Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

Morholt

Poctivá nekompromisní střílečka s přiblblym dějem a Ivanama, co si chodí pro kulku jak telata na porážku. Reeves s koženým ksichtem střílí všechno, co mu přijde do cesty, mozky stříkají, krev teče proudem, motory řvou v těch nejvyšších otáčkách a brzdy skřípou. A když je po všem, nastupuje uklízecí četa, od které by se mohl ledacos naučit i Viktor Čistič. Závan starých časů, který na mě zafungoval naprosto dokonale. 90% ()

Sawy

Průzračně čistý akční film, který se hlásí spíš k odkazu vyleštěných akčních baletů Johna Woo než k momentálnímu "reality wannabe" hollywoodskému trendu. Je fajn si zase jednou užívat akci pro akci samotnou, neřešit nevěrohodné motivace postav (to je tu odkázáno do patřičných mezí hodně rychle) a prostě jen sledovat ultimátního badasse, který se hrozně nasere a všichni z něj mají totální respekt jen když se řekne "Baba Jaga". Všechny postavy jsou jednorozměrné figurky, ovšem typově tak skvostně obsazené, že je to úplně jedno. Navíc je celý film parádně odlehčený a má skvěle rozpracovanou, skoro až komiksovou mytologii, díky které si dokážu představit klidně dalších pět dílů. Protože takové filmy už se dneska prostě netočí. Moc lidem možná nechybí, ale když se za čas jeden ukáže, je to ohromně osvěžující. Jen škoda, že nejlepší akční scéna se objeví už uprostřed (diskotéka - tak perfektní souhry akce, hudby, střihu je na podobný film skoro až škoda!) a od té doby filmu spíš padá řetěz. Chtělo to víc vypiplat gradaci a v rámci žánru bych se té plné palbě vůbec nebránil. Finále je ale spíš vtipné než dobře vymyšlené. Jinak rozhodně palec nahoru. 80 % ()

Lucasion

"You look terrible. - No, I look retired." S Johnem Wickem jsem dlouho otálel. John Wick sliboval skvělé akční scény. Splnil? Ale ano! Muži nemáte zabíjet jeho psa. Prostě ne! Obzvlášť ne takovému, který nemá co ztratit a pod podlahou se mu válí střelivo, granáty a pistole. John (Keanu Reeves) je jméno v podsvětí. Je to jméno, které budí strach (Taky první půl hodinu je řečeno aspoň desetkrát…). Jakmile se naštve, jde si za svojí pomstou. Reeves je sympaťák a hrát umí. Film je jednou velkou akční scénou. Což mi nevadí. Jednoduchoučký příběh. Ale kdeže. V jednoduchosti je krása. Navíc vizuál a soundtrack jsou perfektní a jdou v ruku v ruce. Akce je přehledná a doslova kulervoucí. Dvojice režisérů prostě chtěla přijít s něčím originálním a dosud neviděním. Výsledkem jsou skvělé akční scény, které navazují na dědictví Matrixu. V hodince a půl zvládl Wick hodně. Těch vystřelených nábojnic bylo dost, skvělá kamera, super hudba a dobré nasvícený scén. Bože, já se bavil. Takhle dobrý akční film jsem dlouho neviděl. Doufám, že v tom budou pokračovat a neztratí to šťávu. (88 %) ()

Sprite

Takové to akční béčko, ale s velkým rozpočtem a s Keanu Reevesem takže za mě fajn. Oceňuji soundtrack, scénu v kostele s trezorem a kdyby byla první polovina stejně dobrá jako ta druhá tak určitě šahám po 4*. PS: A ať mi nikdo neříká, že některé scény a nápady nebyli inspirované Max Paynem 3. ()

Listeroman

Docela slušná střílečka, které ale bohužel chybí lepší záporák. Ruská mafie hraná ne-Rusy, podobně jako v Eastern Promises (2007), vůbec nepřesvědčuje. Je taková příliš bezpáteřní. Michael Nyqvist prostě mafián není. Celkově je to takové bezcharakterní a nedokázal jsem se u toho dostatečně společně s hlavním hrdinou nas*at. Nic tu není dotaženo tak nějak do konce a ani ty přestřelky a rvačky nejsou extra zábavné. Pomsta Johna Wicka do obrovské skupiny podobných filmů nepřináší nic nového. Potěšila mě občasná kapka suššího humoru a hudba od Mansona. ()

