Gotham

• Slovensko Gotham: Vojna gangov (viac)
USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (viac)

V Gotham City sa stane zločin, pri ktorom sú Martha a Thomas Wayneovci zavraždení pred očami ich malého syna Brucea. Do vyšetrovania sa púšťa detektív gothamskej policajnej jednotky James Gordon a jeho cynický partner, Harvey Bullock. Lenže vyšetrovanie je komplikované a neprináša očakávané výsledky. James Gordon, poháňaný Bruceovým traumatizujúcim zážitkom, sa púšťa do osamelého pátrania, počas ktorého sa bude musieť postaviť proti vlastným spolubojovníkom, korupcii a podsvetiu. V nadchádzajúcej vojne za spravodlivosť bude stratená nevinnosť, niektorí zločinci budú chytení a z niektorých sa stanú ešte ťažší súperi. Celú túto dobu pozoruje mladý Bruce s rastúcou posadnutosťou, ktorá ho jedného dňa privedie k vlastnej pomste ako Batmana. Okrem Brucea Wayna seriál rozpráva príbehy rôznych slávnych zločincov, napríklad Catwoman, Tučniaka alebo Riddlera. (TV Dajto)

Recenzie používateľa Joker99 k tomuto seriálu (85)

Prvotní hádanka (2017) (S03E17)

"Vyprázdni stanici. Chci, abychom tu byli jenom my dva. Sami. No a tenhle idiot s bombou na krku." ()

Zapalte knot (2017) (S03E18)

"Čekal jsem na tebe dlouho, Bruci. Společně donutíme Gotham zaplatit." ()

Souzeni budou všichni (2017) (S03E19)

"Tím, že jsi mě zastřelil, jsi mi dal něco, pro co jsem mohl žít - pomstu." ()

Půvabný automat na nenávist (2017) (S03E20)

"Tato rozbuška spustí bombu. Tisíce lidí se nakazí virem. Město bude roztrháno a z popela povstane temný hrdina." ()

Volání osudu (2017) (S03E21)

"Zatímco plameny hédonismu olizovaly samotný základ jeho společnosti, Nero hrál a zpíval Zkázu Tróji." ()

Těžkášpinaváduše (2017) (S03E22)

"Možná. Ale aspoň vím, kdo jsem. Ten den na břehu řeky, to byla chvíle tvého znovuzrození. A to byla lež! Celá tvá osobnost je založena na lži! A není nic, co bys mohl udělat, abys to změnil!" ()

Pax Penguina (2017) (S04E01)

"Tohle je Gotham. Vždycky tu bude zločin. To, co nabízím, je zločin v rukou profesionálů a držený za dohodnutých podmínek." ()

Žnec děsu (2017) (S04E02)

"Nemůžeš se přestat bát. Můžeš se stát pouze svým démonem, jako jsem to udělal já." ()

Ti s maskami (2017) (S04E03)

"Ten nůž je klíčem ke všemu." ()

Démonova hlava (2017) (S04E04)

"Mezi mými lidmi existuje prastarý příběh o muži, který nemohl zemřít. Ve své době spáchal hrozné činy, postavil velké království a pak zmizel." ()

Cesta meče (2017) (S04E05)

"Pak se vrátím a zabiju každého, koho miluješ. Stejně jako jsi sledoval smrt svých rodičů, stejně jako jsi sledoval, jak podřezávám hrdlo tvému ​​příteli, zabiju tvou ženu a děti přímo před tvýma očima a ty s tím nic nenaděláš!" ()

Prasečí odpoledne (2017) (S04E06)

"Doufám, že nevadí, když řeknu, že se z našeho setkání červenám! Potřásl bych vám rukou, kdyby to bylo možné. Jsem velký fanoušek. Obrovský fanoušek." "Skvělý. Můj největší fanoušek je prase." ()

Den v úžině (2017) (S04E07)

"Je to jen další krok v mém spiknutí. Je to sága. Je to epos. Je to podívaná. A ty jsi moje múza, Jimmy Gordon. Brzy se zase uvidíme." ()

Přestaň se mlátit (2017) (S04E08)

"Nemůžeš dělat takovéhle věci. Tví nepřátelé budou vědět, že jsi to byl ty." ()

Jen ať si dají (2017) (S04E09)

"Chlapce zabolí, když někdo nedojí." ()

Královna bere jezdce (2017) (S04E11)

"Ne že bych se chtěl chvástat, ale jsem muž s mnoha zdroji. Takže, chvást. Chvást, chvást. Tak co říkáš, kamaráde? Budu tvůj nejlepší přítel. Usměj se trochu." ()

Střepy zrcadla (2018) (S04E12)

"Znám vás. Vás všechny. A jsem si docela jistá, že vás nenávidím." ()

Krásná temnota (2018) (S04E13)

"Vyléčím tě z toho, Oswalde. Najdu toho zábavného chlápka, o kterém vím, že je v tobě, a až to udělám. Ach! Užijeme si spolu tolik zábavy!" ()

Shledání (2018) (S04E14)

"Jako mrtvá už těžko budeš skákat po střechách." "Budu na to myslet." ()

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (viac)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (viac)