Gotham

• Slovensko Gotham: Vojna gangov (viac)
USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (viac)

V Gotham City sa stane zločin, pri ktorom sú Martha a Thomas Wayneovci zavraždení pred očami ich malého syna Brucea. Do vyšetrovania sa púšťa detektív gothamskej policajnej jednotky James Gordon a jeho cynický partner, Harvey Bullock. Lenže vyšetrovanie je komplikované a neprináša očakávané výsledky. James Gordon, poháňaný Bruceovým traumatizujúcim zážitkom, sa púšťa do osamelého pátrania, počas ktorého sa bude musieť postaviť proti vlastným spolubojovníkom, korupcii a podsvetiu. V nadchádzajúcej vojne za spravodlivosť bude stratená nevinnosť, niektorí zločinci budú chytení a z niektorých sa stanú ešte ťažší súperi. Celú túto dobu pozoruje mladý Bruce s rastúcou posadnutosťou, ktorá ho jedného dňa privedie k vlastnej pomste ako Batmana. Okrem Brucea Wayna seriál rozpráva príbehy rôznych slávnych zločincov, napríklad Catwoman, Tučniaka alebo Riddlera. (TV Dajto)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (70)

Dravá zvěř (2015) (S01E19)

Devatenáctá epizoda přišla s gothamskou verzí pana Šedého, která mě nebavila stejně jako hrdina titulní hrdina knižních a filmových "Padesátek". Hlavní dějová linie navíc poněkud ustrnula, takže jedinou zajímavější podívanou přinesla snaha Fish Mooney dosáhnout pevniny. ()

Pod kudlou (2015) (S01E20)

Po předchozí poněkud nudné epizodě jsem byl příjemně překvapen. Stále se pátrá po stejném vrahovi, ale děj byl tentokrát zajímavý, napětí i atmosféra parádně gradovaly a všechny příběhové linie bez výjimky mě vtáhly do děje. Velmi povedená záležitost. ()

Kovadlina či kladivo (2015) (S01E21)

Platí prakticky všechno, co jsem napsal už v komentáři k předchozí epizodě. Jen bych dodal, že Edward Nygma i Barbara Keen procházejí velmi zajímavým osobnostním vývojem. ()

Všechny šťastné rodiny jsou stejné (2015) (S01E22)

Zůstávám u pěti hvězdiček, přestože to v tomto dílu často nemile zaskřípe. No, nebudu předstírat, že jsem si různých chyb nevšiml, ale faktem zůstává, že jsem se dobře bavil, takže co už... ()

Season 2 (2015) (S02)

Druhá řada seriálu mě bavila o něco málo méně než první, hlavně kvůli postavě Thea Galavana/ Azraela. Na druhou stranu pokračoval vývoj všech postav (a že jich je), ale přibyla i řada povětšinou charismatických záporáků a v závěru i zmutovaných jedinců. Nejlepší na celém seriálu je určitě atmosféra, kombinace moderní doby a klasických amerických gangsterek mě fakt baví. Pevně doufám, že mě podobně potěší i třetí série, byla by škoda, kdyby seriál ztratil tah. ()

Neopovaž se (2015) (S02E01)

První epizoda druhé sezóny mě v žádném případě nezklamala. Ani v ní nechyběla výborná atmosféra, kterou přinesla už první řada, navíc se do hry vrátil Jerome v podání Camerona Monaghana, což pro mě byla velmi dobrá zpráva. Stejně spokojený jsem s Oswaldem, zatím si jen nejsem jistý novou postavou Thea Galavana. ()

Ťuk, ťuk (2015) (S02E02)

Druhá epizoda mě velice bavila, všechny akce uprchlých psychopatů byly krajně působivé, a přestože to dělám často i tentokrát musím pochválit skvělou atmosféru. ()

Kdo se směje naposled (2015) (S02E03)

Zatím se tedy ve druhé řadě velmi daří, jen v závěru kouzelnického vystoupení mi trochu ztuhnul úsměv. Nevím proč, ale postava Theo Galavana mi jaksi nesedla, přestože Jamese Fraina celkem můžu. ()

Přepadovka (2015) (S02E04)