Lacike

Vyzera to ako keby tento film vznikol v deväťdesiatych rokoch, ale s pricinenim osudu skoncil v trezore a do kin ho uviedli az teraz. A to vdaka technickej stranke. Akcne sceny su snimane prehladne s minimom strihov a obsahuju poctive kaskaderske remeslo bez digitalnych chujovin. Samozrejme v R-kovom prevedeni. Zapletka je ohlodana na kost. Zabili ste mi psa a tak vas za to vsetkych zabijem. Cize na prvy pohlad to vyzera ako idealny revenge film. Stylom mi to sedelo, ale prevedenie mi pripadalo ako jedna tuctova rutina. Prvy problem je hlavny hrdina. Dufal som, ze jeho charakter a to co pre neho znamena ten pes bude prepracovanejsie. Ale aj v tejto skratkovitej podobe to mohlo fungovat, keby sa vydaril kasting. Niekto zivelny ako Tom Hardy by iba par pohľadmi dokazal divakovi sprostredkovat, ze sa v nom odohrava burka, ktora sa kazdu chvilu rozputa a vsetkych zaporakov strhne do pekla. To Reeves nedokaze. Dost trapne vyznie aj velke halo, ktore robia okolo Reevesovej postavy vsetci zaporaci. Baba jaga, najlepsi z najlepsich, proste pan neznicitelny a potom nasleduje zaber na nevyrazneho znudeneho Reevesa. Bohuzial ani tuto polohu nedokazal Reeves predat. Vdaka tomu je revenge linia dost nevyrazna. Tvorcovia sa viac venuju blaznivemu vykresleniu fungovania zabijackej profesie od cisticov, ktori odpracu mrtvoly az po hotel pre zabijakov, ktory je pre nich neutralnym uzemim. Pripadny spin-off s hotelom by nebol na skodu. No a akcne sceny? Su celkom pestre. Mame tu bitky, prestrelky, nahanacky. Co sa týka ich prehladnosti, tak som mal pocit, ze to tentokrat prehnali z druhej strany ako je dnes zvykom. Strasne malo sa behom akcnych scen striha. Takze su sice prehladne, ale pôsobia tazkopadne az sterilne. Dost to zvyraznuje agresivna hudba, ktora má dynamicke tempo ale sceny sa do jej rytmu nestrihaju. Choreografia bitiek je priemerna. Nedockame sa nejakych zlozitejsich chvatov. Pokial tvorcom islo o realisticke a co najefektivnejsie bitky, tak by to bolo v poriadku. Ale bitky pôsobia dost strojene a nacvicene. Chyba im poriadna raznost. R-kovy rating je tiez dost nevyuzity. Je tu bambilion headshotov, ale ani jeden nepôsobi nejak extra bolestivo. Zo vsetkych akcnych scen ma najviac bavila prestrelka, ked Reeves striela na hlavneho zaporaka. To jak je to natocene mi dost pripomenulo Mannov Heat. No a Michael Nyqvist vlastne ani nepôsobi ako nejaky zloduch ale skôr ako clovek, ktory robi jedinu logicku vec, ktoru by urobil kazdy z nas. Chrani svojho syna. Vzhladom na to, ze ho stvarnil taky sympaticky herec, tak som mal tendenciu fandit jemu a nie Reevesovi, ktory cely film monotonne odohra s jednym pohladom. Najviac sa mi na celom filme pacila kamera. Obcas som si niektore zabery stopol a vychutnaval kompoziciu. A potom skvela agresivna hudba. Proste to ako celok prilis neladi a vidno, ze reziseri su debutanti. Wild Card a Everly su po akcnej stranke ovela vyssia liga. Som ale rad, ze John Wick v dnesnej PG-kojeneckej dobe celkom slusne komercne uspel a som zvedavy na dalsi projekt tejto reziserskej dvojky. Snad sa vyvaruju chyb, ktorych sa teraz dopustili a môze sa z nich stat reziserska elita. 5/10. edit. Prvý Wick mi pripada stale najlepsi. Jednak preto, ze je to do urcitej miery este normálny revenge film a ta sialená stylizacia tu nie je tak vyrazna. Stale mi ale vadi obsadenie Reevesa, ktorý zvlada jedine zronenu polohu v uvode, ale ako nasrata ultimativna masina na zabijanie nie je dostatocne uveritelny. Plusom je aspon to, ze na rozdiel od druheho dielu v jednotke este Reeves v bitkach nepôsobi tak spomalene a superi nemusia neustale cakat na jeho chvaty. Neviem ci u pokracovania je problem v tom, ze Reeves tak rychlo zostarol a dosla mu para, alebo bol problem v absencii Davida Leitcha ako spolurezisera. Takisto sa mi pacila postava Dafoea, ktora v dalsich castiach chyba a Wicka trochu poludstovala. Co mi uz ale nesedi je ta mytologia zabijakov ktorej sa dalsie diely venuju az prilis a asi preto mi tato seria nesedi. Jednotka je sice pre mna stale najstravitelnejsia, ale vysledkom je iba preimerny akcny film. 5/10. () (menej) (viac)

