

Martin29

A tak buďme soudní 33 procent to je teda hodně málo. Znám mnoho horších, které mají daleko více procent například http://www.csfd.cz/film/61046-agoraphobia/komentare/. Je to spíše takový light horor máme zde lekačky, kterých se snad nikdo kdo viděl minimálně jeden horor nelekne navíc se tu sami od sebe zavírají a otvírají dveře zapíná a vypíná voda apod (Paranormal Activity hadr) a nakonec příjdou nečekaně vymítači duchů. Ocenit se zde dá jen zápletka s indiány, která mě , ale přišla málo využitá a na konci tomu docházel dech šlo vidět, že už nevěděli co tam dát. Na to, že to točil režisér parádního Wolf Creeka nebo například Krokodýla Návrat Do Krvavé Laguny zklamání,ale zase o nic hrozného se nejedná pořád se radši podívám na tohle než na sračkovní Čarodějnici nebo Hovnoduka (Pardon Babadooka). P.s. srovnávat toto s tvrobou Jamese Wana je asi taková blbost jako porovnávat tohle http://www.csfd.cz/film/229857-cepel-smrti/komentare/ s tvorbou třeba Alexandra Ajy ()

Iveta47

A zase sa mi potvrdilo že čím nižšie hodnotenie tým lepší film.Normálne sa teším keď vidím hodnotenie 40% a menej.Tento film si takéto hodnotenie vôbec nezaslúži hoci dobre aj mne to trochu pripomenulo Poltergeist.,ale nieje to jediný film ktorý vám niečo pripomenie...O to lepšie hneď si ho idem pozrieť.Každému sa páči niečo iné a filmy o ducharine mám veľmi rada a tento kvalitou a dejom rozhodne patrí medzi tie lepšie.Nehovorím,že je to na 5 * ale dala som ich už len kvôli nízkemu hodnoteniu ostatných,ale 4*by som dala v pohode.Prosím vás najdite ci čas a urobte si malý prieskum hodnotenia filmov a zistite že často sa stáva že totálny brak ide nad 70%....napr.Pád do tmy ktorý sa nedal ani dopozerať čo sa mi nestáva.Také nízke hodnotenie si the Darkness určite nezaslúži. 5*. ()

Caviar

Nevím proč mi tento snímek připomínal Znamení v  trochu strašidelnějším duchu a s nádechem mystiky. S tím strašením to ovšem nebylo nějak překotné a horor se snad ani nejednalo. Celá výprava a herecké výkony, také nebyly nijak světoborné, spíš takový lepší průměr, ale na druhou stranu příběh byl dobře odvyprávěn a dával smyl. Takže z toho nebude nijak odvaření, ale také Vás to neurazí a neunudí k smrti. ()