Všechno bylo v pohodě jako v předchozích epizodách, ale musel jsem ubrat hvězdičku z důvodu nasazení úderné jednotky, která byla tak dokonalá, že i přes jasnou palebnou převahu dokázali její členové zasáhnout Victora Zsazse celým jedním projektilem. ()

Skarifikace (2015) (S02E05)

Tučňák se mi zdá být s každou epizodou lepší, na druhou stranu Theo Galavan mi stále nesedí a historický exkurz do minulosti jeho rodiny mě absolutně nezaujal. Řekl bych, že už to tvůrci trochu překombinovali, zatímco úvodní epizody druhé sezóny byly skvělé, po smrti Jeroma děj lehce upadá. ()

Ohněm (2015) (S02E06)

Původně jsem chtěl epizodu ohodnotit čtyřmi hvězdičkami, ale musel jsem přihodit i pátou za skvěle provedený závěr dílu. Předpokládám, že tohle byla pro Edwarda Nygmu pověstná poslední kapka. ()

Maminčina zrůdička (2015) (S02E07)

Moje spokojenost se seriálem díl od dílu klesá. Setrvačnost sice ještě dotlačila mé hodnocení na čtyři hvězdičky, ale zápletka kolem Thea Galavana mi fakt začíná lézt na nervy a nebýt Nygmy, čert ví, jak by to dopadlo. 4*- ()

Dnes je ta noc (2015) (S02E08)

Nebýt pikniku Edwarda Nigmy ohodnotil bych epizodu třemi hvězdičkami, protože mám pocit, že sezóna potřebuje nový impuls. Opakující se pasti na Jima Gordona, ve kterých figuruje Barbara jako návnada, mi signalizují něco o detektivově inteligenci. Kam si spolu asi vyrazí příště? Galavanův "propracovaný" způsob, jak získat Wayne Enterprises zase vypovídá o únavě scénáristy. 4*- ()

Hořká pilulka (2015) (S02E09)

Sice to tentokrát bylo lepší než předchozí díl, ale tvůrci mě už začínají štvát hromaděním drobných nesmyslů. Eda Plameňák nejdříve vyřídí celou policejní jednotku, aby ho o chvilku později dal Jim Gordon na pěsti? A to byl jen příklad. Naštěstí alespoň zafungovalo komicko- sadistické duo Tučňák/ Nygma. Všiml jsem si, že se sezóna může pyšnit pokryteckou cenzurou typickou pro Nova Group- násilí, mrtvoly a kusy těl nevadí, ale krev je nutno rozostřit, co kdyby to rozrušilo nějakého latentního upíra, že? ()

Syn Gothamu (2015) (S02E10)

Chyby sice přetrvávají, ale tentokrát se daly přehlédnout vzhledem k zajímavějšímu ději. Navíc mě hodně bavila zarputilost Oswalda Cobblepota, takže může být. ()

Horší než zločin (2015) (S02E11)

V jedenácté epizodě šla kvalita jasně nahoru, atmosféra byla zase o něco málo temnější a Jim Gordon zase jednou navštívil temnou stranu síly. ()

Pan Mráz (2016) (S02E12)

Dvanáctá epizoda přivedla na scénu Victora Friese, který mě bavil, jen mám obavy, aby na Batmana zbyli nějací záporáci:-). Zároveň opět vstoupila do hry arkhamská léčebna a její odloučené pracoviště na Indian Hill, ve které vkládám velké naděje. Takže se těším na to, co přijde. ()

Mrtvého nestudí (2016) (S02E13)

Tento díl sympaticky navázal na předchozí epizodu, zápletka s Victorem Friesem dostala větší hloubku a do děje stále více zasahoval Dr. Hugo Strange, což vítám. ()

Hrst bláta s podlostí (2016) (S02E14)

Bruceovo pátrání po vrahovi rodičů mi přišlo hodně zdlouhavé a příliš mě nebavilo, na druhou stranu mě velice bavil vývoj osobnosti/ osobností Edwarda Nygmy, Cory Michael Smith je krajně přesvědčivý. ()

Šílený Grey Dawn (2016) (S02E15)

Solidní epizoda hlavně díky Edwardovi Nygmovi, který se definitivně rozhodl pro cestu zločinu, a Oswaldovi, jehož přeměna v milovníka všeho živého je dojemně zábavná. ()

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (viac)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (viac)