ScarPoul

Reevesa mám rád, ale je príliš sofistikovaný na takýto akčnák. Síce s eleganciou jemu vlastnou nakopáva zadky a strieľa si do ľudí, ale postráda to vypyplanosť Jacka Reachera, alebo oldschoolovosť hongkongských strielačiek( áno tých od Johna Woo). Aj napriek banálnej zápletke je ale film natočený coolovým spôsobom. Čo na tom, že sa akcia stáva pomerne jednotvárna a ku koncu aj nudí. Herecké obsadenie túto slabosť pekne kompenzuje. Aj keď je škoda že v tej halde mien je to len Dafoe, ktorý dokáže kradnúť film pre seba ak je na obraze. Rovnako poteší Nyqvist, ktorý dostal pomerne viacej priestoru ako v M:I:IV a naplno ukázal svoj zlodušský potenciál. Nebyť posledných 20 minút, považoval by som ho za poriadneho bad assa. Plus nechápem aký má zmysel obsadzovať prsnatú Palicki bez toho aby ukázala aspoň dekolt. Inak celkom slušná žánrovka, ktorá ale nevedela ako skončiť a hlavne jej ku koncu dochádzal dych. Po druhom pozretí a zhliadnutí druhej časti zvyšujem hodnotenie. Paráda! ()

ALIENka_

Klasickej akčňák - když nad ním nepřemejšlíte patří mezi nejlepší, ovšem když zapnete šedý buňky mozkový, vidíte, že tak půlka filmu je jen na efekt, ale ve skutečnosti nedává moc smysl. Abych to vzala nějak systematicky, vrhnu se nejdřív na nějaký ty klady. Film má skvělou hudbu, která se hodí k akčním scénám, a to hlavně ve scéně z klubu. Vizuály jsou taky skvělý, musím říct, že světla a vůbec ty záběry jsou na dobrej orgáč. I tady musím vyzdvihnout tu scénu z klubu, u který by si ne jeden člověk vyhonil. Samozřejmě má film po většinu času souboje a přestřelky skvěle zvládnutý, na druhou stranu musím říct, že to se tak nějak od akčňáku s Keanu Reevesem očekává. Opět se musím zmínit o scéně z klubu, protože lepší přestřelku jsem snad ještě neviděla (tady je ovšem vysoká pravděpodobnost, že si ji jenom nepamatuju). No to by bylo pro klady asi tak všechno. Wick je schopnej vyzabíjet polovinu města kvůli káře a psovi, chápu umřela mu manželka a je nasranej, ale pořád je to jenom auto a pes. Samozřejmě se taky musím zmínit, že mafiáni jsou rusové, jak jinak že, a Wick je nezranitelnej. Párkrát ho sice trefí, ale vždycky to zázrakem přežije a ještě u toho zabije 10 lidí. Mafiáni maj mušku asi jako Stormtroopeři a i přesto, že mohli Wicka zabít nejmín 12x, nene on přece musí přežít až do konce. A když už ho konečně vrchní mafouš zajme vybavuje se tam s ním 3 hodiny o úplnejch pičovinách a nakonec ho chce zabít igeliťákem. IGELIŤÁKEM. Wick to samozřejmě přežije a mafiána zabije. Konec filmu. Ale počkat, ještě jsem se zapomnněla zmínit o nejvíc nelogický scéně. Mafián si to totiž s Wickem chce rozdat jeden na jednoho a Wick to přijme a odhodí zbraň. Jasný je to na efekt a všechno, ale do prdele nedává to vůbec smysl, však ho mohl v pohodičce odprásknout pistolí sakra. Hodnocení: 6/10 ()

GeusX

Čtyři hvězdy s hodně, ale hooodně přimhouřenejma očima. Dobře zpracované, ale zatraceně neorginální a bez větších nápadů omleté téma odplaty s neuvěřitelně nezdolným hrdinou. (viděl jsem: 2x, 10.1.2021) ()

BoPo

Vražda ženy, detí je filmové klasika čo sa týka motivácie po pomste, takže som uvítal zmenu. Domáceho mazlíčka má predsa len veľa ľudí radšej, ako niektorých členov rodiny. Ale snažiť sa okolo Johna Wicka vytvoriť auru muža, ktorý dokáže obyčajnou ceruzkou zabiť troch chlapov, a pritom ho v jeho vlastnom dome nechať zmlátiť trojicou neschopných gangstrov? A tiež mi nesedela nejednoznačnosť hlavného bossa (Michael Nyqvist). Časť filmu vážny, časť filmu si zo všetkého robí prdel. No nič, kvalitnou akciou sa našťastie nešetrí a je poznať, že Reeves má nadrené a nepotrebuje dabléra. Chad Stahelski, David Leitch sa rozhodli, že akčný žáner nie je mrtvý. Rozhodli sa, že nemusíte byť zasraný komiksový hrdina, aby ste mohli rozmlátiť polovicu mesta. Škoda, že nezvládli do tých všetkých výstrelov napasovať aj nejaké zaujímavejšie postavy a zápletku. Palec hore za nápad s hotelom. ()

Tommassi3

"Bojíš se Baby Jagy nebo co ?? Protože já teda ne !!" - "Ale to bys kurva měl !!" Oddělali mu psa, ukradli Mustanga a to prostě neměli dělat !! Ne, nenasrali odkecanýho Stevena Saegala, ale Babu Jagu !! Ale tahle Baba Jaga nemá s tou z Mrazíka, kterou svým hlasem učinil nesmrtelnou legendární František Filipovský, vůbec nic společného, on taky ten překlad balancuje už hodně na hraně, nicméně Boogeyman nebo Baba Jaga, na to tentokrát sere pes.. Ten tu ostatně taky hraje nezanedbatelnou roli.. Přes několik skvrnek na kráse totiž John Wick platí za možná až překvapivě velkou pecku, která na straně jedné dává alespoň co do motivace, dá-li se to tak nazvat, Reevesova hrdiny či obsahu snímku vzpomenout na kultovní Helgelandovu Odplatu, na té druhé také na starou dobrou hongkongskou akční školu, přičemž se klukům z 87Eleven podařilo fanouškům žánru nadělit měrou vrchovatou, což jako malý zázrak v rámci režijního debutu nelze vnímat jinak než s potleskem na otevřené scéně.. Třeba i za ta NEvybuchující auta !! ;) Výborně vygradovanému snímku, jemuž to gun-fu padne jako prdel na hrnec, neschází ani skvostně nasnímaná a citlivě sestříhaná akce, hlášky, ani funkční humor, a vlastně ani výjimečná stylová atmosféra na pomezí komiksu a neonoiru.. Snad to chtělo jen trochu víc zkušeností dua Stahelski, Leitch, které snad i mohlo trochu přitlačit na pilu, právě v duchu toho zmiňovaného Hong Kongu.. Bezchybný Keenu, kterýmu jeho Wicka žeru se vším všudy, za doprovodu naprosto parádního soundtracku maže jednoho zkurvenýho Rusáka za druhým a znovu se hlásí o slovo, když ta vymazlená pasáž v baru spolu s celkovou vizualizací rovněž odkazuje k dalšímu vzoru tvůrců, Michaelu Mannovi.. Je to sice maličko mix, ale takřka dokonalý, takže nakonec přeci jen čtyři kousky, ale silné jako stisk pitbulla !! ()

CiTrus007

Chtěl bych věřit, že John Wick je jiskrou naděje v současné temné éře akční tvorby. Film sice začíná velmi rozpačitě a neobratně, pak ale upoutá nejen úsměvným humorem, ale i kvalitní akcí. Reevesův herecký výkon mi vcelku lahodil – jeho titulní postava byla dostatečně prokreslená, lidská, ale zároveň i chladnokrevná a nemilosrdně vypočítavá. Díky těmto kvalitám jsem nakonec mávnul rukou i nad takovými kiksy, jako třeba byly úvodní pokusy o emoce nebo miniromance s bíglem. Dále jsem si liboval ve scénáři, zejména propracovanosti světa, do kterého byl Wick zasazen – ruská mafie s trezorem v kostele, zločinecký hotel nabízející služby všeho druhu, strategické hrátky zabijáků, to všechno mě jen dále přesvědčovalo o skutečnosti celého Wickova světa. V neposlední řadě mě snímek oslovil z hlediska stylu, který spojil vybledlý design prostředí s pestrobarevnou noční kamerou a syntetickou hudbou, která dokonale sedí k některým bojovnějším scénám. Snad to bude stát za druhý díl! 8/10 ()

Johny_fork

Žánrová lahůdka s chladnokrevným Reevsem, který likviduje protivníky headshoty na půlmetrovou vzdálenost a kde je každý dialog kompenzován pětadvaceti výstřely. Vypiplaná atmosféra a skvělý soundtrack. Tohle jsem neviděl naposledy. ()

Terva

CITÁT - Všechno nemusí mít svůj důvod....... Tak hned od počátku je tu profláknuté klišé. Vlastně John Wick jen zabíjí všechny své původní přátele a zaměstnavatele. Vlastně byl horší než oni, když ještě pro ně pracoval a teď ze sebe dělá chudáčka. Jo a vyvražďuje Rusky mluvící občany, což určitě každý chválí. Tak že vlastně nic nového se na plátně neděje. Obsahově je to blbost. Jedna hvězda za herecké obsazení. CITÁT - Zabil mi psa............. Blá, blá, blá, takovej tvrďák a já mu to mám jako věřit? V tom filmu chcípnul pes, jen kňučí a škube nožičkou, žádný pořádný řev ani žádná pořádná akce. CITÁT - Beze zbraní Johne...... PS - Všimněte si, že pokud zrovna nemá John zbraň v ruce, převážně dostává přes držku. Obrovské zklamání tohoto roku. ()

Dale

Ak vypnete mozog, tak sa budete parádne baviť. Zabitých viac ako v Komande a všetko to je efektne natočené, čo by ste od akčného filmu viac chceli? ()

Ouwen

Tak paráda. Na druhej pokus jsem si Wickův revenge užil na plné koule! Chvilkové mazlení se psem a audiovizuální orgie, jež vycházej z motoru starého Mustanga dostatečně diváka naladí. Cítil jsem pořádnou nasranost, chudák malej psík. Nastal čas vzít palici, rozjebat jim beton, vyzbrojit se a jít prostřelovat palice ostatním. Zatímco záporák zabijí těžkym alkoholem hořkou skutečnost, že tentokráte čelí zabijákovi, kterej tužkou se podepsal pod tři mrtvoly, Wick rozmlacuje nábytek ve svym luxusním bytě s profi zabijákama, za doprovodu nadupané muziky. Navštívíme hotel Continental, budeme nosit luxusní saka a obleky, neprůstřelné vesty, nože, nějaké ty zásobníky, pistole a rozjedeme pekla na diskotéce s rusákama. Pak se budeme kočkovat s brunetou v posteli, pomodlíme se v kostele, a spoustu dalších akcí zažijeme. Film je opravdu absurdní, nasáklej krví a akcí, která je místy umělá (last fight katastrofa), ale u ostatních akčních scén jsem se bavil. Potěšila situace, kdy se Wickovi zasekne náboj. Anebo jak nechá jít hlídače u klubu. Všecky ty vtipné dialogy, místy cynické. Recepční hotelu nesmírnej sympaťák. Pobrečel jsem si, kochal se vizuálem/kamerou, sluch mi hladil špičkovej soundtrack, nasmál jsem se a vychutnával Erkovou akci. Pětihvězdu šetřim na sequel. ()

evilmind

Choreografii Wickova headshot-fu je požitek sledovat, bohužel kromě toho tu už prostě nic víc není. Oceňuju ještě motiv pomsty za psa, ale příště prosím věrohodnějšího mstitele, děkuji Hollywoode. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář