Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

Gilmour93

Neobutý dráždit kobru, povytahovat tygrův knírek, provádět dentální hygienu bílému žralokovi, olizovat podpaží nemocného ebolou, to vše se zdá jako bezpečná činnost ve srovnání s nasráním neoholené Baby Jagy.. Přílišnou teatrálnost a plochost bych připsal komiksové stylizaci a pravidlům, ale budiž, je potřebné mít svou vlastní tvář. Páni kaskadéři sice věděli, o čem točí, ale mimo gun-fu, headshoty a burácení motorů si tím už tak jistí nebyli. Zaslouží si jejich John Wick, posílající po tuctech členy ruské mafie pod drn za sabákou, vůbec svou pověst? Ruku na srdce prostřelené kulkou z Heckler & Koch P30L, jmenovat se hlavní hrdina Jonas Wicksson (Lundgren) nebo Johan van der Wick (JCVD), nešlo by hodnocení automaticky dolů? Tím nechci říct, že by Reeves byl v roli zabijáka tak ostrého, že voři v zakoně ve světle jeho zloby preventivně kartáčují šaty do rakve, nějaké terno. A co teprve přehrávající Nyqvist? Ten spíše působil jako dlouholetý poslanec Státní dumy než nelítostný šéf podsvětí. Film dělaný s láskou a zkušenostmi v žánru ano, výjimečný počin v něm však ani omylem. A abych nezapomněl, u posledního záběru trestuhodně nezařazena píseň Marty Kubišové „Někde musí být ráj..“ Nechtěl jsem být až tolik kritický, ale od posledních počinů Garetha Evanse už svět akčního filmu není jako dřív.. ()

Dellamorte

Slušne vymazlený Keanu so svojím libanonsky odzbrojujúcim šarmom kosí "okolie". Pes a bohovské (!) fáro staćí.Je mi uvolnené prečo, koho, kedy, kde a vlastne aj ako. Viem totiž, že si budem pri tej kosačkovej tancovačke priasť. Keanu totiž spolu s Matrix Bros definoval žáner a upravil veškerú commercional agendu. Pre mňa vypásovaný adrenalínovaný romantik, ktorého nemíňam v žiadnej filmovej...polohe. Koment pitvačka je v tomto prípade nepotrebná.Tuším 2ku !!! ()

Psema

Že si dvojka kaskadérů napíše přímočarý akčňák, který poté sestříhá způsobem, kdy jde rytmus filmu úplně do háje a celek tudíž místy nudí, to jsem vlastně čekal. Ale strašně mě mrzí, že ani formálně, ani choreografií nejde o nic lepšího než solidní práci, která smrdí spíš rutinou, než utržením ze řetězu. Na to, že se podle dostupných materiálů jednalo o srdcovku, kterou chtěli mít záměrně stylisticky ustřelenou směrem ke komiksům, bych čekal víc všeho. Dravosti, dynamiky, choreografických vychytávek, akční invence. Takhle si pánové musí často pomáhat jen tím Reevesem, kterému zabijáckou legendu věříte i přesto, že má ve filmu větší renomé než prezentované skills. Místy je to totiž víc John Luck než John Wick. Což mi u prý akčního filmu roku teda docela vadí. ()

TeeAge

|| Scenár: Derek Kolstad | Hudba: Tyler Bates, Joel J. Richard | Distribúcia: Lionsgate (WW), Summit Entertainment (US), Entertainment One Films (CA) | Štúdio: Summit Entertainment, Thunder Road Pictures, 87Eleven Productions, DefyNite Films | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: 78,7 milióna | Ocenenia: Spolu - 2 výhry a 1 nominácia || Tak staromódne, príbehovo jednočiare, že by človek čakal u hodnotení totálnu nespokojnosť. John Wick má však nevysvetliteľnú nadsádzku a dokonalú schopnosť balancovať medzi vtipom a vážnosťou, a pritom ani jednu z daných polôch nepriznávať. Jednou vetou, ten film je tak divný a nekategorizovateľný, že je dobrý. A hlavne, má Reevesa, ktorý si už podobnú pecku po dlšej dobe naozaj zaslúžil. Bojové scény mu verím viac, než komukoľvek inému v Hollywoode. Čistokrvná akcia, rýdza štvorhviezdica. Ps: Podobne ako Maringold a Matty si myslím, že to má nábeh na komixovú atmosféru Maxa Payna, ale toho mne viac pripomínal Payback s Gibsnom. 80% | Cine-Max Optima Košice, sál 2, 31.10.2014 | ()

genetique

Za takéto chuťovečky by som nemal problém si v kine aj priplatiť. Keď si prečítate obsah filmu a pozriete sa na hodnotenia, tak si asi pomyslíte, že sa niekde stala chyba, toto je predsa obsah nejakého béčka z kategórie direct-to-DVD. Na prvý pohľad to tak aj naozaj vyzerá a tvorcovia sa za to vôbec neskrývajú, práve naopak. John Wick prináša potešenie tým, ktorí jednoznačne potrebujú aspoň raz za rok tradičnú pánsku akčnú jazdu. Ultimátny vengeance movie, ktorý ponúka vytriezvenie zo všetkých súčasných CGI blockbusterov a prináša skutočnú zábavu, nekladie si servítky pred ústa a nadšene nám ponúka akciu (bitky, prestrelky, všetko pekne brutálne) v plnej kráse. Dej má neskutočný spád, akcia je neľútostná, mega-dynamická a choreograficky vyšperkovaná, až tak, že nemáte čas riešiť jednoduchosť scenára a charaktery postáv sú vám ukradnuté. Minútu od minúty chcete viac, nabažiť sa tej dokonalej akcie, atmosféry a hlavne vystrieľať všetkých záporákov, postaviť sa vedľa Johna a pomôcť mu dokonať jeho dielo pomsty. Navyše som sa pousmial, keď som videl plné kino 15ročných faganov a zaspomínal som si na časy, keď som ja chodil do kina za krásnych 35SK na filmy mimo mojej vekovej prístupnosti. Takže všetci, ktorí ste viac, či menej sklamaní z Expendables 3, chodťe do kina a napravte si chuť! 90%. ()

sniper18

Je to nadpriemerný akčný film s Keanu Reevesom v hlavnej úlohe. Má výborný príbeh o prvotriednom zabijakovi so skvelou povesťou, ktorý kvôli svojej manželke so svojou prácou pre mafiu už dávno skončil, no nanešťastie mu umrela, ale zanechala po sebe psa, aby sa mu s tým lepšie vyrovnávalo. Lenže už pár dní po jej smrti ho prepadne vo vlastnom dome syn vplyvného mafiána s pomocníkmi, pričom mu psa zabijú, ukradnú auto a jeho zrania a tak sa zabijak rozhodne na nejaký čas vrátiť, aby sa vydal na cestu pomsty. Spracovanie nie je zlé, ale pôsobí na mňa až príliš rozporuplne, keďže na prvý pohľad to má všetko, čo mám v tomto žánri rád, ale v konečnom dôsledku sa neubránim čiastočnému sklamaniu. Ešte tá rozbehová prvá tretina mi prišla pre potreby filmu úplne ideálna, sadol mi hlavný hrdina, ten jeho smútok za manželkou, ale aj následný pekný vzťah so psom, čo tomu dodáva emócie, k tomu celá tá atmosféra okolo prakticky nepremožiteľného zabijaka, pred ktorým má rešpekt každý, kto ho pozná, takže som sa na túto cestu pomsty skutočne tešil. Ale keď sa to už následne rozbehne, už ma to až tak nebavilo. Na jednu stranu určite musím pochváliť skvelé tempo, keďže tu nie je ani najmenšia šanca nudiť sa, neustále sa niečo deje a striedajú sa zaujímavé lokácie, takže sa je na čo pozerať. Ale zároveň sa tu všetko vsádza na tú štýlovosť, ktorá je až moc výrazná a síce mi v niektorých sekvenciách sadla, ale väčšinou ani moc nie, takže práve kvôli tomu som z filmu necítil to, čo mám v tomto žánri bežne tak rád. A tiež sa tu nájde niekoľko prvkov, ktoré síce sú celkom originálne, ale prišli mi úplne mimo, obzvlášť ten hotel pre zabijakov. Akcie je tu plno a je aj celkom slušná, ale tiež sa neubránim trochu rozporuplných pocitov. Opäť na prvý pohľad má snáď všetko, čo mám rád, bojové umenia, prestrelky, pričom tu sa to navyše často kombinuje, pôsobí to kontaktne, nechýba dostatok krvi, množstvo zabitých, určite si nemôžem sťažovať ani na vizuálne pojatie a chválim aj výber prostredí, ale jednoducho tá prehnaná štýlovosť tomu uberá, prestrelené hlavy nevyzerajú ani zďaleka tak efektne, ako očakávam a aj tá choreografia je miestami taká zvláštna, pôsobí to tak umelo. Ale určite musím pochváliť celú akciu v nočnom klube, kedy mi tá štýlovosť skvelo sadla a viacero vydarených momentov, ako rozstrieľanie protivníka v priebehu jeho nabratia autom. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavný hrdina Keanu Reeves síce pre tento žáner nemá potrebnú charizmu, ale celkom ma bavil, k tomu dvojica výrazných záporákov Michael Nyqvist a Daniel Bernhardt a v menších úlohách potešia aj Willem Dafoe a John Leguizamo. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tvorcovia odviedli kvalitnú prácu a viditeľne všetko tak, ako aj mali v pláne, len osobne by som skôr uprednostnil klasické pojatie pred týmto moderným s atmosférou videoklipov. A celkom slušná je aj hudba. Takže mám skutočne zvláštne pocity, na jednu stranu to určite nemôžem výraznejšie kritizovať, zvládnuté je to kvalitne, len jednoducho uprednostňujem iné pojatie, tohto žánru, zápletky a aj akcie. 63% () (menej) (viac)

zelvopyr

Well, když je skoro všechno z Hollywoodské produkce vyprávěno s komiksovou estetikou, zhnusí vám to i film, kterému mírný újezd do komiksova sluší. John Constantine Wick vymítá démony se stejnou elegancí a sebejistotou jako ve všech svých filmech a vůbec se s tím nemaže. Udělali jste mému morčeti modřinu, tady máte vyvražděný Bronx. Jen škoda, že průzkum ruských reálií trval asi tak 10 sekund (wtf) a na ruštinu si nesehnali ruské herce -- tak je aspoň nemuseli nechat mluvit (lepší ruštinu měl Reeves než rádobyrusové). Příběh hezký, jen se Jonathan (??) Wick nechoval ani racionálně, ani logicky, ale to ani jeho protihráč (Tak ehm když vystřílím celou ochranku a mám pak bosse 3 kroky od sebe a v ruce bouchačku, tak se začnu vykecávat? Dvakrát? A když se mi dostane jako šéfovi mafie do ruky svázaný hitman, co po mně jde, tak mu dám kázání místo kulky?). ()

Botič

Přímočará černobílá podívaná, v které jsou jasně rozdělené strany, a každé zlo a křivda jsou okamžitě po zásluze potrestány. Pořád mi to ale na ten slibovaný akční nášup přišlo proklatě málo. ()

3DD!3

Reeves je zase jednou boží. John Wick je ryzí akční střílečka (silně inspirovaná komiksovou strukturou), která si na nic nehraje. Tvůrci sypou geniální nápady doslova z rukávu a invence je znatelná nejen v neuvěřitelně jednoduché, ba do teď nevyužité, zápletce. Silný emocionální rozjezd bez sebemenších problémů nasadí banální a přesto přesvědčivý hlavní motiv pomsty a začne se zabíjet. Krvavý balet je stejně sympatický jako letošní Raid 2, jen tady je tak nějak odlehčenější a ne tak sadistický. V samotné podstatě jde hlavně o to přátelské pouto mezi páníčkem a jeho pejskem. ()

Hitman_47

Všichni, kdo si oblíbili Gun-Kata v Equilibriu a bylo jim líto, že ve výsledku si ho moc neužili, přináší John Wick jednu velkou spektakulární Gun-Kata show, která si vydechne jen v momentě, kdy je potřeba vyměnit zásobník, aby zase mohla rozdávat jednu headu za druhou (fakt.. nekecám !). Aneb co se stane, když ex-cleanerovy mafie odděláte roztomilé štěňátko, které dostal jako dárek na rozloučenou, od své mrtvé ženy .... jinými slovy "To nechceš ... to fakt nechceš !". Naopak vy chcete, chcete a dostanete .... a budete chtít víc. Snad se pan Stahelski nevzdá režie nekompromisních akčních fláků a my budem moci i nadále navštěovat biograf a chrochtat blahem .... a počítat headshoty ! ()

hellstruck

Jsou to jen tři maličkosti co Johna Wicka odlišují od jiných nesmrtelných drsňáků a přesto si kvůli nim zaslouží o hvězdičku lepší hodnocení. Ačkoliv s odřenýma (no tady spíš ukousnutýma) ušima. Pes - linie se psem zahrála na citlivou strunu a líbilo se mi, že psem příběh začal a také skončil. Kvůli takové věci hned nájemný zabiják působí sympatičtěji a více lidsky. Pak je to opravdu unikátní nápad s hotelem nájemných vrahů (kde je ale zakázané násilí a kdo pravidlo poruší, budiž mu země lehká). Třetí "drobností" je vizuál, který je opravdovou lahůdkou. Kosení komand zabijáků jako by šlo o pouhý plevel, to jinak není úplně můj šálek kávy, ale Keanu Reeves na stará kolena pobavil. ()

Kaka

Kdyby byl býval vizuálně stejně atraktivní Ragnarock v Max Payneovi, jako tady Continental, bylo by to za jedna. Bohužel ale slabiny scénáře a špatného castingu záporáků se nedají zakrýt transparentní, přehlednou, byť zdaleka ne tak cool akcí a pár vytuněnými záběry-zlepšováky (střelba přes auto, headshoty, krav-maga).___ Pustit v setu s dalšími díly a hned je to minimálně o stupeň lepší. ()

Spiker01

Pořádný akční nářez jak má být. (Ne)stárnoucí Keanu Reeves stále ví, jak zacházet s pistolí a nebojí se postřílet desítky panáků na počkání. Nic světoborného, ale jednou za čas takový akční nářez stojí za to zkouknout a John Wick se zkrátka povedl. PS : Tolik headshotů už jsem dlouho neviděl, jestli vůbec někdy...90%...[28.10.2014_Cinema City_Flora] ()

Tyler

Už dlouho jsem neviděl tolik prostřílených hlav. Béčko s naprosto jednoduchou zápletkou, ovšem natočené s evidentní chutí. Keanu na začátku filmu dokazuje, že stále umí být smutný, ovšem od chvíle, kdy rozmlátí perlíkem podlahu, je radost sledovat, s jakou urputností přepne do vyhlazovacího módu. Přestřelky, ani ruční a automobilová akce nepostrádají přehlednost a naštěstí také adekvátní rating, film má celkově spád a při relativně skromné stopáži tak nehrozí hluchá místa. Potěší i přítomnost Willema Defoa, Johna Leguizama nebo úklidová služba Davida Patrika Kellyho alias Sullyho z "Komanda". K tomu připočtěte úsporné ale účinné využití humoru, zajímavý nápad s hotelem Continental, zábavného padoucha, nekompromisnost hlavního hrdiny a výsledkem je razantní akční jednohubka, která napodruhé chutná ještě lépe. ()

Jezinka.Jezinka

Nechápu, že někdo byl schopen odezřít z monitoru (plátna) výraz Johna Wicka. Ca 80% filmu má světelné podmínky přirovnatelné tak k řiti černocha o půlnoci v neosvětleném tunelu. Tam, kde jiní viděli špatnou choreografii a mimiku hlavní postavy, resp. její nedostatek, já viděla vcelku hovno. Ale protože mám ráda bígly, chápu, že byl hlavní hrdina ztrátou psíka hluboce dotčen. Co naopak nechápu, tak proč si na konci pořídil takovou bestii hnusnou. To by tak pro dnešek k mému chápaní a nechápání bylo všechno. ()

castor

Čekal jsem o krapet větší „pecku“, myšleno lehce nápaditější, ale i tak převládá spokojenost. Keanu Reeves je po několika matných projektech tam, kde ho mám rád, Chad Stahelski má několik kaskadérských zářezů a je na něm patrné, že osmdesátá a počátek let devadesátých jsou jeho šálkem kávy. Akčních perel je v posledních letech pramálo, samozřejmě tahle nabízí mnoho otázek na logické přešlapy, ale kdo si chce užít nářez plný zlámaných vazů a prostřelených hlav, je tu správně. Ostatní nechť si raději zapnou Tarkovského. Tady se jede na brakové vlně, příběh je přímočarý á la ztráta milované ženy, mrtvé štěně, banda cool zabijáků a jeden nasraný návrat na scénu. A tvůrci, kteří se jednoduše chtějí vyblbnout. Jednotlivé přestřelky šlapou v jiném tempu, mají různou atmosféru, škoda jen, že se víc nepodařilo prodat fyzično (jako v prvních 96 hodinách). Mile nadsazené, choreograficky elegantní a sakra přehledné. ()

*CARNIFEX*

V prvom rade musím povedať, že nie som fanúšik akčných snímkov, no sem tam sa skutočne objaví taký, z ktorého divák padne na riť ("The Raid"). Totiž, tam kde sa užívateľ smeje milovníkovi hororu z nezmyselnosti, tu je absurdita akčných scén či poňatého príbehu, kedy jeden človek so zovretými päsťami, či za pomoci šraubováku ("Equalizér") "zbombarduje" desiatky vycvičených vrahov, potlačená na okraj akéhokoľvek chápania. Najviac vtipné ale je, že sa tvorcovia či znalci tohto žánru tvária - toto je fakt reálne, berte tento snímok seriózne vážne. Takže ja osobne radšej popustím oko fantázií násilia v podobe gore, či iných hororových prvkov, ako sa kŕmiť takýmto lacným steakom bez oblohy. Po úvodných 20 minútach som prepadol myšlienke, že K. Reeves vstal z mŕtvych, pričom po 10 rokoch KONEČNE natočil snímok, vďaka ktorému si ho budeme opäť pamätať (bohužiaľ, zatiaľ ho mám stále zafixovaného ako Nea či Constantina). Princípy tohto filmu, vrátane pointy, prečo zosnovať pomstu a opätovne vstúpiť do sveta ťažkých zločincov, rozvíriť nenávisť, pričom riskovať vlastný život, to radšej nebudem komentovať. Som trošku v údivu, že sa tu mrhá hviezdami jak na jarmoku cigánskou v žemli. No úprimne, kam sa tento film, vrátane akčných scén, hrabe na "HARD TO KILL" so Segalom. Tam to malo aspoň ako taký zmysel, lebo tu, tieto dôvody, potešia akurát tak "Animal liberation front". ()

D.Moore

Drsný prostý akčňák s Keanu Reevesem v roli Baby Jagy. John Wick je vcelku zábavný i nápaditý, poctivě natočený. Přímo se nabízí srovnání s Gibsonovou Odplatou nebo Neesonovými (prvními!) 96 hodinami, jimž se sice nevyrovná, ale maximálně se přibližuje. Je to takový neonový moderní spaghetti western. ()

kulyk

Několikrát jsem své sofistikované komentáře ozvláštnil téměř nad hranici únosnosti, a sice trefnými poznámkami, činěnými mou stařeckou rukou v průběhu promítání. Což se zcela osvědčilo, byť leckdy korelují s těmi zde nedoporučovanými věcmi od aut. Pro všeobecný čtenářský nezájem u podobných pokusů, hraničící až s ignorací, se k nim tedy vracím ... 1. Cítím akci pro kluci, doják, štěně a Rýfse pro holci. 2. Musí být radost kroužit mustangem po ploše osmičky a pak vytírat psem po celé káře rozeblité kornflejksy. 3. Fight! Tak jako - takhle dobrej jsem taky! Jen mám smůlu. Určitě bych si ho při klíčové přestřelce přivřel do zipu, nebo tak něco. 4. Zaplaťpříroda, že mají Ivani hydrocephalické škeble a pejskař nemusí vůbec mířit. 5. Asi vstoupím do klubu Česko-Sovětského přátelství, abych podobným nalejvárnám vytvořil mocnou protiváhu. 6.To je debil. Buldočci smrdí. / Co dodat, zase jsem ze sebe vyndal to nejlepší. To se však rozhodně nedá tvrdit o komkoliv, kdo se svým počínáním podepsal pod Jendu Víka. Původně jsem chtěl dát jednu navíc za utracení Greyjoye, ale nasrat. A rozmazat. ()

PinokKio

Nedávno štvali Denzela Washingtona Rusové v Equalizerovi, nově jim nemůže přijít na chuť John Wicků. A nikdo se mu nemůže divit, protože takovej psí kukuč, obzvlášť když je to ještě prtě, je nezapomenutelnej (to vím, protože jedno takové nahaté zviřátko mi pobíhá doma). Takže klika, že John nebyl žádnej flegmouš, kterej by nad smrtí svého čtyřnohého miláčka pouze mávnul rukou, ale naopak že se neskutečně naštval, a ještě větší klika, že já byl v lehkém alkoholovém rozpoložení, tudíž jsem nad dějem moc nepřemýšlel a chtěl se pouze bavit, což se mi s každým odbouchnutým chlápkem dařilo víc a víc. Slušná akční jízda, po které se mi bude vedle mého (někdy až moc živého) psa usínat dobře .. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář